Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 2917

A vékony élű szekercék egyenes és kisebb darabokra valók.

Két kilóssal nem szabad a csomósnak nekiesni.

A köszörülés inkább csak csökkenti az élettartamot, jobb a gyárit megóvni amíg lehet.

Nem az a lényeges mennyire éles, az semmit nem számít.  Maximum kényelmesebb lesz, de túl sok erőt kell kifejteni a túl nagy darabokhoz. Kevésbé élessel ugye feladja az ember.

Az Extol nálam ilyen se jó se rossz márka, van amiben kiváló, van ami meg ipari selejt.

Az, hogy leesett a gyári gumibizbasz, arra utal, hogy a rönkök távolabbi fele lett csapkodva. A közelebbivel jobban jarunk ;)

Kíváncsian várom, hogy fog működni a tovabtovábbi ez a szerszám.

Előzmény: Babfaló Béla (2916)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.11.12 0 0 2916

Vettem egy 2 kg-os, üvegszálas nyelű Extol hasító fejszét akác tüzifa hasításához. Eddig csak hagyományos, fanyelű hasítófejszékkel dolgoztam. Jól használható, könnyű,de ennek ellenére hatékony. Azonban némi módosítást igényelt:

 

Az élét kisebb szögűre köszörültem, mert a csomós fáról visszapattant. Így sokkal használhatóbb.

 

A kutyagumiból készült nyélvédő már az első használat során szétmállott. Lefejtettem és valódi, textilbetétes gumival pótoltam, amit két ABA bilinccsel rögzítettem. Ez tartós megoldásnak tűnik.

 

Ötletként töltöttem fel, hátha más is hasznosítani tudja.

nagykunsági Creative Commons License 2018.10.28 0 0 2915

Csak beruháztam egy ágaprítóra.

 

Csak ajánlani tudom. 

 

https://timarszerszam.hu/makita-ud2500-agaprito-mulcsozo-gep/t

bnorci71 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 2914

ebbe most futottam bele

érdekes, hogy a rakott hasított 1,4x1x1 az 1m3 tömörnek felel meg

_BP__ Creative Commons License 2018.06.30 0 0 2913

Sziasztok, ezekröl van valalinek elö tapasztalata: Hecht6060, illetve Güde basic 6t. A videók alapján a güde erösebb. Köszönöm

_BP__ Creative Commons License 2018.06.29 0 0 2912

Jól néz ki! Egy ilyen, meg egy méteres rönkhasító jelentösen felgyorsítaná a munkát.

Előzmény: jano5691 (2877)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2911

Ők, nem én. Még a gáztűzhelyt is ellenőrizni akarták valahol...

Előzmény: nagykunsági (2910)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2910

Nincs. Valamit nagyon rosszul értelmezel. 

Előzmény: tgwh8 (2909)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2909

Hivatalosan meg van, mert égéstermék elvezető. Melyik megyében hogy értelmezik a jogszabályt, van ilyen...

Előzmény: nagykunsági (2907)
granov Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2908

Sok enyhítés volt mostanában, gázon kéményen egyaránt.

Belenyúltunk a gázba , kéménybe és megbeszéltem a tervezővel, hogy milyen átalakításokat és hogyan kell csinálni azért hogy ne kelljen átvetetni.

Előzmény: tgwh8 (2903)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.24 0 1 2907

Még jó, hogy nem rád van ez bízva. 

 

Oldalfali kivezetésnél semmi keresnivalója nincs a kéményseprőnek. 

Előzmény: tgwh8 (2906)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 2906

Illegális, most már tudjuk :D

Gyakorlatilag majdnem még a füstölőt is át kéne venniük hivatalosan ;) :D

Előzmény: nagykunsági (2905)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.24 0 0 2905

Nekem olyan gázkéményem van, amit nem kell átvennie a kéményseprőnek. :)

Előzmény: tgwh8 (2903)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2904

Vagy még egy dolog lehet, hogy hülye a kéményseprő, mást nem lehet elképzelni...

Előzmény: tgwh8 (2903)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2903

A kéményseprő veszi át, és attól, hogy szabványos az egész rendszer, még látnia kell a kéményseprőnek, a helyszínen. Zavaros az egész, szerintem te direkt hallgatod el a lényeget. Kéményseprő is  vagy vagy mifene? :D 

Előzmény: nagykunsági (2902)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2902

Miért is lenne illegális?

 

Minden illetékes hatóság jóváhagyta, és átvette. 

 

Nem kapod meg harmadával olcsóbban, max az áfát engedem el :)

De a mai világban a vállalkozónak nem éri meg számla nélkül dolgozni. Én mindenkinek adok számlát. Nyugtát nem, mert ahhoz kellene egy pénztárgép, arra meg nem áldozok :)

Előzmény: tgwh8 (2901)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2901

Akkor papíron illegális az egész rendszered, és ha egy rosszakaród rádküldi a ,,hatóságot'', akkor csúnyán meg is ütheted a bokádat. Az oké hogy volt kémény, el is fogadták egyszer még az előző rendszerben, de az újat nem vették át, és tök mindegy hogy szabályos-e vagy sem, papíron az szabálytalan, amíg a kéményseprő rá nem nyomja a pöcsétet...

De basszus, meg sem lepődöm, a jól menő vállalkozók mindig azok, akik a legkisebb hasznot is kisajtolják a legkisebb kiskapuból is, időt és energiát nem kímélve...

Innentől akkor szerintem maradj csendben, és ne nagyon hangoztasd, hogy mennyivel olcsóbban is meg lehet csinálni az egészet, hiszen ennyi erővel én is veszek tőled valamit, de szigorúan áfa nélkül, számla nélkül, úgy harmadával olcsóbban adod, feketén...

Előzmény: nagykunsági (2900)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2900

kb 20 éve nem találkoztam kéményseprővel.

Előzmény: tgwh8 (2899)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2899

Akkor szerencséd volt, ha nem tetszett volna a kéményseprőnek a képed, meg is szivathatott volna. Alapesetben törődnie kellett volna vele. Most már még annyira sem nézik.

Előzmény: nagykunsági (2898)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2898

Jó pár éve se törődött vele a kutya se. 

Előzmény: tgwh8 (2897)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2897

Aztán ha köcsög akar lenni, vagy nem tetszik neki, akkor nem ad rá engedélyt, bontsd le, a katasztrófavédelem majd ellenőrzi...

Persze most hogy ki sem jönnek, gyakorlatilag nulla az esélye annak, hogy lebukik valaki egy fals kéménnyel... sőt, még ahol életveszélyes, ott is magasról bszik rá a kat.védelem, semmiféle bírság vagy ellenőrzés nem jött ki az első figyelmeztetés után, nem messze történt az eset, hallottam volna róla ha történik valami, falurádiót nem lehet kikerülni...

 

Szóval ha nagykunsági most akarna összerakni egy 7 méteres vegyeskéményt, nem pedig már jópár éve meglenne neki, akkor simán megtehetné, a kutya nem törődne vele...

Előzmény: bnorci71 (2890)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2896

Nem kérdeztél, csak egyből rávágtad, szabálytalan, meg a MEO hibázott. 

Előbb kérdezz, és akkor nem teszel elhamarkodott kijelentést. 

Előzmény: bnorci71 (2895)
bnorci71 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2895

na elmész most már.....

 

 

7 méter a kémény, az 70 ezer és azt beteszi 90 ezerért?

Azért az durva. 

 

Amúgy nem igényel szaktudást, én speciel magamnak csináltam.

 

elég vastag falad van :))

 

ennek így nincs értelme elkezdünk függőleges kivezetésről beszélni te meg benyögöd, hogy oldalfalon mentél ki az nem is érdekli a kéményseprőt 99%-ban a gyári szettet veszik meg

és mintha az előbb már írtam volna a vízszintes kivezetésnél nem kérik a kéményseprő szakvéleményt, ezt én nem is állítottam sehol, de nyugodtan idézd hol mondtam ilyet

 

ITT tényleg befejeztem ezt a témát

Előzmény: nagykunsági (2894)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2894

Mit is hallgattam el?

 

Magamnak csináltam, mert ugye kéményelemeket összerakni nem kell szaktudás. 

Oldalkivezetés van, tehát nem kell kéményseprő hozzájárulás. 

Előzmény: bnorci71 (2893)
bnorci71 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2893

egyébként te hallgattad el a részleteket 

2878-be leírtam mikor kel, olvass vissza

 

ja #2872

 

Amúgy nem igényel szaktudást, én speciel magamnak csináltam. 

 

akkor ezek szerint arcképes igazolvánnyal is rendelkezel, hogy az égéstermék elvezetőt magad raktad össze és nyilatkoztál a megfelelőségről a szerelői nyilatkozaton.

bocsánat ezt nem tudtam

Előzmény: nagykunsági (2891)
bnorci71 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2892

Az lehet, hogy a pontos körülményeket nem ismerem, de ettől még nem én lihegem túl

 

10perce beszélgettem a MEO-sal

 

-Milyen esetben nem kel kéményseprő szakvélemény?

-Csak vízszintes a kivezetés

-És ha függőleges?

-Akkor kel

-És ha együtt minősített?

-Akkor is

 

de igazad van nem értek hozzá így megkérdeztem aki napi szinten ezt csinálja

Előzmény: nagykunsági (2891)
nagykunsági Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2891

Én értelmeztem, és nálam minden szabályosan történt. 

 

Viszont te nyilatkoztál róla, hogy hibázott a MEO, úgy , hogy nem is ismered a körülményeket. 

 

 

Előzmény: bnorci71 (2889)
bnorci71 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2890

ha nem tud róla nincs mit felülbírálnia

tervező, terv jóváhagyó, MEO-s felelőssége

 

mint a linkelt leírásban is van 

ha rendszerbe veszed és a gyártó rendszerben tanúsította akkor a kivitelező nyilatkozik a szerelési nyilatkozaton a megfelelő beépítésről és annyi

 

sok és meg/vagy/ha/akkor van :(

 

a vegyes is érdekes dolog

amíg a vegyes kazán volt nem foglalkozott vele a kéményseprő az évenkénti felülvizsgálatnál rá se nézett pedig a gázkazán mellett van, amikor bekerült a faelgáz na akkor már érdeklődött és azóta arra is tesz metricát

Előzmény: tgwh8 (2888)
bnorci71 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2889

igen van. Te végig olvastad és értelmezted?

 

c)Abban az esetben, ha az égési levegőellátás és az égéstermék elvezetésnek csak egy része képezi a gázfogyasztó készülék részét, akkor, az épület részét képező égési levegő bevezető és égéstermék elvezető berendezés (C2, C4, C8típusú létesítések) megfelelőségét a kémény-seprő-ipari közszolgáltató jogosult igazolni

 

e)A C2, C4, C6, vagy C8típusok esetében az égési levegő-bevezető és égéstermék-elvezető berendezés csak a területileg illetékes kéményseprő-ipari közszolgáltató felülvizsgálata után és nyilatkozata birtokában helyezhető üzembe

 


előtte vannak azok amik esetleg fent állhatnak az esetedben

 

gáz-fogyasztó készülék részeként tanúsította (C1, C3, C5, vagy C7 típusok esetében a teljes rend-szerre vonatkozóan; C2, C4, C8, vagy C9típusok esetében a készülék részekét tanúsított sza-kaszokra vonatkozóan)

 

 

kéményt égéstermék elvezetőt meg ha nem a falon megy ki hanem függőlegesen 90%-ban nem a gyártói együtt minősítettet veszik meg, gondolom nem kel ecsetelnem miért

Előzmény: nagykunsági (2887)
tgwh8 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2888

Nem igazán, mert a kéményseprő simán felülírhatja az épületgépészt vagy az energetikust... ha nem engedik meg, akkor muszáj átterveztetni, mert nem fogják átvenni.

Na most ha tök szabványos az egész, és rendszerben veszed pl. a gázkazánhoz, a hozzá való kéményt, akkor elvileg azt muszáj átvenniük és elfogadniuk.

A vegyesnél nem lehetett kihagyni a kéményseprőket, a gáznál számomra kérdéses, mivel még a folyamatot sem ismerem.

Előzmény: nagykunsági (2887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!