Keresés

Részletes keresés

nedolaci Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7637

BANDÓBÁ!!!!!!!Disszidáltál,vagy csak rejtegeted a nagyvasat? ;-D(hiányoltalak)

DarkDeer Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7636

Bocsi, valamit félrekattintottam és erre az olajos programra kerestem rá, ne töltsd le, ez nem a rugó kalkulátor!

Előzmény: DarkDeer (7635)
DarkDeer Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7635
Előzmény: exhighand (7631)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7634

Szia, én letöltöttem anno 1 évvel ezelőtt, csak az a baj hogy nem mentettem le a letöltést hanem rögtön telepítettem, és feltelepítve gőzöm nincs hogyan lehetne tovább adnom.

Előzmény: exhighand (7631)
exhighand Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7631

Köszi, eddig ez a legjobb, mert ez előfeszítettet is tud számolni.

 

Viszont nem tudtam letölteni. Neked sikerült?

Előzmény: jopek13 (7630)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7630

ilyet lehet számolni:

Előzmény: jopek13 (7629)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7629

Ezen az oldalon is van egy kalkulátor de nem akar betöltődni, én már régebben letöltöttem, nagyon tuti, csak nemtudom hogyan lehetne közzétenni mert már telepítve van.:http://www.dp-automotive.hu/dpa_programok.html#q3

Előzmény: exhighand (7623)
exhighand Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7624

És az utolsó ökölszabály a rúgó átmérőjéről:

 

- ahányszorosára növeled a tekercs átmérőt, annak köbével kell osztani a menetszámot ahhoz, hogy ugyanolyan erős rúgot kapj vissza. Tehát ha 10%-al növeled az átmérőt, akor 1,1x1,1x1,1 eredményével kell osztani a menetszámot.

 

- és fordítva, ha a felére csökkented az átmérőt 8x annyi menet kell ugyanahhoz az erőhöz.

 

Abbahagytam!!

exhighand Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7623
exhighand Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7622

Egy nagyon finom kis rugó kalkulátor oldal. Szinte mindent tud, ami ahhoz kell, hogy számolgassuk mennyit is kell egy rúgóból vágni, vagy mennyivel kell jobban összenyomni, stb.

 

A legfontosabbat sajnos nem tudja, nem tudja kiszámolni mindezt előfeszített rúgóra.

 

De keresek tovább, addig is:

http://www.efunda.com/designstandards/springs/calc_comp_designer.cfm#calc

python 357 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7621
Szia Pista!De jó hogy látlak!:))))))))Hamarosan küldöm vissza a célszerszámokat!Három boltban is voltam eddig ,de nem jártam sikerrel!De addig megyek míg nem találok!Kereslek majd holnap mailban!Jó éjszakát!
Előzmény: steve_f (7619)
python 357 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7620
Na itt vagyok!Az egész vita abból indult ki,hogy leirtam a problémát a TX 200assal kapcsolatban nevezetesen azt,hogy alig tudom lehúzni az utolsó egy cm-ert mert ott nagyon akad a szerkezet!Legalább3-4 szeres erővel kell megrángatni a felhúzókart hogy az elsűtő szerkezet rögzítse a dugattyú szárat!Nyilvánvalóan a dugattyúszárat tették be nem pont központosan a dugattyú testbe!Az elmúlt 3-4 órában legalább öten irtak nekem priviben , hogy nekik is volt vagy van hasonló problémájuk az angol puskával!No erre írtam,amit irtam!Nem a dugattyúszár hosszal kellene játszani,mert sok a hibalehetőség!Èn is beszoptam vele, mások is!Jó pár ember 200-asának pl. kotyog a d.szára millimétereket!Aztán ebből lett,ami lett!Èn sajnálom,hogy igy alakult,de senkitől nem tűrőm el,hogy lehülyézzen!!!Én tenálad sokkal régebben kezdtem el lőni,valószínűleg annyival jobban is lővők nálad!Csak én nem 7,5j-al lővők a tizesbe, mint te,hanem 300 és 3400 j között!Ha gondolod küldők képeket az érmekről serlegekről amiket nyertem versenyeken a húsz év alatt!Van egy szekrényni!Szóval sajnálom a dolgot,de én nem vagyok harag tartó- a többi rajtad múlik!Parázstaposó már a barátom-lehet - ráhagyok pár puskát, ha eljő az idő!:)))))))))))Üdv Gyuri
Előzmény: tüskés70-3 (7615)
steve_f Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7619

Tejóisten, mi van itt...

 

Loctite 2701-et javasoltam, én azt használok ilyen célra, és eddig remekül bevált. Kizárt, hogy BP-n nem lehet kapni.

A TX-et valóban lehet, hogy azért nehéz felhúzni, mert nincs jól központosítva a JSB-s dugattyúrúd, de ezt már könnyen tudod ellenőrizni, ugye? :)

 

A lökethossz rövidítése az én tapasztalataim szerint is jótékony hatású a gyárilag 7.5J feletti rugós puskák 7.5J alatti változatainak kezelhetőségére, mert lerövidül az az idő, amíg a dugattyú mozgásban van (lock time). Próbálj ki egy Walther LGV-t, és megtudod, milyen a jó rugós puska - ahhoz lehet közelíteni pl. a HW 97-et vagy a TX 200-at ezzel a módszerrel.

Előzmény: python 357 (7577)
norinco Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7618

kafa

kösz:-)

Előzmény: exhighand (7616)
exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7617

Az benne van, ha hosszabb szálat tekersz fel ugyanarra a rúdra, ugyanarra a hosszra, akkor muszáj kisebb legyen a menetemelkedés.

Előzmény: bosijani (7614)
exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7616

Itt egy tök jó kis rúgó szimulátor. Csak rá kell kattintani:

 

http://phet.colorado.edu/sims/mass-spring-lab/mass-spring-lab_hu.html

Előzmény: bosijani (7614)
tüskés70-3 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7615

Majd , ha az érintett úriember szakmailag hozzá tud szólni értelmesen a témához , akkor elfogadom ezt tőled András bátyám, addig meg maradok ilyen "illetlen".

Előzmény: bando53 (7595)
bosijani Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7614

a menetemelkedést ne felejtsd ki....

Előzmény: exhighand (7612)
exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7613

Bocsi. Spirálrúgó helyett, csavarrúgót olvassatok. 

exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7612

És azonos átmérőt is feltételezve.

exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7611

Tehát egy spirálrúgó ereje tulajdonképpen attól függ, hogy milyen vastag és milyen hosszú szálat tekertek fel.

 

természetesen azonos anyagjellemzőket és egyforma hőkezelést, stb feltételezve.

exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7610

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy minden emberrel azon a nyelven kell beszélni, amit ő maga is használ, tehát amit érteni képes...

 

Részemről lezártam.

 

 

Más:

 

Ezen a rúgó dolgon rúgóznék még kicsit a szakmaiság jegyében.

 

Amikor egy rúgó erejét meg kell állapítani, azt úgy is lehet nézni, mint egy a falba befogott vízszintes acélrudat. Ez most hülyeségnek tűnik - a fenébe én is használom - de mégis így van.

 

Minél rövidebb egy ilyen rúd és minél vastagabb, annál erősebb, ez köztudott, annál nehezebb lehajlítani.

 

Namost ha feltekered ezt a rudat, kész a rúgó. Az a vicces benne, hogy a szélsőségektől eltekintve, mindegy milyen menetemelkedéssel tekered fel és mindegy mennyire nyomod össze, egy szabály fog érvényesülni:

 

- ha kétszer annyi cm-el rövidül az összenyomástól, kétszer akkora erővel kell nyomni.

 

Tehát egy spirálrúgó ereje tulajdonképpen attól függ, hogy milyen vastag és milyen hosszú szálat tekertek fel!

 

Ebből fakad az a furcsaság, hogy az azonos szál keresztmetszetű és tekercsátmérőjű és hosszúságú rúgók közül az a gyengébb, amelyik sűrűbb menetemelkedésű.

 

Hiszen abban van a hosszabb rúd feltekerve, ami ha a falba lenne befogva kisebb erővel lenne lehajlítható.

 

Bocs a tudóskodásért, talán könnyebb ezt megemészteni mint az okoskodós fizikus direkciós állandó-t.

 

Az okosságos megyarázat linkje mazohistáknak:

http://fizikaweb.uni-pannon.hu/fizika_content/Oktatas/BSC_Fizika_labor/Direkcios_allando.pdf

Előzmény: norinco (7608)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7609

"viszont azt is lásd mintha vica-versa történt volna minősítés... és a viszontválasz sem volt éppen elsőbálozós:-)"

 

Ez a tipikus   " az úgy kezdődött, hogy visszaadta a pofont". :-))

Előzmény: norinco (7608)
norinco Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7608

ebben igazad van.

bandóbátyám is ugyanezt írta.

nem vagyunk egyforma vérmérsékletű emberek hál'isten:-)... viszont azt is lásd mintha vica-versa történt volna minősítés... és a viszontválasz sem volt éppen elsőbálozós:-)

Előzmény: exhighand (7606)
parazstaposo Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7607

Nem kell ezt túllihegni, mindenki csinál, ír, mond hülyeséget. Ha jogosan lehülyéznek, visszaírom igazad van bammeg és kész, nem kell minden hülyeségen besértődni!:-)

Előzmény: exhighand (7606)
exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7606

Lehet, hogy félreértett valamit, de amit leírt, az megállja a helyét. Amúgy meg a magyar nyelv csodálatosan gazdag. 

 

- rosszul gondolod

- nem lehet vele egyetérteni

- ez nem így van

 

stb, stb.

 

Szerintem kár hülyézni azt, akivel talán egyszer egy versenyen majd köszönteni kellene egymást, vagy netán az eredményhirdetésnél gratulációt váltani.

 

olyan nagyon gvass-os...

Előzmény: norinco (7604)
parazstaposo Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7605

Nem, hanem erre.

 

"Nekem kezesebb egy 7,5-ös puskával lőni mint egy 16 vagy 24 j-ossal!"

 

Mert nem ez volt a téma.

Előzmény: exhighand (7603)
norinco Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7604

python 357válasz | megnéz | könyvjelző2011.11.19 18:18:07 © (7585)Az,hogy Ő nála mi jött be, az egy dolog!Az hogy nálam mi jön be,az is egy dolog!Nekem kezesebb egy 7,5-ös puskával lőni mint egy 16 vagy 24 j-ossal! Persze egyénje válogatja!Azt meg bizd rám hogy én mikor mivel hogyan érvelek...én sem szólók bele a tiédbe!!!!!!!!Előzmény: tüskés70-3 (7580)

 

erre válaszolt tüske.

azt hiszem pyton félreértett vmit. nem erős puskával való lövészetről volt szó, hanem arról: jobb-e erős rugót benthagyva gyengíteni 7,5re

Előzmény: exhighand (7603)
exhighand Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7603

Erre az állítására gondoltál?

 

"Sokkal egyszerűbb egy gyári 7,5 ös rugót betenni,mint ragasztgatni, külön központosító szerszámot készíteni stb."

 

vagy melyikre?

Előzmény: parazstaposo (7602)
parazstaposo Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7602

Nem fér be a fecskendőbe.:-) Amúgy tényleg nagy hülyeséget írtál abban a hozzászólásodban amire reagált.;-)

Előzmény: python 357 (7600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!