Keresés

Részletes keresés

tamtomi Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3648
Engem érdekelnek a még megmaradt cserék főleg a BAJA feliratu.Azt nem merem ígérni hogy már holnap megyek értük de igyekszem.A nagy kapkodásban elfelejtettem felírni hogy milyen téglákat hagytam nálatok így azt sem tudom megírni hogy mit tudok róluk.Ha e-mail-ben elküldöd akkor elküldöm az infót.Üdv. Tomi
Előzmény: Soma mama (3630)
tamtomi Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3647
Könnyen meglehet fordítottban csak olyan nagy NP-s em van mint ami Ludlum képén szerepel de valószínüleg Németh Péter készítette .
Előzmény: svendor (3634)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3646

Szevasztok!

 

A neten bogarászva találtam:

 

Dunaszekcsővel kapcsolatban.

Téglagyára, a néhai Krammer Jakab féle téglaház helyén épült, melynek akkori tulajdonosai Klein Vilmos, Reich Zsigmond és Klein Emil 1910-ben egy, az akkori igényeknek megfelelő téglagyárat építtetett, amelyben napi 40.000 téglát készítenek. Egyúttal, egy 180.000 téglát befogadó körkemencét is.

A fenti birtokosok halála után 1938-ban Grünhut és társa vették meg. Azóta a gyár évről-évre modernizálódik és állandóan üzemben van. A gyár tulajdonát képező terület 8 kat. holdat tesz ki és 90-100 munkást foglalkoztat. A téglagyár megalapítása előtt több téglaégető üzem működött. Ezek közül a legrégibb volt az uradalmi.

 

Előzmény: LUDLUM (3624)
hegejani Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3645
Petákos!

Engem az érdekelne, hogy a Melegadó tecnikailag ugyanaz, mint egy
közönséges cserépkályha? Belül samot, stb..??

Te raktad? Gyönyörű, de biztos szöszölős meló lehetett.
A különböző téglaméretek miatt az újrarakása sem lehet egyszerű majd.

Üdv:
]-[ege
Előzmény: petákos (3638)
hegejani Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3644
Hali!

Ha a raklapos lefóliázottra gondolsz, azt néztem.
Kerámia Téglagyáros (egyszerű és körpöttyös), egy mélyben domború ECT-t,
meg egy eddig tisztítás hiányában kiolvashatatlan. Ez utóbbi hasonlít
stílusában az István téglagyárira. Téglalapban dőlt domború írás.
Valami N....y vagy M....y. Kicsit még savazni kéne. Valakinek a személyleírás alapján
beugrik?

Ezek szerény tudásom szerint budapestiek, hol vehette a tulaj?

Ludlum!
Nem baj! A családi monogrammokat akarom begyűjtögetni.

Hege
Előzmény: fürkéssz (3639)
epitesz13 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3643

Sziasztok.

Egy HI szép vastag domborulattal. Valamint egy szerémyebb.

Nagyvágyonyból.

 

mois74 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3642

Szia építész!

Köszönöm a szíves téglával kapcsolatos válaszod. Meg kell állapítsam hogy az én Karádról kapott  téglám szoros kapcsolatban állhat a Te Kaposvárról származó  tégláddal. Mindkettő somogy megye és nincs is messze egymástól a két település. Már csak a szerelmes kaszanova téglaégető nevét kellene megtudni. Talán az is meglesz egyszer.

Előzmény: epitesz13 (3619)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3641

Szeva!

 

A nemjóját!

Látok én most biz'a olyan téglákat is , amelyeket eleddig nem! Ez igen! Szép a kályha. szép az óra!

Előzmény: petákos (3638)
hb-tata Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3640

sziasztok!

Kékdaruval közös turnénk két darabja. Mi lehet az első? Kismalac? (Vörösmart, Hercegszőlős)

fürkéssz Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3639

Szerbusztok!

 

Szombaton kontaktáltam Berit és Hegét. ;)

Fontosnak tartom megosztani veletek 1. fórumos cseredélutánom fő "érzésanyagát":

önzetlenség-nagyvonalúság-játékos egyhúronpendülés-leeső állam-lubickolás a szépségben... - ez utóbbiban benne van Beri gyönyörű kislánya is, nemcsak a téglák.

Szóval még feldolgozásra vár a sok szépség mivel hazatértem. Köszönöm!!!

 

Hege!

A vásárhelyről kivezető úton -Szentes felé- kerítést építenek címeres téglákból, hátha cserélnének, szépek csak nagy volt a nyüzsgés, pedig ólálkodtam...

 

Rita!

A kúpcserépről megfeledkeztem, ha van v. lesz kérlek gondolj rám! Köszi

 

ez pedig a nyugdíjalapom - a sok lábnyom vajh mennyit nyom ;))))

 

petákos Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3638

Bocsánat a kései válaszért, de dógozás van...!

Az általad " A nemjóját"-nak nevezett tárgyak tárháza a Bejárat, ahol dolgozok, no meg a lakásom egéssze, beleértve természetesen a kályha tetejét is. Ezek nem nagy értékű műkincsek, hanem inkább olyan " A nemjóját"-ok, amik megédesítik a  népszerű és méltán közkedvelt bevásárló centrumok árukínálatába kapható dolgokkkal való együttélést.

A kályhába és a szoba közepén keresztülmenő kéménybe épített téglák, még a nagy divathullám előtti időkből kéreccckedett hozzám. Az elején katalógust vezettem róluk, szakirodalmat kutattam. Azóta, lecsillapodván, csak nézegetem, gyűjtögetem és a most beépítésre váró 80-100db., ha felduzzad egy kenyérsütő kandalló összerakásához elegendő darabszámmá, megépítem azt is.

Előzmény: LUDLUM (3606)
pesu- Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3637

Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő választ.

A kutad nagyon tetszik, kezdem már érteni hogy miért vagytok ti téglamániások:)

További jó gyülytögetést.

 

Előzmény: hegejani (3629)
borkati Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3636

Szia, Tatus!

 

Ne bánd; engem pl. határozottan megnyugtat, hogy nem csak velem fordul elő ilyesmi ... :)

Csütörtökön megyek Balassagyarmatra; talán a levéltárban előkerül valami datálást segítő adat. (Ha igen, nem tartom meg magamnak :))

Előzmény: hb-tatus (3531)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3635

Szia Beri!

 

A 3633-nál feltett , Somamamától kapott téglát láttam a weboldaladon. A jobboldali betűket én is  ED-nek olvasom. Az eleje lehet akár E , vagy F is. Itt viszont megáll a tudomány/om/. Te hol találtad? Mit tudsz róla?

 

svendor Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3634

Szia Tamtomi!

Ez a kettő Iregszemcséről való. Ezek szerint Nagyszokolyban készülhettek, ennél a bizonyos Németh Péternél?

 

 

 

LUDLUM Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3633

Szevasztok!

 

Ahogy ígértem egy-két darab a csere során hozzám kerültekből a teljesség igénye nélkül:VM-Vörösmartról, a HBF-Pócsáról, mindkettő Kékdaru jóvóltából, a harmadik ügyében nem írnék betűket, Soma/Döme/mamától- elmondása alapján Baja az eredeti lelőhely, a negyedik Tamtomi révén Németh Péter monogramjával Nagyszokolyból.

Az előző hsz.-ból kimaradt egy "csak" szócska, amivel a mondat helyesen így néz ki: nem csak csere útján... Bocs.

csehpes Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3632

Sziasztok!

 

Sajnos csak fénykép nélkül tudok beszámolni a hét végén szerzett darabokról: kis méretű Maros feliratú, ami egy Börzsönyi gyalogtúra terméke, valamint a váci révállomásnál egy konténerből sikerült valamit szerezni aminek az utolsó betűje egy (domború)K. Mivel este későn értünk velük haza, sem megpucolni, sem fényképezni nem volt még időm...

LUDLUM Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3631

Szeva!

 

Sajna egykét tudtam csak szerezni, azt is az arra járók fürkésző szemei közepette.

A csonka JK-s története: piknikelő ebéd a komp környékén, alacsony vízállás, rövid séta a kövek között és ott kiabált az iszapból kikandikálva:vigyél magaddal! Hát elhoztam.

Előzmény: hegejani (3628)
Soma mama Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3630
Sziasztok!
Őszinte beismeréssel tartozom.
Nem voltak jók az infóim és a komposzt ládánál fellelt tégla kupac is csere tárgyát képezte volna :S :(
Így hát nincs más hátra, mint újra látogatást kell tennetek nálunk :)
BOCSI!
Köszi a téglákat, nagyon szuperek!
Még a végén gyűjtővé leszek...
Soma /Döme mama
Előzmény: tamtomi (3623)
hegejani Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3629
pesu!

Leoldja a szutykot, előcsalogatja a tégla szép élénk színét anélkül, hogy esetleg a drótkefével kárt tennél benne (domború felíratok), A makacs
malterdarabokat könnyebb eltávolítani, mert a mésszel reakcióba lép.
Ilyenkor pezseg.
Sima házastársi sósav kell hozzá, ecsettel felhordva.

Pár oldallal visszább ott a kutam, lapozz vissza.

Hege
Előzmény: pesu- (3625)
hegejani Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3628
Sziasztok!

Járt nálam Fürkész, remek utazó cserepartnert ismertem meg benne.
Bár nyakig úszom a munkában, de sikerült pár újdonságot szereznem,
szerdán lövök fel képeket.

Ludlum és Építész Úrtól kérdem, hogy a JK-sból (Építésznél a második kép) tudnának-e egy-egy cserepéldányt félretenni?

Hege
epitesz13 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3627

Sziasztok.

A nagyvázyonyi AI szíves mellé egy ilyen AI -s is van.

Valamit K vagy JK?

 

 

cyperus Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3626

Sziasztok!

 

Ez a hétvége elég eredményesnek mondható, újabb példányokkal gyarapodtam.

Szombaton Somlójenőn almaszedés közben leltem rá erre a két évszámosra.

Ismeri valaki?

 

 

 

 

Aztán Tegnap Győrben, ill. Abdán vásároltam. Nagyrészt győri évszámosak, ezeket viszont sajnos nem ismerem.

 

 

 

pesu- Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3625

Üdv !

 

Abban kérném a segítségeteket hogy mivel kell a téglát (régi de nem beépített) savazni. Eddíg csak fél füllel Hallottam azt is hogy egyátalán szoktak ilyet csinálni de fogalmam sincs hogy mit jelent.:), ill. hogy miért van erre szükség.

Szóval én először kerti utat csináltam téglából de már a medence burkolásán is gondolkoidom.

Tehát ez lenne a funkció, -ehhez mérten kérném a választ.

Előre is köszönöm.

LUDLUM Creative Commons License 2006.10.23 0 0 3624

Szevasztok!

 

A tegnapi túrán nem cserékkel gyarapodtam, hanem jártamban-keltemben az alábbiakra bukkantam:CZC- Vajta, RRI-Mohács, S-Bár, JK-KJ-RK- Dunaszekcső, E - az egyetlen kivétel, ezt Kékdarutól kaptam , Tatus kérésére lövöm ezt is. A többit a koszorúzás és az emlékmű avatás után.

tamtomi Creative Commons License 2006.10.22 0 0 3623
Mi is hazaértünk és ezúton is szeretném megköszönni a Soma mamának és Ludlumnak a sok szép téglát.
Előzmény: LUDLUM (3621)
LUDLUM Creative Commons License 2006.10.22 0 0 3622

Szevasztok!

 

 

...csereanyagért...

LUDLUM Creative Commons License 2006.10.22 0 0 3621

Szevasztok!

 

Megjöttem egy közel 700 km-es kanyarból rengeteg élménnyel , új ismeretséggel és végül, de nem utolsó sorban egy halom téglával.

Köszönet Kékdarunak és Soma/Döme/mamának a cseranyagért , a szíveslátásért, Tamtominak a cserékért és a kalauzolásért.

A fotel még most is "megy" alattam , de ha tudom , hogy ilyen lesz a napom indulok is. 

epitesz13 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 3620

Sziasztok.

Ki tudna segíteni benne, hogy melyik formában helyes, s mit is jelenthet? Nagyvázsonyból sikerült beszereznem egy-egy db.

 

epitesz13 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 3619

Szia.

Csak annyit tudok róla, hogy Kaposvárról került Nagyvázsonyba.

Most már így néz ki.

 

Előzmény: mois74 (3618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!