Keresés

Részletes keresés

szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.06 0 0 3952

Sziasztok, szerintetek melyik a kevésbé gáz, a zab vagy a rizs?

Azért kérdezem, mert van egy süti, amit tejporból kell készíteni és baromi finom. De megcsináltam kókusztejporból is, viszont úgy messze nem olyan finom, cserébe még jóval drágább is (400g tejpor kell hozzá). Szerintetek inkább a zab vagy inkább a rizs, amit válasszak?

H_G Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3951

Mikre nem képes egy lakat :)

 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3950)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3950

Sziasztok, képzeljétek, ma nem jött át a kisfiam egész éjjel!!! HURRRRRÁÁÁÁÁÁ!!! Alakul ez...

szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3949

Talán emiatt van, hogy a vörös árnyalatú fény nem annyira gáz. 

Előzmény: H_G (3937)
H_G Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3948

Az nem minden halra igaz, pl. a konzervként nagyon gyakori tonra sem. Szardíniára vagy makrélára igen.

  

Előzmény: pucros (3946)
aagica Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3947

Akkor talán már el lehet magyarázni neki, hogy anya nem tud visszaaludni, ne ébreszd fel, csak ha nagy gond van. 

(Az enyém hat éves, már megtanulta, hogy hétvégén csendben játsszon, ne ébressze fel apát-anyát.)

 

Lehet, hogy az ősember tűz mellett aludt, de ki lehet próbálni, hogy alszol jobban, teljes sötétben vagy ha van fény. Én különben nagyon jó alvó vagyok, nem zavar a világos sem (zaj sem, semmi sem), de érezhetően később kelek fel, ha teljes sötét van a szobában. 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3941)
pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3946

Édesapám szerint a halhús belülről eléggé omega-3-as ahhoz, hogy az kompenzálja, ha esetleg kívülről egy kicsit omega-6-olajos.

Előzmény: Evicke (3945)
Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3945

mint  írtam, 1-2 doboztól nem fogsz meghalni :-). egyébként igen, van saját olajában és olívaolajos is, vagy csak sós vízben. ezek csak főtt cuccok, a hőkezeléssel vannak tartósítva, aztán meg légmentesen lezárva.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3942)
pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3944

A tőkehalmáj esetében saját olajában van a hal, és ugye a halolaj az überpaleo :)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3942)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3943

Gondolom, hogy ezek ilyen természeti fényeknek számítottak...

Előzmény: Evicke (3939)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3942

Én nem értem, a halkonzerv hogy lehet paleo, ha egyszer olajos.... és konzerv? De most komolyan kérdezem.

Előzmény: Evicke (3938)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3941

Már 4 éves.

Előzmény: aagica (3935)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3940

Na igen, köszi.

Előzmény: Evicke (3931)
Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3939

+ a hold is elég gyakran világíthatott....

Előzmény: H_G (3937)
Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3938

Az attól is függ, mit adnak reggelire meg vacsorára. :-) Ha lehet, válogasd ki a paleó összetevőket, esetleg külön kérhetsz csak olyanokat. Vigyél magaddal halkonzervet (ha nem szereted, az pech :-), mert más paleó konzerv nincs. Mindenmentes füstölt szalámit, kolbászt, szalonnát is vihetsz + jégsalátát, uborkát, retket stb., ezeket mindenhol lehet venni frissen. Frissen készült paleó fasírt eltartható napokig, ha van hűtő. Magvas lepények, paleó kenyér szintén. 

 

Szóval lehet azért a paleót tartani sztem, egy hétig lazán.

 

Tényleg ne stresszelj rajta, attól, hogy párszor megeszel növényi olajban sült akármit, még nem leszel beteg.

Előzmény: Agreta (3932)
H_G Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3937

"én nem is gondoltam volna, hogy a fény nem jó éjjel."

 

Ezt én sem tudom elhinni, merthogy az ősember/tűlélő természeti népek bizony égő tűz mellett szerettek aludni.

 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3934)
H_G Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3936

A reggeli egyszerű, mert a szállodákban szokott lenni rántotta, ráadásul finom és korlátlan mennyiségben.

 

 

Előzmény: Agreta (3932)
aagica Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3935

Szereljetek fel egy mozgásérzékelős lámpát, mi ilyet tettünk a fürdőszobába, hogy ha éjjel ki kell menni a lányomnak, boldoguljon egyedül. Mozgásra felkapcsol, aztán 2 perc múlva le. (Hozzátenném, hogy soha nem kell kimennie, amikor kezdte a szobatisztaságot, akkor ébredt fel néha, hogy kell vécére mennie, most már soha.)

Neked hány éves a gyereked, hogy még mindig ébreszt? 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3934)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3934

Sziasztok! Ez tök érdekes, amiket olvasok az éjszakai fényekről stb... én nem is gondoltam volna, hogy a fény nem jó éjjel.... nem is tudom, hány éve éjjeli fény mellett alszunk.... ugyanis mikor jön át a gyerek-épp a legkisebb, akkor ha fel akar jönni a galériára, nehogy a sötétben leessen a lépcsőn stb... mondjuk az történetesen egy sólámpa, ami narancssárgán világít. De ezentúl kikapcsolom. És inkább a lenti rolót húzom kicsit feljebb.

A napfényen én sokat vagyok, ellenben a lakásunk sajnos nagyon sötét és nagyon nehezen is viselem.

Visszatérve arra a tesztre, azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy hány órát ül valaki egy nap, én a 3 órát nem soknak, hanem kevésnek tartom. Tekintve, hogy ha valaki eleve ülő munkát végez, akkor azt is gondolom bele kell számolni. Hát én is beleszámoltam, ugyanis én álló munkát végzek.

Előzmény: szomi_szomi (3926)
pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3933

Az a lényeg, hogy próbáld betartani a lehetőségekhez képest - ne ess abba a hibába, hogy mivel nem tarthatod be 100%-osan, akkor hagyod is francba az egészet, mindenmindegy és jöjjön bármi. Tűzd ki célul mondjuk a 80%-ot - vagy majd meglátod mi a reális a konkrét helyen.

 

Az olajkérdés súlyát például azzal tompíthatod, ha viszel rengeteg halolajat, és azzal "kompenzálod", javítod az arányt.

 

Leveseket meg lehet enni úgy, hogy kihagyod a tésztaféle meg krumplidarabokat.

 

Merj kérni saját verziót, pl. hogy a túlszénhidrátos köret helyett inkább extra salátát adjanak.

 

Én szoktam vinni tőkehalmájkonzervet; az, ha megiszod a levét is, egész tápláló.

 

De semmiképpen ne stresszelj a dolog miatt, túl kell élni és majd utána visszaállsz.

Előzmény: Agreta (3932)
Agreta Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3932

Sziasztok!

 

Ti hogy oldjátok meg a paleo táplálkozást, ha elmentek nyaralni? Most megyek majd 4 napra félpanziós ellátással szállodába és már előre töröm a fejem hogy mit fogok enni? Kibírom ebéd nélkül, de a reggelinél és vacsoránál mit egyek? Most 2 hónapja paleozom és 100 %-an!

Ezt tudom hogy nem fogom tudni tartani ott, mert pl. a sültekhez nem kókuszolajat, ill.olivát használnak ugyebár.

Tippeket, tanácsokat és ötleteket szívesen fogadnék! Köszi!

Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3931

sztem zöldségnek sima gázon is elég még kevesebb is, nem kell azt szétfőzni, akár roppanósan is meg lehet enni, annál több tápanyag marad benne....

én kuktát az igazán kemény húsokhoz használok, pl. zúza, köröm.

Előzmény: tyúkanyó48 (3928)
pucros Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3930

Nemcsak a te egyedi megoldásod, Sisson is ajánlja - mégpedig azzal, hogy feltétlenül fikciót olvassunk.

 

 

Szerintem tök logikus, mert egy jó fikciós olvasmányélmény pihenteti a gondolkodást és felszabadítja a képzeletet; jó átvezetés, áthangolódás az álmok világába.

Előzmény: szomi_szomi (3925)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3929

Köszönöm! :)

Előzmény: GeriSoft07 (3917)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3928

Hát, én úgy gondolom, jobb a kíméletesebb.

Akkor akár kuktában is lehet? Ott magasabb a hőfok, de gyorsan megvan, 10-15 perc is elég, még keményebb zöldségnek is, répa, gyökerek.

Előzmény: Evicke (3915)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3927
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3926

További trükkök a fénnyel kapcsolatban:

 

Teljes elsötétítés éjszaka. Ne világítson be az utcai világítás, ne világítsanak mindenféle elektronikus eszközökön lévő ledek a szobában. Lehetőleg vaksötét legyen.

 

Napi legalább 10 perc napfény délben:

Én irodában dolgozom, ahol egész nap egyenletes, mesterséges fényviszonyok uralkodnak. Ilyen esetben érdemes dél körül, amikor a legmagasabban van a nap, érdemes kimenni a szabadba és legalább 10 percet eltölteni a természetes fényben. A legjobb ha süt a nap. Ez segít a szervezetnek pontosítani a belső óráját (cirkadián ciklus, ha jól emlékszem). Ez a belső óra szabályozza a kortizol termelés ütemezését is.

Előzmény: szomi_szomi (3925)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3925

Az olvasás lehet az én egyedi megoldásom, de nekem ez olyan szigorú szabály, hogy a mai napig garantáltan legalább fél órával kevesebbet alszom, ha nem tartom be. Nyilván ez nagyrészt relaxáció, de az esti "fényterhelés" szempontjából is előnyös, ami viszont már masszívan összefügg a melatonin termeléssel.

 

Azzal, hogy nem nézek képernyőt és vörösfényű lámpával olvasok, elég jelentősen csökkentem a szemembe jutó rövid hullámhosszú kékes fényeket. Utóbbiak leállítják a melatonin termelést. Vizsgálatok szerint a vörösfény ugyan élénkít éjszaka, de nem fogja vissza a melatonint.

 

http://m.nautil.us/blog/the-health-costs-of-our-late_night-light-addiction

 

"Hogy normális-e vagy sem, nem tudom, de nekem nagyon nem menne ennyi mindenre odafigyelni, igaz, nem is akarnám. "

 

Teljesen normális, mert ebből is látszik, hogy neked nem volt még igazi alvásproblémád és ennek én őszintén örülök. :) 

 

 

Előzmény: Evicke (3922)
Evicke Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3924

aha, már látom. ez van a FB-on is. :-)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3923)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3923

Nekem a Tények-tévhitek hírlevéllel jött. Úgyhogy nem facebookos.

Előzmény: Evicke (3913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!