Keresés

Részletes keresés

blr Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3566
A számviteli törvényhez semmi köze a BSA infókérésének, kizárólag a Szjt. alapján kérhet tőled bármit.
A levél tartalma azt sugallja, hogy a Szoftver Nyilvántartási Adatlap rovatait kell kitöltened. Maga a rovatlista is erős gondokkal küzd:
1. A szoftver gyártóját neki kéne megadnia (nem kérhet be egy lapon több gyártóról információt, mert nem közös jogkezelő, még ha azt is állítja/sugallja magáról, de a Szjt. a szoftverek esetében erre nem biztosít lehetőséget).
2. A szoftver neve és verziószáma: szintén nekik kéne egy listát adniuk, mikről kérdeznek. Az IE7 a Windows XP része (automatikus frissítéssel érkezett), vagy külön fel kell tüntetnem? Az XP-vel asszem 9-es MP jön. Most 11-es van fent. Külön fel kell tüntetnem vagy sem? Az Adobe Design Collectiont egy dobozban árulták, azt tüntessem fel vagy a tételeket?
3. A szoftver sorozatszáma alatt valószínűleg a "serial-key"-t kell érteni. A hitelkártyám PIN-kódjára nincs szükségük?
4. A három "licenc" oszlopnak kb. 0 értelme van külön-külön. Mi a "frissítés" licenc?
5. Eredetiséget igazoló okirat. No, ez egy jó kérdés, ugyanis általában nem a szoftver gyártójától vásárolsz, így a számla csak a jószándékod igazolja, az eredetiséget nem (lásd hamisított CD-k). A neten rendelt (letöltött) cuccok még érdekesebbek, ugyanis arról többnyira csak egy e-mail-t kap a vásárló (Norton Antivirust pl. kb. 8 éve vettem utoljára dobozban). Igazolni csak a kártyaszámla-kivonattal tudod a vásárlást, de nehogy már egy havi kivonat másolatát bekérhessék. Milyen okirattal igazoljam pl. az Adobe Reader "eredetiségét"?
Előzmény: szenyor Lopez (3562)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3565
Ezt tudjuk, csak az a kérdés, hogy ki fogja végre megfingatni őket:)
Előzmény: Czimbalmos_Huba (3564)
Czimbalmos_Huba Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3564
Ez akkor megint nem arról szól mint aminek látszik.
Előzmény: szenyor Lopez (3562)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3562

A számviteli törvényben nincs kitétel arra vonatkozóan, hogy felhasználónevet vagy emailcímet kell nyilvántartani. Ha elküldesz egy listát, hogy a cégnél van 5db Windows XP Professional és 3db MS Office Basic, azzal szvsz teljesítetted a kötelességedet. Az, hogy ők mit ajánlanak, az az ő gondjuk. Hogy a törvény mit ír elő, az meg egy másik történet;)

A levelükben azt írják, hogy bizalmasan kezelik a nyilvántartást. Azt is írják, hogy visszajezlést csak mi és az érintett bsa tagvállalatok kapnak. Hogy milyen visszajelzést, arról természetesen hallgatnak.

 

Az meg egyenesen botrányos, hogy az apeh lepaktált ezekkel. Nem értem, hogy hogyan lehetséges ez, mivel ők csak a szoftverpiac egy részét képviselik (talán nem is a jelentősebb részét, de ez totál mellékes).

Előzmény: blr (3560)
Czimbalmos_Huba Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3561
Hogy van ilyen?
Előzmény: blr (3560)
blr Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3560
Szerinted tudnák prezentálni?
Ez a "cég" még csak nem is létezik Magyarországon, érvényes adatkezelési azonosítója sincs, márpedig a "szoftvernyilvántartó" lapon bekérik a felhasználó nevét és e-mail-címét, ez pedig személyes adat.
Előzmény: szenyor Lopez (3558)
Czimbalmos_Huba Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3559
Az alapvető baj ezzel a dologgal, hogy pontosan azért amiért itt fenyegetőznek, meg félinfókat közölnek azt is hibásan nincsen meg a hitelük és nem veszik komolyan őket.
De szerintem erre ők is ráéreztek ezért kezdik most ezt a kampány dolgot :)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3558
Ezek jogosak, csak azt nem tudom, hogy mennyire érdemes velük kekeckedni. Mert ha prezentálják neked ezeket az adatokat, utána tutira bosszún törik majd a fejüket. Szóval lehet erősködni, csak nem tudom, hogy érdemes e.
Előzmény: blr (3557)
blr Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3557
Egy ügyfelem is kapott ilyen levelet, javasoltam, hogy egy válaszlevélben a következőket kérje be:

1) A BSA (Mo. vagy akármi) mely szoftverek szerzője?
(Tudtommal egynek sem.)

2) A BSA mely cégek (jogutód esetén a korábbi cégek is!) szerzői jogi képviseletét látja el (természetesen a megbízási szerződések üzleti titkokat nem tartalmazó részeinek másolatával, ha idegennyelvű, akkor közhiteles magyar fordításban is, mert messziről jött ember azt mond amit akar...)
(Ennyi erővel én is kopogtathatnék náluk, hogy én vagy a MS képviselője.)

3) A bekért adatokhoz tartozó Adatkezelés nyilvántartási azonosítót.
(Az adatvédelmi nyilvántartásban még csak hasonló sem szerepel.)

4) Nyilatkozatot, mely szerint az átadott személyes és üzleti információkat kizárólag a megbízói felé - megbízónként szelektálva - továbbítja, de nem továbbítja az országon (EU-n) kívülre, és azt harmadik fél (még ha megbízó is) számára sem teszi lehetővé.
(Na nehogy már a cég belső működését jelentős mértékben leíró információkat osztogassanak mindenfelé.)

És ha már ilyen-olyan jogi dolgokkal jönnek, legalább megadhatnák a cégek nevét hivatalos formájukban. Ugyanis nem ismerek cégeket a következő nevekkel: Adobe, Apple, Autodesk, Avid, Bentley Systems, Graphisoft, Microsoft, Symantec, UGS.


Ja, a gépeken egyébként Kubuntu fut, az érdeklődési körükbe legfeljebb az Adobe Reader tartozik :)
Előzmény: Törölt nick (3524)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3556
Én beszéltem ügyvéddel, ő azt tanácsolta, hogy adjuk át a nyilvántartást. Mivel rejtegetnivalónk nincs, ezt is teszem. De azért bosszantó.
Előzmény: pilath (3555)
pilath Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3555
Információ nálam még nincs sajna, pedig vadászom. A tipikus "mi történik ha..." kezdetű mondatok jutnak eszembe, illetve ha nem történik semmi, akkor... :))
De tényleg, ha tud valaki valamit, akkor azt ossza meg velünk is plz...
Burritto Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3554
Igen Pityke őrmester az 1 goromba úr. Neki általában mindig engednek.
Előzmény: Marha_ (3553)
Marha_ Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3553
Úgy úszta meg, hogy ki sem mente hozzá :)
Hát szerintem semmi joga nincs hacsak nem Pityke őrmesterrel a karján érkezik :)
Előzmény: Burritto (3552)
Burritto Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3552
H úszta meg?
Meg egyáltalán h h végezhet házkutatást a BSA?
Előzmény: Marha_ (3551)
Marha_ Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3551
Nekem van egy haverom akinél fenyegetőztek de úgy tudom nem lett belőle semmi pedig egy teli wincseszter illegális cucca volt :)
Burritto Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3550
Sziasztok!

Ismertek olyan valakit akit már elkapott ez a BSA?
Ha igen milyen büntetéseket szabnak ki?
pilath Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3549
A szoftverhasználat kb olyan mint az úrivezető, meg a hivatásos közötti különbség. Az előbbinek nem kell sokmindent tudnia, de ha lerobban a semmi közepén, akkor nem azon kell töprengenie, hogy miért nem oktatták azt az iskolában, hanem a problémát kell megoldani. A szoftveres problémák adottak, azért vannak a júzerek, hogy használat közben a szoftverproblémákat észrevegyék és szóljanak rendszergazdiknak, fejlesztőknek stb.
Előzmény: Jahno (3548)
Jahno Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3548
Jogosultságkezelés net felé? Frissítések? ki az erősebb, oprendszer vagy a tűzfal? Júzer érteni fog hozzá?
Előzmény: Herold (3545)
Jahno Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3547
Legtöbb cucc azzal kezdi, hogy mivelnem ismerik fel, így szépen kikapcsolja, aztán töltögeti le a többi hozzávalót. Magától.
Előzmény: Herold (3546)
Herold Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3546
Vírusirtót meg tűzfalat kell használni.
Előzmény: Jahno (3542)
Herold Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3545
Te hülye vagy. Miért ne lehetne W98-al internetezni, elmagyaráznád? Tudod mit, inkább ne, az is akkora sületlenség lenne,mint a többi.
Előzmény: Jahno (3540)
Jahno Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3544
Jogi szempontból futtatható. Anno megvetted, számlát nem vagy köteles ilyen hosszan eltenni, aztán kész.
Előzmény: pilath (3543)
pilath Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3543
Ok, így már értem. Nos, adatforgalom kontrollálva van, mennyiségileg is és keresztmetszetben is, netes alkalmazások futtatása tiltott, csak személyesen és engedélyel lehet, + letöltés + java + flash + miszar szintén nincs.

továbbá kb 3 éve ua. a rendszer van rajta, és idáig 1x volt férges, vírusos meg soha. Spammek tekintetében az english e-mailek mennek védett folderba későbbi átnézésre, + folyamatosan szürök.
Ha zombi pc lenne és kikerülné az adatforgalom mérőt, a gép szük keresztmetszetéből adódóan lelassulna, így tudnám, hogy valami nem stimmel + router kontroll lámpája villogna. Heti rendszerességgel anti spyware, anti virus, + online persze feleslegesen, de azért jobb félni.
A számítógép azt csinálja, amire utasítom, nem gondol egyet magátol és huss, televírusozódik. Persze célzott támadás esetén minden gépet meg lehet találni...

Engem inkább a jogi kérdés érdekel, hogy a win98 egyáltalán futtatható e még, avagy sem.

Előzmény: Jahno (3542)
Jahno Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3542

Azért, mert nem biztonságos, megnézel valami vicces kódot futtató weboldalt, aztán leshetsz, magától úgy televírusozódik, mint az állat, nekem meg ontja a szerveremre a támadást, meg tolja ezrével a viagrás spamot a világba úgy, hogy nem is tudsz róla. MS is leírta már vagy 2 éve, sem frissítés, sem update, sem semmi.

 

Ha egy nyomdagépet vezérelne, akkor azt mondom, ne t nélkül csinálja míg szét nem esik, de főleg ha vállalkozásról beszélsz, akkor így 7-8 év után olyan megterhelő lenne 40-50 pénzt kiadni egy kisebb használt gépre XPvel, ami még vagy X évet elmegy?

Előzmény: pilath (3541)
pilath Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3541
Eggen, az évszámokban igazatok van '99 :) De nem értem, hogy miért kell XP, ne adj isten VISTA? Régi számítógéppel nem lehet új technológiát alkalmazni? Hahh :)) Nem P4 4Ghz, 4 Gb RAM, top-gépen kell mindent prezentálni :) Pl azt mondták sokan, hogy WIN98 első kiadás nem kezeli jól az USB-t, én mégis nyomtatok, scannelek, stb rajta, még a fényképezőgéppel is 1ütt müxik.
De nem ez a lényeg, hanem az, hogy akkor most win98 '99-be lett véve, legális, vagy sem? Tehát szépen kérlek titeket, hogy ne azt mondjátok, hogy mit hogy nem lehet, inkább azt, hogy mit hogy lehet.
Szíves válaszaitokat előre is köszönöm :)
Jahno Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3540
router mögött is ugyanolyan életveszély. 96-ban meg nem vehettetek win98-at, inkább lehetett az 99-ben. Ha nincs legújabb szoftver, akkor ne is tessék olyan új technológiákat használni, mint az internet, meg a router.
Előzmény: pilath (3538)
rali Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3539
Kilencvenhatban nem vehettetek kinyócat.
Előzmény: pilath (3538)
pilath Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3538
Nincsenek kint a neten a '98-as gépek? Miért fontos ez? De kint vannak. Router mögött. Mivel számtek nem a cég erőssége, nem szükséges a legújabb szoftver. Egyáltalán a win98-at elfogadják, ha az még 1996-ban lett vásárolva? Vagy újra kell vásárolni valamilyen új oprendszert? Hol olvashatok ennek utána?
Még jó, hogy csak 2 gépről van szó, remélem 1 hét alatt okosabb leszek.
Előzmény: Jahno (3534)
rali Creative Commons License 2007.10.29 0 0 3537
Meg azok is, akik ezt megengedik nekik.
Előzmény: szenyor Lopez (3536)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3536
Erre csak azt tudom mondani, hogy dögöljenek meg...
Előzmény: szako (3535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!