Keresés

Részletes keresés

Váci Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6179
Sziasztok!

Én is hadd mondjak még egy mondatot Zengő ügyben.

Péntek délután én is "felszaladtam", és örülök, hogy nem feleslegesen (remélem).

Zöldzoknis Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6178
Vlaszij !

Ha tudsz adni egy faxszámot el tudom küldeni Neked a Baranyai Várak ig.lapját.
Ez egy A/5-ös méretű, hátoldalas papír.
A faxot félbehajtva, lefénymásolva meglesz az
ig. lapod. - Sajna scannerem nincs, így e-mailbe
ne kérjed ...
Tavaly bejártam, ha konkrét kérdésed van -tedd föl e-mailban, mert a topicot csak ritkán nézem.
Zöldzoknis zoldzoknis@freemail.hu vagy a másikon, amin írtam Neked...

Előzmény: Vlaszij (6156)
kvte Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6177
Többszázezres nagyságrendű, de a pontos összeget nem tudom, ebben nem voltam naprakész, hülyeségeket nem szeretnék írni. Az előzetes teljes költségvetés milliókkal számolt, de ebben értelemszerűen minden "természetbeni" felajánlás forintosítva szerepelt (pl. kísérőautó a 42 napra, stb.). Ez a teljes összeg apadt folyton annak függvényében, ahogy valamely tételt ki lehetett váltani a beérkezett, leszervezett felajánlással.

kvte

asciimo Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6176
mennyi a hianyzo penz?
Előzmény: kvte (6174)
Vlaszij Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6175
Szarvas Matyinak részvétem én is halottam róla, hogykörbe akarta futni remélemm ég történik valami és még hirtelenjébn talál egy támogatót!!!
Előzmény: kvte (6174)
kvte Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6174
Joey, van egy jó hírem számotokra, a többieknek meg egy rossz hírem.

A jó az, hogy Ti lesztek az elsők, akik egyben végigmentek a kéken, a rossz pedig: azért mert Szarvas Matyi nem. Sajnos a legnagyobb pénzbeli támogató az indulás előtt alig két héttel visszavonta ajánlatát, melyet hónapokkal korábban tett. Ő kereste Matyit, tehát nem arról van szó hogy kapacitálni kellett bármire is (mindenben benne volt, amíg fizetni nem kellett). Nyilvánvaló, hogy azonnal elindult a lehetséges keresés, de ennyi idő alatt szinte csak a csodában lehetett reménykedni. Bár a többi területen (szállások, kísérőautók, kisérők, futócipők, sajtó) az eddigi legjobb munkát sikerült kivitelezni az elmúlt mintegy 6-8 (!) hónapban, elegendő pénz nélkül nehéz belevágni egy ilyen vállalkozásba (benzin, nem minden szállás ingyenes, kaja, telefonok, stb.).

Szeretném Matyi köszönetét tolmácsolni mindenkinek, aki őt, vagy Egyesületünket megkereste, felajánlva segítségét. Nem titok, hogy a terv egyáltalán nincs elfelejtve, a jelenlegi helyzetből okulva a jövő évben mindenképpen szeretne belevágni a kék kör teljesítésébe, a szükséges szervezési módosítások után.

kvte

asciimo Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6173
Tudom, 40 felett nem gyalogolsz, a K100-on meg nem indulhatsz a kerekparral.

Kösz a jokivansagot, Neked is jo turat V.22-re!

Előzmény: Múzsla (6172)
Múzsla Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6172
Húúú!
Bocs, erre nem is gondoltam. Sajnos az a klasszikus túra nem szokott nálam bevésődni, mivel a térdem miatt eleve nem is vághatok bele.

Akkor kívánom, hogy 3:1-re módosuljon az állás, de ez már itt OFF, úgy hogy nem is folytatom.

Előzmény: asciimo (6171)
asciimo Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6171
hat a majus22-t en idezojelben ertettem nagyon jo datumnak! Igaz hogy otthon leszek, igaz hogy turazni fogok aznap az "akacillatu erdoben", ha minden osszejon, de a Pilisben es Gerecseben...
tudod, K100.
Előzmény: Múzsla (6168)
Vlaszij Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6170
HEV..

Kedves srác vagy de nem kiokítást hanem élményt kértem....

Erre lehet mondani hogy olvass és ne beszélj.

Előzmény: HEV (6169)
HEV Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6169
Szia

Tehát tudod, a postacimet, email elérhetőséget, telefon számokat. Szoval mindent ami szukseges lehet a kapcsolatfelvételhez.

Azt hiszem innen a többi már nem az én dolgom....

Előzmény: Vlaszij (6156)
Múzsla Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6168
Örülök, ha csatlakozol!

A bringaválasztás nem könnyű. A terepgépet többcélúan lehet használni, de az országútizásnak van egy fajta külön érzése.

Jó döntést!

Előzmény: asciimo (6166)
nagypapi Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6167
Nem is olyan rég vetődött fel itt a topikban, hogy a Pilisben nincs valami sok jelvényszerző túra, pedig a fővároshoz való közelsége miatt (Joey, ne figyelj ide!) várhatóan igen népszerű lenne.

Kitűnő ötlet a források felkeresése. A kiírásban nem egyértelmű azonban, hogy mind az 50-et fel kell-e keresni, vagy elég mondjuk 40 - bár itt topikosok nagy része amúgyis maximalista, tehát úgyis mind felkeresi.
Talán némi magyarázatra szorulna a forrás jellegének meghatározása is (csőkivezetős-kifolyós-merítős-nincs foglalva), talán nem csak nekem nem teljesen egyértelmű. Ciki, ha csak a félreértés miatt nem kapja meg valaki a kitűzőt.

Esetleg valami olyan tájékoztatás is jól jönne, hogy melyik időszakos, melyik iható, meg ilyesmi.

Kérlek, hogy a fentieket mint ölteteket kezeld, ne mint kötekedést, mert nem az volt a célom.

Off:
Köszi a Gödöllői Kék kitűzőt!

Előzmény: gethe (6162)
asciimo Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6166
majus 22? :)
jobb idopont nem is lehetne...

Most vagyok eppen bringakeresesben. meg van kb. 1 honapom hogy eldontsem terep vagy orszaguti bringa lesz. Igazabol ettol fugg... De majd idejeben beszelunk rola!

üdv!

Előzmény: Múzsla (6164)
asciimo Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6165
A februar 4-i hirben ez van "ami a a Kék úra"

túra akart lenni gondolom....

Előzmény: Joeyline (6161)
Múzsla Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6164
Kedves Ascciimo!

Köszi a reakciót!
Én is rövid leszek.

Igazából nem tudok mit hozzáfűzni, mert egyenlőségre jutottunk.

Szoval jo lenne, ha nyugodtan a kialakitott
szabalyokhoz tarthatnam magam, mert tudnam hogy mindenki ezt teszi. De ilyen kiveteles esetekben bennem
felmegy a pumpa, es kivetelt tennek, valahogy az igazsagerzetem miatt.

Annyiban van eltérés csak, hogy engem már nem idegesítenek fel ezek a dolgok.

Ha érdekel a Kohász-kék bicajos bejárása, akkor május 22-én tudok egy csapatot erre a célra. :)))

A Salgótarján - Füleket terepen vagy országúton gondoltad?

Üdv, Múzsla

Előzmény: asciimo (6157)
Güsziológus Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6163
Joey!

Várak az OKT útvonalán.
Tegnap visszakerestem a hozzászólásokat (4899 és 4940 között). Eléggé el nem ítélhetően csak a 4899-es lista van a gépemben, az aktualizált lista ezek szerint csak papíron van meg, ezt azonban elcsomagoltam, mivel költözik a hivatal.

AK és RP-DDK egyáltalán nincs. Egy-két héten belül nem is várható.

A freeamil-es leveleket nagyon ritkán olvasom, jó hogy szóltál itt, a topicban.

Előzmény: Joeyline (6161)
gethe Creative Commons License 2004.02.17 0 0 6162
Megjelent a Pilisi Parkerdő forrásai túramozgalom kiírása. Részletek itt. (Mozgalomgazda: BHG)
Joeyline Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6161
Na, akkor közkívánatra:

www.80nap.hu
Lehet betenni a Kedvencekbe :))

Sajnos, még mindig nincs kitéve a honlap a főoldalra (de 1-2 napon belül már mindenképp ki lesz, rágjuk a webmesterek fülét!).
Egyelőre a 80nap.webpress.hu/driver.php oldalra töltődik fel folyamatosan a fejlesztés, néhány dolog még nem működik (meg szerintem egy-két dolog nem épp a legszebben néz ki), de pl. már fel lehet íratkozni a hírlevélre!
Működik már az emelt díjas sms-vonal is, amin bennünket lehet támogatni! :)

A fórum még nem megy, illetve ameddig nem lesznek fent képek, addig kommentet se lehet hozzájuk fűzni...
Van fent egy visszaszámláló, ami óránként vált.
A látogatószámláló akkor kerül fel, ha már a főlapon lesz az oldal, a számláló annak az oldalnak a letöltését fogja számolni.

Na, most pár napig nem vagyok netközelben, csak teló!

Csütörtökön megcsináljuk a térképet, remélhetőleg pénteken már az is fent lesz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6160)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6160
Joey, ezúttal bizony nem értünk egyet, szerintem a Zengő sorsa ide való, és nem biztos, hogy egy erre a célra verbuválódott topicba akarok menni érte, mert tudom, hogy itt kik vannak, és nem tudom, hogy ott kik.

Más: biztos lukas az agyam, de hol is van a honlapotok? Most már megnézném végre. Betolhatnád az adataidhoz is, hogy könnyebb legyen visszakeresni.

Előzmény: Joeyline (6142)
Vlaszij Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6159
Szakee:)

THX:)
Komolyan:)
Na majd meghálálom:) De mivel én pénteken igazolok súgd már meg hogy elég pecsét vagy valami extra igazolás kell?:)

Egyébként meg ahogy néztem 10 felkeresendő pont azaz vár van benne nekem meg pénteken meglesz hat:) szal egész szép termés:)

Előzmény: Törölt nick (6158)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6158
Vlaszij!

Nekem van egy igazolófüzetem a várakhoz, még teljesen üres bár már két éve szereztem be (ez van ha az ember lusta és jóformán csak teljesítménytúrákra jár). Mivel én bármikor tudok szerezni másikat ezt megkaphatod.
A PITE 30-on úgyis én leszek Petőczpusztán, majd ha ott mondod, hogy te vagy Vlaszij, akkor megkapod. :)
Jó lesz így?

Előzmény: Vlaszij (6156)
asciimo Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6157
Szia Múzsla!

Na szoval. Csak röviden irok, nehogy aztan Joeyline görcsöt kapjon es emiatt ne sikeruljon a 80 napja..

Tökeletesen egyetertek Veled abban, hogy tul kicsik vagyunk, es hogy szabalyok szerint kene elnunk.
Az hogy odafonn nincs minden rendben nem azt jelenti, hogy nekunk sem kell betartani a szabalyokat.
Sokszor ugy erzem, hogy Magyarorszagon az a szabaly, hogy "nincs szabaly", mint az utcai harcos
bokszmeccseken. Nehez a kerdes, mert ha nem lenne ennyire nyilvanvalo a hozza nem ertes es
a "hagyjuk magunkat lefizetni" hozzaallas a hivatal reszerol, akkor nem ment volna fel bennem a pumpa,
hajlok a Te velemenyedre, azert ok a szakertok, mert ok ertenek hozza. Nem sirok akkor, amikor kivagnak
Csömörön fakat, mert M0-ast epitenek, valahol kell epiteni, osszesegeben jobban jar a kornyezet,
kevesebb lesz a szennyezes, stb. Ebben az esetben nem ertek egyet a tiltakozokkal, nem akarjak az M0-ast,
vigyek mashova, az nem erdekli oket, hogy nem Pest megye korul kell a gyuru, hanem Budapest korul.
Viszont ugyanilyen utepites-sztori a Szeremi ut. Aki egy picit tisztaban van a helyzettel, vagy
ranez a terkepre, az megerti, mert tiltakoztak a Szeremi utiak a Lagymanyosi hid levezetoje ellen,
es mennyire szemermetlen korrupcio volt a hatterben. Ebbol latszik, hogy ez az egesz partfuggetlen,
megy mindket oldalon, sajnos. De eltertem a tematol. Szoval jo lenne, ha nyugodtan a kialakitott
szabalyokhoz tarthatnam magam, mert tudnam hogy mindenki ezt teszi. De ilyen kiveteles esetekben bennem
felmegy a pumpa, es kivetelt tennek, valahogy az igazsagerzetem miatt.

"tisztellek nagyon, mert Németországból is figyelemmel követted kishazánk életét "
Paran tudjak mar, hogy nem szandekszom Nemetorszagban elni az eletem, szeretnek hazamenni, ezert is
igyekszem mindig friss informaciokhoz jutni.

"Az AK-val kapcsolatban is voltak nézeteltéréseink, de nem hiszem hogy ettől még bármi
acsarkodás kialakulhatna közöttünk"
Hat acsarkodas messze all tolem, az esszeru vita mar nem. De az a jo, ha hallhatjuk mas velemenyet is.
A nezeteltereseink azt hiszem nem olyan nagyok, es en ezen a forumon senkivel osszeveszni nem szeretnek.
Annal inkabb nem, mert azt hiszem, hogy itt (a tobbi indexes forumot ideertve) egy olyan kozosseg formalodik, ami a turaszervezetek es
term.barat szervezetek jovojeben jelentos szerephez fog jutni.
Es azert sem, mert a Kohasz Kek terveim kozt szerepel, ha hazamegyek, egy Salgotarjan-Fülek tekeres
ugyancsak, ehhez pedig idegenvezeto kell :)

Üdv,

asciimo

Előzmény: Múzsla (6135)
Vlaszij Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6156
HEV!

Köszi az infót de sajna hidd el eddig én is eljutottam...:)

innét még probléma a probléma hogy iagzolófüzetem nincs:)
És azért nem tudom, hogy ha utolagósan beleteszem a pecséteket mert mondjuk egy papírra pecsételek és azt mellékelem úgy elfogadják e?:)
ezt nem tudod?:)

itt az MTSZ ben nem lehet szerezni?

Előzmény: HEV (6155)
HEV Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6155
Szia

Baranyai varak ugyben itt mindent megtalalsz, es ha egy szintet visszalepsz ott az osszes tobbi baranyai lelvenyszerzo tura leirasa.

http://www.extra.hu/bmtsz/jelvenyszerzo/barvarak.htm

HEV

Előzmény: Vlaszij (6152)
Joeyline Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6154
Asciimo!

Én is nagyon szeretem a Zengőt, megvan a véleményem is a témában, de nem itt hangoztatom...
Nem ide való.

Igen, lassacskán csomagolok. Hihetetlen, hogy lassan tényleg elkezdődik...
Kicsit félek. Néha elbizonytalanodom, hogy tényleg képes leszek e végigcsinálni, de szerencsére mindig ott van valaki mellettem, aki megerősít, hogy nagy a kitartásom, és Ő biztos a sikeresemben.

Ez jó... :)

Güsziológus!

Küldtem mailt, bár a freemail elég gyalázatos a napokban, remélem átment.

Előzmény: asciimo (6153)
asciimo Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6153
Szia Joey!

Mivel megigertem, jonni fog meg egy OFF Muzslanak, ezert nem fogunk oda atmenni. De ilyen erovel a ttura forumban is folyton lehetne beszolni hogy OFF, meg satobbi. Ezek a forumok mar nem csak szigoruan jelvenyszerzo mozgalmakrol szolnak, hanem termeszetszereto, orszagjaro emberek eszmecsereit is. Az altalad emlitett topik inkabb anyazos, itt meg kulturalt emberek vannak. Es azert 7 darab OFF hozzaszolastol nem kene igy kiakadnod.

Amugy csomagolod mar a hatizsakod?

Szivesen.

Előzmény: Joeyline (6142)
Vlaszij Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6152
KÉRDÉS!!!

Baranyai Várak túramozgalom... Valakinek van róla élménye?:)

Mert én most nagy részét megcsinálnám, de egy akadály, hogy nincs füzetem hozzá.. hol lehet beszerezni?
Vagy esetéleg úgy is elfogadják ha igazolok aztán majd csatolom az igazolólaphoz késöbb?

thx

Előzmény: Güsziológus (6151)
Güsziológus Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6151
Nem tudom.
Nagyon szeretném minél hamarabb befejezni a fokozatot, hisz előbb-utóbb tavasz lesz és akkor nem igazán szeretnék motorvonatozni.

Nem az elsőség a mozgató erő, inkább az IP-s harmadik fokozat.
Vannak túratervek, melyek figyelembe veszik az IP "kötelezettséget", és mivel nincs sok motorvonatos IP, feszítőek a keretek.

Apropó H.G.!
Az lenne a kérdésem, hogy az 5 IP "kötelezettséget" lehet-e úgy érteni, hogy a III. fokozathoz kell? Az elsőnél ui. kétszer már motorvonatoztam (Sárbogárd - Baja és Kaposvár - Dombóvár). Ha ez beszámítható (nem a táv, hanem az IP), akkor nincs gond.
Egyébként sincs, de jó tudni, hisz olvasatomban nem egyértelmű.

Más.
A menetrendi mező fogalommal nincs problémám. Eddig nem találkoztam átfedéssel (több mező egy vonat), ezért gondoltam, hogy pontosítok. Simontornya "vonzóbb", mint Rétszilas, és ha más is tudja, hogy a reggeli vonat Simontornyáig közlekedik, akkor talán hamarabb rászánja magát egy kis motorvonatozásra.

Előzmény: asciimo (6149)
HEV Creative Commons License 2004.02.16 0 0 6150
Idézet a fejér megyei TSZ honlapjáról:

Közép - Dunántúli Piros

Április 3-án a Keleti-Bakony teljesítménytúrához kapcsoljuk az útvonal avatását és az igazoló füzet bemutatását. Várpalotán a Faller Jenő Szakközépiskolában (Szent István tér 1.) 6 óra 30-kor, a túra rajtjakor a résztvevők számára rövid ünnepséget tartunk szűk körben. 10 órakor meghívott vendégekkel nagyobb ünnepséget tartunk azon túratársak részvételével, akik erre az időpontra jönnek. Az igazoló füzet a helyszínen megvásárolható lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!