Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2016.08.07 0 0 1911

Hogy van az, hogy meg mindig lehet kemenyes kombit kapni?

 

tttttt2 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 1910

Köszönöm a tippet.
Kicsavartam a szivattyút, és kicsit megforgattam, de egyelőre nem megy.
A szivattyú ugyebár a fűtéskör elindításakor kell, hogy elinduljon.
Ugyanebben a körben van a kisebbik membrán is, az általa kinyomott tengellyel és kapcsolóval.
Jól gondolom, hogy ez utóbbi is csak akkor működik, ha a szivattyú elindul?
Vagy a kisebbik membránnak kell előbb üzemelni/megmozdulni, és csak ez után indulhat a szivattyú?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.08.07 0 0 1909

Lehet,hogy a keringető leragadt.meg kell forgatni egy csav.húzóval.

Nem rég egy Aristonnal volt ez.A penel kibuktatása után a szivattyút meg kellett forgatni.

Előzmény: tttttt2 (1908)
tttttt2 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 1908

Tisztelt Hozzértők,
Van egy Baxi Eco 20i típusú kombi gázkazánom.
Először melegvízet nem volt hajlandó adni. Viszont ha fűtésre kapcsoltam, akkor jött az is.
Régebben volt hasonló baja, akkor (nem tudom, hogy kicsi vagy nagy) membráncsere segített.
Egy ideig nem foglakoztam vele, mert nem volt naponta használva.
Pár hétre rá viszont most már a fűtést sem indítja el.
(Most ugyan kánikula van, de a hőfokszabályzót hiába kattintom a belső hőmérséklet fölé.)
Megnéztem a nagyobb membránt (teljesen ép), a kisebbet nem (kellene?).
Ugyanakkor mindkét kapcsolót, amit a membránok működtetnek, hiába kapcsolgatom.
Áram, víznyomás (1,1 bar), gáz van.
De tulajdonképpen se kép, se hang. A reset gomb se segít.
Hogy tudnám behatárolni a hibaforrást?

vejne Creative Commons License 2016.08.01 0 0 1907

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám egy Vaillant kazánnal, hogy melegvíz készítés közben megy a fűtés is.

Gondolom, nem zár le valami szelep. Vagy nem vált át. Találkoztatok már ilyen problémával? Házilag 

orvosolható?

nixon70 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 1906

Ha van affinitásod hozzá, annyit megpróbálhatsz, hogy a biztonsági szelepet lefúvatod, hátha csak egy kis kosz miatt nem zár ki rendesen.

Előzmény: mazda64 (1905)
mazda64 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 1905

Szia nixon70 !

 

Köszi szépen a választ.

Akkor tapasztaltam a problémát, amikor nem használjuk. Szinte folyamatosan folyik ilyenkor a víz a túlfolyó műanyag csövecskén.

Sajnos azonban ezt én nem tudom megoldani, szerelőt fogok hívni.

Köszi ismét a segítségedet.

Előzmény: nixon70 (1904)
nixon70 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 1904

Ha nem használod, akkor is esik a nyomás:

-biztonsági szelep cserére szorul

 

Ha használat közben fordul elő:

-zárt tágulási tartály membránja kilyukadt, vagy nincs benne megfelelő előnyomás

Előzmény: mazda64 (1903)
mazda64 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 1903

Segítséget kérek!

 

Suanier Duval Themaclassic F 24 E gázkazánom van.

A probléma az vele, hogy a nyomás folyamatosan csökken, majd 0,3 körül megáll.

Annyira rájöttem, hogy ha az alul lévő töltőcsapot kinyitom, és felengedem 1,5-2 nyomásra, akkor működik újra.

Azonban a kazánból kijövő kis műanyag csövön ( gondolom ennek a neve a túlfolyó) folyamatosan folyik ilyenkor a víz, egészen addig, amíg a nyomás ismét 0,3-0,5 közé nem esik vissza. Ez 1-3 perc alatt lezajlik. Ezzel játszom folyamatosan, amíg megfürdik a család, remek esti program. Felengedem a rendszert, majd pik-pak eltűnik a nyomás, majd újra felengedem vízzel a rendszert.

 

Persze ilyenkor kikapcsol, és nem fűt meleg vizet, gondolom a nyomás hiánya miatt.

MI a baj ?

Hogyan lehet megcsinálni, illetve megoldani ezt a problémát.

 

Köszönöm a válaszokat előre. 

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.07.19 0 0 1902

Ariston Clas Evo 24 EU fali kondenzációs kombi kazánról van valakinek tapasztalata? Tudnátok ajánlani vagy valami más márkát? Esetleg Imergas?

Köszi

t.lantos Creative Commons License 2016.07.09 0 0 1901

A webaruhazak kinalatabol nem kerult ki a kemenys kombi.

Most akkor wtf?

Savanna Express Creative Commons License 2016.06.19 0 0 1900

Üdv!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy ha a bitermikus hőcserélő HMV oldalát megakarom bontani savazás miatt, akkor előtte a fűtési körből le kell engednem a vizet? Kiszerelés nélkül szeretnék savazni...

 

Vernichter Creative Commons License 2016.06.12 0 0 1899

 Akkor Márinéni  visszatér a régi jó fűtésmódokra. Előszedi a kamrából az eltett  kályhát, ha már nincs meg vesz egyet  valamelyik nagy kereskedésben. Úgy  50 eft ért hozzájut  + a telepítéshez a csövek, könyökök, egy 10 -es ért ez is megy.

 Vásárol megfelelő tüzelőt, tárolja  és fűtöget.

 

 Természetesen egy kisnyugdíjas csak egy helyiséget fűt..

 ha véletlenül olyan városi  emeletes házban lakik, ahol ez megvalósíthatatlan  eladja lakását  és olyan helyre költözik ahol ez nem probléma.

 És az  X -et a következő megkérdezéskor oda teszi, aki szerinte ezt a galibát okozta.

Előzmény: t.lantos (1898)
t.lantos Creative Commons License 2016.06.08 0 0 1898

Amikor kisnyugdijas marinenivel kozlik hogy 1m lesz a kazancsere.

 

Előzmény: Vernichter (1897)
Vernichter Creative Commons License 2016.06.08 0 0 1897

Milyen botrányra gondolsz ??

Előzmény: t.lantos (1896)
t.lantos Creative Commons License 2016.06.08 0 0 1896

Nagy a csend.

Van valami valtozas?

Mikor lesz botrany?

 

Savanna Express Creative Commons License 2016.06.07 0 0 1895

Sziasztok!

Egy hozzáértő vagy olyan személy segítségét kérném, akinél jelentkezett az alábbi hiba és orvosolni tudta a problémát!

 

2004. évi  gyártású és beüzemelésű Immergas eolo star kombi gázkazánom az alábbi hibát produkálja!

 

Meleg víz előállítással van problémám! Amikor a meleg víz nincsen használva egy ideig, akkor ha megnyitom a meleg vízcsapot akkor minden ok. ( Reggeli használatkor nincs semmi baj) Viszont ha újra szeretném használni a meleg vizet és nem telt el sok idő az előző használat után, akkor ugyan azon problémát produkálja, amit már sokan leírtak ide a fórumra.

 

Pár másodpercig folyik a meleg víz, majd lekapcsol a kazán, kis idő múlva ismét bekapcsol, és ez így folytatódik amíg el nem zárom a csapot.Meleg víz nyomása megfelelő, jön a víz rendesen.

 

Olvastam azt is, hogy valószínűleg a hőcserélő probléma okozza a bajt, aminek a  savazásával/cseréjével megoldódna a probléma!

 

Viszont azt nem értem, hogy kihűlt állapotban miért nem jelentkezik ez a hiba? Télen, amikor a fűtés is megy, akkor sem jön elő ez a hibajelenség. (De csak a fűtés használatakor)

 

Azt tudom, hogy a meleg víz és a fűtés hőcserlője közös! (gyors típusú hőcserélő)

Ha a hőcserélő el van vízkövesedve, akkor miért csak a meleg víz előállításánál okoz problémát? A fűtésnél miért nem?

Nem mintha örülnék neki, hogy fűtésem se legyen, de nem értem az összefüggést! Esetleg számíthatok arra, hogy előbb-utóbb a fűtéssel is problémám lesz? A készülék még nem volt savazva.

 

Esetleg más alkatrész hibája okozhatja a problémámat? (NTC meleg víz átfolyásmérő beszabályozó szonda hiba??)

 

Köszönöm a választ.........

 

 

t.lantos Creative Commons License 2016.05.25 0 0 1894

Azert ennek olvass utana, mert nem igy van.

Meg a kemenykurkasz meg kozolheti, hogy beleltesd ujra, es kifutsz a hataridobol.

Előzmény: rati update (1892)
MPitus Creative Commons License 2016.05.25 0 0 1893

Sziasztok!

Segítséget kérnék belvárosi 70 m2-es lakás fűtéskorszerűsítéséhez szükséges kombi kondenzációs gázkazán ( 24 kW) kiválasztására. Az alábbi típusokat ajánlották:

Sanier Duval Themia 25

Ariston Genus Premium Evo

Immergas TT 24

Bosch2500 

Vailant Pro

Egy megbízható kazánt keresek az olcsóbb kategóriában a jelenlegi beépíthetők közül (bár tapasztalat még nincs elég), tippeket kérnék mit érdemes venni!

Köszi

rati update Creative Commons License 2016.05.24 0 0 1892

Én egyszerűsített gázkazán cserében oldanám meg. A szerelő jelenti be a szolgáltató felé. Aztán, hogy ők már mikor dolgozzák fel, az annyira nem érdekel. Talán még kéményseprői szakvélemény kell hozzá.

 

Teljesítmény nem változik, kémény marad (Schiedel), gázvezeték marad. Még geometriailag is majdnem miliméterre is azonos a  burkolata.

 

Nézegettem az energetikai tanúsítványokat, sajnos fűtésben nem tudják a minimális "B" besorolást, csak használati meleg vízben hozzák.

 

Üdv.

Rati

 

Előzmény: t.lantos (1891)
t.lantos Creative Commons License 2016.05.24 0 0 1891

Hivatalosan Julius 1 utan mar semmit se csinalhatsz vele.

Annyira nem, hogy ha most elkezded, es valahol elakadsz az engedelyeztetessel, es nincs kesz idore, akkor b.szhatod.

Erdekes, most nagyon kussolnak, nem tudom, mi lesz ebbol.

mert nem normalis, amiket eloirnak.

Előzmény: rati update (1890)
rati update Creative Commons License 2016.05.24 0 0 1890

Sziasztok!

 

Jelenleg Saunier Duval Themaclassic C24 nyílt égésterű kéményes kombi gázkazánom van. Most lesz 12 éves, semmi gond nincs vele, de engem is zavar a július 1-i időpont, miszerint már nem lehet forgalomban ilyen típusú készülék. Vennék most egy új Ariston BS 24 CF kombi kazánt, azután majd ha bedöglik, akkor lecserélném.

 

Kérdés, hogy meglévő új készüléket 2016. július 1-es után üzembe helyeztethetek-e még hivatalosan vagy sem.

 

Köszönettel:

Rati

TamásTab Creative Commons License 2016.05.13 0 0 1889

Nagyon szépen köszönöm!

Természetesen én is úgy gondoltam,hogy egyszerre egy zuhanyzásnál van-e állandó hőfokú víz vagy ingadozó a hőmérséklet

Előzmény: t.lantos (1888)
t.lantos Creative Commons License 2016.05.13 0 0 1888

Az ellatas folyamatos. De egyszerre szerintem csak 1 embert tud ellatni. Egymas utan viszont 44-et is :)

 

Előzmény: TamásTab (1880)
TamásTab Creative Commons License 2016.05.13 0 0 1887

Egyébként a villanybojlert nem az ára,hanem a fogyasztott villany költsége miatt nem szeretnénk....

Előzmény: TamásTab (1886)
TamásTab Creative Commons License 2016.05.13 0 0 1886

Köszönöm a hozzászólásokat!

Arról van szó,hogy a vegyes tüzelés nekem sokkal kevesebből jön ki,mint a gázzal fűtés.

Igaz,hogy nekem kell kivágni és aprítani a fát,de töredéke a gáznak...

Turbós kazánt már nem lehet ősszel felszerelni.

A gáz pedig azért lenne,hogy termosztáttal beállítva ne csökkenjen le a hőmérséklet,ha nem vagyunk otthon vagy valami miatt éppen nem tudunk fűteni,esetleg hidegebb éjszakákon...2 kis gyermek miatt.

Ezek az okok,ami miatt talán ez lenne a legjobb választás,mert hosszabb távon megéri.

Most a gázkazánra van pénz,őszig pedig megpróbálunk gyűjteni egy totyára...

Előzmény: Égető1 (1882)
t.lantos Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1885

nem.

 

Előzmény: nihill01 (1883)
t.lantos Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1884

Ugye azt figyelembe vetted, hogy most meg fel lehet rakni egy sima turbosat is (vagy akar nyilt egesterut),de juliustol mar csak kondenzaciost?

 

Előzmény: Égető1 (1881)
nihill01 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1883

Ősszel lehet még turbós kazánt felszerelni?

Előzmény: Égető1 (1882)
Égető1 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 1882

 ja hogy ősszel már lesz pénzetek  !

 

Az más.

 

Akkor 1 db. villanybojler. Olyan ami elég vizet termel és a hálózat is elbírja.

 pl.  egy 80 literes. 

 

Az érintésvédelmet viszont komolyan kell venni.  A többi majdnem barkács munka !!

Előzmény: TamásTab (1880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!