Keresés

Részletes keresés

ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 10002

Komolyan mondom nem rajtunk múlik !

Ismereteim szerint a rendszeresen a topikban írók között nincs modera !

Bár ha tudnám sem árulhatnám el ki az !

Csak sajátmaga fedheti fel kilétét ! :)

 

Itt szinte minden megengedett téma, bár vannak érzékenyebb olvtársak, majd megtapasztalod magad is !

Mindenesetre kíváncsian várom hogyan áll fel az ujraválasztott testület, bár nem várok nagy változást ami pl. az alpolgármestereket illeti.

De ne menjünk a dolgok elébe, vannak még csodák !

consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 10001

Tisztelt Sótonyi Úr!

 

 

a foNTOS HÍRre az alábbi megjegyzást teszem.

 

én inkább john coltranet játszanék a gyűlölet ellen, mondjuk az ascenciont, vagy a ommmm-ot.

 

várok 10 percig aztán küldöm el, hátha addig valaki

Előzmény: Törölt nick (9694)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 10000

Köszönöm!

Ha egyáltalán dij ez vagy érdem !  :)

 

 

10000. !!!!!!

Előzmény: consigliori1 (9999)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9999

egyébként annyira új vagyok, hogy nem találok semmit a helyén, így pl. a polidiliben is csak címszavakig vagy meddig jutottam.

azonban: az hogy belefér e ti döntitek el.

az volt a kérés, hogy vessek fel témát, ha tetszik válaszoltok rá.

nos: én felvetettem, ha válaszoltok rá akkor belefér, ha nem ...

Előzmény: ALBI (9997)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9998

hello azt hittem meccs van a tévében.

piszokséág lenne újoncként elvinni a fődíjat... 9997

Előzmény: ALBI (9996)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9997

Döntsétek el: - ennyi politika, mint amit írtam, belefér-e vagy irány a fatwa !

 

Azt, hogy mennyi a politka és mikor törlődik a hozzászólás a modera dönti el nem mi (én) !

 Ezért nyitottam a polidiliben a Dunakeszi topikot, csak nem ismerik (még)

ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9996

Szia, jóestét !

Dolgozom, akarom mondani a munkahelyemen írok most !

Örülök, hogy jelentkeztél és elmondtad a véleménydet remélem majd reagálnak rá a többiek is .

Igyekszem majd én is , előbb utobb !

De most hajrá 10000 : !!!

Előzmény: consigliori1 (9994)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9995
Kedves Albi! Igazad van, de én lusta vagyok a shiftet használni.
Előzmény: ALBI (9984)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9994

Tisztelt Albi!

 

Most ültem géphez, és lelkes vagyok.

 

Az én véleményem a következő:

 

1.) A városi politika alárendelődött az országos politikai preferenciáknak.

 

Ennek alapjait a következőkben látom:

- az ún. független, kis (stb.) pártok, társadalmi szervezetek gyenge szereplése,

- egyes nagy párt (sic!) a helyi választási programjában nem helyi kérdésekről beszélt a kampányban, csak és kizárólag országosról,

 

 

2.) Ezzel, ha a saját gondolatmenetemet erőltetem tovább, a helyi érdekek és átvitt értelemben maga a közvetlen önkormányzati autonómia sérült: mégpedig politikai értelemben.

 

Nevezetesen: a "nagy" pártok (országos szervezet, média, aktualitás, ismertség, általános politikai prferenciák) uralta helyzetben az akrtuális eredmény vetül a helyi politizálásra. MOndhatni: nem a helyben induló személyek és programok és érdekek.

 

Ennek bekövetkezése minden választáson praktikus, a tendenciát csak a választók állíthatnák meg. Nem kötelességük hogy ezt tegyék, többnyire nem is teszik meg.

 

Álláspontom szerint pedig az önkormányzati választásnak jellegében épp az ellenkezőjéről kellene szólnia. Ezt mindenki így mondja, mindig, kb. a választás másnapjáig.

 

3.) Kivétel erősíti a szabályt:

Az MSZP országos viszonylatban kiemelkedő szereplése, és tulajdonképpeni sikere.

Lehet őket szeretni, nem szeretni, országosan, sőt helyben.

 

De: négy éve következetesen, helyi érdekek mentén dolgoztak a sikerért, és az országos népszerűtlenségük ellenére, egy hagyományosan nem MSZP orientációjú városban jól szerepeltek, kis híján többségbe kerültek a testületben, sőt számomra váratlanul jól szerepeltek a polgármesterválasztáson is.

Ennek okait szerintem helyi politkai szinten érdekes elemezni.

 

4.) Ellenkezőjével "gyanúsítottatok", ezt cáfolom: a most felállóban lévő önkormányzat működésére semmiféle rálátásom, vagy ismeretem, tájékozottságom nincsen.

MInt magánember azt szeretném, ha a választás után felálló önkormányzat, a város választott testülete, több teret adjon a civil érdekvédelemnek, és kevesebbet a poltikának.

Ez a véleményem, ezt kérdeztétek.

 

Az én kérésem pedig az minden érintet felé, hogy tegyen ezért. A politikus a politikában az olvtárs meg a topikban.

Ezért voltam kicsit elégedetlen az első bejelentkezésemkor, mert a kampány után leült az oldal.

Döntsétek el: - ennyi politika, mint amit írtam, belefér-e vagy irány a fatwa.

 

Elküldöm, lehet hogy enyém a meseautó, mert én lestzek a tízezredik.

 

 

Előzmény: ALBI (9985)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9993
Kedves Luckuty!

Ha jól emlékszem, Tamás azt írta, hogy 16-án lesz alakuló ülés. Az jövő hét hétfő.
Mikor adja a KözpénzTV, mert kíváncsi vagyok?

Üdv
Santino
Előzmény: Luckuty (9992)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9992
Egyáltalán, megalakultatok már?
Előzmény: Santino74 (9991)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9991
Kedves Tamás!

Szerinted mikor lesz olyan állapot, amikor megtudhatjuk, hogy az új képviselő testületnek mik a tervei az elkövetkező 4 évre. Lesz egyáltalán egy nagyságrendi terv, ami mentén halad a város?

Üdv
Santino
Előzmény: Törölt nick (9990)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9990
Mindjárt itt a 10.000!
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9989
Homok a szélben ?:)
Előzmény: Gotes (9988)
Gotes Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9988
A lakótelep piac felőli részén sem jobb a helyzet, nagyobb szél esetén máris a Delta bejelentkező képkockáiban érezheted magad, csak Neked nincs kéznél a síbot!
Előzmény: Luckuty (9970)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9987
Plagizálunk uraim ? DDDD
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9986

§:)

 

(Az egy baromi jó beszéd volt, de ez az én jól megalapozott magánvéleményem.)

 

Tamás

Előzmény: Santino74 (9983)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9985

Tisztelt consigliori !

Gondolom ha megosztod a véleményedet akkor könnebben leírnánk mi is a mienket !

De így akár provokációnak is vehetném a kérdés felvetését !

Előzmény: consigliori1 (9965)
ALBI Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9984
Ennek ellenére én így írnám: Gárdonyi Géza !  :(
Előzmény: consigliori1 (9968)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9983
Tamás!

...Európában ilyen böszmeséget még senki nem csinált...

Üdv
Santino

Előzmény: Törölt nick (9982)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9982

Tisztelt Csobai Úr!

 

Nyugodtan lehet cinikus, rossz infóra alapoztam. Elk.rtam. Nem is nagyon, kicsit.

 

Kiváncsi vagyok a kalkuláció eredményére és módszertanára is.

 

Én a morfondírozásnál a kukás kft-re gondoltam, ami a példa szerint nem itt borítaná ki, hanem ott.

 

Üdv:

 

Sótonyi Tamás

Előzmény: Csobai László (9976)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9981

Ezentúl az ürítést végző munkások sokkal többet üldögélnek az utasfülkében, de ez nekik ugyanúgy munkaidő lesz, hiszen a "technológia" miatt kell utazniuk. Azaz az eddigiekkel ellentétben több "utazási időt" kell kifizetni. Ezzel nincs gond, ez egy ktg elem, amit remélhetőleg ellensúlyozna más elöny.

 

ST

Előzmény: Santino74 (9975)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9980
Kedves Bauer!

Pénzzel kapcsolatosan szeretem a pontosságot. Bocsánatkérését ezennel elfogadom :-))!

"...jelenleg, emelés már két éve nem volt."

Ezek szerint készülhetünk egy cca. 6,65%-os díjemelésre?

Üdv
Santino
Előzmény: Bauer Márton (9978)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9979
Kedves Bauer!

Lehet, hogy félreért, vagy én fogalmaztam pontatlanul.
A "más csinálja" azért került szóba, mert Csobai úr azzal hasonlította össze a jelenlegi költségeket. Én abból próbáltam kiindulni.
A "mi csináljuk, de máshogy" azért nem került szóba, mert hiányzik a kalkuláció (bár szerintem az emészthetőbb összeg lenne).

A "kis hamis" nem szeretne egy szemétkupac tetején kiskakas módjára élni.
A "kis hamis" nem képvisel szemétszállítással foglalkozó vállalkozásokat.
A "kis hamis" teljesen más területen tevékenykedik.
A "kis hamisnak" - bár éppen napirenden van nála a munkahely váltás - nem fáj a foga az Ön állására.

Üdv
Santino
(a kérdőjeles "kis hamis")
Előzmény: Bauer Márton (9977)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9978

Kedves Sulyok úr!

Az én adatszolgáltatóm is megtévesztett engem, bocs Santino(?) önnek igaza van többet írtam, évi 580608 helyett csak 544440, jelenleg, emelés már két éve nem volt. 

Üdv. Bauer!

Előzmény: GYŐZŐ1 (9973)
Bauer Márton Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9977

Kedves Santino?

Igazából csak azért voltam erre kíváncsi, mert amennyiben pl. a gödi és váci példából kiindulva más csinálná a szemétgyűjtést (és nem a város lerakójába ürítene), és az kb. 60%-kal kerülne többe (Csobai L.), akkor ez egy 10 emeletes társasház esetében kb. 317.000 forinttal kerülne többe. Természetesen azt nem tudom, hogy pl. a szelektív hulladékgyűjtés terjedése (amit ugye nem lerakóba visznek, hanem alapvetően újra felhasználnak) az ezt az összeget csökkenti-e, illetve növeli (én az előbbire tippelnék hosszú távon).

Mire fáj a kis hamisnak a foga?

Üdv. Bauer!

Előzmény: Santino74 (9963)
Csobai László Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9976
Tisztelt Sótonyi Úr!

Cinikus lennék, ha most kárörvendenék. Nem teszem, mert az ügy a fontos, amiért ön is morfondírozott.

A hulladék sződ-csörögi lerakóba történő szállítására felvázolt konstrukciója mindenképp megér egy kalkulációt. El fogjuk végezni, adddig nem mondanék erről se A-t se B-t.

Ami bizonyos, hogy a "hulladék üzletben" érdekelt jelentősebb cégek (neveket nem említek) mindenütt igyekeznek a még önkormányzati tulajdonban lévő cégek szolgáltatási területeit (piacát) megszerezni. Véleményem szerint hibát követ el az az önkormányzat, amelyik a probléma rövidtávú megoldását választva az általa létrehozott és jól működő közszolgáltatást koncesszióba adja ezeknek a cégeknek, miközben a közszolgáltatás, mint kötelezettség továbbra őt fogja terhelni.

Üdv.
CsL
Előzmény: Törölt nick (9969)
Santino74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9975
Kedves Tamás!

A 2/A-úton a Dunakeszi-Fót felhajtótól a Csörög lehajtóig cca. 15.5 km a távolság.
Úgy ítélem jól számoltál, talán egy kicsit felül is kalkuláltál.
Addicionális humán erőforrás alatt mire gondoltál?

Üdv
Santino
Előzmény: Törölt nick (9969)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9974
Oszt és szoroz, mert a tulajnak kéne kaszáltatni, és nem a városnak, vagy ha a város kaszáltat, akkor neki kéne kifizetnie.
Előzmény: Santino74 (9971)
GYŐZŐ1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9973

 

 Kedves Santino 74 - a mi világitásunk már automatára  van korszerüsítve, amit lehetett egy társasházban csinálni jelen szabályok között, mi megtettük, nem tudom tovább csökkenteni, pl. este 21 után már a pincében sem lehet felkapcsolni a világítást. Esetleg még a lift -nél talán egy új motorral lehetne fogni valamit, de nem bíztos, hogy megtérül.  T. Bauer úr ! köszönöm a helyesbítést én csak gyorsan megnéztem a tavalyi mérleget, de jó volt felhívni a figyelmem mert én már készülgetek 2007 01.01-ei emelésre és így legalább már ezzel tudik számolni, mi idén nem emeltünk kőzős költséget, nálunk még 83.-ft egy négyzetméter, még egyszer köszönőm a helyesbítést.

 

      üdv. minden fórumozónak  S.Gy.

Előzmény: Luckuty (9970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!