Keresés

Részletes keresés

Katalin-S Creative Commons License 2013.10.23 0 0 70015

Van eseteleg valaki, akit erdekelne rendelesre puloverek kotese? Mi kell ahhoz, hogy egy pulcsit meg lehessen kotni? Eleg egy fenykep vagy szabasminta is szukseges?

 

 

 

 

 

 

MOttó55 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 70014

Szia! Köszi a facebook-os tippet, már el is zsibbadtam a nézegetéstől! :)

 

Előzmény: ildiq (70007)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70013

Megyünk, ott leszünk!!!!!!

Előzmény: Zsuzsa442 (70010)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70012

A Cserhegyi üzletet csak ajánlani tudom, nagyon barátságosak az árai és az eladók is. Ha FB-s  vagy, ott mindig felteszik a legújabb szerzeményeiket.

Ha mész a boltba, ne keress valami nagy portált, alig lehet észrevenni az üzletet, de ha bemész..... nem tudsz kijönni!!!

Előzmény: MOttó55 (70006)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70011

Ne haragudjatok, a Szív-Wooltex a Szent István körúton van, közel a Nyugatihoz, csak a másik oldalon. A Margit-híd felé talán az első v. második sarok.

Előzmény: ildiq (70008)
Zsuzsa442 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70010

[21:55:10] Gigi: MEGHÍVÓ
Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Békási Foltvarrók első kiállításának megnyitójára, és az utána rendezendő work shop-ra!
Időpont: 2013.november 23. 10 óra - Békásmegyeri Közösségi Ház /III. Kerület, Csobánka tér 5 - HÉV állomásnál/
A kiállításon megtekinthetők Lénárt Irén foltmunkái is.
A kiállítást megnyitja Kacsuk Évi

A megnyitó napján lesz Anyag- és kellék árusítás /
Tombola
Karácsonyi előzetes –bemutatók
Büfé
Könyvtár

A megnyitó-, és a work shop-ra a belépődíj egységesen 500 Ft.
A kiállítás megtekinthető december 6-ig.

 

Reméljük, hogy sokan eljöttök, nagyon jó lesz.

erzsimami Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70009

Én vidéki vagyok, Pesten még nem vásároltam. Vagy neten rendeltem, vagy a hozzám közel eső városokban.

 

Előzmény: MOttó55 (70006)
ildiq Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70008

Bocsi, a Margit krt.-i bolt neve helyesen: Sziv-Wooltex

ildiq Creative Commons License 2013.10.16 0 0 70007

A Foltvarrás.eu oldalon  valóban régebbi anyagok vannak. Keresd Cserhegyi Andrást a Facebookon, ott szinte naponta vannak új anyagok. Nézz szét az albumokban is.

A soroksári úti anyagok többnyire  a Szivárvány méteráru boltban kaphatóak a Szent István körúton, nem messze a Nyugati pu.-tól Midkettőt ajánlani tudom.

 

Előzmény: MOttó55 (70006)
MOttó55 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 70006

Szia!

Hát igen, elég gyér a hozzászólás már egy jó ideje. Korábban sokkal nagyobb volt itt az élet. Régi nick-kel én is többször voltam itt.

 

A címeket köszönöm és persze én is kerestem a Google-ban. Azért kérdeztem itt, mert személyes tapasztalatos boltot kerestem volna, hátha. :)

Ezt a Cserhegyi-set többször át is néztem, de arra nem igazán jöttem rá, hogy ezek mennyire valós adatok, képek, mert mintha fél éve és egy éve is ugyanezek lettek volna feltéve!

Azt esetleg nem tudod, ők korábban nem lehettek ott a Soroksári úton? Kb 7 éve voltam abban az üzletben, hát ott álom anyagok voltak!!!

Te jártál már ebben a Cserhegyi üzletben?

Köszi előre is.

Előzmény: erzsimami (70005)
erzsimami Creative Commons License 2013.10.16 0 0 70005

Szia!

Ahogy látom ritkán járnak erre, én is csak épphogy bekukkantottam.

Itt nézz körül:

http://www.textilpont.hu/ Nagyon jó áraik vannak

 

és itt:

http://foltvarras.eu/

 

De ha a gugliba beírod, hogy foltvarrás anyagok, patchwork anyagok, többet is találsz.

Előzmény: izsanszilvi (70004)
izsanszilvi Creative Commons License 2013.10.16 0 0 70004

Sziasztok!

Tudnátok írni néhány budapesti méteráru bolt címet, ahol nagy választék van patchwork munkához anyagokból? Takarót szeretnék varrni, ahhoz lenne jó összeválogatni a színeket.

Valamikor réges-régen voltam a Soroksári úton egy elég nagy boltban, de tudomásom szerint az már megszűnt vagy elköltöztek.

Köszönöm!

 

GOttó Creative Commons License 2013.09.25 0 0 70003

OFF

 

Sziasztok!

 

Hátha tudunk ezzel valakinek segíteni:

"Varrni tudó, tapasztalattal és varrógéppel rendelkező kreatív budapesti nőt keres egyik ismerősöm időszakos/alkalmi otthoni munkára, részletek ottonyer kukac gmail.com"

 

Nem átverés!

 

ON

Emy 1 Creative Commons License 2013.09.21 0 0 70002

Icuska54!

 

Sajnos már én is jártam így sokszor, hogy a vízre eltünő szétfolyva mélyebben érintette a rétegeket. Azért nem kell hozzá ecetes olló :), csak gyakrabban kell ismételni a spriccelést. Spriccelsz -de nemkell túl sok vízzel csinálni-, majd hagyod megszáradni, ha nem tűnt el ismétled, addig, amíg eredményre nem vezet. Sajnos nem tudom biztosan, de ha ... akkor ez az Adger water erasable pen, amelyik nehezebben tüntethető el.

Előzmény: icuska54 (69998)
pitypang55 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 70001

 

 

 

Patchwork pályázat a Hobbyművésznél!

http://www.hobbymuvesz.hu/patchwork-palyazat

icuska54 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 70000

Köszönöm!

Én sem láttam amig bele nem fogtam :)))))

Lehet hogy már ismeritek, de ha valakit érdekel  a takaró neve Circa és innen van : http://freespiritfabric.com/graphic-elements/gallerys/t520_1.pdf a leirás angol nyelvű és ingyenes.... ezen a lapon van még töméntelen ingyenes.  

Én a mintát egy sorral megnöveltem, mert nem tudok mit kezdeni gyerek mérettel..nincs gyerek....

Előzmény: larimar (69999)
larimar Creative Commons License 2013.09.10 0 0 69999

Icuska, nem semmi , amibe "kezdő" létedre belefogtál! Fogadd őszinte elismerésemet!

Előzmény: icuska54 (69998)
icuska54 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 69998

Emy!

  Nem értettem félre, azonnal rájöttem  - látva a toll választékot és amit Te is és TJucus is és GLK8 is irt a jelelőkről - a tollak közötti különbségeket fontos szem elött tartani...... még sohasem tüztem szendvicset és kerestem a legelérhetöbb és lehetöleg a legmegfelelöbb megoldást.

 

Csináltam fotót a  tüzéseimről.  Nem a legjobb a fotó, de nézzétek el nekem...

 

 

Több lépcsöben tüztem a minta bonyolultsága és a takaró mérete miatt, rajzoltam a foliára és tüztem a legnagyobb méretü motivumot  a takarón.  A szine oldalán sárga cérnával tüztem és itt használtam a solvy-t..  ... esetleg ha látszik is némi piros vagy kék tinta maradék nyoma - nagyon pici látszik - a tüzés vonalában az egyáltalán nem gond, mert a szin illeszkedik az anyag szinéhez. Ez a kép róla a folia kitépkedése után  : és solvy-s még a tüzés  előtt: :))) a cicám ragaszkodott a helyhez az asztalon,  a rózsaszines folt a rajz a folián, remélem látszik valamennyire..

Aztán rájöttem, hogy látnom is kellene a tüzés alakulását ezért aztán a hátoldalon tüztem tovább. Az ujabb rajzokat már vizben oldódó jelölövel csináltam a hátoldalon, valami távolkeleti gyártóé, és egy pesti szakmai webáruházban vettem...gondoltam csak megbizható lehet....

A tüzés ereménye kissé szines lett amikor lespricceltem tiszta vizzel , én pedig ideges..... a rózsaszin  is és a kék rajz jelölésének egy része  a tiszta  viz hatására véglegesen belement az anyagba....ecetes  olló....

 

Úgy döntöttem, hogy megvárom a  vasalóra illanó tollat hogy végre be tudjam fejezni a tüzést.

 

... és  ha ez se müxik normálisan... ??... elő kell vennem az utálatos vizfestéket, szines filctollakat és ecsetet hogy a hátoldalat a magas szinten maszatolni képes tudásommal kipingáljam ... inkább legyen nagyon ronda, mintsem itt-ott foltos...

..és lehet, hogy a kezdők  összes hibáit mutatom...

Ne kiméljetek! -:))))))))))

Előzmény: Emy 1 (69997)
Emy 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 69997

icuska 54!

 

Félreértettél vmit, a pilot frixion hőre eltűnik, de ettől még nem kell megijedni, újra jelölni, ha szükséges, mert "fagyasztásra" visszajön. a piros hagy magaután nagyon halvány fehér nyomot, de csak a fehér anyagon lehet észrevenni, a színes anyagokon nem! Viszont a fehéren sem veszed észre, ha már szendvicselted :) Mosásra végleg eltűnik, tehát már akkor sem jön vissza, ha egyébként éppen jó lenne :)

Előzmény: icuska54 (69994)
freyya Creative Commons License 2013.09.08 0 0 69996

Köszönöm, itt tényleg rengeteg minden van! :)

Előzmény: icuska54 (69995)
icuska54 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 69995

Itt próbáltad már a keresést?  http://www.foltvarras.eu/index.html

Szállitanak postai utánvéttel is, van a weblapon elérési cim is és telefon szám is.....

Előzmény: freyya (69993)
icuska54 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 69994

Köszönöm lányok a segitséget  a tollhoz.  Szóval csinján kell vele bánni, mert ez se jön ki az anyagból, csupán ideig-óráig, legalább az első mosásig nem látható...

Az irószerboltban megkérdeztem ismerik-e, igen ismerik, mondtak még további két márkát, abbó se volt nekik egy darab se,    ugy látszik országosan piaci hiánycikk lett belőle,  :))  olyan sokan olvasták itt a fórumon a toll nevét. A jövő héten talán lesz a boltban megint....már alig várom hogy kipróbálhassam.

freyya Creative Commons License 2013.09.07 0 0 69993

Sziasztok!

Szeretnék ágytakarót készíteni nyárra Provence-i stílusban. Igazából valami halvány levendulalila-törtfehér kombinációra gondoltam. Tudtok esetleg olyan üzletet, ahol lehet kapni halványlila pamutvásznat, ami pasztell, elegáns hatású, és inkább kékes beütése van, nem rózsaszínes? Mondjuk nekem visszatérő problémám, hogy a boltokban csak túl élénk színeket találok, mintha mást már nem is varrhatna az ember, mint gyerekszobai falvédőt. Vagy rossz helyen keresek?

Emy 1 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 69992

Sziasztok! Mgnéztem a Tescoban, hogy mennyibe kerül a pilot toll, nos a budaörsiben 750 és 800 forint közötti áron kaphatók. Tudom, hogy nincs mindenütt, de az Office Depoban nincs 600,-HUF sem darabja!

 

Előzmény: Emy 1 (69991)
Emy 1 Creative Commons License 2013.09.05 0 0 69991

A toll neve: PILOT FRIXION

 

Hőre, vasaláskor eltűnik, de ha beteszed a hűtőbe visszajön a jelölésed :)

Előzmény: icuska54 (69986)
TJucus Creative Commons License 2013.09.02 0 0 69990

Nekem jó tapasztalatom van a vízzel eltüntethetővel, vasalásnál spriccelem le és már el is tűnt. Fehéren, világos anyagon nagyon jó.

Szoktam vékonyra koptatott szappannal is jelölni sötét anyagon, nekem az is bevált.

Előzmény: GLK8 (69989)
GLK8 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 69989

A kivasalható vonalat hagyó toll neve: pilot  friXion. Szeintem  világos anyagon messze a legjobb, de van olyan anyag, amelyen vasalás után világos vonal marad. Sötét anyagon pedig a megszáradt és kihegyezett szappan a kedvencem.  

A lila színű, levegőn idővel eltünő jelölőből nem mind jó. Van ami túlhamar eltünik, és nyáridőben  van ami még két órát sem tart ki.

A kék vizzel eltüntethető jelölök közt van olyan, amelyik tiszta vízes ecsettel nagyon könnyen eltüntethető, de mosószeres víz esetén megbarnulva az anyagon marad.

Előzmény: icuska54 (69986)
Kiskata1959 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 69988

Sőt most látom a Varróvilágnál is, ők is szálítanak utánvéttel.  http://www.varrovilag.hu/jelolok-57

Előzmény: icuska54 (69986)
Kiskata1959 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 69987

A budapesti Varrógépcentrumban több féle illanó és jelölő ceruza utánvéttel kapható.

 

Itt a link http://varrogepcentrum.hu/termekek/varrokellek/all/jelolo-kreta-filc/ar_asc/1  nézz körül let hogy találsz megfelelőt.

Előzmény: icuska54 (69986)
icuska54 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 69986

Köszi az ötletet, nem tudod a toll nevét véletlenül... én messzi vagyok Pesttől, de talán a szegedi boltok valamelyikében megtalálnám...

Előzmény: GLK8 (69982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!