Keresés

Részletes keresés

Imagistro Creative Commons License 2006.04.07 0 0 1105

Csaló tudósok!

Megtaláltam az isteneteket! Itt van.

 

Atom Anti 

 

Atom Anti! A főisten.

 

 

A további alistenekről is van képem.

 

 

 

 

 

Ezután röhögjetek másokon!

Majd ha magatokba néztetek, utána pongyolázzátok le más területek fogalmait! Szemét beképzelt banda!

 

emp Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1104

khm.

úgy látom, ez már igencsak fölösleges volt ...

Előzmény: emp (1103)
emp Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1103

én sem :)

csak inkább feltételezem, hogy egy gömb két dimenziós vetületét látom, minthogy egy nagy korong fordul felém mindig a lapjával.

a holdfázisokról nem is szólva.

Előzmény: Arnold10 (1025)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1102

Na jo, egy kicsit ignore off.

 

Emberek vagyunk, az evolucio termekei / vagy Isten teremtmenyei, most ez mindegy: veges agykapacitassal, behatarolt agymukodessel. Gyermekkorunkban meg beszelni sem tudunk, bar szerencsere genetikailag ugy vagyunk drotozva, hogy konnyen tanuljunk nyelveket. Kezdetben a neuronjainknak olyan dolgokkal kell megbirkozniuk, hogy kimondjuk, hogy ANYA, vagy, hogy felismerjuk a piros csorgot, es nyomonkovessuk a mozgasat.

Egy csecsmonek tehat nem lehet a halamzelmeletet axiomakbol felepiteni. A megertes egy hosszu folyamat, ami egymasraepulo lepesekbol all, fokozatosan letisztitva a fogalmakat. Maga a tudomanytortenet is pontosan ilyen volt.

 

A tudomany folyamatosan fejlodik. Most all egy szinten, ami rengeteg ember munkajanak eredmenye. Mukodik, pl. egy csomo mernokhasznalja az eredmenyeket. Nyilvan meg tovabb is fog fejlodni a tudomany.

 

Ez idaig tiszta? Idaig egyetertesz?

 

 

Namost jossz te, hogy a tudomany sz@r, csalas, es hogy a pontszeru test ellentmondas. Ezzel mi nem tudunk mit kezdeni, mert nem tudod ertelmesen megmagyarani, hogy mi a bajod. Igy ket eset van:

 

1. Vagy egyszeruen nem ertesz valamit (sokmindent)

2. Vagy egy megnemertett zseni vagy, aki rajott valamire, de borzasztoan rossz kommunikacios kepesseged van, es nem tudod kommunikalni.

 

Most egy teljesen SZUBJEKTIV velemeny:

A masodik esetre nem latok eselyt, de meg ha igy is lenne, hat sajnalom, tanulj meg kommunikalni.

Előzmény: Imagistro (1099)
pint Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1101
gratulálok. fel vagy terjesztve nobel díjra, csak még nem tudom, melyikre. talán mindegyikre. még a békenobeldíjra is.
Előzmény: Imagistro (1099)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1100
Arról pedig már nem is beszélve, hogy bármilyen reláció felállítása metafizikai fogalmakon alapszik!
Előzmény: Imagistro (1099)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1099

Figyelem! Figyelem!

Íme, mit ismert el 'Noway' kolléga:

 

"Az nyilván igaz, hogy a matematikát nem lehet felépíteni a semmiből, anélkül, hogy hétköznapi fogalmakra támaszkodnál. Nyilván kell egy csomó intuitív fogalom az igazságról, a logikai műveletekről, a következtetési formákról stb. Később aztán ezeket a fogalmakat lehet egzakt módon definiálni, de valamiféle körkörösséget nem lehet elkerülni."

 

Végre kezded érteni, Noway, hogy miről beszélek az elejétől kezdve!

Benned legalább van betyárbecsület, nem úgy, mint 'NevemTevében', aki ügyesen eliszkolt, amikor már látta, hogy süllyed a hajója.

 

A "Később aztán..." részhez szeretnék kérdezni:

Mikor később?

Amikor már felépítettük, utána kell alapozni?

 

 

'gyurika31'-nek, 'nadamhu'-nak, és a többi semmitnemértőnek üzenem, hogy még egyszer olvassák el alaposan ezeket az alábbiakat, amik a matematika alapjait jellemzik:

Hétköznapi fogalmak.

Intuitív fogalmak.

 

Ha ezt felfogtátok, utána megértitek, amit korábban írtam:

A matematika is olyan fogalmakon nyugszik, amit ti más területeken pongyolának vagy tökéletlennek neveztek.

 

 

 

 

Előzmény: noway (1089)
pint Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1098
a tömegpont és a pontszerű test fogalmak középiskolás anyag. igaz, nem matematika, hanem fizika.
Előzmény: gyurika31 (1097)
gyurika31 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1097
"Szerintem a "modern matek" is kifejtésre szorul :)"

Szerintem Imagistro modern metekja az, amit nem ért meg. Körülbelül az a matek lehet, amit az érettségi után tanulnak az emberek... :-)
Előzmény: Threepwood (1096)
Threepwood Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1096
Szerintem a "modern matek" is kifejtésre szorul :)
Előzmény: Categlory (1095)
Categlory Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1095
"A matematikát sokféleképpen fel lehet fogni. Én egyébként szeretem a matematikát. (Eltekintve a modern matek ellentmondásaitól)."

Ezt kifejtened? Marmint az "ellentmondas" reszt.
-koszi!
Előzmény: Imagistro (1068)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1094
azt kell mondjam, a definiálás definiálása nem is sikerült olyan rosszul IG-nek. de még ha nem is fogadod el, legalább ő nem mástól várta, hanem megpróbálta.
Előzmény: tegla (1093)
tegla Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1093
Iván Gáborra emlékeztet...

"definiáld a definiálást" :)
Előzmény: pint (1091)
aWay Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1092
Kedves Imagistro!

Egész pontosan mi is a problémád? Végigolvastam itt a topicot, és nem nagyon értettem meg, hogy pontosan mi is az, ami nem tetszik Neked.

Nyilván nem lehet az összes szót definiálni. Amiért a többiek folyton kérték tőled, hogy magyarázd el, hogy mit gondolsz, az azért volt, mert nem tudják, hogy te mit értesz az alatt a kifejezés alatt. Mondjuk itt a pontszerű test fogalma. A fizikában járatos, vagy azt használó emberek számára nagyjából ugyanazt jelenti a "pontszerű test" kifejezés. Ebben nem nagyon van ellentmondás -legalábbis számukra-. Ha te ebben ellentmondást látsz, akkor az azért lehet, mert nem ugyanazt érted rajta, amit a többiek. Én első körben úgy fogalmaznék, hogy a pontszerű test az egy olyan test, aminek a méretei sokkal kisebbek, mint a leírni kívánt jelenségre jellemző méretek. Ez elég pontos definíció? Vagy a matekkal van bajod, mert abban van "végtelenül kicsi" mennyiség? Vagy mivel?

pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1091
az itteni tevékenységedet egy nemdefiniált szóval jellemezném: ámokfutás
Előzmény: Imagistro (1090)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1090

Az általatok felállított "tudományos" kritériumok alapján egy értelmezhetetlen szöveget írtál. Kérem meghatározni az összes szó pontos jelentését.

Előzmény: noway (1089)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1089
Azért ne essünk túlzásokba. Az nyilván igaz, hogy a matematikát nem lehet felépíteni a semmiből, anélkül, hogy hétköznapi fogalmakra támaszkodnál. Nyilván kell egy csomó intuitív fogalom az igazságról, a logikai műveletekről, a következtetési formákról stb. Később aztán ezeket a fogalmakat lehet egzakt módon definiálni, de valamiféle körkörösséget nem lehet elkerülni.

Ettől persze még amit Imagistro mond, az agyzsibbasztóan demagóg marad, de hát aki nem értelmesen vitatkozni jött ide, attól butaság volna elvárni, hogy mégis azt tegye...
Előzmény: nores (1085)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1088

Amit írtál, az az általatok felállított "tudományos" kritériumok alapján egy értelmezhetetlen mondat volt.

Előzmény: noway (1082)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1087

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little

end

by

Specification

Using

Conclusion

apply

THEN

theory

reverse

next

case

from

 

stb.


Nyelvtan!

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!
 

Előzmény: nadamhu (1080)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1086

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little</P>

end</P>

by</P>

Specification</P>

Using</P>

Conclusion</P>

apply</P>

THEN</P>

theory</P>

reverse</P>

next</P>

case</P>

from stb. Nyelvtan!</P>

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!

Előzmény: nadamhu (1080)
nores Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1085
Hali,

eddig csak olvastam a topikot, de most felmerült bennem pár dolog.

1. Definiáld: nyelvtan. Ha erre nem tudsz pontos definíciót adni, nem evidens, hogy a matematikakönyvekben nyelvtan van, sztem... Az "élő nyelv" kifejezés pedig szvsz inkább a szavakat, mondatokat jelenti. Nem minden betű képezi részét az élő nyelveknek, gondolok itt bármely 'holt nyelvre'.
2. a=... Na, ez jó példa. Vegyük a=8 -->ebben az esetben "a" már nem mint nyelvtani (?) elem szerepel, hanem mint mennyiség. Ha gondolod, akkor a betűket helyettesítsük pálcikaemberekkel vagy akármikkel, a lényegen nem változtat: mennyiséget, számot jelent.

>Mit kezdenétek a számokkal, ha a magyar nyelvtant (vagy más nemzet nyelvtanát) >nem tudnátok használni?

Hát, én spéci leírnám őket egy papírra, aki ért hozzá, úgyis megérti... Hidd el, tanultam matematikát olyan nyelven, amin még azt sem tudtam mi a "jó napot", de a matekkal nem volt gond...

>Márpedig a matematika könyvek tele vannak nyelvtannal!

Nem, azok a nyelvtan könyvek. A matek könyvekben található szövegek azért vannak, hogy megkönnyítsék a tartalom elsajátítását. Szöveg nélkül is meg lehetne tanítani, csak kicsit tovább tartana:)



Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1084

Még mindig nem érted, nadamhu!

Mutass egy olyan matematika könyvet, ami a matematikát az elejétől fogva betűk, szavak és mondatok nélkül írja le!

 

Nem tudsz ilyet, mert kimutatható, hogy a matematika is olyan fogalmakon nyugszik, amit ti más területeken pongyolának vagy tökéletlennek neveztek.

Ez itt a lényeg, másokat fikázó középszerű "tudósok"!

Előzmény: nadamhu (1080)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1083

kedves Imagistro, talán elkerülte a figyelmed, de itt többen tudjuk, hogy pl. svéd nyelv nincs is. Talán magyar sincs, sőt talán semmilyen sincs, de ez még nincs bizonyítva. Mert talán bizonyítás sincs.

egy mutáns

Előzmény: Imagistro (1060)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1082
Hát akkor marad a cirkusz. Sok sikert!
Előzmény: Imagistro (1078)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1081

Hát én filozófiai szinten nem tudom ezt elemezni, de naív véleményem, hogy akik értik a matematikát, legalább elemi vagy középiskolás fokon, azok tartózkodnak a cáfolatoktól, vagy legalábbis csak a számukra paradoxnak tűnő esetekre kérdezik a megoldást azoktól, akik jobban értenek hozzá.

Kicsi durvábban fogalmazva: handabandázni könnyebb, mint utánaszámolni. (Mi lenne vajon, ha politikáról cserélnénk eszmét, nem egy egzakt tudományról?)

 

Üdv: egy mutáns

 

P.S.

Eszembe jut egy régi kabarétréfa:

megalakult egy beatzenekar: Satyrock a neve (ejtsd: szatírok)

Műveletlenek számára: (kiejtés szerint): satirok

Félműveltek és tévébemondók számára (kiejtés szerint): szatyrok

Ennyit a félműveltségről, és az ezen alapuló fizikai modellekről.

Előzmény: mmormota (1054)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1080

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

Van olyan konyvem, amiben oldalakon keresztul nincsenek szavak, hanem kozolnek benne egy bizonyitast formalisan egy formalis rendszerben. Kepzeld ehhez a rendszerhez meg en is kepes lennek olyan programot irni, ami megmondja, hogy a bizonyitas helyes-e.

 

A matematikusok csak ritkan irjak le bizonyitasaikat teljesen formalisan, mert iszonyuan kenyelmetlen. De ha valami nezetelteres alakulna ki, mindig hozzanyulhatnak a teljesen formalis leirashoz, igy nem lehet felreertes.

 

Csipegessel ennek a doksinak a masodik felebol egy kis szavak nelkuli matekot.: (random kerestem neked a neten)

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

De ostoba vagy!

A butasag ellen nincsen gyogyszer. Mostantol ignore on.

Előzmény: Imagistro (1079)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1079

nadamhu,

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

De ostoba vagy!

Előzmény: nadamhu (1075)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1078
Részedről ezzek nyelvtan és önkényes szavak voltak, "tudományosan" nem értékelhető. A pszichológiába vetett hited töretlen.
Előzmény: noway (1074)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1077

A többieknek írt válaszaid alapján: kis veszteség, kis bánat... :-)

 

Előzmény: Imagistro (1076)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1076

Mormota, neked azért nem válaszoltam eddig, mert még arra sem tartottalak méltónak, hogy azt mondjam neked: nem. Ahogy máskor, most sem értesz semmit a vitából. Amit leírtál, az a ti "tudományos" meghatározásotok szerint: magyar nyelvtan, magyar szavak, pongyola fogalmak. Nem hiszem, hogy felfogod a 'NevemTeve' és köztem kialakult vita magvát, ezért azt mondasz, amit akarsz, továbbra sem kívánok válaszolni neked.

Előzmény: mmormota (1072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!