Keresés

Részletes keresés

fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10032

KedvesTamás, egyetértünk, Bp. két millió polgára nem szívta meg, de a nyolc millió vidéki igen! A fővárosiak többek között utazhatnak a több tucat milliárdért vásárolt villamosokon tizedéért, mint amibe valójában kerül, tízezrek pedig ingyen (ha Tarlós nyer, akkor is). Sajnos a vidék szinte minden tekintetben hátrányban van a fővárossal szemben, mi itt a peremén nem szólhatunk sokat. Tarlós cselesen csak annyit mondott, hogy el tudna fogadni MSZP-és alpolgármestert, ha. (Nyilván kissebségben gondolta). Ezt a butaságot csak a mi városunkban erőltetik a vesztesek, most már másodszor. Amikor a Villási nyert az akkor még balos Kecskeméthy lett az alpolgármester egyedül, a Windhágert nem választották meg az akkor először és utoljára többségben lévő balosok.

Üdv. fejlámpa!

 

Előzmény: Törölt nick (10028)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10031

Kedves Lámpa!

 

Mivel a "megígérés könnyűségével" kezdtem hozzászólásomat, így a magyar nyelv általános szabályaiból következik (és a hsz. többi mondatából is), hogy Tarlósról írtam és nem Kecskeméthy-ről. KG egyébként nem ígérte meg.

 

De hogy sz@rkeverő kérdésedre is válaszoljak, nem. Megjegyzem ennek a városnak nem az alpolgármesterek pártállásával kapcsolatosak a problémái.

 

Üdv:

ST

Előzmény: fejlámpa (10029)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10030
Kedves Tamás annak idején én azt tanultam az a szabatos fogalmazás amit a jóindulatú hallgató megért.. Ma talán ez a szabály elavult?

Üdv fejlámpa!

fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10029

Kedves Tamás!

Hogy is van ez? Demszkynek nem kell Fideszes alpolgármester, Kecskeméthynek illene?

 

Előzmény: Törölt nick (10028)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10028

Megígérni azt könnyű, betartnai nehezebb, főleg akkor, ha az alpolgármestert a testület választja a polgármester jelölése alapján. Így aztán ha a Tarlós nyert volna Pesten (amit szerintem jól megszívott volna BP), akkor egy esetlegesen fideszes többségű testületben Tarlós egyszerűen széttárta volna a kezét: Gyerekek, én megpróbáltam. 

Ezek az ígéretek elég álságosak, hiszen lényegében az igérőnek köze nincs a döntéshez magát a jelölést leszámítva.

 

Persze én nem lepődtem meg a Tarlós ilyen kisszerű trükkjein, mivel összefeküdt a Fidesszel, Miéppel, Jobbikkal.

 

ST

Előzmény: ALBI (10022)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10027

Kedves Lámpa!

 

Ezt csak Dunakeszin beszélik be maguknak a szocik, mert mások csak mosolyognak ezen

 

Van olyan kultúrország a világon több is, ahol ez nem okozna gondot sem és meglepetést sem.

 

Rosszabb reméljük nem lesz rosszabb Dunakeszin élni, mint a kormánymaradás miatt Magyarországon

 

Ezt én is remélem. Csak hát én értem is, amiről írok.

 

Üdv:

 

ST

Előzmény: fejlámpa (10014)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10026

Kedves Luckuty!

 

Nem hurroglak le, mivel magam is azt gondolom, hogy ha másért nem is, legalább a valószinűségszámítás, mint tudományág iránti tiszteletből is csak később célszerű prognózisomat közzétenni.

 

Üdv:

 

ST

Előzmény: Luckuty (10013)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10025
Köszönöm mindkettőtöknek, hogy kisegítettetek, és figyelmébe ajánlom a példát Dunakeszi önkormányzati képviselőinek és Kecskeméthy úrnak is. Dunakeszinek valóban az lenne az érdeke, hogy mindenki együttműködjön a város érdekében.
Előzmény: fejlámpa (10023)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10024

Kedves ALBI!

Tök igazad van, de ahhoz, hogy a városért együtt lehessen majd dolgozni, az előző ciklusban és főleg a kampányban már erre kellene törekedni. Mint régen a mi időnkben a fiúk úgy udvaroltak a lányoknak, hogy úgy ő, az udvarló lenne a lánynak a főnyeremény, csak szépeket mondott a fiú a lánynak, nem azt, hogy a másik udvarlója az impotens sok tartozása, asszony szeretője van. Nem névtelen levelekkel járatták le egymást.

Előzmény: ALBI (10022)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10023
Igen. Például a Tarlós Óbudán, mert a közgyűlésben egyenlőség körüli helyzet volt. Ő, ha úgy nyert volna mint a Demszky, arra az estre megígérte, hogy ellenzéki alpolgármestert is jelöl. Itt viszont  más a leányzó fekvése.

Előzmény: Luckuty (10020)
ALBI Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10022

Jó példa erre Budapesten a III. kerület ahol Tarlós mellett az elmúlt években dolgozott MSZP-s alpolgi és Tarlós elmondása szerint tudtak együtt dolgozni !

Tarlós ígérete szerint ha ő nyerte volna a választást Bp-n lett volna MSZP vagy SZDSZ alpolgármester !

Tudom a ha-nak nincs jelentősége de nem volt egyértelmű elutasítás !

Lehet naív a kérdés de: nem a város érdeke az első és utána a pártérdekek ??

Mert ugye a hadjáratban ez volt a zászlóra tűzve jelszóként ?

Tudom, tudom más a választási ígéret és más ha a fenekünk alatt van a "bársonyszék" !

Előzmény: Luckuty (10020)
ALBI Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10021

Hello !

Talán én voltam az egyik aki a "jubileumi" időben a neten voltam !

Az, hogy a Dunakeszi topik megérte a tízezrediket a ti érdemetek !

Nélkületek már rég elsűllyedt volna a téma !

Így együtt jobb és bal itt a fórumon is sokat tehetünk a városért !

Ehhez kívánok mindenkinek erőt egészséget kevesebb veszekedést több megértést.

Hajrá a következő a 20000 ! :)

Előzmény: Luckuty (10006)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10020
Na, jó, bocs, Fejlámpa, nem volt szép húzás tőlem a szándékos félreértés. Nem tudok neked most példát prezentálni, de tudom, hogy szokott ilyen lenni, ahol a polgármester szándékosan ellenzéki alpolgármestert akar, hogy a város érdekében működhessen az önkormányzat, ne pedig a csatározásokkal legyen elfoglalva.
Előzmény: Luckuty (10019)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10019
Mi az, megérkezett Csinyke kutyája?
Előzmény: fejlámpa (10018)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10018
Ja! Vaúúúúúúúúúúúúúúú!
Előzmény: Luckuty (10017)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10017
Mondom, hogy gyújtsd fel, mert nem tudod, hol vagy!
Előzmény: fejlámpa (10016)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10016

Hol?

Előzmény: Luckuty (10015)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10015

Kedves Fejlámpa! (Kapcsold be magad, mert sötétben tévelyegsz!)

Minden normális önkormányzatban - pl. Budapesten is volt -  VAN ellenzéki alpolgármester. Az önkormányzat nem a pártpolitizálás színtere, hanem a város érdekében történő munkáé. Ezért mondom, hogy itt is ellenzéki alpolgármesternek kéne lennie.  

Előzmény: fejlámpa (10014)
fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10014

Kedves Luckuty!

Mit mondanának az emberek ha valaki írna Gyurcsánynak egy levelet, hogy Orbánt nevezze ki helyettesének, vagy Demszkyt kérné meg valaki, hogy abból a négy-öt helyettese közül legyen egy-két Fideszes?

Gyenge lenne még viccnek is. Ezt csak Dunakeszin beszélik be maguknak a szocik, mert mások csak mosolyognak ezen.

Hogy mi lesz itt? Rossz, aki rosszra gondol! Rosszabb reméljük nem lesz rosszabb Dunakeszin élni, mint a kormánymaradás miatt Magyarországon!

Várd meg az Önkormányzat felállását kislányom, utána sóhajtozhatsz!

Hajrá Dunakeszi!

 

Előzmény: Luckuty (10011)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10013

Nemsokára erről a ciklusról is megírom az előrejelzésemet.

 

Kedves Tamás!

Annyira ismeretlenül is ismerlek, hogy tudjam: le fogsz hurrogni, de azért leírom, amit gondolok:

Írd meg az előrejelzésed, de borítékold, esetleg a legjobb haverjaidnak mutasd meg, de semmiképp ne publikáld! Ugyanis, ha megteszed, be fog jönni. Márpedig - gondolom - , jobb lenne a városnak ha nem teljesülne. Tegyük fel ugyanis, hogy a másik oldal elhatározza magát a város érdekében, és hajlandó lenne az együttműködésre, de ha olvassa a cikked, nyomban barátságtalanná válik.  Tudom, te az előfeltevést lehetetlennek véled...  Na, de ha meg sem próbáljátok?

Előzmény: Törölt nick (10012)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10012

Kedves Lámpa!

 

A te vádjad szerint is minimum dolgoznak!

Gyerek, a kapitalizmus arról szól, hogy majdnem minden ember munkát szeretne!

 

A kapitalizmus (nem a szabadrablásos) teljesen nyilvánvalóan nem erről szól. Csak egy tételt említenék, a hatályos törvények betűjének ésszellemének tiszteletét, de ezt úgysem érted, mert nem az a feladatod.

 

2002 októberében írtam egy cikket a Szegfűben arról, hogy itt Dunakeszin mire is vannak felfűzve a különböző történések. 100%-osan beigazolódott.

 

Nemsokára erről a ciklusról is megírom az előrejelzésemet.

 

Üdv:

ST

www.sotonyi.fw.hu

 

Előzmény: fejlámpa (10008)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10011

Kedves Consigliori!

Véleményem szerint az előző önkormányzati választásokon jobban szerepeltek a szocik, mint most - ezért nem fog változni semmi, és ezért kérdeztem meg, hogy Dunakeszire gondoltál-e.

A problémás civil szervezet a Lokálpatrióta Kör. Ha kevesebben kerültek be, mint 4 éve, akkor talán kisebb a befolyásuk. Igazából ők a FIDESZ-szel egy frakciót alkottak, és így megvolt a többségük, KG elhíresült modása szerint: "Dunakeszin az történik, amit 13 ember megszavaz" - és ők együtt mindig nagyon egységesen szavaztak. Ők döntöttek a lakóparkokról, amik a várost olyan helyzetbe hozták, amilyenben most van. A húsosfazekak emlegetése azt jelenti, hogy nem mindenki hisz a képviselők önzetlenségében, és lehet, hogy erre van is okuk.

A mostani agyonpolitizált helyzet szerintem az önkormányzat mindennapi működésének sem tesz jót; nagy önmérsékletre lenne szükség ahhoz, hogy a szavazáskor ne a párthovatartozás, hanem a választók érdeke és a józan ész alapján döntsenek a képviselők.

Legyünk azért optimisták, megtehetnék a fideszesek azt a gesztust első lépésként, hogy az alpolgármester szoci legyen.

Ha jobban akarod érteni a város helyzetét, vissza kéne olvasnod jónéhány korábbi levelet, hónapokra visszamenőleg. Nem nagyon felemelő olvasmány, de anélkül eltart egy darabig, amig képbe jösz.

  

Előzmény: consigliori1 (10009)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10010
:)
Előzmény: szálkás (10004)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10009

kedves Luckuty!

 

Igen Dunakeszire gondoltam.

 

Igen a választás egy rossz politkiai ómen kísérte, egy álláspontom szerinti rossz kormányprogramra (a minennapok síkjáról beszélek, nem a közgazdasági elvekről, mert azt meghagyom a hozzá értőknek) adott rossz ellenzéki válasz, amely nem a  kormányhatalom megszerzésére, vagy annak ellenőrzésére hanem az önkormányzatokban a kormánypárti pozíciók csökkentésére igyekezett.

 

Ennyiben az önkormányzatiságnak nem tett jót, hogy a váalsztás egybeesett a rendszerváltás utáni legnagyobb politikai válsággal.

 

Melyik legtöbb problémát okozó civil szervezetre gondolsz, melyik problémákat okozták ők, és mennyiben jó az hogy csak hárman kerültek be?

 

Hogyan értelmezzem mindezt azon (mai topikbeli) kijelentések után,

- hogy ennek ellenére semmi nem változik,

- és némelyek (oda-vissza) a húsos fazekat emlegetik, mint a város érdekében tenni akarás politrikai színterét. (hiszen kb. 120 ember egy hónapja lépten nyomon azt bizonygatta, hogy ők csak a városért, és biztosmindenki igazat mondott.

 

Szóval a felvetésed ilyen további kérdéseket vetett fel bennem.

üdv.

c.

fejlámpa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10008

Kedves szálkás!

Kibújt a szög a zsákból mit akart az ellenzék!

 

Még a húsosfazék közelébe szagolni sem engednek az ellenzéknek. "

 

Más:

 

"A telek és ingatlanbiznisz, a városi TV biznisz , a városi fejlesztési munkák biznisze, a szemétbiznisz"

 

A te vádjad szerint is minimum dolgoznak!

Gyerek, a kapitalizmus arról szól, hogy majdnem minden ember munkát szeretne! Viszont, hiába adsz a tehetségtelen politikusnak, a tehetségtelen akárkinek munkát, nem biztos, hogy akar, képes dolgozni.

Szálkácska, szúrásod begennyesedik, kinyomunk, lepőckölünk az ujjunkról!

Előzmény: szálkás (10004)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10007

Kedves Bauer úr!

 

A Közüzemi Kft működésével kapcsolatban itt, a fórumon kiderült néhány - az átlag városlakó számára is lényeges - dolog, olyasmi, amit Önök egyébként a helyi tévében szoktak közzétenni. Csakhogy az emberek pont akkor nem találnak rá ezekre az információkra, amikor szükségük van rá. Itt a kiváló lehetőség - az internet - , hogy ezeket bármikor megtekinthető módon elérhetővé tegyék.

Nem gondolok valami különlegesen csicsás honlapra, csak néhány oldalra, ami a város honlapjáról is elérhető lenne, meg a http://www.dunakesziceg.lap.hu/  -ról.

Ilyesmi lehetne benne:

Szelektív hulladékgyűjtés - melyik tartályba mi való, hol vannak a tartályok elhelyezve?

Lomtalanítás - mi tehető a konténerbe és mi nem? Amikor esedékes, akkor a menetrend.

Hogyan szabadulhatunk meg veszélyes hulladékainktól? (akkumulátor, festék, elemgyűjtő helyek a városban)

Hogyan szabadulhatunk meg az építési törmeléktől?

Mit tehetünk a kerti hulladékkal? (avar, nyesedék)

Mennyiért és hogyan rendelhetünk konténert vagy szippantást?

Hogyan történik a szemétszállítás? (Ünnepnap is, kuka vagy megvásárolt szemeteszsák, esetleg egy térképről az utcát kikeresve meg lehet tudni, hogy ott mely napon jár a szemetes, bár ezt kevésbé lényeges dolognak gondolom, az új lakó kérdezze meg a szomszédot.)

Hogyan viszik el a karácsonyfákat?

Hol kell bejelenteni az illegális szemétlerakókat?

Hogyan lehet állati tetemeket elszállítatni? (közterületről, illeti saját állatot)

Szóval, lennének hasznos információk, amiket érdemes lenne közzétenni.

 

 

Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10006
Azt hiszem, Albi - a fórum felélesztőjeként - megérdemelte, hogy övé legyen a 10000. hozzászólás. Én viszont kihasználom azt a lehetőséget, hogy reagáljak rá. Igaz, ez mindenki számára megadatik - éljen a demokrácia!
Előzmény: ALBI (10000)
Luckuty Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10005

egy hagyományosan nem MSZP orientációjú városban jól szerepeltek, kis híján többségbe kerültek a testületben, sőt számomra váratlanul jól szerepeltek a polgármesterválasztáson is.

 

Szia, Consigliori!

 

A fenti mondatban Dunakeszire gondolsz?

Ami a helyi választási eredményekben a civil szervezetek háttérbe szorulását illeti, szerintem az adott belpolitikai helyzetben ez várható volt: azzal, hogy valaki bedobta köztudatba azt a baromságot, hogy az önkormányzati választás aféle népszavazásnak tekinthető, sok választó - még ha nem is értett egyet a fenti kijelentéssel - igyekezett pártszimpátiáját is kifejezni a szavazatával.

 

Megitélésem szerint Dunakeszin az elmúlt 4 évben a legnagyobb problémát egyébként épp egy civil szervezet okozta; az, hogy most csak 3 önkormányzati helyhez jutottak, kifejezetten pozitív fejlemény.

  

Egy ilyen méretű városban - főleg a sok új betelepülő miatt - egyébként a "mindenki ismer mindenkit" még a kisebb körzetekben sem igaz, így nagyon sok ember lényegében számára teljesen ismeretlen jelöltek közül választott. Döntésében talán az befolyásoltja leginkább, hogy a jelölt milyen csoport mellett vagy ellen kötelezhette el magát. A programokból ugyanis általában nem volt kiolvasható lényeges különbség, és ha még lett volna is, akkor is egy-egy jó ötlet megvalósítása azon is múlik, hogy hányan állnak ki mellette a testületben, amiben sajnos az is közrejátszhat, hogy a képviselő mely csoporthoz tartozik.

Megfigyelhető volt, hogy egy-egy régi nagy név nem kapott annyi szavazatot, hogy saját jogán bejusson a testületbe, vagy inkább el sem indult egyéniben.

 

Előzmény: consigliori1 (9994)
szálkás Creative Commons License 2006.10.13 0 0 10004

 

Ne reménykedjetek! A vezérkar változatlan marad! Még a húsosfazék közelébe szagolni sem engednek az ellenzéknek. Ekkora naívságot! Hogy ez a militáns banda valamit juttat a koncból??? A főideológusok, -  az átkosban ezeket úgy hívták, hogy politikai komisszár - fújják a passzátszelet- a csúfosan leszerepelt pék és a megméretést a biztos bukás reményében fel sem vállaló Bauer . Amíg ezek el nem tűnnek a hadszintérről a klientúra politizálás nem fog megszűnni. Az önkormányzat katonai gyakorlóterep a számukra. Persze nem öncélú hadakozás ez. Mindegyiknek megvan a maga kis biznisze. A telek és ingatlanbiznisz, a városi TV biznisz , a városi fejlesztési munkák biznisze, a szemétbiznisz.

Előzmény: consigliori1 (10003)
consigliori1 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 10003

én gy picit általánosabb síkon gondolkodom ezekben a kérdésekben, ez az én hibám.

de ha leragadunk az alpolgármesterek sokat emlgetett kérdésénél: azt hiszem jelentékeny változás várható, tekintve a befutókat.

na persze a struktúra, meg ezek azok lehet hogy nem változnak.

erre nézve is felvetnék majd pár kérdést, ha az előzőekre jönnek észrevételek

Előzmény: ALBI (10002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!