Keresés

Részletes keresés

Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9972

Kedves Consigliori!

Ezek mind érdekes kérdések, de csodálkoznék, ha valaki válaszolna rájuk, ugyanis nem ingerelnek vitára. A válasz csak egy hosszú eszmefuttatás lehetne, amibe nyilván senkinek nem akaródzik belekezdeni. Szóval, állítsál valami vitathatót, és akkor arra rögtön ugranak hárman-négyen.

Egyébként megalakult már a testület?

Előzmény: consigliori1 (9965)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9971
Kedves Luckuty!

Lehet, hogy az övé, de ez igazából nem oszt, nem szoroz. Azt még csak-csak megérteném, hogy egy eldugott területen nő a parlagfű, és senkinek sem jut eszébe kaszáltatni, büntetni, de hogy a város egyik legforgalmasabb "kapujában" valakinek parlagfű-tenyészete legyen, az már felháborító!
Ezért vajon ki a felelős?
A dolog pikantériája talán az, hogy a régi/új polgármester ennek az "ültetvénynek" a kellős közepén mosolygott le a plakátjáról, és köszöntötte a városba érkezőket.

Üdv
Santino
Előzmény: Luckuty (9970)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9970

Nem veszem kötözködésnek. (Gyerekkoromban, amikor a cipőtisztítás ellen ágáltam, nekem azt szokták mondani, hogy minek eszel, ha utána úgyis megéhezel.)

Visszatérve a homokra, mi Alag családi házas részén lakunk,és már egy kicsit erősebb szél is kavarja a homokot, a szélvédett részeken meg le is rakja. Ezt rendszeresen eltakarítani az utca széléről reménytelen vállalkozás, mert mire végigmész, kezdheted előről. Lehet, hogy a lakótelepen más a helyzet.

Az én jó közérzetemet inkább a szemét zavarja.

A parlagfűírtással maximálisan egyetértettem volna. Nem EZ területe az?

 

Előzmény: Santino74 (9960)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9969

Tisztelt Csobai Úr!

 

Jól lecsesztem az információs forrást, az adatokat illetően Önnek volt igaza, azaz megint jó volt valamire a belekotyogás és a morfondírozás.

 

Tovább morfondírozva viszont a következők futottak át a fejemen.

 

A lerakás díja kukánként havonta havi bruttó 65 forint, ez az adat, amin csodálkoztam.

A kérdés ugye az, hogy az Ön által közölt átlag odavissza 10 km-es távolsáot alapulvéve mi történne mondjuk egy Csörögre szállítás esetében?

Ez kerülne

plusz üzemanyagba

plusz amortizációba

plusz szervízköltségbe

és plusz humán költségbe.

 

Szerintem a csörögi lerakó átlag odavissza 50 km-re van (ha megint rosszul tudom, akkor valaki kijavít), azaz a távolság növekmény 40 km.

 

A kérdés ezek szerint az, hogy egy fuvar esetében ez a 40 km extra távolság milyen additív költségbe kerül a fenti 4 tételt figyelembevéve, illetve az, hogy ez az átlag kukásautó által átlagosan "befogadható" kukaszám alapján ebből a költségből mekkora összeg esik egy kukára, azaz egy családra hetente. Ez a számítás nem okozhat gondot.

 

A következő lépés ennek az értéknek a megszorzása a havi ürítésszámmal és akkor kijön a költségnövekmény, ehhez kell hozzáadni a havi bruttó 65 forintos kukánkénti lerakási díjat és máris láthatjuk, hogy mennyibe kerülne egy családnak az, hogy ne nőjön Dunakeszin a szeméthegy. Szerintem ez nem fogja elérni a citált gödi és váci díjkülönbséget, sőt szerintem a felét sem.

 

Eddig jutottam most így hirtelen a morfondírozásban.

 

Jöhet a kritika, de ez nem egy egyetemi székfoglaló volt, hanem egy morfondírozás!

 

A pontossághoz az is hozzá tartozik, hogy hivatalosan a két lerakótelepi "kazetta" közül az egyik nem szabálytalan, hanem már szabványon kívüli, létesítésekor (86-ban) megfelelt az akkori követelményeknek. Ez persze nem változtat azon, hogy ott egy alulról nem szigetelt lerakóba, azaz a homokos földre megy a szemét meg a rittyó. 

 

Üdvözlettel:

 

Sótonyi Tamás

Előzmény: Csobai László (9921)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9968

copyright gárdonyi géza "én is rögtön megismertem a nagyságos urat, csak azt nem tudtam kicsoda"

 

Előzmény: ALBI (9967)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9967

Kedves Qti!

Örülök, én is rögtön megismertelek, csak azt nem tudom ki vagy.

 

Hehehe!

Megismerted, kit is?

Ez jó ! DDDDD

Előzmény: consigliori1 (9965)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9966

Igazad van, így teszek ém is :) !

Csak a beírásból kiderül, hogy már régóta olvas itt hiszen tisztában van az erőviszonyokkal, ami nem baj !

Majd meglátjuk !

 

Minden uj topiktársnak sok sikert itt a Dunakeszi topikban !

Előzmény: Luckuty (9957)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9965

Kedves mindannyian!

 

A téma amit felvetek a helyi választás.

 

Gratulálok annak, aki bejutott (copyright hofi géza)

MI a véleményetek az előzményekről (kampánystílus), eredménnyel (befutólista), jövőképpel (mi lesz ebből).

 

Azért bátorkodtam ezt felvetni, mert olvasatom szerint ezen az oldalon is folyt a kampány, köztünk vannak nyertesek és valószínű vesztesek is.

 

Láttok-e és milyen összefüggést, két héttel a választások után, a  helyi és az országos politika között?

Hogyan ítélitek meg ezzel kapcsolatban az önkormányzatiságot és a helyi autonómiát?

ENgem most kb. ez érdekelne, aztán meglátjuk.

 

Kedves Qti!

Örülök, én is rögtön megismertelek, csak azt nem tudom ki vagy.

 

 

Előzmény: pária (9950)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9964
Kedves Bauer polgártárs!

Ne vegye kötözködésnek, de a kettő érték között nem csak az áfa különbség van. Ismereteim szerint az csak 5% plusz.

Üdv
Santino
Előzmény: Bauer Márton (9962)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9963
Kedves Győző!

Igazából csak azért voltam erre kíváncsi, mert amennyiben pl. a gödi és váci példából kiindulva más csinálná a szemétgyűjtést (és nem a város lerakójába ürítene), és az kb. 60%-kal kerülne többe (Csobai L.), akkor ez egy 10 emeletes társasház esetében kb. 317.000 forinttal kerülne többe. Természetesen azt nem tudom, hogy pl. a szelektív hulladékgyűjtés terjedése (amit ugye nem lerakóba visznek, hanem alapvetően újra felhasználnak) az ezt az összeget csökkenti-e, illetve növeli (én az előbbire tippelnék hosszú távon).

A világítást azért kérdeztem, mert annak a korszerűsítése, racionalizálása kapcsán pl. a szemétszállítás díjemelkedése kompenzálható lenne.

Mire gondolok:
- a kihasználatlan tetőfelületre napelemeket lehetne telepíteni, amellyel pl. a közösen használt területek áramtermelése megoldható lenne
- ugyan nem vagyok tisztában azzal, hogyan is működik ma a lépcsőházakban a világítás, de amennyiben pl. a 10. emeleten felkapcsolják, és nem csak ott világít (hanem pl. az egész lépcsőházban), akkor azon is lenne mit optimalizálni.
- az energiatakarékos izzók használatáról nem is beszélve

Véleményem szerint a fentiek egy részére (világításkorszerűsítés, napenergia) állami és uniós pályázati lehetőségek is vannak/lesznek.

Persze ezt az elképzelést nem árt pontosan kiszámolni egy kockás papíron, de szerintem érdemes megfontolás tárgyává tenni.

Üdv
Santino
Előzmény: GYŐZŐ1 (9959)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9962

Kedves Sulyok úr!

Az áfa emelés miatt ez az összeg helyesen 580608 forint (Szemét díj).

Üdv. Bauer!

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9961

Kedves Győző!

 

A 16-i alakuló ülés meghívójában és napirendjében szerepel a fűtésdíjjal kapcsolatos napirendi pont, a csatolt határozati javaslatban valóban olvasható az Általad megjelölt nagyságrendű díjemelésre vonatkozó szövegrészlet és van hozzá egy 2-3 oldalas magyarázó számítás is, de egyelőre az egészet csak átfutottam, nem olvastam végig részleteire is kiterjedően, mivel nem volt még rá időm.

 

Így aztán egyelőre még véleményem sincs róla.

 

Üdv: Tamás

Előzmény: GYŐZŐ1 (9959)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9960
Kedves Luckuty!

Ne vedd kötözködésnek, de ez alapján az ablaktisztítás, gépkocsimosás is felesleges, hiszen újra koszos lesz. :-))

Szerintem igenis hozzátartozik a város polgárainak a jó közérzetéhez, hogy ezzel is kiemelten foglalkozzanak a településen. Jó pár hete jeleztem, hogy pl. Dunakeszi déli részén (körforgalom) embermagasságú parlagfű-ültetvény található. Ezt talán nem kellene hagynia a városnak, hiszen az ország lakosságának egyre nagyobb hányada szenved allergiában. A már ellergiások jobban szenvednek, akik még nem, azoknak pedig megnő az esélyük arra, hogy allergiásak legyenek.


A szemétszállítással kapcsolatban már idéztem a Győri Kommunális Szolgáltató Kft. honlapjáról (www.komszol.hu), most ismét találtam egy érdekességet.

"A kft. működtet egy 17 hektáros, termálvízzel fűtött dísznövénykertészetet, ahol főként a város parkjainak, utcáinak díszítésére termesztünk virágpalántákat. Győr 1997-ben neve­zett be először a virágos városok versenyébe, 2000-ben a nagyvárosok versenyét meg­nyerte, így 2001-ben az európai városok versenyében Győr képviselte Magyarországot, és a nemzetközi zsűri ezüst minősítéssel díjazta a várost."

Üdv
Santino
Előzmény: Luckuty (9958)
GYŐZŐ1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9959

Kedves Santianó 74!

Elnézést, hogy csak most válaszolok a 9884 .-számu kérdésére, de vudéken voltam és nem jutottam géphez.

 Egy 10 emeletes  64 lakásos társasház évi szemétszállítása 12x44000.ft vagyis 528000.-ft/év,

a világitásunk lépcsőházanként változó nálam az eggyikben 444000.-ft/év a másikban 498000.ft/év.

  MÁS ! Tudja valaki, hogy kidobta be a kőztudatba a 60-70- százalákos Fütési díj emelést ki dobta be- mert tegnap mikor megjöttem több tulajdonos társam ezzel fogadott? Ha ez igaz akkor ebből botrány lessz, ha nem igaz akkor valakines ez az aljas tette, hogy az embereket ingerelje.

 

                   üdv. SGY.

Előzmény: Luckuty (9957)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9958
A homok eltűntetése reménytelen vállalkozás, illetve csak az első fuvallatig hatásos Dunakeszin.
Előzmény: pária (9956)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9957
Szerintem előlegezzük meg az új tagoknak azt a bizalmat, hogy nem feltételezzük róluk, hogy már szerepeltek vagy szerepelnek itt más nickként is. Azután majd meglátjuk.  
Előzmény: ALBI (9952)
pária Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9956
Természetesen a javaslataid szívesen vesszük, pl. hogy az útszegély mentén lévő lévő
homokot hogyan lehetne eltüntetni?A város mintha eladta volna az útsöprő gépét!Üdv.
Neked is, Faramuci, Pária

Előzmény: faramuci. (9954)
pária Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9955
Na, újabb újnick!
Faramuci dolog...
Előzmény: faramuci. (9954)
faramuci. Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9954

Kedves Fórumozók!

Mivel a tagok újabban nem politikai munkásként viselkednek, beszállnék ha lehet! Kezdem Fót felől jövet, ahogy beérünk a városba baloldalon egy olyan csúnya monstrum épült, hogy a csokító hozzá képest gyönyörűség. Már kezdtem megijedni, hogy ovi lesz, még szerencse, hogy nem. Mikor épül az ovi? A Kossuth utca nagy híd környéke olyan piszkos beleértve a volt Szövi előtti placcot mint, New York a fő utcáktól ötven méterre. Az út szegély mellett vastagon a homok. A híd után a Bajcsyn ugyanaz, végig le a Szent István utca a lámpáig. A belső részek szépen gondozottak viszont a fő utak mellett balkáni állapotok vannak. Az átutazók csak a gazdátlanságot tapasztalják, ebből általánosítanak. Ez is fontos lenne, mivel vége választási kampánynak, igazán rendet kellene tenni! Ahogy a komposztkérdést végig vitték, ez is megérne egy misét!

Baráti üdv. faramuci!

 

pária Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9953

Hát, mint mondtam, épp ezért eszembe se jutott, hogy én is több néven szerepeljek,

s hát olyan hülye dolog is lenne magammal társalogni.Hogy új? ovtárs elvtárs-e majd

kiderül, unalmas is lenne, ha mindenki itt egyféleképpen gondolkozna... Jó éjt Neked!

Előzmény: ALBI (9952)
ALBI Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9952

Szia pária !

 

Most így este otthon ujraolvasva uj tagunk írását szinte biztos vagyok, hogy régi olvtársunk egyik uj nickje !

Előbb utóbb kiderül, mint ahogy Bauer úr másodénjére is fény derült !:)

Mint mondani szoktam addig ír a nick ameddig le nem bukik ! DDDD

Előzmény: pária (9949)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9951
>> a szemétszállításnál kicsit általánosabb síkon szeretnék a városi közélettel foglalkozni
Mi érdekel, kedves Consigliori? Vess fel témát, kérdezz, és akkor azzal (is) fogunk foglalkozni - már ha hozzá tudunk szólni egyáltalán. Bár látni fogod, hogy ha nem értünk hozzá, sokszor az sem zavar minket - fő az önbizalom.
Előzmény: consigliori1 (9944)
pária Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9950
Kedves Consigliori(1),valószínűleg Sótonyi Tamás képviselő,okl.közgazda közgazdasági
hozzászólásaiból indulsz ki,de hidd el,nem minden közgazdasági elemzés száraz. És az
ő fejtegetései sem érdektelenek, legfeljebb néha már kicsit unalmas. De sajnos, a keszi
közéletben meglehetősen aktuálissal bírnak száraz,tárgyilagos észrevételei is.Ciao,ciao
Előzmény: consigliori1 (9923)
pária Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9949
Caro mio Maffioso, maradjunk a városi közéletnél!

Ez itt különben pont hogy nem par excellence politikai véleménytopic, erről szóltak az
előző hozzászólások is, annak a polidiliben van a helye, itt csak helyi polidili megy, az
viszont nagyban.
De úgy tűnik, új nickneved dacára mégis ismerős vagy itt, hiszen honnan tudnád,hogy
ezt a topicot kísérik a legnagyobb figyelemmel! Netán,Te is ilyen "figyelemmelkísérő" lennél? Hiszen Fejlámpa mama környékén is ismerős vagy? Akárki is,ha betartod az
udvariassági stb. netszabályokat, biztos nem fog bántódásod esni, de Te se bánts másokat, légy toleráns másokkal.

Üdv.Pária
Előzmény: consigliori1 (9944)
pária Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9948
A szövege már kevésbé az... Nem égi, hanem földi vonatkozású, inkább testi
valójáságában megragadó:-) Cara mia Csinyke, hagyd békén őt!
Előzmény: Törölt nick (9947)
Qti Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9946

Szervusz Consigliori uno!

 

Mi a helyzet az Örök Városban?

 

Egy jó ismerősöd Qti (Zöldinéni vonal)

 

 

Előzmény: consigliori1 (9944)
ALBI Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9945

Majd megtapasztalod ki az aki időnként sértve érzi magát ! :)

Előzmény: consigliori1 (9944)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9944

Egyetértek veled.

A nome du guerre egy amolyan francia kifejezés harci nevet, becenevet "nickname" jelent. (have you ever f... on c... nick?! it s nice... ha már a basic instictsnél tartunk.)

A consiglieri amolyan konzultáns és tanácsadó féle.  Tehát nem minden olasz maffioso és nem minden indiai pária.

 

A nevet egyébként úgy adták nekem (innen a nome du guerre) elfogadtam, bár nem örültem neki, mert olyan emberektől kaptam, akik ártani akartak vele nekem.

 

Egyébként azért consiglieri1 mert a consiglieri nicknév már foglalt volt.

 

A politizálásért elnézést. Én úgy tudtam, ez egy par excellence politikai (külön)véleményeknek tért adó topik.

A fatvákat általában nem követem figyelemmel, mert nem vagyok iszlám vallású.

 

Belenéztem a "polidili"be, inkább itt maradok, de a szemétszállításnál kicsit általánosabb síkon szeretnék a városi közélettel foglalkozni, ha ez nem sért Benneketet.

 

ciao, namasté, marhabad stb

 

Előzmény: pária (9937)
ALBI Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9943

Dehogy nem megy oda nagyon senki sem ! :(

Dehát erre lenne kitalálva !

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9150277

 

 

Előzmény: pária (9942)
pária Creative Commons License 2006.10.11 0 0 9942
Igazad van, valakit innen az index tengeralattjáró topicból azért tiltott ki a Modi, mert
feltett egy aláírásgyűjtő politikai ívet. (az ívvel egyetértettem,de kétségkívül nem oda
való volt) Szerencsére csak ideiglenes tiltás volt, s visszajöhetett. A Te topicod megy?
Előzmény: ALBI (9941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!