Keresés

Részletes keresés

hb-tata Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3553

szia!

A C-s kollekcióhoz: Villány, Dunasziget (Capuccini), Szolnok, Pusztavacs (Coburg), Nagynyárád (? eseleg Móvárról hajón érkezett Mohácsra; mindkét helyen együtt fordult elő az A (Altenburg) téglákkal), Mosonmagyaróvár (Capuccini), Lovasberény 2x (Cziráky)

Előzmény: fürkéssz (3541)
hb-tata Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3552

szia!

Csak remélni tudom, névazonosság ami közted és a közelmúlt nagy nézettségű TV sorozatának zsűri tag nagyasszonya között van..

A 3. tugládat ha megfordítod, máris valami (általam ismeretlen) betű-kombinációt láthatsz. Az enyém a hajósi pincék környékéről származik. A címerest Kakuszi Norbi Kecskeméten (ha jól emlékszem) találta.

Előzmény: Soma mama (3535)
fürkéssz Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3551

Szia BE-RI!

 

Kösssssz az infót Sipcsák ügyben. Ezek szerint a Sipos 1 teljesen más cég...

Hétvégén -szombaton- megyek Szegedre (Szentesen keresztül). Lassan felkerül az összes téglám, ha látsz közte ínyedre valót ám viszek magammal bízva a "jó csere" élményében :)))

 

Ludlum!

Kössz a bátorítást!

 

Üdv Néktek!

Előzmény: be-ri (3544)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3550

Szevasztok!

 

Tegnap kaptam egy padlásburkolót Nagycenkről,amelyik sima S koronával. Ez -nekem- azért érdekes, mert eddig SB- vel volt ismert. Lövöm mindkettőt.

LUDLUM Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3549

Szeva!

 

Mivel Tapolcán éltem 8 évet , a sógorom csak bakonyi betyárnak hívott. Ettől Te még messze vagy.

GEF=Gróf Esterházy Ferenc.

Egy Komáromban élő , magát elszánt Esterházy tudornak valló úriember szerint a G betű Galántára utal./ Az ősök innen eredeztetnek./ Mivel erre vonatkozóan egy betűt sem láttam leírva, ezért marad a grófi meghatározás. Amikor a PERHP /PAULO ESZTERHAS REGNI HUNGARIAE PALATINO / tégla történetét felvázoltam, csak hümmögött.

Előzmény: hegejani (3545)
tamtomi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3548
Hello.Amelyikből van csere az érdekel engem.Van pár darab téglám amiből nektek már nem jutott de most befutott pár darab azokat vagy elviszem vagy elküldöm
Előzmény: Kékdaru (3546)
tamtomi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3547
Üdv. én Tamásiban lakok és a hétvégén megyek Szekszárdra valamikor.Ha lehetne én is elkisérném Ludlumot és vinnék néhány csere téglát is.
Előzmény: Soma mama (3540)
Kékdaru Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3546
SZIASZTOK.TATÁVAL KIRÁNDULTUNK MA HORVÁTORSZÁGBAN.Néhány csere darab Vörösmartról, Csúza, Karancs, Hercegszőlős.
hegejani Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3545
Üdvözlet a régi-új gyűjtőknek, végre!

Sikeresen leéltem az életemből 3 hetet a Bakony köves oldalában, sehol egy tégla!
Azért hazafele jövet csak nem bírtam a véremmel.
Elnézést kicsit össze-vissza vannak a képek, de ígérem hosszú estéimen
fotózgatok normálisan.
A java ismét vásárhelyi lelemény. Jelentéseket tudjátok?

AB,
fordított IS (?)
Egy K (Kovács valszeg) de ilyen pecsétben még nem láttam, ezt is csak beépítve. :(
GL - ez Pesti, és Szegedről hozták át Vásárhelyre, annyit tudott az építkező tulaj.
A VU-t egy GL ért cseréltem a szomszédnál dolgozó kőművessel (Ő is gyűjtöget, áldottam az eszem, amiért többet is elraktam a GL-ből)
Azt mondta, hogy Váli Uradalom.
Utolsót a Bakonyból jövet szereztem Előszálláson.
CEF vagy GEF 1907


Olvasom a kihagyott topikot visszafele.

Kíváncsian várom Tatus képeit, Ő mit talált Hódmezőn?
Míg odavoltam, asszonykám beírta a Googlbe, hogy "vásárhelyi + levéltár + tégla".
Elég érdekes sok infó jön ki belőle, de a lényeg:

" 1890-ig két téglagyár nőtte ki magát. Az 1870–80-as évektől elindult a többszintes építkezés, utak, járdák kitéglázása. Bevezették az éghető anyagokból készült tetőzet építési tilalmát. 1870-ben a Kovács testvérek téglagyára működni kezdett, amely 1872-től évenként már 2 millió téglát gyártott, továbbá 80 ezer cserepet és 30 ezer darab talapzattéglát. 1883-ban indult a Városi Téglagyár évi 2 millió téglát gyártva, az 1890-es évek elején pedig a Társasági Téglagyár. Rajtuk kívül még 3 kisebb téglaégető, majd a századfordulón a Francziszti- és Halmi Téglagyár fejlődött ki, utóbb már évi 5 millió téglát termelve."
Ezexerint 7 db gyár volt összesen? Hmm..

]-[EGE

be-ri Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3544

Szia Fürkész!

 

Az Sz M Szőke Mátyás aki 1889-ben alapította Szentesen a téglagyárát. Halála után, 1947-ben felesége veszi át az ipart. Ez a változat szerintem már a feleség idelyéből származhat. Felrakok másik 2 változatot.

 

 

 

A szolnoki SI, SG Sipcsák Géza, előtte édesapja S. György égetett téglát.

 

Előzmény: fürkéssz (3524)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3543

Szeva!

 

A hétvégi ünnepségtől függ mikor tudok indulni. Odafelé Tamtomit terveztem meglátogatni, visszafelé lehet szó Paksról. Egy telefonszámot ha tudnál küldeni mélen!

Előzmény: Soma mama (3540)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3542

Szeva!

 

Egyáltalán nem untatsz! Sőt! Ahányszor csak újabb darabok kerülnek napvilágra , mindig érdeklődve nézem/ nézzük / . Ilyenkor mindig emelkedik a plafon, amiben próbáljuk megsaccolni mennyi is lehet a mo.-i példányszám.

Előzmény: fürkéssz (3541)
fürkéssz Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3541

Üdv Néktek!

 

Remélem nem untatlak Benneteket további képeim feltételével. (Olvastam, h. jobb lenne egyesével fotózni, de arra tavasz előtt nem lesz lehetőségem, így ami van azt közlöm.)

 

A két felső, szívem újdonsült csücskei, teljesen mások mint a felénk gyakori téglák, más az anyaguk -porózusabb- és a méretük is más. Sajnos csak töredékeket találtam 1 tanyán. Valakinél láttam Esztergom környékéről ilyen "C" betűs formákat.

Ja. Nincs 2 egyforma C... ha az C

Balközép: "HL" cseréből

Balalja: "PE" Szolnok

Jobbközép: Szolnok "DL"

Jobalj': Kétpó "N"

 

Jó turkászást Mindenkinek!

 

 

Soma mama Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3540
Hogyne érdekelne! :)
Bár a téglák Bajáról származnak, mi Pakson vagyunk. Az is útbaesik? :)
Soma mama
Előzmény: LUDLUM (3537)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3539

Szeva!

 

Szinte az egész belvárosi rész kiváló terep, csak egy kis szerencse is kell hozzá, mert napról napra változhat a helyzet./ állvány építés, állvány bontás etc /.

Én ma kanyartam az ún. Szigetben, találtam is kettőt, ha kész leszek a pucolással, fel is lövöm. Egy kerítés ,- ami alatt simán át lehet jutni- mögött több raklapot is véltem felfedezni, csak időm nem volt. Melós sehol, eb sehol. Ha indulsz pontosítunk telefonon.

Előzmény: Törölt nick (3538)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3538
Szia Ludlum!

A közeljövőben tervezek egy kirándulást Győrbe. Merre érdemes guberálni? Van valami tipped? GPS van.
Előzmény: LUDLUM (3528)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3537

Szeva!

 

Üdv.a topikon!

Csere nem is érdekel? A hétvégén arrafelé veszem az utamat , le is tudnánk bonyolítani.

Előzmény: Soma mama (3535)
csehpes Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3536

A ZI (vagy IZ) a Bp. XIII. ker. Tatai úti bontásból származik a másikat ajándékba kaptam a sógoromtól, valahonnan a Dél-Dunántúlról származik, de ő nem tudja honnan, mert akitől kapta nem tudta megmondani....  Ha valaki valamit tud róluk....

 

 

Ami a "Nagy téglakatalógust" illeti, télen majd megmérem a téglákat, és hozzárendelem az elkészült képekhez az egyéb adatokkal együtt. Remélem használható lesz...

Soma mama Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3535
Sziasztok Kedves Téglások!

Én is új hús vagyok. A vályogos topikból irányítottak hozzátok.
Gyűjteményem nincsen, de van 1-2 (számomra) gyönyörű téglám.
Szeretnék többet megtudni az eredetükről.
Tudnátok segíteni?

Gondolom ez elég egyértelmű,hogy melyik környéken született :)
Én csak Bátaszéken tudok a közelben téglagyárat...de e nem jelent semmit.
Ezen a képen nem igen látni, de a másik téglán elég jól kivehető 1860 -as felirat is látható. Van belőle csere is!

Ez egy címeres és egy leveles(?) szintén Bajáról.



A téglákat be szeretnénk építeni (remélem ez nem jelent it megszencségtelenítést), de vannak még olyanok, melyeket szívesen csere-berélnénk. :)


Köszönöm!

Soma mama

hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3534

Hozott Isten közöttünk!

Kicsivel többet is szeretnénk megtudni rólad: hol élsz, a tégláidat be akarod-e építeni, hadra fogható vagy-e csere ügyben? stb

A PHILIPP feiratról nem tudni sokat, annyit csak, hogy nem túlzott gyakorisággal Bp-n (pl. a legendás nyóckerben) fordul elő (eddigi ismeret).

Előzmény: Woody71 (3533)
Woody71 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3533

PHILIPP feliratu tégláról tud vki vmit?

Honnan való, kit takar a név stb.

Woody71 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3532

sziasztok!

 

Új vagyok itt.

Most kezdtük barátommal gyűjteni a bélyeges téglákat.

Van kb 50 féle.

Különlegesek is. Festeteics, Széchenyis, Gróf Cirákis, M koronás(Mikos bárós),Mikli Gyulás...stb

A fotók még nem készültek el, de majd felrakok néhányat.

A többségük Vas megyéből származik.

Ha valakit bővebben érdekel dobjon egy emilt.

hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3531

szia Borkati!

Ostoba módon megint előbb írtam dolgokról, és csak utána gondolkoztam (a "gondolkodás" nálam már annyit tesz, hogy fellapoztam könyveket, és keresgéltem a neten..). Utólag már láttam, hogy az Andrássy birtokok meglehetősen távol, a határ túloldalán voltak. Mentségemül: egykori balassagyarmati évfolyamtársam, Andrássy Misi nevéről "ugrott be" az ötlet...

Előzmény: borkati (3522)
hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3530
a középső tégládból hiányzik egy T betű. Helyesen: H és Tá 1905. Magyarkereszturon találtam. Ez a település Szanyhoz közel van, tán Rugli Dezső meg tudja mondani, kit takar a rövidítés.
Előzmény: LUDLUM (3528)
hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3529

szia!

Jobbulást neked, a bereki fürdőben vegyenek kezelésbe a (thai) masszőr leánykák. Az majd helyrehoz. Várjuk az igért képeidet!

Előzmény: Ha-Jó (3523)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3528

Szevasztok!

 

Az elsőt Győrben gubertam Gyenese Bécivel, a másikat kaptam. / A pontos helyszín megállapítása ezek után. / A harmadik pedig egy kalandos út után landolt nálam Veszprémből eredeztetve.

hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3527

szia!

én csak annyit mondtam, ha újszászi a téglád, esetleg lehet deformált O betű.

Az SZM -t majd BE-RI szakérti, Szőke Miklós -e vagy Mátyás.

A JL = Johann Lechner (Lechner János) Bp. Maglódi u.

Előzmény: fürkéssz (3524)
hb-tatus Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3526

szia!

Röviden válaszolva: nem tudom. Hosszabban: kideríteni sem sikerült, a neten sem, a Szabadalmi Hivatal közzétett nyilvántartásában sem (öreg adat nem hozzáférhető), Gecse Albert feljegyzéseiben sincs magyarázat és Kádár Jóska sem tudja. Valszeg a szabadalommal összefüggő megnevezés, igy lehet mozaikszó is, tehát akár Rost Ottót is jelentheti a két uccsó betű. Rá kellene áldozni egy napot, és a Szabadalmi Hivatal archívumában megkeresni a Rost féle szabadalmi leírást.

Előzmény: LUDLUM (3515)
csehpes Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3525

 

Ezek még a Tatai úti zsákmányból származnak. Megfejtések?????

fürkéssz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3524

Szerbusztok!

 

Köszönöm az "O"-kat!

Ez is abból a kupacból került ki mit a kétpói cukorgyár bontásából mentett 1 család, én meg tőlük. Sajnos ennyit tudtak mondani.

Viszont míg el nem feledem folytatom felrakni tégláimat, továbbra is szívesen fogadom a feloldásokat!

 

A jobb oldal mind szolnoki találmány: Sipos-nak gondolom mindet (SG), Szolnokon ez található nagytételben "S" "SI" variációkban is.

A bal felső Szentes határából, úgy mondta a gazda "Szeder" tégla: "SZM"

Alatta cseréből származó "JL"???

Alul pedig Kétpóról "KSD"- jelentése:???

 

 

Üdv Mindenkinek!

Előzmény: hb-tata (3520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!