Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4954
Köszönöm.

Tudom a címet, a telefonszámot is megadta az első után írt levelében, csak nem tudom felhívni. Sajnos.

Előzmény: Múzsla (4952)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4953
11.22. Nézz át a szomszédba (ttúra-topic). Kchabe főrendező úr szokta ott időnként hírdetni, de a ttt.tr.hu-n is fenn van.
Előzmény: kvte (4899)
Múzsla Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4952
A vártúra sorozatba úgy tudom nem számítanak bele a határontúli volt magyar várak, ám a másik (szintén e szervezet által működtetett) mozgalomba, a Román kori templomok Magyarországon-ba igen.
A túra irányítója: Gyetvay Iván, 3580 Tiszaújváros Árkádsor 15 II/20
Előzmény: Törölt nick (4948)
Múzsla Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4951
Somlyóvár: Igen, arra gondoltam.

A Galyavárért bocsesz.

Előzmény: Güsziológus (4946)
asciimo Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4950
Komarom.
Előzmény: Törölt nick (4948)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4949
Mielőtt elfelejteném, egy kis statisztika.

Az RP-DDK 17 nekiveselkedésének néhány jellemző adata.

Két autós túra (Őrség és Mecsek). A távolság kb. 1000 kilométer.
15 vonatozás, a megtett táv 6.580 kilométer.
60 kilométeres átlagsebességgel (némi túlzás) 110 órát töltöttem vonaton.
A buszozásokat nem számítom, de ez nem jelentős.

Mindez onnan jutott eszembe, hogy ma iratom alá a füzetet az egyesületben. Ha minden összejön, akkor holnap már viszem is az MTSZ-be.

Múzsla!
A Békés megyei jelvény valóban nagyon szép.

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4948
Van-e valakinek infója arról, hogy a vártúra sorozatban elfogadják-e a határon kívüli várakat is. Pl. Komarno vagy Pozsony stb... amik a történelmi Mo-n vannak, de most külföldön? Nem tudom felhívni az illetékest.
Zete Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4947
Múzsla!
Mail ment!
Előzmény: Múzsla (4944)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4946
Az alábiak rendben:

Városlőd, Hölgykő
Domoszló, Oroszlánkő
Kelemér, Mohosvár
Sátoraljaújhely (Vár-hegy)

A Gyalyavár a listán van:o)

A Somlyóvár (Szár-hegy?) Tarjántól északra a térképen megtalálható, de a várak listáján nincs rajta.

A többit még nem sikerült azonosítanom.

Igyekszem azokat a neveket használni, melyek az etalonnak tekinthető "VÁRAK" lapon megtalálhatók.

Köszi az értékes kiegészítést.

Két fokozatnyi vár hipp-hopp összegyűlt.

Előzmény: Múzsla (4936)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4945
Angliában állítólag azért megy mindig két rendőr együtt, mert az egyik ír, a másik skót.

Nálunk is kettő megy. Az egyik ír, a másik olvas.

Namármost ha mi itt a topicban csak írunk és senki nem olvas, akkor áll be az a helyzet, hogy "ismétlés a tudás anyja".

A két vár a listán van. A Nyeset (Nyesett) vár neve bizonytalan, én Nyeset-nek írtam.

Előzmény: lükepék (4940)
Múzsla Creative Commons License 2003.11.12 0 0 4944
Igen, Güszi már lecsekkelte.
Előzmény: lükepék (4940)
Joeyline Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4943
1959.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4941)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4942
Kivárjuk, megéri! :-) Optika úgyis ragaszkodik hozzá, hogy néhány kerek számot elérjünk. :-) Kb. mekkora terjedelemre becsülöd? Csak a sok fénykép miatt kérdezem. Úgy saccolom, hogy 250 MB-ig fel lehet menni, de jövő hétre többet tudok.
Előzmény: kvte (4939)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4941
Bory Jenő? Mikor halt meg?
Előzmény: Joeyline (4938)
lükepék Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4940
Nyesettvár sincs messze G.tetőtől, meg Óvár sem ez Ágasvári th-tól kicsit arrább.. bár lehet, hogy Güszi írta...
Előzmény: Múzsla (4936)
kvte Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4939
Bocs, még régebben kihagytam: ;)

:)

KVTE! Esetleg a ti anyagaitok? Ha gondolod, hogy felkerülhetne, és úgy egyben el tudna jutni hozzám... A KVTE honlapon sok érték van, amit érdemes lehet offline is nézegetni.

Részemről OK, de csak kb. a jövő hét közepére leszek vele kész. Most nincs gépem, és a régebben CD-re mentett anyag néhol eltávolodott a webes valóságtól, szóval össze kell rendezzem. Van még egy kb 500 db-os full Alföldi Kéktúra fotosorozat is, meg egy s más finomság.

kvte, most éppen Miskolcról

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4926)
Joeyline Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4938
Üdv!

A hét végén szívem szerint a jubileumi Cserhát 50-en lettem volna, de ebben a hétközben megesett (tovább már nem halogatható) körömműtétem megakadályozott, viszont így is sikerült tartalmas hétvégét magam mögött tudni, sok szép látnivalót néztem meg - ezúttal egészen kivételesen autóval.
Újdonsült barátnőmnek van autója, és a hétvégén Székesfehérvár környékén néztünk meg többmindent. Szombat délelőtt Gorsiumban voltunk, Tác mellett. Hosszú évek óta készültem már oda, csak eddig gyalog nem esett útba, hisz a környéken szinte csak az van egyedül látnivaló, de Fehérvárról percek alatt elértük kocsival. Leírni szinte nem is tudom a látványt, ezt látni kell! Csodálatos, hogy mennyire érintetlenül fennmaradtak a római kori (I-II. század) város alapjai! Persze sokminden rekontstruálva lett, de inpozáns a látvány. A városfalak, a palota, a fórum, stb. Nagyon szép parkot alakítottak ki a lelet környezetében. Kicsit délebbre van egy V. századi katonai temető is, meg egy színház, ahol nyáron rendezvények vannak. Ezen kívül még van egy kiállítás az apróbb leletekből is.
Délután átmentünk Csókakőre, a várhoz. Legutóbb tavaly nyáron az OKT-t járva voltam ott, és már azóta is rengeteg a változás! A vár tovább épült-szépült, már egy újabb bástya van kész, lent a parkolónál pedig megkezdődött a tereprendezés, egy pihenőpark kialakítása. Már több pihenőpad és asztal, valamint egy esőház is áll már, és ahogy láttam, épp egy leendő (gondolom fogadóépület, recepció) épület alapjait jelölték ki. A Vár-völgy kezdeténél, ahol az OKT belép az erdőbe, új tájékoztató tábla van, a Vár-völgyből pedig egy földbe vágott fa lépcsősor indul fel a várhoz! A vár melleti csókakői sziklákon áll Antal Péter hegymászó, térképész hallgató, volt csoporttársam emléktáblája, aki 2001 augusztusában szenvedett halálos hegymászóbalesetet a Nagy-Tarpataki-völgyben. Végakarata szerint hegymászótársai itt szórták szét hamvait. Emléxem, rengetegen voltunk a temetésen, köztük az egész térképész-társadalom színe-java, élünkön Klinghammer rektor úrral.

Visszatérve a hétvégére:
Vasárnap délelőtt Székesfehérvár öreghegyi városrészében a messze földön híres Bory-várat néztük meg. Megint csak azt tudom mondani, azt látni kell! Ez egy csoda. Egyáltalán, hogy valakinek eszébe jusson az, hogy a 20. században egy középkori lovagvárat építsen! Bory Jenő építész és szobrász, valamint neje, aki festőművész volt 4 évtizedig (Bory Jenő haláláig)építették nyaranta a várat!
Jelenleg is folyamatosan restaurálják az adományokból. Több torony is van benne, sok terem és az udvar szobrokkal, egy képtár a művésznő munkáival, árkádok, egy szökőkút, stb. Szóval látni kell!
Délután Iszkaszentgyörgyön voltunk, az ottani kastélyt csak kívül tudtuk megnézni, jelenleg iskola működik benne. Sajnos a kastélypark is elhanyagolt :( Innen továbbmentünk Gúttamási felé, közben az úton láttam is a kocsiból, hogy hol jön le az OKT a Vontató-hegy felől, és hol indul tovább Bakonykúti-puszta felé. Gúttamásiból Fehérvárcsurgó felé kanyarodtunk a tavat megkerülve. Ott parkoltunk le, ahol az OKT kijön a Gaja-völgyi Vadaskertből a műútra. Végigsétáltunk a Vadaskert túlsó végéig a völgyön, majd vissza az Ádám-Éva fáig. Onnan a K+ -en elmentünk az Alba Regia-forráshoz, ami sajnos alig folyt. Vissza egy kicsit, majd végig a P háromszögön ki a Vadaskertből, el annak végpontjáig, a már az OKT-n lévő, a csurgói pincék vége fölötti kilátópontig. Az OKT atlasz is ábrázolja egy fotóval a kilátást innen a víztározó és a Vontató-hegy felé. Ezt a kilátást akartam még megmutatni a kirándulás végén barátnőmnek, én már voltam ott a nyáron, amikor az OKT bakonyi szakaszát jártam végig. Innen már csak pár lépés volt az OKT-n lesétálni a kocsihoz.
Végül fejenként 2 db jól megérdemelt sütit fogyasztottunk el a fehérvárcsurgói cukiban :))

Örülök, hogy nem punnyadtunk ezen a szép hétvégén :)

d_laci Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4937
A két bicós akivel a hetek találkoztak.
Előzmény: Múzsla (4936)
Múzsla Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4936
Várak, földvárak, sáncok az OKT mentén témához:
()-ben a nem túl távol esők a legközelebbi hely megjelölésével.

(Hölgykő)Városlőd
Somlyóvár
(Árpád-vár) Dodogókő
(Galyavár) Galyatető
Oroszlánvár
(Oroszvár) Rozsnak-puszta
(Töröksánc) Bélapátfalva
Verebecvár (Mályinka- Dédes között)
(Kis-Mohos) Kelemér
(Óvár) Derenk
(Szentiváni földvár) Boldogkőváralja
(Sátoraljaújhelyi földvár)

Én ezeket találtam a listámon.

Más:
Tegnap megjött a Békés-megyei kék túrát elismerő kitűző. Szerintem még szebb, mint az AK kitűzője. 19-es számon jegyeztek be. Ezek szerint van "közöttünk" valaki.

Előzmény: Güsziológus (4905)
Güsziológus Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4935
Dehogy marad ki!

Már be is tettem az etalon listába, "Csákvár, Oroszlánkő" néven.
Köszi a kiegészítést.

Időközben eszembe jutott "Gyulakeszi, Csobánc" is, itt is van vár.

Még egy kicsit várok az új listával.

Előzmény: Optika (4934)
Optika Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4934
Güszi! Múltkor nem jöttél fel velünk Oroszlánkő várromhoz (Csáki-vár), most akkor az ki is marad? :-)
Előzmény: Güsziológus (4905)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4933
oke, megdumalva.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4932)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4932
Bőven ráér.
Előzmény: asciimo (4931)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4931
Szerdan tudom megcsinalni. Az meg nem kesö, ugye? Lementem, es kuldöm majd. Azt hiszem nem igenyel sok helyet, egyszerü html-röl van ugyebar itt is szo. Raeresztek egy lokalizalot, es a linkeket etcsinalom, ugy hogy müködjenek a CD-n, csak ugy van ertelme.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4930)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4930
Megcsinálod? Ha átküldöd egy zip vagy arj file-ban, és csak ki kell bontanom, akkor jöhet. Mármint a fórum. A naptárhoz a TTT engedélye kellene.
Előzmény: asciimo (4929)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4929
De a forrast ugy is el tudod menteni, hogy megnezed, elmented html fajlkent, es kesz.

A turanaptarra azert gondoltam, merthogy egy csomoszor volt kerdes, hogy "milyen tura lesz 3 honap mulva szombaton", es a TTT-nel meg nem volt elerheto, csak a papiros naptarban, es ekkor mindenki azt ajanlgatta, hogy meg kell nezni a tavalyit, es ahhoz kepest altalaban nincs nagy valtozas.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4928)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4928
A túranaptár jogvédett, meg hát úgyis mindjárt vége az évnek. A fórum meg emlékeim szerint PHP-vel megy. Én csak statikus weblapokat tudok feltenni.
Előzmény: asciimo (4927)
asciimo Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4927
"és ígérem, hogy több topikba nem tolom be,"

Pedig mar azt hittem, Te, aki a flood nagy ellenzöje, nekiallsz floodolni. Hala egnek nem.

Amugy a Kvte-oldalak nagyon jok lennenek, nem különben a Larzen-fele Kektura forumok. Es hat a tturak 2003-as naptara talan.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4926)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4926
Topikos Mikulás CD

A magam kényelmére és a közösség nagyobb üdvére a következő CD előállítását vettem tárgysorozatba:

1. A következő topicok ezresével letöltve, felesleges böngészőgyilkos sallangoktól megtisztítva, hozzászólás sorszáma és dátuma szerinti mutatóval ellátva, részben megstatisztikázva:
   –Teljesítménytúra
   –Kinizsi Százas
   –BEAC MAXI 110, hej!
   –GYVT
   –Kéktúra, jelvényszerző...
   –Várak - várromok
   –Túrafelszerelés, útiholmi
   –Hegyek
   –Magas-Tátra
   –bónuszként, mint túraközeli informatív topic: Jártál már Erdélyben?

2. Super_8.avi (ha jól emlékszem, Ujfiu ajánlotta)

3. Nagyondinnye és Lienka túrabeszámolói (mivel ezek csak részben vannak meg a topicban); még egy klubtagtól kértem anyagot, de még nem érkezett meg a válasz.

4. Miki ttúrás oldala

Ezek után még lesz vagy 2-300 MB közötti (inkább 300) befogadóképesség a lemezen. Javasolhattok olyan dolgokat, amit érdemes lenne feltenni, azzal a feltétellel, hogy nem igényel tőlem erős kunsztokat a letöltése, megszerzése, sajtó alá rendezése, hanem viszonylag kész állapotban van (az eddigiek a topicok kivételével ilyenek), és nem kell rohangálnom érte a városon át. Vagy lehessen könnyen letölteni, vagy hozza ide valaki egy CD-n. :-)

Továbbá kéne egy lelkes ügynök, aki a master CD alapján sokszorosítást és terjesztést vállal, mivel az ilyen földhözragadt ügyekhez marhára semmi kedvem. :-)



Ja, és ígérem, hogy több topikba nem tolom be, ezzel a kettővel le van fedve az érintettek nagy része.

KVTE! Esetleg a ti anyagaitok? Ha gondolod, hogy felkerülhetne, és úgy egyben el tudna jutni hozzám... A KVTE honlapon sok érték van, amit érdemes lehet offline is nézegetni.

olahtamas Creative Commons License 2003.11.10 0 0 4925
Köszi megtaláltam.
Hosszúpereszteg, Árpád u. 33. , Tel.: 30 9083 535
Üdv T.
Előzmény: Törölt nick (4924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!