Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9878

Kedves Fórumozók!

 

Szerintem szemét ügyben ügyesen össze lett keverve megint két dolog, a keletkezett kommunális szemét összeszedése, elszállítása és egy lerakóba történő lerakása, mint egy települési feladat elvégzése anyagi alapokon nyugodva, illetve a hiányzó hulladékkezelési-koncepció.

 

Tetszetős és könnyen emészthető gondolat, hogy ha van szemét és valaki megfizeti az elvitelét, akkor egy lerakóba azt pénzért el is lehet helyezni, ez mindenhol így van a világon. Nincs is miről vitatkozni, ez működik, hiszen a szemét nagy üzlet, ez is így van mindenhol a világon. Csakhogy vakvágányra visz.

 

Ami nehezebb, és amiről nagy kuss van, az az, hogy  Dunakeszinek van-e valamilyen elképzelése arról, hogy mi fog történni az elkövetkező 10-20-50 évben az itt keletkező kommunális és a vállalkozói szektorból származó szeméttel figyelemmel arra, hogy ebben a városban mégiscsak emberek laknak, meg van olyan, hogy környezet, meg vízbázis, meg előírások, meg elcseszett múltbéli szerződések, meg stb.. Ebben a kérdéskörben már nem megfelelő válasz, hogyha van pénz, akkor el lesz szállítva. Önmagában az sem, hogy bővítsük az egyébként is szabálytalan lerakót és az sem, hogy akkor el kell égetni ("hamvasztani").

 

Vannak a környékünkön más települések, amik csatlakoztak valamelyik ilyen célú társuláshoz és részben saját, részben állami, részben EU-s pénzből tudják, hogy mi fog történni velük ezen a téren az elkövetkező 10-20 évben.

 

Dunakeszin tud valaki valamit?

 

Ez a kérdés évek óta nyitva van. Ez a garnitúra 8 éve nem tud mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Most a többségi elv alapján megint rájuk van bízva a dolog. Én ebben a kérdésben is nagyon aggódom, miközben vitathatatlan az, hogyha rendelek pénzért egy konténert, vagy 10 konténert, akkor az rendben meg fog érkezni és rendben el is fogják vinni. Csakhogy ennek a kincstári optimista megközelítésnek (és annak bizonyára teljesen "független" polirozásának) az égvilágon semmi köze az évek óta fennálló és megoldatlan szemétproblémához. 

 

Üdv:

 

Sótonyi Tamás

orsózó Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9877
bocsi 96-97!IGEN!Rosszul írtam!
Előzmény: orsózó (9856)
gyanakvo99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9876
Na pont ez a baj, hogy nem lehet.Illetve lehet, csak nem szabad. Lásd mi van akkor ha valaki pegpendíti, hogy a papok miért nem adóznak a gépkocsihasználat után (ez csak egy példa).
Előzmény: Luckuty (9875)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9875
Befejezem én is, csak annyit jegyzek meg, hogy nyugodtan lehet bármelyik egyház hibáiról tárgyilagos beszélni, de gúnyolódni - csak a puszta gúny kedvéért - nem illő dolog.
Előzmény: gyanakvo99 (9873)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9874
De azért megértetted. Na jó, nem harapom le az orrodat, mert akkor még a magad feltevését látod igazolva, csak megjegyzem, hogy az, hogy nem sértünk meg valakit akármilyen meggyőződésében, az nem pozitív diszkrimináció, hanem alapfeltevés kéne, hogy legyen. És most elnézést, ha én sértettelek meg téged.
Előzmény: gyanakvo99 (9872)
gyanakvo99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9873
A pozitív diszkrimináció alatt azt értettem, hogy ha valaki kritizálja a kül. vallások (főleg a katolikus vallás) negatívumait azt általában bűnnek tartják, illetve a vallásos emberek érzékenységét sérti, de fordítva nem így tapasztaltam. De ez nem egy vallási topic, nem hiszem, hogy érdemes róla sokat írni.
Előzmény: Luckuty (9871)
gyanakvo99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9872
Ezt 2x el kellett olvasnom, hogy megértsem. Én mindössze a tapasztalataimról írtam, de azt is oda írtam, hogy tisztelet a kivételnek.
Előzmény: Luckuty (9871)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9871

Mi féle pozitív diszkriminációról beszélsz?

aki vallásos az megveti a nem vallásos embereket, illetve bűnösnek tartja őket.

Nekem meg úgy tűnik, hogy neked vannak előítéleteid. Sokkal valószínűbb, hogy aki nem veti meg a nem vallásos embereket, azokról mindről azt képzeled, hogy ők maguk sem vallásosak.

Előzmény: gyanakvo99 (9870)
gyanakvo99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9870
Részben lehet, hogy igazad van, de meg szeretném jegyezni, hogy a történelemben a vallásos emberek, illetve maguk a különböző vallások követték el az emberiséggel szemben a legnagyobb bűnöket. Ez persze nem azt jelenti, hogy megvetem a vallásos embereket, de nem tartom helyesnek, hogy pozitív diszkrimináció legyen velük szemben alkalmazva. Ráadásul az a tapasztalatom (tisztelet a kivételnek), hogy aki vallásos az megveti a nem vallásos embereket, illetve bűnösnek tartja őket.
Előzmény: ALBI (9863)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9869

Kedves Alagmarad, csak nem te is Bauer úr egyik nickje vagy?

Egyébként a szemétszállítással valóban nincs probléma, de a lomtalanítással igen, és ez alighanem megnehezíti majd az illegális lerakók felszámolását is. 

Az ötlet, hogy akinek nem tetszik valami, csinálja maga, eléggé elcsépelt, és nyilván  azt akarod vele tudomásunkra adni, hogy ne merészeljünk bármit is kritizálni, pedig ha  kicsit visszalapozol, látni fogod, hogy egy-két laikus javaslatot még Bauer úr is megfontolásra méltónak talált.  

Előzmény: Alag;marad! (9866)
Alag;marad! Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9867

 

 T. ALBI! 

 

 Nem a vénasszonyok nyara ártott meg ezeknek kedves ALBI, ezek ilyen szinten

 vannak; tudod ők a "gödörből" veszik a szellemi táplálékot, és ennek ez a salakja.

Előzmény: ALBI (9863)
Alag;marad! Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9866

 

 Tisztet Dunakeszi fórumozók!

 

 Tárgy: hulladékkezelés

 

 Ebben a témában többen leírták véleményüket, észrevételeiket.

 Egyet szeretnék leszögezni: a kötelező Önkormánytati feladatok közül talán egy

 területet nem érhet negatív kritika és ez a hulladékgyűjtés és szállítás!!!!!

 Ezt a tevékenységet több mint 15 éve /ha jól tudom/ Bauer Márton irányítja;

 kiválóan!!!

 Sok mindenért kritizálják Őt -lehet ,hogy néha jogosan-, de egyet senki nem

 állíthat; hogy a megadott napon a szemete a kukában maradt. Ő az az ember,

 ha kell a feladatot el is tudja végezni és nem csak végeztetni, habár az utóbbi

 sem egyszerű feladat ismervén a munkakörülményeket. Ez úton köszönöm meg

 munkatársainak is az áldozatos és az egészségre nem kimondottan veszélytelen,

 kiváló munkát.

 Amit Bauer úr mond a szemét okán azt fenntartás nélkül ajánlom elfogadni.

 Bauer úr részére is élek egy javaslattal; a kétkedőknek egy hónapra, mondjuk

 tripla fizetésért, tegye lehetővé, hogy megismerkedjenek a "kukás élet" titkaival és

 gyönyöreivel, minden beosztásban. Ez hozzásegítene minden "érdeklődőt a

 tisztánlátáshoz.

 Ui.:

 Arra kérek minden jóérzésű embert, hogy fogjunk össze az illegális hulladéklerakók

 ellen, tegyünk javaslatot, hogy ezt ki hogyan tenné és fogjunk hozzá környezetünk

 gyakorlati védelméhez, mert ha csak beszélünk, attól még a szenny a várost

 körbeveszi!!!!!

  

 

ALBI Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9865

Dehogynem ! :)

 

Csak akkor tegyél be egy szmájlit !

Így  ;)

 

Isten dícséretét hagyjuk meg a hívőknek !

Nézd nem vagyok vallásos, de tiszteletben hagyom  mások hitét és nem viccelődöm semmilyen formában vele ! Ennyi !

Előzmény: Törölt nick (9864)
ALBI Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9863

T.csinyke, gyanakvó !

Lehet nektek megártott a vénaszzonyok nyara ?

Miért szórakoztok itt ezzel az áldás dologgal ?

Nem gondoltok esteleg valakit megbántotok ezzel ?

Ezek magándolgok kár feszegetni!

Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9861
Csinyke, ilyenkor mi bajod van? Hogy jön ez ide?
Előzmény: Törölt nick (9859)
gyanakvo99 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9860
Én tegap az Auchanban vásároltam. Az biztos nincs megáldva vazze !! Most mit csináljak? Nem lehet a vásárolt termékeked utólag megáldatni?
Előzmény: Törölt nick (9859)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9858

 

Kedves orsózó, kedves Santino!

Felhívtam a győri szemeteseket 06 96 516 600. A zsák ára 268 forint (nálunk 171) a zsák 80 literes a mienk 110 literes. Győrben 1liter komposztálható fű falevél elszállításának díja 3 forint 35 fillér. Nálunk ez 1 forint 55 fillér. Győrben ugyanúgy a lerakóba viszik a sárga zsákokat mint mi. A komposztáló telep csak nyesedéket dolgoz fel. A nyesedéket a lakosság az ügyfélszolgálaton ugyancsak 268 forintért vásárolt 170 centis zsinórral összeköti a kéve hossza öt méterig is mehet, majd az ügyfélszolgálattal egyeztetett napon a szemetes cég elszállítja a komposztáló telepre. Az így bekötött kévéket két ember rakja fel a gépkocsira (gondolom hatvan kilóig lehet kötni a nyesedéket) az előre egyeztetett napon és viszi el a komposztáló telepre a gépkocsi. Falevelet füvet a lerakóba lehet csak vinni, ugyan úgy mint nálunk. A komposztáló telep vezetője nem ismer olyan technológiát, amely gazdaságosan tudna falevelet, füvet komposztálni. Ezt házilag kell megoldani, mi árusítunk ilyen komposztálót, nekem van a telkemen. Egy komposztáló ára tizenháromezer forint, száz négyzetméter gyepet szolgál ki. A győri komposztüzem telefonszáma: 06 96 529 712.

Tisztelettel Bauer Márton!

Luckuty Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9857
Milyen egy őszinte ház?
Előzmény: Törölt nick (9854)
orsózó Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9856

A választások előtt egy kicsit változtattál a stílusodon,de ismét a régivé lett!Bár a régi fórumos beírásaid azért ennél sokkal undorítóbbak!No nem a Dunakeszi fórumon!:-)!

Nem tudom,hogy Te hol és milyen körülmények között élsz,hogy így fikázod mások élete munkáját! Izlések és pofonok.....Egyébként a Tóváros lakóparkban vannak szép házak!A Katonadombon,ha jól tudom két vagy három ház van,amit a telkek vásárlója valóban magának épített.A telkeket bárkinek eladták akkor 1986-87-ben ,nem nagy volt az éredklődés(helyi ujságcikkekből merítve).Így építési vállalkozó is hozzájutott,majd továbbadta.Akkor még a képviselőtestületnek nem volt ennyi tagja,aki ingatlanban futott. Az első telek az Erdész Zoltáné volt!

Én úgy érzem Te megint S.T.-t kezded piszkálni.Nem vagy te egy kicsit irigy?

Előzmény: Törölt nick (9854)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.10 0 0 9855

Jó reggelt Dunakesziek!

Kedves orsózó, kedves Santino!

Első hallásra jó ötlet a győri sárgazsákos megoldás. Igérem ma utána érdeklődök, már csak azért is, mert két hónapja kérdezett engem egy vállalkozó kedvű fiatalember egy komposztáló telep létesítésének lehetőségeiről. Sajnos eltünt, de ha újra jelentkezik addig felkészültebb leszek.

Üdv Bauer!

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9854
valóban.

régebben jártam arra (Katonadomb), és akkor rögződött valami, amit ezennel felülírok. Valóban nem villa, hanem inkább jómódú emberek házai vannak arrafele, de legutóbb, amikor ott jártam, már nem volt olyan érdekes. Valójában nem sok ízlésről árulkodik némely épület, legfeljebb jólétről. A rönkház az okés, az őszinte. De most nincs előttem egy épület sem igazán. Lent a parton sokkal jobbakat látni.
Egyébként a jó ízlés (no persze kinek mi) sok helyütt elmaradt, csak az aprítanivaló látszik.
lemy
Előzmény: Törölt nick (9852)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9853

Győző!

 

Hagyjad rá!

Valószínűleg nem tud más emberi (nem családi) kapcsolatot elképzelni.

Tamás

Előzmény: GYŐZŐ1 (9840)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9852

Akkor ön még nem látott valódi villaépületet, ez lehet az ok.

 

És ha ez így van, akkor valóban nem keverés.

 

ST

Előzmény: Törölt nick (9832)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9851

Kedves Csinyke2!

 

99-re, de nincs jelentősége.

A gyalulás állítólag az illegális "szemétgödrök" miatt voltak, amiből valóban volt egypár.

Hogy a Campingben mi miért történt, azt nem lehet tudni, csak azt, hogy az akkori főépítész, Harkácsi  Margit (aki Dunakeszire olimpiát vizionált és egyébként lovagnő is egyben) egyszer nagyon belezavarodott abba a kérdésbe, hogy hogy volt a  kemping pályáztatása, ami nem jelent meg sehol. Az volt a válasz, hogy  a végül szerződést kötő ember "bejött és pályázott".

 

Nem tudom.

 

Üdv

ST

Előzmény: Törölt nick (9830)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9850
>>Most már a fárasztás stádiumában vagyunk, részemről az ügy lezárva.
Köszönöm a válaszait, nyilván fárasztóak lehetünk, mi laikusok, de szeretnénk megérteni, hogy mi miért úgy van, ahogy.
Előzmény: Bauer Márton (9844)
orsózó Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9849
Kedves Santino!

Tudod,ha már el kell vinni,nem mindenki vállalja.Győrben minden második héten végigmegy egy autó és a kihelyezett sárga zacskókat begyűjti.Ezeket a sárga zacskókat árulják ,200 ft/db ,ez egy nagyobb és vastagabb anyagból készült,mint amit itt Dunakeszin lehet venni a Közüzemnél.A szállítási költség benne van a zacskó árában.Mint itt nálunk is!Azért ez itt is működik és jó lehetőség.Kérdeztem is Bauer Úrtól,hogy bevált-e,veszik-e a szürke zacsikat, de nem válaszol!
Előzmény: Santino74 (9848)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9848
Kedves Orsózó!

Az imént én is vmi hasonlót próbáltam felvetni. Én olyat láttam, hogy egy bizonyos helyre (mint pl. a szelektív szigetek) el lehetett vinni a kerti szerves hulladékot. Azt időnként ürítették. Nyilván itt elsősorban nem a lakótelep, hanem a kertvárosi rész érintett.
Manapság egyre több vállalkozás foglalkozik pellet készítéssel, amire pl. a kerti hulladék alkalmas. Csak szervezés kérdése az egész.
Erre pl. alkalmas lehetne egy erős és elkötelezett helyi zöld szervezet.

Üdv
Santino
Előzmény: orsózó (9847)
orsózó Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9847
Tisztelt Fórumozók!
Beszéljünk arról is egy kicsit,hogy a kerti nyesedék,őszi-tavaszi lomb,levél hova kerüljön?
OK.veszek zsákot,levél,lenyírt fű elvitelére valóban alkalmas és bevált lehetőség.Én ezt teszem,nincs más lehetőségem.(komposztálási lehetőség)
Viszont vannak városok,akik minden hónapban kétszer,meghatározott napokon,az általuk árult, meghatározott színű zsákban elviszik a kerti nyesedéket,amit egy kertészet hasznosít!Mondjuk ad helyette árvácskát.(sárga zsák-nyesedéknek)
Elég sok a családi ház és bosszantó,ha valaki kiteregeti tisztára mosott ruháit és a szomszéd el kezdi égetni a kerti hulladékot.
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9846

Kedves Luckuty!

Ha tisztán egyik vagy másik egy az ár.

3 köbméteres 11353

4 Köbméteres 13690

5 köbméteres 17113

Tisztelettel Bauer Márton!

Előzmény: Luckuty (9839)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.09 0 0 9845

Kedves Sulyok úr!

Köszönöm az elismerést, a sportszerűség megkívánja, hogy leírjam ön is kiválóan végzi a munkáját, ezért elismerésem! Mi a közért dolgozók ismerjük egymás munkavégzésének minőségét, ha politikai véleményünk különböző is.

Én nem jelöltem meg a gazdáját név szerint, de ha ön tagadja nekem elég.

Tisztelettel Bauer Márton!

,

Előzmény: GYŐZŐ1 (9840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!