Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4929
De a forrast ugy is el tudod menteni, hogy megnezed, elmented html fajlkent, es kesz.

A turanaptarra azert gondoltam, merthogy egy csomoszor volt kerdes, hogy "milyen tura lesz 3 honap mulva szombaton", es a TTT-nel meg nem volt elerheto, csak a papiros naptarban, es ekkor mindenki azt ajanlgatta, hogy meg kell nezni a tavalyit, es ahhoz kepest altalaban nincs nagy valtozas.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4928)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4928
A túranaptár jogvédett, meg hát úgyis mindjárt vége az évnek. A fórum meg emlékeim szerint PHP-vel megy. Én csak statikus weblapokat tudok feltenni.
Előzmény: asciimo (4927)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4927
"és ígérem, hogy több topikba nem tolom be,"

Pedig mar azt hittem, Te, aki a flood nagy ellenzöje, nekiallsz floodolni. Hala egnek nem.

Amugy a Kvte-oldalak nagyon jok lennenek, nem különben a Larzen-fele Kektura forumok. Es hat a tturak 2003-as naptara talan.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4926)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4926
Topikos Mikulás CD

A magam kényelmére és a közösség nagyobb üdvére a következő CD előállítását vettem tárgysorozatba:

1. A következő topicok ezresével letöltve, felesleges böngészőgyilkos sallangoktól megtisztítva, hozzászólás sorszáma és dátuma szerinti mutatóval ellátva, részben megstatisztikázva:
   –Teljesítménytúra
   –Kinizsi Százas
   –BEAC MAXI 110, hej!
   –GYVT
   –Kéktúra, jelvényszerző...
   –Várak - várromok
   –Túrafelszerelés, útiholmi
   –Hegyek
   –Magas-Tátra
   –bónuszként, mint túraközeli informatív topic: Jártál már Erdélyben?

2. Super_8.avi (ha jól emlékszem, Ujfiu ajánlotta)

3. Nagyondinnye és Lienka túrabeszámolói (mivel ezek csak részben vannak meg a topicban); még egy klubtagtól kértem anyagot, de még nem érkezett meg a válasz.

4. Miki ttúrás oldala

Ezek után még lesz vagy 2-300 MB közötti (inkább 300) befogadóképesség a lemezen. Javasolhattok olyan dolgokat, amit érdemes lenne feltenni, azzal a feltétellel, hogy nem igényel tőlem erős kunsztokat a letöltése, megszerzése, sajtó alá rendezése, hanem viszonylag kész állapotban van (az eddigiek a topicok kivételével ilyenek), és nem kell rohangálnom érte a városon át. Vagy lehessen könnyen letölteni, vagy hozza ide valaki egy CD-n. :-)

Továbbá kéne egy lelkes ügynök, aki a master CD alapján sokszorosítást és terjesztést vállal, mivel az ilyen földhözragadt ügyekhez marhára semmi kedvem. :-)



Ja, és ígérem, hogy több topikba nem tolom be, ezzel a kettővel le van fedve az érintettek nagy része.

KVTE! Esetleg a ti anyagaitok? Ha gondolod, hogy felkerülhetne, és úgy egyben el tudna jutni hozzám... A KVTE honlapon sok érték van, amit érdemes lehet offline is nézegetni.

olahtamas Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4925
Köszi megtaláltam.
Hosszúpereszteg, Árpád u. 33. , Tel.: 30 9083 535
Üdv T.
Előzmény: Törölt nick (4924)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4924
Tamas !Ha visszakeresel korabbi hozzaszolasaimra ebben a topicban majusban voltunk ezen a szakaszon es be is irtam a szallas elerhetoseget /arat Hosszuperesztegen. Jo szallas a falu kozepen a foutcan.

asciimo :) Ebbol latszik annyira mar en se vagyok kepben itt a topicban, hogy tudjam komoly-e a keres vagy ironia:))

Előzmény: olahtamas (4920)
larzen Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4923
ehehe, csak kvte hozzászólásáig olvastam vissza a topikot.
hiba volt. :)
Előzmény: asciimo (4911)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4922
Hosszupereszteg
Előzmény: olahtamas (4920)
Tibet Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4921
Előzmény: olahtamas (4913)
olahtamas Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4920
Sárvár és Sümeg között keresnék szállást. Van valakinek jó tippje, hogy merre találok téli szállást.
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4919
A "biblia" szerint a Pusztatorony másik neve a Bibervár.

A térkép is megtalálható a "lapon". Jó két kilométer kitérő, aszfalton.

Előzmény: Zete (4916)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4918
Ha a Sámsonháza, Fejérkő (egyes térképeken Fehér-kő) várra gondolsz, akkor OK.

Nagybárkány és Sámsonháza között van.

Előzmény: nagypapi (4917)
nagypapi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4917
Ha már a cserháti váraknál tartunk: Nagybárkánynál is van egy. A neve nem jut eszembe (talán Fejér-kő vára?).

A megyei természetbarát szövetségek címei megtalálhatók az MTSZ honlapján, ITT! Illetékesek, tegyétek be a GYIK-be, légyszi!
Csakhogy ne érhessen a továbbiakban az a vád, hogy a Budapest centrikusságot akarom erősíteni (mint vidéki...).

Előzmény: Zete (4906)
Zete Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4916
A másik neve nekem sem jut eszembe, térkép kellene hozzá.

A Bibervár az nem Drégelypalánk közelében van inkább?

Előzmény: Güsziológus (4912)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4915
Ugyanarról a lapról beszélünk, csak én az elte honlapjaként "tettem be", ezek szerint "várak" néven is elérhető ugyanaz.
Az itt meglévő, ill. a kiegészítő várlistára hivatkozással adtam meg a neveket.

A "Vártúrák" mozgalom szervezőinek is felhívtam a figyelmét a lapra.

Egy kottából dalolunk.

Előzmény: olahtamas (4913)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4914
A cartographiás Cserhát térképen a büszke Földvár nevet viseli. :)

más: a kiegésztő várlista három "szandás" várat is megad: Szanda, Szanda-Péterhegy, Szanda-Szandahegy

Előzmény: Güsziológus (4912)
olahtamas Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4913
A http://www.varak.hu/ -n nagyon klassz listát találhatsz. Nekem a kedvenc oldalaim között van.
Ha végeztem a Kék körrel akkor a kimaradt várak is jönnek.
Üdv T.
Előzmény: Güsziológus (4905)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4912
A Sztrahora az egyik, de mi a neve a másiknak?

A "várak" lapon nem találtam, a térképtáram meg nincs a hivatalban:o(

A börzsönyi várakat kissé erőltetettnek tartom, talán a Bibervár Kóspallagnál belefér, bár nem vagyok ismerős arrafelé.

Más.
A két upponyi vár rendben, betettem.

Előzmény: Zete (4906)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4911
nem erzed kvte ironiajat?

szerintem csak a floodra tett megjegyzes volt.

Előzmény: Törölt nick (4907)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4910
Az általad hiányolt két cserháti vár egyike szerepel Güszi listáján, méghozzá Hollókő-Sztrahora néven.
Előzmény: Zete (4906)
larzen Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4909
Talán ha a TTT weblapján keresnéd... :)
Előzmény: kvte (4899)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4908
Uppony-Földvár és Uppony Dedevár
Előzmény: Güsziológus (4905)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4907
Ezt orommel hallom ! (meg jobban orulnek ha nem pont most nyaron csinaltuk volna meg, igen jelentos dszungelharc es forro aszfaltozas aran :)De legalabb a kovetkezoknek jobb lesz! :)

Jelentem vasarnap topictura kereteben teljesitettuk a szarvasko belapatfalva szakaszt. A bukk gyonyoru. Mar szep szines minden. Sajnos a templom nem volt nyitva de azert belestunk a kulcslyukon. Utana Egerszalokon aztattuk magunkat a termalvizben. Meg megyunk arra OKT nelkul is

kvte! online tturarol info a ttt.tr.hu-n vagy a tturas topicban volt

Előzmény: lesbőltámadó (4897)
Zete Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4906
Jó ez a lista!
A börzsönyi várak közül is lehetne csemegézni: Magosfa, Pogányvár, Csehvár, de még egy csomó van, ami kisebb-nagyobb kitérővel felkereshető /pl. Pusztatorony is, szal az egész börzsönyi váras mozgalom beleférhet :), kis jóindulattal. /

A Cserhátban szintén jöhetne a két földvár Nógrádsipek és Hollókő között. Ezek egész közel vannak a kékhez.

Előzmény: Güsziológus (4905)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4905
Egy kis előzetes.

Összeírtam a hét végén az "OKT-s" várakat.
Nem állítom, hogy teljes a lista.
()-ben azok a várak, melyek nem esnek útba jövet-menet, de nincsenek nagyon messze.

Ha valaha elkészül, akkor a lista alapján lesznek megjelölve a pontok.

Várom a kiegészítéseket.

Óház-tető
Kőszeg
Sárvár
Sümeg
(Tátika vára)
(Rezi vár)
Tapolca
Szigliget
Nagyvázsony
Csókakő
Gesztesi vár
Vitányvár
Visegrád

Nógrád
Szanda-vár
Holllókő, Sztrahora
Hollókő
(Mátraszőlős)
(Óvár)
(Ágasvár)
(Galyavár)
(Nyeset vár)
Sirok
(Eger)
Szarvaskő
(Dédes vára)
Putnok, Kakasvár
Szádvár
Boldogkő vára
Regéc
(Sárospatak)
Füzér

Güsziológus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4904
Én mindig pecsételek, ha megszakítom a túrát.
És a folytatáskor, ha lehet, más pecséttel, mint amelyikkel a megszakításkor.
(Azért a nyalókákból mindig tettem félre egy biztonsági példányt. Zobákpusztán pl. kifejezetten hasznos lett volna, de volt ezenkívül buszjegy és fényképet is készítettünk.)

Leírtam a szabályt.
Lehet, hogy elfogadják, lehet, hogy kekeckednek.
Elvben kifogásolhatják.

Te döntessz!

Más (DDP).
Volt nyalóka Mecseknádasdon a dobozban.

Előzmény: Törölt nick (4888)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4903
Azt is elarulhatna valaki, hogy 2003 az meg az iden lesz-e vagy sem? igy november 10-en, meg nem tudom az idei ev melyik? 2003? 1984?
:)
Előzmény: kvte (4899)
Zete Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4902
A zempléni OKT-túráról készült képek jelentős része itt megtekinthető:

http://jetike.fw.hu

Egy másik sorozat pedig hamarosan szintén felkerül.

Joeyline 4884:
Nyugi, fel fognak kerülni azok a címek is, meg más is, ami érdemleges. Írtam, lehet jönni ötletekkel, hogy mivel bővüljön a GYIK. DE: nem kéne ellenségeskedni, kinek hiányzik ez???
Ne jöjjön már itt is elő a "klasszikus" magyar stílus: Ha nincs semmi, akkor elégedetlenkedés van, de ha készült valami, akkor jön csak az igazi felzúdulás...

Múzsla Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4901
Nem hallottam róla.
Köszi, hogy beírtad ill. hírt adtál magadról.
Előzmény: lesbőltámadó (4897)
olahtamas Creative Commons License 2003.11.09 0 0 4900
Mi Okt 23-án jártunk arra. Kőszegnél kb 3km aszfalt van.Utánna a Patyi hegynél van egy gyengén jelzett szakasz kerítéssel bonyolítva. A kincsédi mező vége felé a jelzett úton kívül minden járható (a mező szélén később az erdő fái között). Az Ablánci csárda előtt a patakon való száraz átkelést kissebb akrobata mutatványokkal lehet csak leküzdeni mivel a gátra több fa is ráborult. A csárda után az irtott rész kerítésének végénél kell felmenni jelzés csak a domtetőn található. A volt gór v.m. -nél a jelzések belevesznek a "dzsungel"-ba
mi pár száz méter után megtaláltuk a jelzést.
Szelesténél megváltoztatták az utat és nem megy keresztül a vasútállomáson hanem keresztülvezették a lőrinci erdőn. Viszont a jelzések frissek és eggyértelműek.
Előzmény: lükepék (4898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!