Keresés

Részletes keresés

EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.27 0 0 301

Teljesen igaz!

Én is úgy érzem már magam mint 1 drogfüggő akinek még tőbb kell!!!

Próbálok ott spórolni ahol lehet ezért is keresem az alkalmi vételeket! Ez így rendjén is van de ha holmimat összeadom hogy eddig mibe "fájt" ...

Az a "baj" hogy nagyon szeretem csinálni fotózni képeket nézni a felszerelést takarítani :D DE miért is rossz ez?! Ha rossz egyálltalán valaki elissza valaki elautózza én meg erre költök! Na ennyi

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 300
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 299
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 298

Köszi!:-)

...
OFF

Tudod, az a helyzet, hogy nagyon szép makrókat lehet készíteni kompakt géppel is, ha az egyéb körülmények adottak./és persze azért van a kompaktoknak egy bizonyos "rétege", ami teljességgel alkalmatlan a célra/.
Nekem sok kompaktom volt és már akkor is szerettem makrózni. A relative nagyobb érzékelővel ellátott gépek (2/3"-os) elég normális vágási lehetőséget biztosítanak, ami rosszabb esetben is jó "makróképes" eredményt biztosít.

A leendő tükörreflexes gépedhez előre gratulálok és egyúttal sajnálatomat fejezem ki.:-) Hogy miért is?
Majd Te is rájössz, hogy ez a műfaj egy tipikus "fekete lyuk", ami csak nyeli és nyeli a pénzt és nincs megállás. Néha nagyon komolyan elgondolkodom, hogy el kellene adnom a teljes felszerelésemet és venni egy jó kompaktot. Talán akkor megállhatna az ördögszekér. Csak hát....
No, ez a "csak hát..", ami bővebb magyarázatra szorulna, de nem akarom ennél jobban szétOFFolni a topikot.
Elnézést kérek ezért is.

ON

 

Előzmény: mazsooca (297)
mazsooca Creative Commons License 2008.02.27 0 0 297

Nagyon szépek a makróid!

:)

 

Sajnos azzal a géppel ami nekünk van csak"makrózgatni" lehet maximum. (persze ahhoz képest, hogy kompakt, egész jó kis gép)

Ha minden jól megy márciusban végre lesz egy tükörreflexes digim, már nagyon várom:) a makró obi még várat magára egy keveset 

(a világon nincs annyi pénz, hogy egyszerre vegyek gépet meg obit...)

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 296
Izé....asszem, ez már egy 70-300 VR obival készült és persze crop.
Előzmény: EOSmeszipeti (295)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 295
Nagyon szépen mossa a hátteret!
Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 294
Annyit azért hozzátennék az állvány-kérdéshez, hogy természetesen ahol a téma jellege és a terepviszonyok engedik, ott érdemes használni, mert sokat segít a bemozdulás elkerülésében.


EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 293
Ezt :D (lemaradt)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 292
Biztosan így lesz! És már jön a jó idő is, téma is lesz bőven.


Előzmény: EOSmeszipeti (290)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 291
Ezt 50mm + 68mm közgyűrűvel
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 290

Elnézve a képeid már csak jobban várom az obim :D!

Remélem majd utána tehetek fel hasonló szép munkákat mint a tieid!

Előzmény: Törölt nick (288)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 289
Ez így nagyjából 1:1-es leképezés arányt tud.
Előzmény: EOSmeszipeti (287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 288
Szinte soha. Van ugyan mono és tripodom is, de legtöbbször nem cipelem magammal a terepi adottságok miatt.
A makróim 99%-át kézből fotóztam.

Előzmény: EOSmeszipeti (286)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 287

Ezt ma csináltam 50mm+48mm közgyűrű iso 400 f13 1/100 !

Csak azt nem tudom, hogy az mekkora nagyítás!?

Előzmény: EOSmeszipeti (272)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 286

1 kérdésem még lenne!

 

Esetek hány % ban használsz állványt macrora?

Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 285
Szintén.

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 284
150/2.8

EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 283

Köszi szépen! Remélem lesz!

Valószínű hogy le sem fogom venni a vázról :) !

A többi kép is nagyon szuper!

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 282
D80 és Sigma 150/2.8. Volt 105/2.8-am is, azzal is szépen lehet dolgozni.
Gratula az új obidhoz, sok örömed legyen /lesz/ benne!

Előzmény: EOSmeszipeti (280)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 281

Én jelenleg 50 f/1.8 + közgyűrűvel makrózgatom! Kicsit rá kell mászni a témára :D !

De márciusba érkezik 100mm macro :D

EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 280
És mire válltottál ha nem vagyok vindisgréc?!
Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 279
Köszi!:-)
Azóta már váltottam.Vázat is, obit is. Túl hosszú volt a 180 mm.

Előzmény: EOSmeszipeti (278)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 278

Gratula hozzá! Nekem nagyon bejön :)

Én is most fogok beszerezni 1 macro obit (március 12. :D )! Már nagyon várom!

 

Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.26 0 0 277
Nem vakuztam. Nappali fény, Nikon D50, Sigma 180/3.5 Macro, ISO 400, 1/640 záridő, f/8-as rekesz.
Előzmény: EOSmeszipeti (276)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 276

Ezt mivel csináltad?

Volt ennyi fény vagy még vakuztál is?

Előzmény: Törölt nick (249)
extekergo Creative Commons License 2008.02.26 0 0 275
ez pedig most ég le. :(
Előzmény: EOSmeszipeti (274)
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 274
kicsit le volt égve
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 273
EOSmeszipeti Creative Commons License 2008.02.26 0 0 272

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!