Keresés

Részletes keresés

János55 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 14142

Most néztem, árban szinte ugyanaz. Vagy rosszul kerestem? https://www.matracguru.hu/gyorskereses/+Selena+Comfort

Előzmény: Alváskultúra (14139)
János55 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 14141

Kedves László! Köszönöm, megnézem.

Előzmény: Alváskultúra (14139)
Alváskultúra (X) 2020.08.25 0 0 14140

Kedves György,

 

minden kétséget kizáróan: Junior Vital:-) Erre a célra terveztük és szintén közel 10 éve forgalmazzuk.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Galahed_ (14138)
Alváskultúra (X) 2020.08.25 0 0 14139

Kedves János,

 

az alapanyag nem rossz, egy feszes már-már fapados matracot kapunk. Nekem hiányoszak az ergonómiai zónák egyébként ca. fele árban egy 22cm vastag Selena Comfort is megfelelő lenne a célra. Van egy matracunk. 10 éve gyártjuk. 10 éve toplistás. 10 éve megfizethető. Signum Medium vagy Signum Hard. Ez a matracot egyébként fel is turbóztuk. Vastagabb lett. Csúcs minőségű HR habokból. Signum Infinity. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: János55 (14137)
Galahed_ Creative Commons License 2020.08.24 0 0 14138

Kedves László

 

Gyermekeimnek keresek (4 évesek, 17kg jelenleg a súlyuk) 90x200cm méretben matracot. A feltétel annyi lenne, hogy ne legyen 10-13cm nél magaabb, mivel magasított ágy van (kb 1méter magas) és a leesés gátló miatt nem kellene magasabbat vennem. Tudna ajánlani megfelelő ár-érték arányban matracot  számukra, ami anyagában is megfelelő (gondolok itt arra, hogy amikor bemásznak akkor térdük azért ne "üsse át" a matrac teljes keresztmetszetét, mivel a matrac alatt a felület anyaga sima , rugózatlan keményfa.)

 

 

Köszönettel: György

János55 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 14137

Kedves László! Köszönöm a válaszát igazán sokat segített! Elnézést ha "éle volt a bejegyzésemnek, de jó pár napja keresgélek és nem jutottam semmire. Ide is e közben jutottam, már valóban "felpörögve a tanácstalanságtól.

 

Információi alapján próbáltam keresni, ezt választanám.

 

https://www.agy-matrac.hu/biflex_matrac/

 

Ha kérhetem, mi a véleménye?

Köszönettel: János

Előzmény: Alváskultúra (14136)
Alváskultúra (X) 2020.08.24 0 0 14136

Kedves János55

 

nem tudok. Persze érzem az élt az írásában:-) Eg mosógép és egy matrac vásárlása között hatalmas különbség van. az elsőnél összahasonlítható technikai adatok vannak (töltősúly, programok, méret, ár, stb) Ezek jól megfogható, jól összehasonítható számok. Matrac esetében nincs ilyen.

 

Engedjen meg egy bekezdésnyi mókát és utána megpróbálok valami értelmeset is írni. Kötünk egy megállapodást virtuálisan. Én javasolok Önnek egy matrac típust, Ön elfogadja a véleményemet és megvásárolja az általam javasolt matracot. Amennyiben nem felel meg, úgy a saját kölségemen visszaszállíttatom a matracot és küldök egy másikat. Amennyiben e z az Ön részéről ok, úgy egy apró feltételhez kötném: ingatlant szeretnék venni, javasoljon kérem nekem egyet (persze nem mondom meg, hogy lakás, ház vagy nyaraló. Azt sem, hogy hányan vagyunk, hány szoba kell. Abban sem segítek, hogy hol és azt sem árulom el, hogy mennyi pénzem van rá)

 

Uram, ha én 100% biztonsággal tudnék Önnekk matracot javasolni, akkor én lennék a világ legsikeresebb és leggazdagabb matrackereskedője. 

 

Így, hogy gyakorlatilag az életkort tudjuk csak egy dologban tudok segíteni: milyen ne legyen:

 

- ne legyen emlékezőhabos

- ne legyen puha, még lehet, hogy félkeményeknek titulált matracoktól is óvnám

- legyen feszes, tekintettel az eddigi feltételezhető fekhelyeire legyen bonellrugós vagy egy feszesebb zsákrugós matrac

- ne legen 20-22 centinál alacsonyabb, mert nem fog bízni benne

- ne legyen nagyon vastag sem, mert lehet, hogy nehézkes lesz fel-leszállni róla

- legyen ismertebb, de nem agyonreklámozott márka, hamarabb kialakul a bizalom, könnyebben dönt majd

- ne legyen tele NASA-s parasztvakítással a termék leírása

- semmi esetre ne legyen 20-25%knál nagyobb mértékben drágább, mint amit elképzelt erre a vásárlásra 

 

Ha ez segítség, akkor szívesen segítettem. Ha nem, akkor sajnos maradnak a szakkereskedések és a személyes matracpróbák.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: János55 (14133)
Zeki_ Creative Commons License 2020.08.23 0 0 14135

Mosógépet SEM lehet csak úgy ajánlani.

OKé, azt nem lehet kipróbálni, de egy matracot ki kell. Sokat.

Mosógépből van elöl töltős, felül töltős, 6-10 kg kapacitású, szárítógépes, babaruha programos, csendesebb, utólag ruhát beleadós, magasabb centris, olcsóbb, drágább és mégdrágább. 

Ráadásul a garancia hossza nem mérvadó a minőségre.

Előzmény: János55 (14133)
Hooshee Creative Commons License 2020.08.22 0 0 14134

Szerintem az alapfeltevés hibás. Matracot nem a fórumos vélemények alapján veszünk. Itt lehet bizonyos témákban okulni, lehet információt szerezni, de a Matrac vásárlás legfontosabb eleme a próba. Ellmeni , próbálni, és ha a végén van 2-3 megfelelő, akkor itt, vagy más fórumon kérdezni. Ha elmondod az igényeid, László, vagy itt meg páran biztosan tudnak pár tippet adni, hogy mit próbálj ki, de az sem garancia, hogy neked meg is fog felelni...

Előzmény: János55 (14133)
János55 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 14133

Kedve alváskultúra!

Matracvásárlás előtt állok. Ezért is olvastam a fórumot. Szerettem volna egy 65 éves normális egészségi állapotban lévő ember létemre egy nekem való matracot. Képes Ön erre válaszolni, hogy melyik legyen? Ami itt megy a fórumon, összevissza, követhetetlen bonyolult leírások, okfejtések stb elképesztő. Csak egy kicsi kérésem van. Ha Ön pl. mosógépet, vagy teljesen mindegy mit venne és akár ezen a fórumon kérne véleményt, tudna az önéhez hasonló "vélemény  """ ajánlás szerint dönteni?

Előzmény: Alváskultúra (14132)
Alváskultúra (X) 2020.08.21 0 0 14132

abban a világban, amikr a j*skben évek óta minden 50%-os akcióban kapható sokszor úgy, hogy ugyanaz a márka szinte 100% egyezőséget mutató terméke máshol "lista áron" is olcsóbb volt?:-) abban a világban, ahol ezt vásárlók tömegesen hiszik el és boldogok, hogy féláron vettek egy matracot, amire áadásal a hangzatos 25 éven kívül még az az információ vagy annak tartalma sem jön át, hog nem garancia, hanem szavatosság? Abban a világban, ahol a dormeo aloe 4 centis fedőmatraca normál habból kikönnyítve fele olyan alapanyagsűrűség és NEM memoryfoam anyagból akciósan még 2:22:34 másodpercig akciósan pontosan 33%-kal kerül többe mint egy normál emlékezőhabos fedőmatrac? Nem lesz könnyű...

 

Üdv

Előzmény: ÁsítóSárkány (14131)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.21 0 0 14131

Ezt értem. Ugyanakkor a plusz információ versenyelőny lehet. Mondjuk ehhez persze annyi intelligencia kell a vevők részéről, hogy felismerjék: egy mérsékelt kockázat őszinte bevalllása ezerszer jobb mint a teljes mély hallgatás...

Előzmény: Alváskultúra (14130)
Alváskultúra (X) 2020.08.21 0 0 14130

régen volt egy olyan intézmény, hogy KERMI. Kicsit kommunistán hangzik ugyan, de: mielőtt forgalombakerült valami a kereskedelmi és minőségellenőrző intézet megvizsgálta, bevizsgálta, véleményezte, jóváhagyta. Vagy nem. Na ilyen már nincs. Boldog, boldogtalan, bárhonnan, bármit, bármikor, bármiből, bárhogyan... Aztn ezt szinte bárminek is elnevezheti: öko-bio-green-gyógy-nasa-hiper-super- high-az egyetlen-egyedüdálló, stb. Lehetőség szerint úgy, hogy a fogyasztót megtévessze, de a gvh még ne tudjon eljárást indítani. Persze azon kevés termék, amelyek megfelelnek a fenti lózungok valamelyikének, azok használják csak, viszont jó lenne ha csak ők használnák és csak azokra a termékekre, amelyekre igaz.

 

És ez nem csak matracokra igaz.

 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (14129)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.21 0 0 14129

Ezzel együtt, a felhasznált anyagokról való tájékoztatáson szerény véleményem szerint van még hova fejlődni...

Eddig csak egy-egy öko-minősítés az ami megbízhatónak tűnik, ami gondolom nem véletlenül jó drága matracokon van. A többin meg leginkbb csak a gyártó tudja, mik a kompromisszumok.

Előzmény: Alváskultúra (14128)
Alváskultúra (X) 2020.08.21 0 0 14128

Szia,

 

Az előírások országspecifikusak, persze. Nem is ez a probléma. Sokkal nagobb gond az, hogy egy sor olyan ország van -többek között Magyarország is-, ahol semmilyen előírá nincs. Bosnyák, szerb habok, kínai fedőmatracok és memoryfoam párnák, banglades, india, pakisztán kokuszlapok, olcsó bolgár bonellrugók. Az egyetlen standard amihez lehet igazodni, ha olyan helyről kerül be az alapanyag és olyan helyen folyik a gyártás, amely az európai standardok szerint gyárt konstans és ellenőrzött minőséget. Mi ehhez minden habmatracunk eseetén ragaszkodunk, ennél nagyobb bizalmat, ennél stabilabb minőséget a mai Magyarországon nem lehet vállalni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (14127)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.20 0 0 14127

Az előírások országspecifikusak, persze.

Ugyanakkor azt sejtem, a nagy gyártók nem csinálnak százával változatokat minden országra.
A magam részéről még azon is meglepődnék, ha az UK és az EU többi része kedvéért mást gyártanának...

(Az eredeti kontextus arról szólt, meg lehet-e tudni, milyen anyagokat bocsáthat ki a matrac amit az ember készül megvásárolni...)

Előzmény: Alváskultúra (14124)
Alváskultúra (X) 2020.08.20 0 0 14126

Kedves Ákos,

 

amennyiben a különböző oldalak, üzletek kommunikációja esetleg megtévesztő lehetett, akkor elnézést, nem ez a cél:-) Alap értelmezésben a Levital matracból mindegyik termék - Smart Contour-Sense, Perfect Contour-Sense és a Touch Contur-Sense matracok- ugyanazon a fogyasztói áron voltak elérhetők. A Levital egy magyar szabadalom, ugye részem is van benne. Ahogyan részem van más vállalkozásokban, más márkákban, más üzletekben és profilban is. Szerintem fontos, hogy egy minőségi, világ viszonylatban is egyedülálló termék egy átlagos keresetből élő magyar fogyasztó számára elérhető, megfizethető legyen. Többek között ennek köszönhető, hogy kialakításra került egy árlépcső, így a Smart termékek bekerültek a mágikus 100k fogyasztói ár alá. A Levital matracok -sok más mellett- egyik nagyszerű tulajdonsága, hogy piacspecifikusan adoptálható egészen szélsőséges alvási szokásokkal rendelkező piacok esetében is. Ilyen egyébként Magyarország is. Mi egy feszes, kemény piac vagyunk, amely "megkövetelte" a keményebb/feszesebb Smart termékcsalád utólagos beillesztését a választékba. Főként online kommunikációban lenne megtévesztő, hogy egy húszezer forinttal olcsóbb terméknél ugyanaz a forma, látszólag ugyanaz az alapanyag, összetétel, rétegrend és ugyanolyan szolgáltatást is kínálunk hozzá, mind a drágább típusok esetében. Gyakorlatilag befolyásolná az online vásárlást a Smart termékek irányába annak ellenére -Önök is tapasztalták- óriási dinamikai- és komfort különbség van a Smart és a többi termék között. Ennek nyomán alakult, hogy a Smart termékek esetében visszavontuk a pénzvisszafizetési garanciát. Ahogyan a netes vásárlások esetében érvényben lévő 14 napos visszavásárlási kötelezettség nem vonatkozik az egyedi, tehát a Vásárló kérésére elkészített termékekre, ugyanezen az analógián egy egyedileg összeállított termékhez a pénzvisszafizetési garanciát sem ajánljuk fel.

 

A levitalsystem.hu oldalt a Gigamatrac Kft üzemelteti. Amennyiben az ember megnézi a domain whois record-ját, a domain tulajdonosa is ő, így a levitalsystem.hu oldalon keletkező megrendeléseket a Gigamatrac Kft kezeli.

 

Üdvözlettel:

 

PÁlinkás László

Előzmény: nyusszee (14125)
nyusszee Creative Commons License 2020.08.19 0 0 14125

Tisztelt László

 

Egy ideje matrac (vagy matrac és ágy) cserén gondolkodunk, 2-3 hete bújom a különböző weboldalakat, már néhányszor túlcsordult az infomennyiség.

Már tisztában vagyok a habsűrűséggel, a különböző rugókkal, a latsex vastagság/organikusság/sűrűség/átverés mivoltával, azzal, hogy a memóriahab nagyon melegszik mások szerint meg nem, szóval olyan tudással terhelem magam, amire igazából nincs is nagyon szükségem.

Voltunk több szaküzletben, de az sem vitt közelebb a választáshoz, sajnos nem tudták megválaszolni a kérdéseimet, pedig nem kérdeztem bonyolultakat.

Mi a különbség a latex, a habrugós és a zsákrugós matracok között, melyik a megfelelő számunkra?

Azonos típuson belül nagyon jól el tudja mindenki magyarázni, hogy mi a "legjobb", de különbéget senki sem tudja a különböző alapanyagtípusok között.

 

Nem szeretném itt nevesíteni a különböző üzleteket, de jártunk 4-ben amiből 2-nek olyan átverés szaga volt, hogy le sem merem írni.

 

Negyedik alkalommal a matracguruban voltunk, na ott érzetem hozzáértést az eladóban, sikerrel is jártunk.

Megszületett a döntés, 2 különböző levital matrac személyében megtaláltuk a megfelelőt.

 

Amiért ezt a bejegyzést írom, annak az oka a következő:

 

1., Az eladó tudatta velem, hogy a 2db 90x200-as matracot be tudják tenni 1 huzatba, ami nagyon jó dolog (zavarna minket a 2 külön álló matrac, de biztosított róla, hogy így nem is fogjuk érezni)

2., Adott árajánlatot amihez ajándék szállítás is járt

3., Itthonról körülnéztem az árakban, nagy különbséget nem találtam, de azért volt eltérés (a levital saját honlapja és a gigamatrac írta a legjobb árat) pedig ha jól tudom, nagy az összefonódás az árusító cégek között.

4., A levital saját honlapján található: "Minden matracra pénzvisszafizetése garancia", ezt ön is írta szűk egy héttel ezelőtt ezen a fórumon. Valamint ingyenes szállítás az alapszolgáltatás része.

5., megrendeltem a matracokat a Levital saját oldalán keresztül, és kértem hozzá a 180x200-as huzatot.

6., nagy meglepetésemre a gigamatractól kerestek, hogy rendelést kaptak tőlem, le is egyeztettük a részleteket, ekkor kérdeztem rá a pénzvisszafizetése garanciára, ami mint kiderült nem érvényes mivel nagy huzatot kérek a termékekhez, de ha külön huzatba kérném akkor is csak a perfekt sense típusra lenne érvényes a smart sense-re már nem.

7., természetesen beleegyeztem a dologba, de azért egy rövid magyarázatot kérnék öntől ezzel kapcsolatban.

 

Ui.: Ne értsen félre, sem szapulni nem szeretném a gyártót/forgalmazót, sem direkt szórakozásból visszaküldeni nem szeretnénk a matracokat.

Sőt a rövid pályafutásom alatt a matracvásárlás kapcsán, a legfelkészültebb értékesítők, és legjobb minőség a matracguruban fogadott.

DE, ez nem kevés összeg és az ember szeretne biztosra menni, hiába ez volt a legkényelmesebb, olvastam már róla rossz véleményt is.

 

Természetesen így, hogy még időben kiderült a dolog, és el is fogadtam, nincs is kérdés. De ha én nem kérdezek rá a dologra, és mondjuk 3 hét múlva nem lennénk megelégedve az egyik matraccal akkor sem tudnánk élni ezzel a lehetőséggel.

 

Reméljük nem fogunk csalódni a matracokban

 

Tisztelettel

Rendek Ákos

Alváskultúra (X) 2020.08.19 0 0 14124

Szia,

 

a szellőztetés alapból nem árt, hiszen az egyik legnagyobb ellenség az ágyban az aspergillus fumigatus nevű penészgomba, aminek a legszerencsésebb esetében "csak" a háziporatkák szaporodnak el az ágyban. Szellőztetni, szellőztetni, szellőztetni, nem beágyazni reggel:-)

 

Tűzgátlás pedig nagyon ország-specifikus. Anglián kívül Európában nem annyira követelmény, az USA-ban már inkább, nálunk még a szállodákban is csak most kezdenek rá-rájönni, hogy lehet, hogy nem ártana...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (14123)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.18 0 0 14123

Azért a ragasztó messze nem minden. Még Nyugaton is elég nehéz információt szerezni akár a tűzgátlásra használt anyagokról, nem hogy kis hazánkban...

A gyakori szellőztetés nagyon nem árt.

Alváskultúra (X) 2020.08.18 0 0 14122

Kedves Erzsébet,

 

- zsákrugósokat kerülném a ragasztás miatt

- minek a pamut huzat, ha pvc vagy poliuretán vizzáró matracvédőt tesz rá?

- egyáltalán fölösleges egy a teljes ágyat befedő vizzáró matracvédő, amikor még a gyerek pelenkában alszik. Ez csak annyira jó, hogy szinte tökéletesen megszűnik a légáteresztés

- gyerekmatracoknál is probléma lehet a széndioxid visszalélegzés, nem ijesztgetésképpen, de létező jelenség

- én mosható matrachuzatot választanék és igenis műszálból. A természetes szálaknál MINDEN tekintetben jobbak tudnak lenni, tisztábbak, nem tartalmaznak polent és egyébb növényi maradványokat

- amennyiben a lakásban a páratartalom 50% körül van, akkor szerintem az ágydeszka indokolatlan

 

Nincs konkrét termék, mert jellemzően nincs ilyen piaci igény. Egyedi megoldásban lehet ilyet gártani akár antibakteriális habból, amiből a Babycare gyerekmatracainkat is készítjük.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: erzsebet524 (14120)
erzsebet524 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 14121

Kedves Asitosarkany!

 

Nagyon szepen koszonom a sok-sok informaciot, nagyon hasznosak!

Elegge a hideghab matrac iranyaba mennek el, igy mar csak az a kerdes, hogy pontosan milyet es hol vegyek a felsorolt szempontok alapjan. Hol talalhato a legjobb minoseg, hol lehet ragasztas-mentest venni stb.

Konkret termekeket tud javasolni?

 

Koszonom szepen megegyszer!

 

Udvozlettel,

Erzsebet

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (14118)
erzsebet524 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 14120

Kedves László!

 

Nagyon szepen koszonom a reszletes valaszat, rengeteget segitett!

A ragasztast elkerulnem, igy 200x200-as elegendo lenne.

Az On altal javasolt parameterekkel es 200x200-as merettel tud javasolni konkret termekeket linkekkel? Huzat tekinteteben 100% pamut lenne jo, amire szukseg eseten rahelyezek majd valamilyen vizhatlan fedot.

 

Tenyleg nagyon koszonom!!!

 

Udvozlettel,

Erzsebet

 

Előzmény: Alváskultúra (14117)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.17 0 0 14119

na egy félmondat a touchpad áldozatául esett...

tudom, hogy nem nekem szólt a kérdés, de talán tudok pár érdekes szempontot hozzátenni.

Előzmény: erzsebet524 (14115)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.08.17 0 0 14118

Kedves Erzsébet,

 

tudom,

kicsit a weben utánakeresve, angol nyelven érdekes és értékes tanácsokat lehet találni:

https://www.lullabytrust.org.uk/safer-sleep-advice/co-sleeping/

https://www.mattressonline.co.uk/blog/family/co-sleeping-safely/

 

Ami a keménységet illeti, nem feltétlen a minél keményebb annál jobb. A puha matracokat kell elkerülni, mert fulladásveszélyesek, középkeménytől fölfele rendben vannak. A zónákra osztás kapcsán a magam részéről még nem olvastam ellejavallatot -- nyilván a puhaság elkerülésén túl.

Különösen oda kell figyelni, hogy ne legyenek rések ahova beszorulhatna a baba, illetve ágyneműben a minimumra érdemes szorítkozni, a babának erősen ajánlott a hálózsák ágynemű helyett.

 

Károsanyag-kibocsátás: kezdük az embereknél: az együttalvás csak nem-dohányzók esetében ajánlott.

Ami a matracot illeti, a  zsákrugós matracok ebből a szempontból számomra kevésbé tűnnek veszélyesnek, nyilván ott is van réteg a rugó alatt és fölött... Ami még érdekes: a rétegek között alkalmazott ragasztó -- ez szokta az új matracok erős szagát adni -- józan paraszti ésszel: érdemes alamosan kiszellőztetni a matracot, mielőtt a baba is aludna rajta, és minél kevesebb réteg, annál jobb. (A 0 károsanyag-kibocsátást alighanem csak közelíteni lehet, de ha nagyságrendet sikerül csökkenteni, az már irdatlan sokat számít.)


Egyes anyagokat (pl. kókusz) szoktak a természetességükkel hirdetni, de ennek valóságtartalma nagyon attól a kezeléstől függ, aminek alávetették, és erről már nem szokott szólni a fáma.

Vannak anyagok, amelyeket teljességgel érdemes elkerülni, akár  a puhaság és fulladásveszély, akár a kibocsátás kapcsán, pl. memóriahab kifejezetten kerülendő.

 

Földön lévő matrachoz megjegyzés: penészedés megelőzéséhez fontos az ágyléc/ágyrács!

Előzmény: erzsebet524 (14115)
Alváskultúra (X) 2020.08.17 0 0 14117

Kedves Erzsébet,

 

mindenképpen egy valamilyen egyedi gyártású matrac lesz főként, ha a 220cm szélesség fontos. Az is biztos, hogy a leendő termék ragasztva lesz függőlegesen valahol -magyarul toldva-, hiszen a habok 200cm szélesek. A babákat még senki nem kérdezte meg, hogy mennyire szeretik a kemény felületeket, de hátha tényleg így van. Anormál habokhoz képest a HR habok ugye jobb minőséget, nagyobb rugalmasságot, jobb átszellőzést és hosszabb élettartamot kínálnak. A nagy habgyártók, mint pl. az Eurofoam standardok alapján habosítanak, így a károsanyag kibocsátásuk szigorú szabványhoz vannak kötve. Egészen biztos vagyok benne, hogy minden anyagnak van valamilyen mértékű kipárolgása legyen az latex, latexált kókusz, hideghab, memoryfoam...

 

Egy jó minőségű hideghabból (pl. R4342) egy 22-24cm vastag vágott, profilozás (zónák) nélküli matracmag és egy megfelelő minőségű légáteresztő és mosható matrachuzat megoldás lehet. Amennyiben gasztani kell a 220-as szélességhez, úgy az ebben aaz esetben vízbázisú ragasztóval történik.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: erzsebet524 (14115)
erzsebet524 Creative Commons License 2020.08.16 0 0 14116

Elfeledtem irni, hogy a matrac a foldon lenne.

Előzmény: erzsebet524 (14115)
erzsebet524 Creative Commons License 2020.08.16 0 0 14115

Kedves Laszlo!

 

Feleves babankkal szeretnenk dupla meretu (200x200 minimum, de inkabb 220x200) matracon aludni (harman, folyamatosan, minden ejszaka, mert nem kisagyban alszik). A babanak az a jo, ha kemeny, tovabba homogen, vagyis nincsen zonakra osztva.
Tovabba nagyon fontos, hogy lehetoleg semmilyen karos kibocsajtasa ne legyen a szivacsnak, ha van ra lehetoseg, akkor 0.

Mit javasol, milyen matracot vegyunk?
Nem baj, ha a legmagasabb aru matracokat sorolja fel, fontosabb a minoseg es a karosanyagkibocsajtas nullazasa, ez egy olyan dolog, amin nem szeretnenk veletlen sem sporolni!

 

Koszonettel,
Erzsebet

 

anett2015 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 14114

Kedves László!

 

Először is pusztán kíváncsi lettem volna mások véleményére, tapasztalatára, nincs ebben semmi megvetni való szerintem. 

 

Nem küldöm vissza, mert a 365 nap eltelt. Eltököltük, bíztam benne, hogy csere után majd jó lesz, de nem. Illetve lassan esett le, hogy a matrac miatt vannak fájdalmaim. Garanciális eseménynek a mérhető gödrösödés nem minősül, mivel csak 1cm, azt pedig nem tudom mérni, hogy mennyire puha.

Tisztában vagyok vele, hogy puhulnak, de pár hónap alatt a valóban kényelmes matracból katasztrófává alakul. Olyan matracunk még nem volt, ami ennyi idő alatt ilyen mértékű változásokon ment keresztül. Mindkettőnknek ugyanaz a tünet, pedig nem egyforma magasak és testalkatúak vagyunk. Nemrég megfordítottuk, gyakorlatilag az alján aludtunk. Hetekig jó volt, megfelelő alátámasztással, átaludt éjszakákkal. Aztán kezdődtek a gondok, fáj mindenünk, nem bírjuk végigaludni az éjszakát. Úgy néz ki a dolog jelenleg, hogy háttal a matracra fekszek, a gerinctől balra eső részem középre esik a kevésbé használt részre, a test jobb oldala pedig oda ahol általában alszok, akkor durván ferdén fekszek, akkora különbség alakult ki. A jobb oldalam gyakorlatilag 'beeseik' egy gödörbe.

Én kiköltöztettem magamat éjszakára a nappaliba, és pár nap alatt minimálisra csökkentek a fájdalmaim.

 

Most teljesen bizonytalan vagyok abban, hogy milyen matrac lenne a megfelelő, mert volt ennél keményebb matracunk, ott viszont a nyomáspontok miatt zsibbadt mindenem.

Előzmény: Alváskultúra (14113)
Alváskultúra (X) 2020.08.12 0 0 14113

Kedves Anett,

 

ugyan nem lettem megszólítva, de annyira költői a kérdés, hogy nem lehet mellette elmennem. Van egy Levital matrac. Illetve van 6 különböző típusú Levital matrac. Eddig van közel 1500 Levital matrac vásárló Magyarországon. Van egy 3%-ot el nem érő visszaküldési ráta. Csak margószélen: USA Casper 30!% fölötti érték ugyanennél a mutatónál. Van egy -feltételekhez kötött- 365 napos pénzvisszafizetési garancia minden Levital matracra. Miért nem küldi egyszerűen vissza és kéri vissza a termék árát? Lehet, hogy ez nem az Ön matraca, lehet, hogy ez nem az Ön kényelme, lehet, hogy ez nem az Ön megoldása. Ilyen egyszerű az egész:-)

 

Egy matrac igazodik, idomul, puhul, formálódik. Teszi ezt különbözőképpen. Minden HR hab matrac úgy fog járni, mint az Ön Levital matraca. Átmegy egy átalakuláson. Ez a habok sajátossága. Ez végbemehet 3 nap alatt, 30 nap alatt, 3 hónap alatt vagy akár 3 év alatt. De végbemegy. Ilyen egyszerű az egész:-)

 

A Levital matracok fáradásos tesztjein a meghatározó igazodás, felpuhulás, formálódás megvalósul a használatbavételtől számított első egy hónapban úgy, hogy az a teszteredmények szerint minden európai standardnak 100% mértékben megfelel. Ugye Eurofoam. Nem tetszik a kapott eredmény? Tessék visszaküldeni és utaljuk vissza a vételár 100%-át. Ilyen egyszerű az egész:-)

 

Milyen választ keres egy fórumon, milyen kiutat keres 1300 elégedett vásárlótól, milyen megoldást keres egy olyan matrac esetében, ami lehet, hogy a másik 1300 vásárlóhoz igényeihez képest talán nem az Ön matraca? Valaki válaszol majd és leírja, hogy ő is pontosan ugyanígy járt? Lehet. Mennyivel jutunk majd előrébb? Lesz még valaki, akinek ugyanilyen "tünetei" vannak? És? La bumm... Van ilyen. Tényleg ennyire egyszerű az egész...

 

Ön továbbra is  mint Levital matrac tulajdonos 100% biztonságban van. Továbbra is 100% szakmai hozzáértéssel azon igyekszünk, hogy megtaláljuk az Önnek legmegfelelőbb matracot. Továbbra is él a lehetőség, hogy Ön visszaküldi a kérdéses terméket, mi pedig kérdés nélkül visszafizetjük a termék vételárának a 100%-át. Utána csak Önön múlik, hogy vásárol máshol egy másik matracot vagy engedi, hogy segítsünk Önnek egy az Ön számára megfelelőbb matrac megtalálásában. Ilyen egyszerű az egész:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: anett2015 (14112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!