Keresés

Részletes keresés

Öregnándi3 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 58386

Az nagyon egyszerű műszaki megoldás lenne (igaz, ezt a vízműnek kellene megcsinálnia), amivel nagyon meg lehetne nehezíteni a szokásos közkutakról való slagos vízlopást. Ha már nincs a falunak szeme és nincs egyetlen polgárőr sem, csak ez a magyaros gondolkodás.

Előzmény: sistergő (58382)
sistergő Creative Commons License 2019.12.02 0 0 58385

Persze, hogy együtt tudok élni ezzel. Ezért nem fogom eldobni az életet, és nem fogom mindenáron elkerülni az ilyen helyeket/útvonalakat. 

Egyszerű gyerekes értetlenséggel, lázadó suhancosan, idős okoskodóként viszont csak tűrni tudom, és nem elfogadni, hisz nem megoldhatatlan logisztikai-finanszírozási problémát jelentene, ha a kormány átvállalná az ivókutak (esetleg kék kutak) létesítési/finanszírozási feladatát. Pontosan azért, mert ez túltesz a helyi lakosok problémáján.

Ha már a focipályák fűtésére van gondjuk, lehetne erre is, mert ez is köz érdek.

Előzmény: _ZE (58384)
_ZE Creative Commons License 2019.12.02 0 0 58384

Az önkormányzat elsődleges feladata a helyi lakosok érdekeit szolgálni. És igen, pont a "nagy tételben" vizet "vételezők" miatt _is_ van az, hogy ahol nem kötelező, ott nem fogja az önkormányzat fenntartani a hagyományos közkifolyókat. Lehetne ivókutkat létesíteni helyettük, de az megint csak (még inkább) nem a helyi lakosok érdeke elsődlegesen.

Én nem szeretem, hogy ez van, de sajnos együtt kell tudni élni ezzel.

Előzmény: sistergő (58382)
panareaTJ Creative Commons License 2019.12.01 0 1 58383
Gratulálok mindenkinek, aki bármelyik távot teljesítette az Isziniken! Ebben az évben csak a NIK40 jöhetett szóba, délelőtt még másik túrán voltam. Ebven az évben kicsit belekóstolhattam a rendezésbe is, csütörtökön Mogyi-Dorog szalagozás-fényvisszaverőzés, tegnap meg kicsit besegítettem/hátráltattam a Molnárban a pontőröket. :) Aztán 20:45-kor irány Békás. Kicsit holtidőben indultam, nem sok túrázóval találkoztam az út során, de akikkel igen és pár szót váltottunk, azoknak külön is gratulálok! Végül is a terep jobb volt, mire számítottam, jól lehetett haladni, magamhoz képest jól meg is toltam, 8:30 körüli időt terveztem, de meglepetésemre 7:39 alatt beértem. Ebben mondjuk a jó terepviszonyok mellett az is közrejátszott, hogy enyhén szólva nem volt melegem :)
Külön köszönet:
- asciimonak, megint egy remek szervezés, örülök hogy kicsit részese lehettem
- Kesztölci pont személyzetének: a "csillagösvényért" és a gumi(jeges)maci hegyekért, valamint a banánért, amit magammal vittem, és azzal jutalmaztam meg magam, mikor felértem a Kétágúra :)
- sistergőnek, aki a pilis-nyergi pontot vitte, nem semmi vagy hogy bringával mentél a pontra, pár szót beszéltünk is, jövőre remélem összejön, hogy indulsz is! Finom volt a cukorka!
- Szántói nyereg személyzete: a túra wellness pontja! Kellemes meleg a sátorban, isteni finom körözött és ajvar, de ami mindent vitt, az megint a hámozott mandarin volt!!! :)
- Kevély pont: köszi a bíztatást, tényleg meglett 8 órán belül!
- végül de nem utolsósorban: Dorog pont: Köszi a jó társaságot, Balu, remélem nem hátráltattalak titeket! München: megosztoztunk a pizzán, finom volt, plusz még minden mást is köszönök!!!

Jövőre remélhetőleg megint a 100-ason fogok indulni!
sistergő Creative Commons License 2019.12.01 0 0 58382

"... mert nem olcsó..."

Valóban lehet ezt mondani, ez ugyanis relatív. Ha iszom+töltekezek 4 liter vizet az kb. 3 forintba kerül. Ha - szabálytalanul - az arcomat is megmosom és 10 liter vizet használok, akkor kb. 8 forintba. (csatorna díjat nem kell számolni!) Ha ezt minden héten megteszem, akkor az 52*8=416 Ft, amivel támogat engem az önkormányzat/magyar kormány évente. Sőt! Ehhez még hozzá kell számolni a karbantartás költségét is. De megnyugtatlak, én is szeretném ha megszüntetnék a sportok, sportolók, és a szabadidős tevékenységek nem olcsó aránytalan támogatásait.

Ha meg valakik slagot tesznek a közkútra és ipari mennyiségben lopják a vizet, akkor azért nem az átlagpolgártól kellene megvonni ezt az aránytalan támogatást. A visszaélések megszüntetésére is léteznek (olcsó és) hatásos megoldások.

Előzmény: _ZE (58379)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 58381

Gratulálok mindenkinek, aki teljesítette a kiválasztott távot! Én először végigmentem az 50-en, majd este még a fiaimmal a csillaghegyi 15-ön. A logisztikát megnehezítette, hogy nem voltak buszok Mogyorósbányáról Dorogra. A 17:20-as buszhoz siettem és csak a Kakukkban derült ki, hogy nincs busz... (Úgy emlékszem, hogy a hét közepén a TTurak.hu oldalon még fent volt, hogy lesz különbusz 17:20-kor, 18:20-kor és 19:20-kor.) Ettől eltekintve jól szervezett túra volt, köszönet érte a szervezőknek!

München11 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 58380

Ez jellemzően így van. Mondjuk a szóban forgó településen megszűntetésre került kútnak a gyakorlati értékén túl, volt egy megnyugtató jellege is. De ez csak túrázás szempontjából volt fontos, nyilván költségvetési szempontokat figyelembe véve nem volt az.

 

És akkor a tegnapi délutánról. Gratulálok mindenkinek, aki sikeresen teljesítette az általa választott távot. Külön köszönet Balázsnak  -  akivel a Molnárban pontőrködtünk  -  a jó hangulatért, a megfejthetetlen meggysörös pizza rendeléséért, a nagy összenézésekért (a prímszámok csodálatos világa), és a szerintem sohasem megjelenő interjúért, amit a lelkes, ámbár talán kissé szétszórt(??) újságíró fiatalembernek adtunk a teljesítménytúrázásról:-))

 

Néhány érdekesség talán. Egy Felvidéki srác Pélinél a kéken ment tovább, és az Öreg-kő pihenőnél jött rá a tévedésére. Nem ment tovább, hanem visszafordult, és teljesen korrekt, elismerésre méltó módon a kék kereszten folytatta Pélitől. Könnyen lehet, kevesen tették volna meg.

 

Egy NIK 40-es induló kollega várta az Ep.-n a társait a 100-ról. Legalább 2 órán keresztül. Több telefon, már a temetőnél járnak. Aztán fél óráig semmi. Végül is egy kocsmába mentek, csak nem abba, amibe kellett volna. Kinizsiről ismerős lehet az első dorogi kocsma, amint beérsz a városba. Kiülős. Nos, emlékezetből mentek. Kár, hogy ez az Iszinik 100 volt, amúgy minden stimmelt:-)

 

Ránk lett bízva egy kis depós csomag (ránézésre étel volt benne). A hölgy, aki hozta, szólt, hogy az illetőnek ez nagyon fontos. Este tízig nem ért oda. Ha esetleg nem vette át utána, a Molnárban félretették.

 

 

 

 

Előzmény: _ZE (58379)
_ZE Creative Commons License 2019.11.30 0 0 58379

Ott találsz jellemzően közkifolyót, ahol nincs minden házban bent a vezetékes víz - ott ugyanis kötelező az önkormányzatnak ilyeneket fenntartani (megvenni a szolgáltatást és a kifolyón felhasznált ivóvizet a helyi vízműtől). Ha nem kötelező, akkor azon lehet takarékoskodni - és fognak is, mert nem olcsó.

Előzmény: München11 (58376)
München11 Creative Commons License 2019.11.30 0 0 58378

Ezt már nem is akartam említeni az illetőnek, hogy pár ezren élnek a Kárpát-medencében, akik esetleg éjjel is kimerészkednek az erdőbe, a hegyek közé. És még le is jönnek...

 

Előzmény: sistergő (58377)
sistergő Creative Commons License 2019.11.30 0 0 58377

Nem egyszer-kétszer jártam éjjel 1-2 óra körül Kesztölcön. Olyan nagyon sok bolt nem nyitva, hogy hezitáljak melyikbe menjek bevásárolni, vizet vételezni. :-(

Igaz, volt amikor a söröző még kivételesen nyitva volt.

Előzmény: München11 (58376)
München11 Creative Commons License 2019.11.30 0 0 58376

A kesztölci kúttal kapcsolatban jegyezte meg egy odavalósi, hogy ne sírjanak a túrázók, a kesztölci boltban, kocsmában, vagy a pár km-re lévő Dorogon be lehet vásárolni. Oké, igazad van. De csak egy kérdés. Jöttél már le tomboló hőségben, vagy akár csak melegben a Pilisből? És mondjuk nem akarsz kóricálni a faluban. Nem egészen ide tartozik, de nemrégen a Zemplénben kékeztem. Kis-Nagy-Vágáshuta, amik amúgy pici, de nagyon szép falucskák, tele vannak működő kutakkal. Ők még valószínűleg nem értik ezt a logikát:-)

Előzmény: sistergő (58375)
sistergő Creative Commons License 2019.11.30 0 0 58375

Pedig az a kisbolt komoly szerepet töltött be a CSPI-k és a privát Kinizsik logisztikájában. Ezúton újból "gratulálok" a Kesztölci kék kút megszüntetőinek. :-(

Kedvezőtlen napszakban való indulásnál ezentúl kitérő nélkül Békásmegyertől Bajig csak Mogyoróson és Pélin lehet vizet szerezni. A Dorogi temetőt ezentúl ritkábban fogom elkerülni, pedig a túraöltözet erre nem mindig ideális.

Előzmény: München11 (58372)
CsST Creative Commons License 2019.11.29 0 0 58374

Köszi szépen a szalagozást!

Igen, Belányi telepnél elég cudar tud lenni ha esős az idő.. 

Jó túrát holnap mindenkinek :)

 

Előzmény: panareaTJ (58373)
panareaTJ Creative Commons License 2019.11.29 0 0 58373
További infok: tegnap a Mogyi-Dorog szakaszon kitettünk sok fényvisszaverőt, de sok helyen még a régebbiek is a helyükön voltak. Fényvisszaverő szalagok tényleg csak a könnyen benézhető helyekre kerültek. Sárhelyzet tényleg kezelhető volt, kivéve a Belányi telep előtti szopóroller lejtőt, remélem addig még száradni fog. Ja, a Gete nem lett alacsonyabb, enyhén csúszott csak az út felfelé Tokod felől.
Sikeres teljesítést mindenkinek, nekem idén NIK40 lesz, olyanom még úgysincs :)
Előzmény: München11 (58372)
München11 Creative Commons License 2019.11.29 0 0 58372

Némi infó. Dorogon, a Molnár melletti "éjjel-nappali kisbolt" megszűnt.

Mogyitól a Getéig kifejezetten jól játható a terep, az aszfaltról a Hegyeskő letérésen felfelé is. A Belányi-telep előtti első komolyabb lejtő (Isziniken az, értelemszerűen a Kinizsin meredek emelkedő) sok vidám percet fog okozni mindenkinek, holott csak pár tíz méter az egész. Persze, csak ha még lesz eső:-)

Sikeres teljesítést minden indulónak!

München11 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 58371

Egészen biztosan, én legalább is az új szakaszon szándékozom szalagozni/fényvisszaverőzni:-)

Előzmény: 0ff (58370)
0ff Creative Commons License 2019.11.18 0 0 58370

Iszinik a Tokodi pincéknél az új kéken megy, ugye?

Serf110 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 58369
Kedves Pbalu!

Elkuldened nekem az excelt amiiben a 2017es eredmenyek vannak?


Koszonom szepen!
Serf
Anistike@freemail.hu
Előzmény: pbalu (58365)
mancocka Creative Commons License 2019.10.02 0 2 58368

1 órája jelentette be a face-n Németh Tamás, hogy lesz!

 

"2019.11.30
Iszinik 100

Hamarosan frissül a honlap, jönnek az információk és nemsokára indul az előnevezés." :)

Előzmény: 0ff (58367)
0ff Creative Commons License 2019.09.30 0 0 58367

Iszinik infó?:-)

sistergő Creative Commons License 2019.09.27 0 0 58366

Köszi a linket.

A magyaron a sebesség, magasság és aksinál sok esetben rossz adatok vannak. Pl. Nagy Zsoltnál.

Átmentem a Spartathlon topikba.

 

Előzmény: pbalu (58365)
pbalu Creative Commons License 2019.09.27 0 0 58365

Kicsit OFF:

 

Elrajtolt a Spartathlon, fedélzetén Gurtnis topiktársunkkal (7-szeres Kinizsi teljesítő). Alábbi linken követhető a többi magyarral együtt:

https://movingobject.co/spn/

Itt pedig a hivatalos élő eredmények:

https://spartathlon.gr/en/live-data-en.html

 

Hajrá, és kitartást nekik! :)

kutyA Creative Commons License 2019.09.18 0 0 58364

Köszönöm!

 

Nekem is csak az egyik.

Előzmény: mancocka (58359)
Ermak Creative Commons License 2019.09.17 0 0 58363

Köszi!!!

Előzmény: mancocka (58361)
Vestmann Creative Commons License 2019.09.17 0 0 58362

Affene. Újhold lesz..Üdv: Vestmann

Előzmény: mancocka (58361)
mancocka Creative Commons License 2019.09.17 0 0 58361

Május 23-24, mert 31 a pünkösdi hétvége.

Előzmény: Ermak (58360)
Ermak Creative Commons License 2019.09.17 0 0 58360

És a jövő évi K100? Május 30-31?

Előzmény: mancocka (58359)
mancocka Creative Commons License 2019.09.16 0 0 58359

2019 november 23-24 a legvalószínűbb. Kis eséllyel a 16-17-i hétvége. Egyelőre egyiken sem ütközik jelentősebb túrával. :)

Előzmény: kutyA (58358)
kutyA Creative Commons License 2019.09.11 0 0 58358

Köszönöm!

 

A dátum tudható/számítható? (Ütközésszakmailag izgat egyelőre főleg.)

Előzmény: mancocka (58357)
mancocka Creative Commons License 2019.09.11 0 0 58357

4-5 megbízható forrásnak is (pl Hotdogmen) is azt mondta, hogy idén - szerinte -  lesz.

Próbáltam több kommunikációs irányból érdeklődni (email, face chat...) a napokban, de még nem kaptam tőle választ.

 

Ha addig nem kapok hírt felőle, akkor a jövő hét elején felhívom.

Előzmény: kutyA (58356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!