Keresés

Részletes keresés

aknot Creative Commons License 2015.06.04 0 0 84294

"En ugy tanultam angolul, hogy feltettem a tapsit, behangoltam rovidhullamon a Voice of America-t, elottem a szotar es a szotarfuzet, aztan hadd szoljon."

 

Na tessék, a Biblia már nem is elég jó neki, mint Kossuthnak... :o)

 

Miért nem szóltál, lefordítottam volna neked, nem kellett volna szenvedni a szótárazással.

(arról nem is beszélve, hogy magyarul is volt Amerika Hangja.)  :o) 

Előzmény: seci (84256)
aknot Creative Commons License 2015.06.04 0 0 84293

Nem rossz, csak az én ízlésemnek azért egy kicsit nedves.

Meg elég drága a szállás a jobb helyeken. (különösen, ha minden nap máshol alszol, mint mi)

 

Ha igazán jót akarsz (Mikónak főleg), akkor inkább halgass cam-ra és Wales-be menjetek.

Északon a várak, középen a hegyek és Pembrookshire is zseniális, ott a világ legjobb beach-e: Manorbier (a gyerekeink véleménye, mindig oda akarnak visszamenni). Apály idején akkora, hogyha a tetejétől lesétálsz a tengerig, úszol egy kicsit (vagy csak boogie-boardozol) és visszamész, meg is éhezel. :o)

A homokos part mellett meg még egyszer akkora sziklás part tele rockpool-okkal, ahol több tucatnyi kölyök mászkál leszegett fejjel, hálóval meg vödörrel a kezében.

És a beach fölött ott a XV. századi vár, ami pont olyan, amilyennek egy 6-12 éves lovag a várát elképzeli. 

Ja és az oldalából egy patak folyik le a beach-re!

 

 

Fotóbuheráló progikban sajnos nem tudok segíteni, mivel nekem defaultból itt a Photoshop, (mint amikor azt kérdezi valaki, hogy tudsz-e jó szállást Londonban - nem, mivel te a lakásodban lax, sosem póbálkoztál szállodákkal...) secinek valszeg igaza van és a Picasaról már máshol is hallottam.

Előzmény: Caitlin (84228)
Atykon Troll Creative Commons License 2015.06.04 0 0 84292

Ha már van valahol működő angol számlád, akkor most a Halifaxhoz érdemes "átnyergelni", adnak 100 fontot, plusz minden hónapban még ötöt egy évig. 

Ha nincs még számlád egyáltalán, akkor passz. :(

Előzmény: ciceró88 (84291)
ciceró88 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 84291

Melyik banknál érdemes számlát nyitni?:)

Véleményetek?

Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84290

Aki estleg van itt Middlesbrough-ból, kérem, hogy vegye fel velem a kapcsolatot, köszönöm.

arpadf kukac outlook.com

Zlot Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84289

Annak ellenere hogy nem Facebookozol, elegge foglalkoztat a tema. Amugy mostanaban szinte divat lett a FB-ot cikizni, vagy bojkottalni ...mintha attol intelligensebb lenne az ember, hogy azt mondja "nem hasznalom"

 

Szerintem baromsag ilyen dolgokbol ami a cikkben van, messzemeno kovetkeztetest leszurni. A Facebookon minden megvan ami a nagyvilagban es ketlem, hogy egy szemely tesztje barmire is valos valaszt adna ...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84288)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84288
Zlot Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84287

Mondjuk az apolo, meg a nurse az ket kulon dolog. A magyarorszagi nover diplomat az angolok egy az egyben elfogadjak, es mar mehet is az emberfia / emberlanya korhazba novernek ... 

Előzmény: jwdo07 (84284)
jwdo07 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84286

:-D hahhh, legalabb oszintek voltak... De ott a valasz a kerdesedben: nem volt szemelyi serules - es ez a lenyeg valamint az egyik fel buszos volt. Ha lett volna szemelyi serules akkor talaltak volna valakit.

 

Valamint nem hagyta el a helyszint senki es igy nem lett NON-STOP RTC ami mar a buncselekmeny kategoriaba tartozik.

 

A call taker ugy volt vele, hogy a buszos cegnek van "sajat csapata" akik a baleseteket vizsgaljak ki es jelentik a biztositoknak + kicserelik az adatokat a felek. Tehat hiaba mondja a buszsofor, hogy nem o volt ha ugyis ki lesz vizsgalva a belso csapat altal. Oszt majd ok megmondjak. Abban biztos lehetsz, hogy adatokat fognak cserelni mert ez a buszos ceg erdeke is. Mert ha nem akkor vissza kell ugornunk az elso sorokra es jon az, hogy csak kell az a franya(?)rendor mert nincs adat csere. Na akkor ha valaki megtagadja akkor tovabbra is kovetelni kell a rendort: der iz no excsendzs of ditelsz - nehezebb leirni fonetikusan mint rendesen :-D

 

Kollegina kocsija gazdasagi totalkaros? Inkabb oruljon mert nem lett senkinek baja(bele ertve ot is) - es fuggetlenul attol, hogy ki okozta - es ha volt PNCB-a akkor vehet egy masik autot.

 

Happy kapitalizmus, a biztosito intezi a dolgokat es fizet, "te" meg rohansz a nagy aruhazba leemelni a polcrol egy autot.Kapitalizmus - szeretlek.

 

Mertrohanovilagbanelunkesautonelkulnemmuxikavilag...

 

:-D

 

Eljenek az autosok es le a biciklistakkal!! Csak vicceltem persze es ne tessek zokon venni...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84273)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84285

Tekintsük úgy, hogy a populizmus mindig is divatos lesz a nagypolitikában...:-)

Előzmény: jwdo07 (84284)
jwdo07 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84284

Eloszor is egy cikk:

http://www.oxfordmail.co.uk/archive/2015/05/15/12952584.Hospitals_look_Down_Under_to_fill_hundreds_of_nursing_posts/

 

Erre azt mondanam, hogy bezzeg ilyenkor jo a "2nd klassz juropien szitizen" mi??!! Amikor nincs eleg szakkepzett, hat vadasznak kelet-europaban.

 

De vissza a munka kereseshez:

http://www.ouh.nhs.uk/

http://www.ouh.nhs.uk/about/working-for-us/

http://jobs.ouh.nhs.uk/

http://jobs.ouh.nhs.uk/job_list/s1/Nursing_midwifery?_ts=1

 

Nem is olyan rossz a fizetesuk....

Előzmény: SzikiJuli (84282)
seci Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84283

Minel jobban beszelsz angolul annal jobb lehetosegeid vannak, hogy ne rabszolgamunkat vegezz.

 

"Sziasztok, angolul beszèlö, saját autóval rendelkezö, gyakorlott carert keres a cégem Guildfordban és környékére " - ilyen hirdeteseket naponta lehet olvasni a helyi forumokon. Azaz idosek otthonaba illetve hazhoz kijaro apolokent ezek a feltetelek.

 

Az NHS azt hiszem ma mar eleg komoly nyelvtudashoz koti a felvetelt, ennek nezz utana, http://www.nhscareers.nhs.uk/

 

Szoval osszessegeben en azt ajanlanam, hogy tanulj meg beszelni angolul. Nem, nem nyelvvizsga kell, nyelvtannal es a 24 igeidovel, azokbol itt kb 4-et fogsz hasznalni, beszelni kell tudnod. Keress olyan csoportokat, akik osszejonnek es beszelnek egy tanar segitsegevel. Barmirol. Gatlas nelkul - marmint a magyar iskolarendszer altal jol belednevelt "jaj, most ezt nem tudom helyesen elmondani, akkor inkabb csendben maradok" lekuzdese legyen az elsodleges cel.

 

Szakmai angolt meg http://www.nhs.uk/ -> es olvasgasd.

 

-seci

Előzmény: SzikiJuli (84282)
SzikiJuli Creative Commons License 2015.06.03 0 0 84282

Kedves angliai Magyarok!

 

Kérlek segítsetek nekem tanácsaitokkal, ki szeretnék menni Angliába dolgozni, de nem tudom hogyan is kezdjek hozzá.

 

Foglalkozásomat tekintve ápoló vagyok, 15 éve a szakmában. Angolul alapfokon beszélek...Mit tanácsoltok mit tegyek, ha szeretnék a szakmában elhelyezkedni...

 

Válaszaitokat előre is köszönöm,

 

Julianna

cam aro Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84281

ezt ismerem. 

ugy ertettem a kerdest, -illetve ugy jott le az irasodbol.-, hogy mintha ezt a felso tartomanyt jobban (erosebben ) hallanad. 

de akkor nem, csak nagyobb a valtas a kozep felett, ezert gondolom feltunobb is.. 

oke. 

koszi. 

Előzmény: seci (84261)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84280

Nem semmi teljesítmény Amerikában... Ilyen biztonságos a repülés... Gondolom Európában sem sokkal jobb a helyzet...

http://nol.hu/kulfold/nagyon-csunyan-megbukott-az-amerikai-kozlekedesbiztonsagi-hatosag-1537479

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84279

Jo oreg Road Traffic Collision? Hasznaljatok meg a NICL (National Incident Category List) kodokat meg az NSIR (National Standard for Incident Recording) szabalygyujtemenyt? Anno 2007 es 2009 kozott en gyujtottem England, Wales es Northern Ireland osszes rendorsegetol a havi incident figures-okat az NPIA/Home Office szamara. Good old times :-)

Előzmény: Zlot (84278)
Zlot Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84278

Legalabbis, nem egy RTC-re mentem en is ki jomagam, ahol nem volt szemelyi serules .. szoval tapasztalatbol mondom. 

Előzmény: Zlot (84277)
Zlot Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84277

Hat pedig kijonnek szemelyi serules nelkuli karambolra is ... ha van eroforras ... ez itt nem "nemakaras" kerdese. 

Előzmény: seci (84275)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84276

Horvatorszagban, Zadarnal volt szerencsenk olyanhoz (meg 2003-ban, azota mar megszuntettek ezt a crossingot), hogy a fouton sorompo leengedve, de nem vonat ment keresztul az uton hanem repulo :-)

Gibraltaron azt hiszem meg most is van a hely szuke miatt.

Előzmény: seci (84275)
seci Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84275

Szemelyi serules nem tortent, ilyenre 10 eve sem jottek ki, szoval nem kell mindert a budget cut-ot okolni.

 

A busz nagy - ergo mindig elsobbsege van, ugyanugy mint a kamionnak ;) a vonatnak meg plane!

-seci

Előzmény: Zlot (84274)
Zlot Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84274

Kerdezd a Tory governmentet es a budget cuts szuksegesseget :)

 

Amilyen elbocsatasok mennek most a rendorsegen, nem csodalkozom, hogy nem tudtak kiszallni. Szemelyi serules nem tortent, gondolom volt nekik millio dolguk. Amugy sajnalatos ... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84273)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84273

Kozvetlen kollegam felesegenek autojaba belehajtott egy buszsofor egy korforgalomban, szemelyi serules nem volt, de az autot lehet hogy le kell irni mert eleg jol osszetort. Szemtanuk nincsenek, a buszsofor meg nem ismeri el a felosseget (pedig allitolag egyertelmuen az o hibaja). A rendorseg meg azt mondta, hogy nem tudnak kiszallni, mert nincs szabad idejuk/kapacitasuk. Lehet hogy csunya ugy lesz. De hogy tortenhet ilyen, hogy rendorsegnek nincs ideje/kapacitasa kiszallni egy balesethez?

Előzmény: Zlot (84272)
Zlot Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84272

eleg fasza lehetosegek vannak ebben ... ahogy kijon az oculus kereskedelmi forgalomba, szerintem rohamosan fejlodni fog a VR ... 

 

Nekem ez tetszik:

 

https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/826422817447844/?pnref=story

Előzmény: Caitlin (84271)
Caitlin Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84271
seci Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84270

Tul kicsi a piac hozza. Meg azt is csak igen keves telefon tudja, hogy a hallokeszulek T-Coil rendszeret hasznalja. 

E nelkul meg megette a fene az egeszet...

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84269)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84269

Nem lennek meglepodve, ha hamarosan kitalalnanak erre valami smartphone app-ot. Elvileg nem lehet nehez megkulonboztetni az emberi beszedet a hatterzajtol. Talan mar van is ilyen app?

Előzmény: seci (84268)
seci Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84268

A gond ezzel az, hogy a zajok nagy resze is ebbe a tartomanyba esik. Egyebkent a standard (free) NHS-es hallokeszulek is 5 vagy 6 savos. De a lenyeg: ha erosited ezt a tartomanyt - erosodnek a zajok is. Pl kivaloan fogom hallani a motorzajt, a kerekek surrogasat az aszfalton, a projektor ventilatorat, stb. Es ezek szepen elnyomjak a beszedet. Szoval segit, persze, valamennyire, de csodakat nem lehet tenni (jo, egyszer, majd amikor AI lesz a hallokeszulekben es ki tudja szurni a zajokat...)

 

Ex Machina egesz jo! Es ahogy elnezem az elmult par ev sci-fi termeset most a "nem-teljes-happy-ending" a divat es ez nekem bejon.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84266)
Zlot Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84267

Vagom, igy mar tiszta sor

Előzmény: seci (84253)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84266

Seci - ami rajtad segitene az egy minimum 7 savos equalizer. Szamitogepen a Winamp-ban asszem 10 savos van. Jol fel kell huzni a kozeptartomanyt.

Egyik kollegam azon szenved, hogy szinte minden hifirol/mp3lejatszorol/zeneszoftverbol/fulhallgatorol lesporoljak a balance-ot illetve az oldalankent allithato equalizert. Neki az egyik fule 100%-os, a masik fule alacsony es kozeptartomanyban 70%-os, magas hangtartomanyban pedig csak 30%-os. Magyaran neki a jobb oldalra alapbeallitasok kellenenek, bal oldara meg egy a hangtartomany emelkedesevel egyre magasabbra huzott equalizer-profil.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84265)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 84265

Dragabb hifiken van olyan normalizalas, hogy az alacsony es magas hangtartomanyt felhangositja, mert az ember azokat halkabban hallja. Normalisan minden frekvenciaju hangot ugyanolyan hangerovel adna ki a hifi/hangszoro (persze ha jo a hangszoro, mert az olcsobbaknak nem erosseguk a 80-100Hz alatti es 16-18KHz feletti hangok kiadasa megfeleloen eros hangerovel), de az emberi ful/hangeszleles szempontjabol ez nem idealis.

Egyebkent szineknel is van ez, pl zold szinre sokkal erzekenyebb (kb duplaja) a szemunk mint pirosra vagy sargara vagy kekre, es pirosra, sargara, kekre is erzekenyebb mint a biborvorosre vagy az ibolya-lilara.

Előzmény: seci (84261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!