Én is úgy érzem már magam mint 1 drogfüggő akinek még tőbb kell!!!
Próbálok ott spórolni ahol lehet ezért is keresem az alkalmi vételeket! Ez így rendjén is van de ha holmimat összeadom hogy eddig mibe "fájt" ...
Az a "baj" hogy nagyon szeretem csinálni fotózni képeket nézni a felszerelést takarítani :D DE miért is rossz ez?! Ha rossz egyálltalán valaki elissza valaki elautózza én meg erre költök! Na ennyi
Tudod, az a helyzet, hogy nagyon szép makrókat lehet készíteni kompakt géppel is, ha az egyéb körülmények adottak./és persze azért van a kompaktoknak egy bizonyos "rétege", ami teljességgel alkalmatlan a célra/. Nekem sok kompaktom volt és már akkor is szerettem makrózni. A relative nagyobb érzékelővel ellátott gépek (2/3"-os) elég normális vágási lehetőséget biztosítanak, ami rosszabb esetben is jó "makróképes" eredményt biztosít.
A leendő tükörreflexes gépedhez előre gratulálok és egyúttal sajnálatomat fejezem ki.:-) Hogy miért is? Majd Te is rájössz, hogy ez a műfaj egy tipikus "fekete lyuk", ami csak nyeli és nyeli a pénzt és nincs megállás. Néha nagyon komolyan elgondolkodom, hogy el kellene adnom a teljes felszerelésemet és venni egy jó kompaktot. Talán akkor megállhatna az ördögszekér. Csak hát.... No, ez a "csak hát..", ami bővebb magyarázatra szorulna, de nem akarom ennél jobban szétOFFolni a topikot. Elnézést kérek ezért is.
Annyit azért hozzátennék az állvány-kérdéshez, hogy természetesen ahol a téma jellege és a terepviszonyok engedik, ott érdemes használni, mert sokat segít a bemozdulás elkerülésében.