Olyan panzió Pesten, ami talán bevállalja, napi ezer. és a kicsikért akkor nem kérnek semmit. Az Orgoványi útira gondolok, mert annak a vezetője nagyon rendes.így kb 7-10 ezer forintból ki lehet hozni őket, és kb. egy hétre rendezni a sorsukat. A többit időközben kell kitalálni. De lehet, hogy van oylan menhely, ami elvállalná, ha ennél kevesebbet is tudunk fizetni, mondjuk napi 500, talán a HEROSZt lehetne megkérdezni. Vidéken hallottam olyan panzióról, ami eleve olcsóbb, napi 600, és jó, de velül még nem volt dolgom.
A másik verzió meg az, hogy egy hét múlva már csak az Anya lesz meg.
Mennyi az a pénz amiert kutyapanzioban el lehet heylezni .. nekünk már vannak kutyaink es nem tudunk többet bevallalni, csorok is vagyunk de ho elején talán nem anynira... jo lenne tudni, mennyi az annyi amivel segiteni lehet.
Egy anyakutya négy kicsivel került be tegnap au Illatos útra! Még szopnak. Egy hölgy etetgette őket valahol, aztán tegnap látta, amint kijött a sintérautó, kétségbeesve kér valamilyen segítséget, hogy ki lehessen hozni. Ideiglenes hely, vagy anyagi segítség, amivel valaohová el lehetne vinni őket. A kicsik rögtön életveszélyben vannak ott, hisz sokféle fertőző betegség van. Ha valaki tudna segíteni, hívja a 26 314799, Varsányi Ilona, aki az Árvácska munkatársa, és a hölgy neki szólt, ő tudja a többit. Vagy engem 06 30 311 3594
Egy anyakutya négy kicsivel került be tegnap au Illatos útra! Még szopnak. Egy hölgy etetgette őket valahol, aztán tegnap látta, amint kijött a sintérautó, kétségbeesve kér valamilyen segítséget, hogy ki lehessen hozni. Ideiglenes hely, vagy anyagi segítség, amivel valaohová el lehetne vinni őket. A kicsik rögtön életveszélyben vannak ott, hisz sokféle fertőző betegség van. Ha valaki tudna segíteni, hívja a 26 314799, Varsányi Ilona, aki az Árvácska munkatársa, és a hölgy neki szólt, ő tudja a többit. Vagy engem 06 30 311 3594
Válaszolok Cat helyett, a leadva azt jelenti, hogy a "gazda" hozta oda a kutyát, nem talált, köztérről befogott. De sokszor ez persze azt jelenti, hogy valaki talál egy kutyát, tartja egy ideig, aztán leadja a sintértelepen. Szóval, akinél ez van odaírva, remélhetőleg él, érdemes megnézni. De az is lehet, hogy megtalálja az elveszett kutyáját valaki benne, az előbb leírtak miatt.
szia cat
kerdezek egy nagyon butat..az illatos uti honlapon a "leadva" azt jelenti elaltattak mar a kutyat?
a masik..a beagle topicon olvastam, tegnap elveszett egy beagle az oktogonnal..kerlek benneteket segitsetek ha latjatok.
telszam. a beagle topicban
koszi
MEGHIVÓ
Országos Állatvédelmi Konferencia
2003. szeptember 7. - Silvanus Szálló, Visegrád
Szeretettel várjuk az állatvédőket,állatorvosokat és minden érdeklődőt 2003. szeptember 7-én a visegrádi Silvanus Szállóban megrendezendő képzésünkre. A konferencia fő célja, hogy a szűkös anyagi lehetőségekkel rendelkező civil szervezetek részére praktikus segítséget nyújtson a forrásszerzés és az állatotthonok biztonságos működtetése területén, lehetőséget adjon aktuális állatvédelmi kérdések megvitatására, valamint fórumot kínáljon civil állatvédő szervezetek és állatorvosok együttműködésének kialakítására az állatok védelmében.
A délelőtti program során a különböző forrásszerzési technikákat tekintjük át, és a lehetőség lesz a gyakorlati tapasztalatok megvitatására is. A délután folyamán állatvédelemben illetékes hatóságok adnak összefoglalást az állatotthonok létesítésével és fenntartásával kapcsolatos elvárásokról, az Európai Uniós csatlakozással kapcsolatos állatvédelmi jogszabály harmonizáció és az állatvédelem időszerű kérdéseiről, valamint az állatorvos állatvédelemben betöltött szerepéről. A program végén a kutyák leggyakoribb viselkedési problémái kerülnek bemutatásra, és beszámolunk a menhelyi kutyák személyiség-tesztelésének hazai tapasztalatairól is.
A konferencia során a résztvevőket a Nagyvillám Étterem és a Silvanus Szálló nagyvonalú támogatásával
megrendezett ebéden és esti fogadáson látjuk vendégül . A konferencia szervezője a Rex Kutyaotthon
Alapítvány állatvédelmi irodája. A konferencián való részvétel ingyenes, a szervezés költségeihez való hozzájárulást köszönettel fogadjuk.
A Konferencia főbb támogatói
Nagyvillám Étterem
Hotel Silvanus
Pet Food Institute
PROGRAM-TERVEZET
F
FORRÁSSZERZÉS
09.00-10.00 Regisztráció
10.00-10.10 Megnyitó
10.10-11.00 Forrásszerzés nem pályázati úton Toldy Schedel Emil
11.00-11.30 Kávészünet
11.30-12.00 Forrásszerzés pályázati úton Toldy Schedel Emil
13.00-14.00 Ebéd ( sajtótájékoztató )
AKTUÁLIS ÁLLATVÉDELMI KÉRDÉSEK
14.00-14.30 Az állatvédelem idõszerű kérdései az EU csatlakozás tükrében Dr. Pallós László FVM, Állatvédelmi Osztály
14.30-15.00 Állatotthonok létesítésének és működtetésének feltételei.
15.00-15.30 Szünet
15.30-16.00 Az állatorvos bevonása az állatvédelembe Dr. Lorászkó Gábor, MÁOK ÁB
16.00-16.30 A kutyák leggyakoribb viselkedészavarai, kutyák személyiségtesztje Topál József ELTE TTK
16.30-17.00 Megbeszélés - öt perces hozzászólások
18.00 Fogadás
A jelentkezési lapokat lehet kérni és aztán visszajuttatni a Rex Kutyaotthon Alapítvány állatvédelmi irodájába kérjük legkésõbb augusztus 20-ig levélben, faxon, vagy E-mailben.
Cim : 1046 Bp. Külsõ Szilágyi u. 104. Tel/fax: (061) 230 4080, 435 05 33 E mail : rexiroda@elender.hu
Szándékaim szerint pénteken mennék az Illatos útra, egy cicát szeretnék befogadni. Kell valamit segíteni, pl. fényképezni vagy ilyesmi (van egy "kincstári" digitális fényképezőgép, amit tudnék vinni, a munkahelyemé, de gyakran elviszem)? Kocsival megyünk, esetleg kisebb (egy trabantnyi) fuvart is bevállalhatok. Ha igen szóljatok, írjatok ( manojoe@freestart.hu )
Szervusztok, tegnap a rendőrség megkeresésére az ántsz durva fertőtlenítési akciója elől kimentettük egy kórházba került gazdi 8 szerencsétlen cicáját... Nekünk ez már végképp nem hiányzott - a lehetőségeink ismeretében - lett is majdnem éjfél, mire megoldottuk, de muszáj volt elhozni őket, mert valószínűleg nem élték volna túl a mára tervezett akciót :((((((((((((
Viszont ismét segítséget szeretnék kérni az etetésük, oltásuk, stb. finanszírozása érdekében - aki tudna segíteni, kérem szépen hívjon a 30-429-2923-as mobilon! Köszönettel: Cat
SZUPERJÓK vagytok, alakul a dolog! Most megyek a színes lapokért, jövő hétre is ígértek még színeset, holnap pedig begyűjtöm a fekete-fehéret!
Nehezítette a dolgot a mai eső + az, hogy az Illatos úton nem mindig tudtam ma felvenni a telefont, elnézést kérek, mindenkitől, aki hiába próbált hívni!
További nehézség, hogy holnaptól 2-3 napig ismét karbantartás van felénk a Chellón, tehát e-mailezni, internetezni valószínűleg csak a jövő héttől tudok, addig csak telefonon találtok meg!!!!!!!!
Ismét tele van cicákkal az Illatos út, kérem, aki megteheti, segítsen kimenteni őket!!!!!!!!! És persze a kutyákat is...
Küldd nekem is, kérlek, Attila be is tudna jönni érte (ma is volt nálam,kicsit vigasztatalgatott is) majd beszéljetek, mert ő megy holnap a Szigetre és vinne...
Szigmo, Donkyné, tudtok nekem egy-egy e-mailt küldeni a pzsj@freemail.hu ra? Fmarnak és Nextdoornak tudom az e-mail címét, a Tiéteket nem biztos.
A színes nyomtatás alakul, holnap reggelre elküldeném Nektek a fekete-fehéret :)))))
Nagyon szépen köszönöm: Cat
Kétlem, hogy a döntéshozók erre járnának, vagy ilyesmiket elolvasnának. Nem futja rá a drága idejükből. Ha pedig futná, akkor sem érdekli őket. Ha pedig van kivétel, hát tisztelet neki.
A színes nyomtatás hány pld-ban kéne? Mert megpróbálok esetleg érdeklődni, hátha valamelyik ismerősömnél van színesre képes printer.
Szervusztok, köszönöm szépen MINDENKINEK a felajánlott segítséget, kezdek a bőség zavarával küzdeni :)))))
Először a színes nyomtatást próbálom megszervezni, majd jöhet a fekete-fehér is! Még egyszer nagyon szépen köszönöm!
Sajnos az Illatos útra nem jutottam ki ma, végül is túl későn tudtam volna elindulni, akkor már nem volt érdemes - majd holnap reggel 9-kor ügyesebb leszek!
Hogy miért és hogyan tudok kijárni az Illatos útra, erről még tavaly Karácsonykor írtam, de ezt az írást még - sajnos - nem tettem ki a honlapra, nem akartam túlságosan rossz hírüket költeni...
Tulajdonképp a mérhetetlen düh hajt és egyben fegyelmez, valamit szeretnék tenni azért, hogy ezek az ártatlanok ne pusztuljanak el olyan nyomorultul ott és máshol is szerte az országban!!!!!!!!!!!!!
Az állatok nyomorúságára, az állatkínzások valóságára - pl. http://www.extra.hu/noe_barkaja/allatkinzas.htm - legfőképp a tisztelt döntéshozókat kellene minél nagyobb számban rádöbbenteni, hogy ne hagyják a mindenféle borzalmakat nap-mint-nap megtörténni!!!!!!!!!!
Tudok nyomtatni, és fénymásolni is. (persze én sem nyomdai mennyiségben) Akár az is megoldható, hogy emilen megkapom az anyagot, és akkor találkozgatni sem kell. (nem mintha baj lenne, csak gyorsabb) Meg is oszthatjuk a mennyiséget, ha sok.
elméletileg 10-töl vagyok, de ha Nektek korábban jó, akkor bemegyek 9-re...
Catnek írtam smst, azt válaszolta, hogy most megy az Illatos útra, utána jelentkezik...
csodálom, hogy bír rendszeresen kimenni... az a baj, hogy nekem is valószínüleg megszakadna a szívem, hogy nem hozhatom ki az összeset, így marad tényleg a "háttérmunka":-)
remélem, akkor sikerül megbeszélnünk a randit, és valamicskét segítünk...
várom a hívásod, ha egyeztettél Cattal!!!