Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2004.01.23 0 0 5940
Köszönöm a hozzászólásokat a Kék-Kör útvonalán egészben vagy jelentős részben teljesíthető túramozgalmalmakkal kapcsolatban!
Már elkezdtem rendezni ezt a listát is, további infóknak örülnék még! Meglepő, hogy milyen sok túramozgalmat meg lehet csinálni menet közben :)
kvte Creative Commons License 2004.01.23 0 0 5939
Váci, Tisztul_a_Visztula!

Mail ment, a gúnyos hangnem okáról. Akit még érdekel, írjon, elküldöm neki is. Részemről innentől offtopik a téma, szerintem senkit sem érdekel.

kvte

Előzmény: Törölt nick (5938)
Rongyláb2 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 5937
jogos a két pont, bocs.
Előzmény: asciimo (5936)
asciimo Creative Commons License 2004.01.23 0 0 5936
Ha elolvastad volna a linket, amit Visztula betett, ott epp ezt kerdezi valaki egy nyelvesz faszitol, hogy melyik a helyes, es a valasz:
cseveJ! Interneten rakeresve allitolag 10-szer tobb csevej-re talalsz, mint csevely-re.

Ugyhogy itt a pont :)

Előzmény: Rongyláb2 (5935)
Rongyláb2 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 5935
"csevejetek( gratulálok Asciimo, ritka szó"

Hát még akkor mekkora gratuláció járna mindkettőtöknek ha helyesen, ly-nal írnátok le ezt a ritka szót! :)

Előzmény: Törölt nick (5934)
asciimo Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5933
Szia Felazso!

Nagyon jo az okfejtesed, az mar egyszer biztos

Egyetertek, a ttt.tr.hu egy forum, lista az Nalad van, de tegyuk hozza a ttt-s forum azert nem ugyanaz mint pl. ez a forum. Itt laza csevej is megy, ott a pontokhoz kotodoen vannak infok gyujtve. Nem csak pecset infok, szallas infok is, az igaz, de az is jol johet..

Pontonkent reflektalva:
"1. Egy lapon csak egy igazolópont adatai vannak;
"
Ami a hatranya, az az elonye is. Ha csak 3 pontrol akarsz infot, akkor csak 3 oldalt nezel meg es nyomtatsz ki, nem pedig az egesz listat. Persze meg igy egyszerub a listat kinyomtatni, ez igaz.

"2. Nem elég a legutóbbi bejegyzéseket nézned vagyis ugyan úgy át kell olvasnod a bejegyzéseket, mint bármelyik más fórumban pl. itt. "
Ez megint olyan, hog a ttt-s forum nem olyan mint barmelyik mas, mert nem omlesztve van. Ott egy ponthoz atnezek 5-6 hozzaszolast, es kepben vagyok, ebben az indexesben nem allnek neki keresni egy adott ponthoz infokat..

"...egy aktuális lista"
A hangsuly az aktualison van. Megmondom oszinten, a legnagyobb ketelkedes bennem emiatt van. Ha Gipsz Jakab elmegy kekturazni, es latja hogy Irottkorol elloptak a belyegzot, hazamegy beirja a ttt-s forumba, es lefekszik aludni, azzal a joleso tudattal, hogy segitett a Kekturas tarsaknak. Aztan elmegy Kis Pista -hogy egy ismert szemelynel maradjak :) - es regi turazokent a Felazso listara eskuszik es beirja hogy x. kocsma megszunt y faluban, belyegzo a templomban van. De a ttt-rol nem is tud. Ekkor ha en el akarok menni kekezni, akkor nem lesz eleg se a Te listadat kinyomtatni, se a ttt-s forum idevonatkozo pontjait.

Ha jol ertem arra utalsz, hogy a Te listad lenne a belyegzoke, a ttt.tr.hu meg legyen a hatterinformacioke. Igaz?
Ha mindket helyen marad a belyegzolista/forum, akkor valamifele szinkronizalast meg kene oldani SZVSZ, ami tudom hogy idoigenyes, de ha a "nagyközönseg" igenyeit nezed, akkor ertheto, nem?

En is varom a reagalasod, erdekes a tema!

asciimo

Előzmény: felazso (5923)
Váci Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5932
Nekem is kedvencem a "régi" túristatérképek böngészése. Van is jó pár darab. Én már régen nem csak a sajátjaimat őrizgetem, hanem kifejezetten ilyenekre "vadászok" antikváriumokban. Elég sokat lehet találni, és nem is drágák!!!
Lehet, hogy egyszer a nyáron érdemes lenne egy "térképes hétvégét" is tartani a vendégházunkban..
Előzmény: csillag126 (5931)
csillag126 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5931
Túristatérképet kidobni? Ez borzasztó :-) Nekem tele van a fiókom régi szakadozott túristatérképekkel, kimondottan jó szorakozás az 50-es 60-as évekból való térképeket böngészgetni.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5924)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5930
Szerintem kissé elfogult vagy.

A MT többet foglalkozik teljesítménytúra-beszámolókkal, a TM kisvasúti témákkal.

Előzmény: Váci (5888)
Rongyláb2 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5929
Ha már a váraknál tartunk: ha vasárnap vki autóval megy a HÓ-fejérkére, a Csókakői-vár mellé egy kis kitérővel begyűjtheti a zámolyi vár skalpját is (ez utóbbi sokak szerint nem is vár, hanem templom, de sebaj ...)
Előzmény: Güsziológus (5928)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5928
Pest, vár

Tősgyökeres budapesti lévén, nem ismeretlenek előttem a Kiskörút (Vámház körút, Múzeum körút, Károly körút) házai, a házak udvarai. 25 évig laktam a Kálvin tér közelében.
A Múzeum körút (Kálvin tértől az Astoriáig) sok háza un. „átjáró” ház, az udvar másik végében lévő ház bejárata már a Magyar utcában van.
Ismerős tehát a városfal, hisz a házak ráépültek a falra, az egyik oldalon a körút, a másik oldalon a Magyar utca.
Egy helyen szabad fal is van, ez a Bástya utca eleje, a Veres Pálné utcánál. Az ásatások befejeztével játszótér épült, a falak ma is láthatók.
Egyik sétánk alkalmával ellátogattunk errefelé, de nem tudtunk bélyegezni. (Nagyon nem is akartunk.)

Mivel a „váras” honlapon Pest vára várként szerepel, feltételezem, hogy a 120-ból ez is lehet egy.

Az írás apropóját az adta, hogy ma arra jártam és nem felejtettem el magammal vinni az igazoló lapot.
Nincs még 20, de már nem sok hiányzik.
Tervezem közzétenni a listát, talán lesz, aki talál benne eleddig általa nem ismert várat.

Váci Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5927
Nekem sem esett jól kvte gúnyolódása.
Annál is inkább, mert az, hogy "ellopták a havas hegycsúcsainkat" nem is olyan vicces.
És azt sem tudom, hogy erről beszélni miért számit "politikának", ami - egyébként jogosan - üldözendő erről a fórumról.
Előzmény: Törölt nick (5910)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5926
Erre alegjobb példa az volt a mi esetünkben amikor a "fantasztikusan jól jelzett" Bakonyban egy kissé elkavartunk, és bekeveredtünk egy elvileg turisták elől lezárt helyre. Az ottani dolgokat egy mai térkép nem jelzi, bezzeg a haverom 15 Ft-os térképe az tökéletesen. :))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5924)
lükepék Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5925
dr. a kula nickje a rövid távú memóriámban csak a dr-ig raktározódott el.. :D
Előzmény: asciimo (5921)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5924
Én sem dobok már ki turistatérképet. Rájöttem, hogy a tájékozódásban sokszor fontosak, mert egyes régi jeleket csak rági térképről lehet azonsoítani.
felazso Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5923
asciimo!

Lista csak egy van. Tudtommal.
Amire gondolsz, az fórum.

Persze jobb megoldás az lenne, ha ezek szinkronban lennének egymással. Ha megnézed a ttt.tr.hu/okt -t, (ami nagyon jó, de) nem tudsz nyomtatni magadnak egy listát arról, mert:

1. Egy lapon csak egy igazolópont adatai vannak;
2. Nem elég a legutóbbi bejegyzéseket nézned vagyis ugyan úgy át kell olvasnod a bejegyzéseket, mint bármelyik más fórumban pl. itt.

Viszont szállás- és egyéb adatok is benne vannak. Vagyis nem az általam (még pár évvel ezelőtt) kitűzött célt teljesíti, miszerint: egy aktuális lista, amit nem kell bogarászni, ki lehet nyomtatni és magammal vinni.

Természetesen mindenféle 5letre nyitott vagyok, lehet bombázni! De úgy gondolom, hogy a fórum és a lista két, más-más célt szolgáló dolog.

Várom véleményedet a fenti okfejtésem kapcsán (is)!

Felazso

Előzmény: asciimo (5897)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5922
Franmken oké nézzük csak..:)
Van egy Bakony 75 ös tékép cartographia kicsi sárga:)
Szekszárdi dombság és környéke ez már hagypmányos méret 88 as..:)
Börzyöny 85-86 os, 86-87 es,
Mátra 86-87 es
Karancs medves és a heves-Borsodi dombság 86-87 es.
Göcsej 87-88
Soproni hegység 87-88
Zselic 87-88
Cserhát 85-86

ennyi:)

Előzmény: Franken (5918)
asciimo Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5921
Olvasd egybe a dr.akarki nevet, es rajossz, hogy nem biztos, hogy igazi doktor... Bar ki tudja.

Nem baj ha kesobb jossz, addigra jobban elolvad a ho. Nem adtam fel a 2003-as alpesi terveimet!

asciimo

Előzmény: lükepék (5919)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5920
Mondjuk Tardosról se rossz..:)
de Héregről igaz van egy nagy mászás de nem nagy táv:)
Csak kicsit lhegős:)))

egyébként Héregen első buszok már ott vannak 8 kor 9:42 kor meg 10 kor..:)
ez szombati menetrend szerrint..:)
De a regeli buszhoz pölö ami átszálásos lehet csatlakozni az átszűállásához mondjuk Dorogon is:)

Előzmény: lükepék (5919)
lükepék Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5919
Vlaszij

Héregről? lehet, h lineáris a gondolkodásom, én Tardosról mentem eccer fel, de persze attól függ, hova jobb a közlekedés. mert nézegettem én, hogy ki tardosra (legkorábban 10-10.30 körül vagy kinn), és aztán Dorogról haza. csak ahhoz tempó kell, és én még eddig csak a ttúra motivációt éreztem (be kell érni), de a buszmotiváció.. hát..

dr. akárki

gyere, majd szólunk!

Asciimo

még se kép se hang, amióta a csopfőnök rektorhelyettes lett, annyi dolga van, hogy lassan azt is elfelejti, hogy hol lakik, nemhogy tudná, kinek mit ígért.. :((( közben szóba került egy hét spanyol munka is, de most épp állítólag az ottani csopfőnök elfoglalt, ezért nem ír vissza (ja, meg spanyol is, tehát ez rögtön dupla válaszadási időt ad neki.. )

Előzmény: Vlaszij (5907)
Franken Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5918
De, érdekelnek. A kisebb-nagyobb lukak lehetnek nagyok is.

Ha küldesz egy listát, átnézném.

Előzmény: Vlaszij (5917)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5917
na akkor az itthon lévő 80 valahányas térképeim asszem nem hszem hogy érdekelnek:)
talán 75 ös Bakony térkép a legrégebbi..:)
Előzmény: Franken (5916)
Franken Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5916
A kérdés jogos.

Az 1900-as évek elején adtak ki "angyalos" térképeket, ezeket tekinthetjük réginek. Néhány tájegységről van ilyen térképem is (Bükk, Pilis, Mecsek, Mátra), de sok hiányzik. Utána jön egy nagy szünet, és a 60-as évektől megjelenő térképekből van folyamatosan kisebb-nagyobb lukakkal napjainkig.

De ehhez kapcsolódóan, turistakalauzokat is gyűjtök, ebből is szívesen veszem a felajánlásokat.

Előzmény: Vlaszij (5912)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5914
Pest megye turistája

A hét végén sikerült beszereznem az igazoló füzetet, minek következtében kissé át kellett alakítanom elképzeléseimet.

Volt már szó a mozgalomról a topicban, de nekem furcsa volt az igazoló füzet címe. Aki tehát bejárja a mintegy 350 kilométeres útvonalat (na és hitelesen igazolja!), az már a megye turistája. Már csak menni kell!

Nem terveztem, hogy beindulok, de tanulmányozva az útvonalat, lehet, hogy egyes szakaszokat betervezek.

Három közös pont van a 10/100 mozgalommal (Gödöllő, Ócsa és Ráckeve). Még egy előnye a túrának, hogy a szakaszolása számomra már-már csúcs. Kényelmesen belefér a gyakorlatilag ismeretlen településekkel ismerkedés, és a közlekedéssel sincs probléma. Lehet, hogy péntek délutáni túrákat is tervezhetek, ha majd hosszabbodnak a nappalok.

Ha érdekel valakit, akkor közzéteszem a feljegyzéseimet.

Lesz néhány kérdésem is, remélem, van közöttünk olyan, aki már végigjárta az útvonalat. H.G. év végi beszámolóját elő tudtam keresni, de a régebbiekről csak halvány emlékeim vannak. Aki tud, segítsen! Minden, a túrával kapcsolatos információt köszönettel veszek.

asciimo Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5913
A Gete nem lesz halal, plane nem Dorog felol... Gethe mar lehet hogy az lesz, ha elmegy a turara..
:)
off
Mikor jössz ki?
Előzmény: lükepék (5906)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5912
Franken.:) Mi neked a régi?:)
Előzmény: Franken (5911)
Franken Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5911
Elnézést, hogy megzavarom a politikai elmélkedést/álmélkodást, de egy kérésem lenne.

Jómagam turista térképeket (is) gyűjtök, ha valamelyikőtöknek van fölös, nem használatos régi térképe, átvenném.

Köszönöm.

Levcso Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5909
Tegnap megvásároltam a Balaton túristatérképét.
Kiadási év 1958!!! méretarány 1:92500!!!

Az OKT elég érdekesen megy végig rajta. Szentbékkálla - Fekete-hegy, utána egy éles balos kanyarral Monostorapátiba, át Taliándörögdre, onnan Öcs, majd majdnem légvonalban fel a Kab-hegyre.
(érdekesség még: Pulára nem visz semmilyen burkolt út! a főut Nagyvázsony és Vigántpetend között majdnem légvonal. Öcs Pula műút no. Ha Nagyvázsonyból észak felé el akartál jutni megkerülhetted az egész Déli-Bakonyt!

A mai térképek alapján itt most egy centi jelzett túristaút nincs. Érdekelne, hogy anno járt-e valaki közületek erre, illetve mostanában csavargás jelleggel. Járható a terep, erdőirtás, elkerítések, léteznek még ilyen utak?

Lev

dr.Acula Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5908
Ez a 37 km engem is érdekelne :)
Előzmény: lükepék (5906)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5907
LÜkepék.:)
Ha érdekel én úgy mennék mert így jobb a célból a közlekedés, hogy Héregbe reggel busz és onnét fel Bányahegy és onnét Dorog..:)
Előzmény: lükepék (5906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!