Keresés

Részletes keresés

bando53 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7668

Szia Laci!

 

Köszönöm kérdésedet! A "nagyvas" tusájával szórakoztam csiszoltam kint a hidegben és megfázott a műtött gerincem.Szombaton délután beállt a derekam és vasárnap estig fel sem tudtam állni, nem hogy versenyezni tudtam volna. Kaptam egy injekciós stoppolást és úgy aludtam tőle mint a herélt kutya. Szombaton délelőtt precíz 1m-kénti kottát lőttem a HW 97/KT-vel, felkészültem a vasárnapi versenyre. Így jártam, közel a 60.-hoz bármi is előfordulhat.

A "nagyvas" tusáját szebbé tettem, a vasát pedig versenyképessé teszem rövid időn belül!

Bandobá

Előzmény: nedolaci (7637)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7667

Nem tudsz rendesen olvasni Skuló!

 

Milyen rugót fogok beépíteni?

Előzmény: Törölt nick (7664)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7666

Elhanyagoltam igen, mert annyira rövid idő alatt csak kevés kalóriát tud átadni a hengernek, meg a többinek, hiszen ahogy a lövedék elindul már hűl is vissza.

Előzmény: marcony (7663)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7665

Nick-ed a jövőben ignorálom Hölgyem.

Előzmény: Törölt nick (7664)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7663

 Szia Exhi!

 

Azért érdekes. Ki gondolta volna?

Ha kapásbol kellet volna rá válaszolnom, biztosan többet mondok.

 

Azonban még mindig több, mint a gőzmozdonyé... :-)

 

Na, szerzek is egy Verhopina teleszkóprugót, ha ilyen kicsi, mert a levegő kompressziós hőjét még mindig nem kalkuláltad hozzá...

Tehát még kevesebb.

 

Üdv:

M

Előzmény: exhighand (7662)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7662

Ja a dugattyú mozgási energiáját teljesen kifelejtettem, ami hővé alakul, amikor becsapódik a puffer.

 

Hiába, öregszem már. Szóval max 30% a hatásfok.

Előzmény: jopek13 (7653)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7661

Hát barátom, ahhoz nem konyítok.

Előzmény: Törölt nick (7651)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7660

Szia, 7m/s a sebesség különbség a JSB javára, valószínüleg  jobban kitölti a csövet, ezért gyorsabb.

Előzmény: marcony (7659)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7659

A két lövedék tömege közöt 0,06 garamm a különbség.

Elég kicsi.

Tudnunk kellene a sebbességkülönbséget is.

 

Amennyiben az is kicsi, határeset, ebben az esetben nagyobb a súrlódásból adódó veszteség, mint a kisebb tömegből adódó sebességnövekedés.

Előzmény: Törölt nick (7658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7658

Nekem van egy nagyon gyenge 624-esem, a gecot vagy ki se lövi, vagy nem megy el 10m-re se. JSB-t viszont rendesen kilövi.

A geco szorul, kemény, nehezen indul meg. JSB puha és annak ellenére, hogy hamar megindul, nagyon felgyorsul.

 

Előzmény: marcony (7657)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7657

Amit írtam, az tisztán a fizika.

 

Igaza van Nedólacinak.

A nehezebb jobban szorul, ezért nagyobb a sűrítési végnyomás, ami kilövi.

Előzmény: jopek13 (7652)
nedolaci Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7656

Átmérő,profil,anyag minőség!

Előzmény: jopek13 (7652)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7655

Vagy ennyi a mérési hiba, vagy nem lehetséges!

Előzmény: jopek13 (7652)
marcony Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7654

Minusz akompressziós hőböl adódó veszteség.

 

Nem elhanyagolható!

Előzmény: exhighand (7649)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7653

Igen lehet hogy annyi a rugóerő, de a végeredmény mégis határon belül marad, mert megkell indítania egy 220grammos dugattyút ami még egy kicsit szorul is a tömitésnek köszönhetően.

Előzmény: exhighand (7649)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7652

Ez már nekem kicsit kínai, viszont az is hogy megmértem most,  a Geco-t ami 0,45gramm  kisebb sebességgel lövi mint a  JSB EE-t ami 0,51gramm  ezt ha megmagyarázná valaki?

Előzmény: exhighand (7650)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7651

Minden elismerésem az elméleti tudásod előtt!

Már csak egy regulátor megtervezésére kérnélek fel,ami 300barrol csökkent 70-80 barra

 

 

Üdv

 

 

"Two  non pumpleder"

Előzmény: exhighand (7650)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7650

Newton bácsi munkássága alapján egy felfüggesztett, a tusánál nem támasztott fegyver esetén ez hatásfok nem lehet 50% felett, mivel az eredő mozgási energiának nullának kéne maradnia. Azaz a súrlódások és nyírási erők nélkül annyi lesz a fergyer háramozdulásának energiája, mint a kilőtt lövedéké és az egészet a rúgóban tárolt energia fedezi.

 

Tehát összességében 40% köré várható az eredmény.

 

Most vagy lebőgök, vagy nem....

Előzmény: jopek13 (7648)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7649

Akkor ez az eltárolt energia, vagyis ennyi munkát végez a rúgó addig a pillanatig amikor a puffert eléri. Lehet 1mm körül a puffer összeülése, de hanyagoljuk el.

 

Szóval, ha a torkolati energiát elosztod ezzel a 26J-al, akkor megkapjuk a hatásfokot.

 

Kíváncsi vagyok, nagyon mennyi jön ki. A veszteség a skuló súrlódása, a dugattyú és a tömítés surlódása, meg az a levegő, amit még a skuló után kifúj. Ja meg a puska hátramozdulása.

Előzmény: jopek13 (7648)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7648

A 97mm a beszerelt, előfeszített felhúzatlan rugó hossza és a fehúzott közötti különbség, vagyis a nyíláson mérve ennyit jön hátra a dugattyú a beakasztásig.

Előzmény: exhighand (7646)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7647

Nem kell a nyíláson mérni, amikor összerakom akkor látom mennyit kell összenyomnom, hogy a menetet betudjam csavarni a szerkezetbe.Ezt már megnéztem, és pontossan 13mm.

Előzmény: exhighand (7645)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7646

A 97mm a beszerelt, előfeszített felhúzatlan rugó hossza és a fehúzott közötti különbség, vagy a kiszerelt rúgóhossz és a felhúzott hossz közötti különbség??

Előzmény: jopek13 (7643)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7645

Még azt mérd meg kérlek, hogy mennyi az előfeszítése. A nyíláson meg tudod mérni mondjuk 8 menet előfeszített hosszát ( egy szál vastagságot ki kell vonni belőle!) és ezt tudjuk arányítania a kivett rúgón 16 menet hosszához - ott is ki kell vonni  egy szálat - . na a különbség kétszerese lesz az előfeszítés.

 

Ebből halál pontosan ki tudjuk számolni, hány J munkát végez sütéskor a dugattyú a lövedéken. Azaz meglesz a hatásfok - elsőként a Google szerint.

Előzmény: jopek13 (7643)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7644

97mm az 26J tárolt energia.

Előzmény: jopek13 (7643)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7643

pontosítok 97mm.

Előzmény: jopek13 (7642)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7642

Na szétkaptam a puskát, megmértem a rugó összenyomódását, kb 100mm.

Előzmény: jopek13 (7641)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7641

Az üzemi összenyomódást csak beírtam(anélkül nem számolja ki) ,mert nemtudom mennyire nyomom össze felhúzásnál, nemtudom hogyan mérhetném meg, :-)

Előzmény: exhighand (7640)
exhighand Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7640

HUH, kemény kis puska lehet, 55J tárolódik benne 14cm összenyomásnál. Ebből lejön az előfeszítés, meg a súrlódás, meg ami pufferen elmegy. 

 

Hatásfokot tudunk már számolni.

Előzmény: jopek13 (7638)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7639

Hali, reagált a cég, letölthető az újabb verziójú csavarrúgó kalkulátor. http://www.dp-automotive.hu/dpa_programok.html#q3

Előzmény: exhighand (7631)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7638

Írtam a cégnek hogy nekem kellene ez a progi, majd meglátjuk. Pedig nagyon jól számol ,begépeltem a bal oldalra a pontos méretét a rugómnak és tényleg kiszámolta pontossan:

A hosszban tévedett, mert 232,19 mm  jött ki, de a gyári hossz 232 mm, de ennyi belefér. :-)

Előzmény: exhighand (7631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!