Keresés

Részletes keresés

marky-511 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5946

Ez biztos amúgy, vagy csak feltételezés?

 

Én már hallottam olyan véleményt is, hogy mivel több szelvényből áll, könnyebben fordul. De amíg nem érkeznek meg, és nem kerülnek sínre, úgyse derül ki :)

Előzmény: atty707 (5945)
atty707 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5945

Én biztosra veszem, hogy az új járművekből az 1-es viszonylatra is szánnak kocsikat

Csak az a baj, hogy akkor dózerolhatják lefele a Pálmát, mert azon a szűk fordulón nem lesznek képesek a CAFkák elfordulni.

Előzmény: marky-511 (5944)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5944

atty707

 

Hiába csinálnak annyi fizetős parkolót, még mindig több nem fizetős van (csak ismerni kell őket), vagy a munkahelyük udvarán, előtt, stb. meg tud állni ingyé.

 

Tudom, hogy van ilyenre példa, de sok helyen nincs. A Piac utca környéki munkahelyeken pl. nincs. Vagy ott van egy konkrét példa, a Honvéd utcánál lévő bölcsődék, óvodák. A szerencsésebbek meg tudnak állni a Szegfű vagy a Viola utcán (erre van 10% esélyük), de a többiek inkább parkolóbérletet vesznek.

 

Ha azok kihullanak, akkor jön a ritkítás, vagy ami jövedelmezőbb a pótlás.

 

Ki fognak, nem is olyan hamar.

Én biztosra veszem, hogy az új járművekből az 1-es viszonylatra is szánnak kocsikat, mert a 2-es maxiumum mutogatóban közlekedhetne 2-3 percenként; egyébként a kutya nem használná.

Ehhez fiszont kéne némi átalakítás, amit akár el is kezdhettek volna. Persze lehet, bőven ráérnek, amíg az új járgányok meg nem érkeznek.

 

 

vanyi94

 

Valaki nem tudja, hogy hétvégente mely lámpákat fogják kikapcsolni?

 

Sajnos nem, csak a Dehír cikk és videó említ meg néhány példát.

A Piac utca - Szent Anna - Miklós utcán azért padlót fogtam. A Miklós utca felől beláthatatlan a kereszteződés, még 22 óra után is óvatosan kell arra közlekedni. Pluszban ott van a villamos is. Remélem, időben észhez térnek.

A másik az, hogy ahol 60 km/órával lehet közlekedni, ott működni fognak a lámpák. A Csap / Vendég utca között lévő lámpa remélem, kivétel lesz. Az a lámpa csak a gyalogosoknak kedvez, akik úgy 10 percenként sétálnak át. Hát ha valami, akkor az a lámpa megérdemli, hogy kikapcsolják. Még talán hétköznap is; a Derék utcai lámpákhoz hasonlóan elég lenne csak csúcsidőben üzemelniük.

 

Az jutott az eszembe, hogyha tényleg el akarják vinni a Pallagi útról a villamost, hogy ott sétáló utcát építsenek, akkor a villamost vigyék a föld alá.

 

Debrecenben vagyunk, hahó! :)

Mellesleg az új nyomvonalnak lenne egy baromi nagy előnye: a Nagyerdei körúton lévő INGYENES parkolót meg lehetne szüntetni. Mégis micsida dolog az, hogy aki az idősek otthonához, vagy az ICSO-hoz megy (vagy még rosszabb: a Klinikákhoz), az ingyen parkoljon? Szó sem lehet ilyesmiről. Vagy parkoljon a Klinikán belül borsos áron, vagy a veszélyes kijáratú, a klinika oldalában lévő parkolóban!

Egyébként oda sem ártana egy mélygarázs szvsz.

Yooha Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5943

Magyar Újságírás 2013: Nem soroljuk fel mind a 29-et, csak megemlítünk egy párat, a többi legyen meglepetés!

Jó, nem múlik senki élete rajta, de egy kicsit dolgozhattak volna még a híren.

Előzmény: marky-511 (5930)
atty707 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5942

Ja, a troliknál nem okoz gondot a garázsban rohadás ennél a csodálatos "cégnél"...

Előzmény: atty707 (5939)
vanyi94 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5941

Valaki nem tudja, hogy hétvégente mely lámpákat fogják kikapcsolni?

 

A 19-es vonalán az a mostani plussz megálló, amit meg kellene építeni max 1-2 perces, vagy még annyi idő többletet sem okozna. Jobb lenne, ha mi odamennénk, s leszúrnánk egy buszmegálló táblát, s kész a megálló. :-)

 

Az jutott az eszembe, hogyha tényleg el akarják vinni a Pallagi útról a villamost, hogy ott sétáló utcát építsenek, akkor a villamost vigyék a föld alá. Így nem kéne az utasoknek kerülni az állatkert és a stadion felé. A Leveles csárda előtt a villamos már a föld alatt mehetne, s a Klinikáknál bújna ki a föld alól. Szerintem tök jól nézne ki. S itt a megállókban lehetne peronkaput is alkalmazni, hogy a bliccelők ne tudjanak le jutni az állomásra, csak akkor jegy automatát kellene csinálja a megállók bejáratánál.

 

Mostanában szoktam este Józsa és Debrecen között utazni, s a következőket tapasztaltam. (csak a Segner térről induló és oda érkező járatokat használom) Kifelé menet két esetet tapasztaltam. Ha pontosan indul a busz, akkor a járatnak állni kell egy keveset az Alföldi nyomdánál, az Árpád vezér Ált. Isk-nál, és a Rózsás csárdánál. De ha a járat egy pár peccel később indul a Segner térről, akkor kb. 20-22 perc alatt már kint vannak a Józsai végállomásokon. Visszafelé a járatok már 20-22 perc alatt bent vannak a Segner téren. Így kellene csinálja rájuk egy menetidőt, amit olyan 20-21 óra után alkalmaznának.

 

A 34/34A járatokon egy kis figyelmességre lettem figyelmes. A régi J1-es járatok megállóiban bemondják azt, hogy az utasok az első vagy a második ajtót használják, mert rövid a megálló. Így adok egy piros pontot a DKV-nak.

atty707 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5940

Hiába csinálnak annyi fizetős parkolót, még mindig több nem fizetős van (csak ismerni kell őket), vagy a munkahelyük udvarán, előtt, stb. meg tud állni ingyé.

Épp a múltkor számolgattam, hogy nem lesz elég KCSV a mostani menetrend betartásához, most is 2 Benga rendszeresen jár csúcsidőben, plusz a tartalék is Benga. Ha azok kihullanak, akkor jön a ritkítás, vagy ami jövedelmezőbb a pótlás.

Előzmény: marky-511 (5938)
atty707 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5939

Igen, jár belőle majd kilenc, vagy tíz. A lényeg, hogy az olajozott működéshez szükséges kenőanyagot már felvették értük. (Értsd, kenőpénz).

 

Előzmény: ZotyaJ (5935)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 5938

atty707

 

És ugye az a nagy problémájuk elvileg, hogy sokan szoknak át a saját gépkocsi használatára. Erre pont ott nem építenek megállót, ahol ezt mérsékelhetnék.

De azt ne próbálja senki beetetni nekem, hogy a DKV-nak nem érdeke, hogy többen közlekedjenek kocsival! Aki autóval jár, az minden bizonnyal parkolni is szokott, olyan helyen is, ahol fizetni kell érte. Az mind plusz pénz a DKV-nak, amivel a milliárdos veszteséget kompenzálni tudják.

 

Én azt se zárnám ki, hogy a 19-es menetrendje miatt nem épül új megálló. Még a végén nem lenne elég pihenőidő (levonulással együtt persze), és plusz jármű lenne szükséges.

Sajnos annak idején elég nagy hiba volt ez a 6-19 összevonás.

 

 

ZotyaJ

 

Mert szerintem mi a túrót fognak csinálni 18 villamossal? Jár majd belőle 9? :)

 

Sajnos hihetőbb, mint hogy 2-3 percenként fog közlekedni, mint 20 évvel ezelőtt a Volán idejében a 31-es.

Addigra talán az 1-es megállóival is kezdeni fognak valamit, mert hiába lesz elég KCSV-jük, ha elérik a 20 évet, egyre több lesz a meghibásodás.

ZotyaJ Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5937

"Az a hajó már elúszott..."

 

Én inkább süllyedést érzek... :(

Előzmény: ckg471 (5936)
ckg471 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5936

Én azt nem tudom, hogy a KCSV-kkel mit fognak csinálni. Az a hajó már elúszott, hogy ap középrész beépítésével felújítsák őket...

Előzmény: ZotyaJ (5935)
ZotyaJ Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5935

Mert szerintem mi a túrót fognak csinálni 18 villamossal? Jár majd belőle 9? :)

Előzmény: atty707 (5934)
atty707 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5934

Te elhiszed, hogy ezen a vonalon, ahol a szóló(!) buszok is 6-10 percenként járnak, majd 2-3 percenként fognak villamost járatni? Jó, ha marad a mostani követési idő, bár véleményem szerint ha rájönnek, hogy a tuják konganak az ürességtől, akkor jön majd a bevett módszar: járatcsökkentés. A CAFkák meg ott fognak "rohadni" a telephelyen, mint az aranyárban vásárolt önjáró trolik.

 

Előzmény: ZotyaJ (5931)
atty707 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5933

Feltételezhető, hogy azon a környéken a lakók saját gépjárművel közlekednek. És? A Szabó Lőrinc utcán nem?

Ilyen alapon az egész városi tömegközlekedés megszüntethető. Feltételezhető, hogy aki számít (önkormányzati és dkv vezetők, képviselő "urak") azok mind gépjárművel közlekednek. A többi, azaz a pórnép meg le van magasról tojva, nem igaz?

Végülis pár száz aláírás csak a kopogtató cédulán számít, egyéb esetben, nem igaz?


Előzmény: marky-511 (5929)
ZotyaJ Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5932

Bocsi, ez a másik topicba ment volna, igaz itt is aktuális.

Előzmény: ZotyaJ (5931)
ZotyaJ Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5931

Most már értem honnan jött a 45-ös darabszám:

Az alábbi két tényezőből:
 - "villamos három autóbuszt, vagy 175 személygépjárművet képes kiváltani" 
 - A majdani 2-es vonalon pedig nagyjából 15 villamos fog járni csúcsidőszakban (ez kb 2-3 perces követésre is elegendő)

Ez pedig azt jelenti hogy 3 × 15 = 45

Előzmény: marky-511 (5930)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5930

Sárgán villognak majd a debreceni jelzőlámpák a hétvégéken

 

Jó ötlet, de meggondolnám, hogy a Piac utca - Miklós utca kereszteződésben is bevezessék-e.

marky-511 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5929

Több szempontból is vicces ez az egész.

 

Feltételezhető, hogy azon a környéken a lakók saját gépjárművel közlekednek. És? A Szabó Lőrinc utcán nem?

 

Ipari terület a Sámsoni út azon része. És? A Vágóhíd utca nagy része az, mégsem veszik el a buszjáratokat.

 

Kivonult a DKV "szakértőgárdája". Konkrétan kik? És hogyan mérték fel, hogy lenne-e forgalma egy két éve kezdeményezett megállónak? Megnézték, hányan állnak az út szélén, abban bízva, hogy a busz megáll nekik? Van erre valami speciális módszer?

 

Egyébként mennyibe kerül leverni egy karót, rádobni egy buszmegálló táblát?

 

Ráadásul ez nem is a DKV dolga, hanem az önkormányzaté. Meg lehet nézni a roppant "színvonalas" NYIP szervízút 1-2 megállót, vagy a 13-as Pallagi úti megállóit. Az oszlop, a tábla, és a benne lévő papír az összköltség. Meg esetleg egy ásó. Plusz fizetni kell 5 perc munkabért a bonyolult munka elvégzéséért.

 

Pár napja azért voltunk letolva, mert nem láttuk a DKV határtalan nagy szeretetét, és törekvését arra, hogy a MI (?) igényeinket kielégítse.

Az ilyen esetekből látszik, mennyire dolgoznak az ügyön. Sz*rnak a Sámsoni úti - Júlia-telepi lakosokra, sz*rnak Szikigyakorra, sz*rnak a Gáspár György kertre, sz*rnak a TEVA többszáz dolgozójára, akik képtelenek időben beérni az elcseszett menetrendek miatt. És még sorolhatnám.

 

A "MI" igényünk csak akkor van kielégítve, ha a közelben lakik egy képviselő. Olyankor egyből jön a menetrend módosítás, az új viszonylatok.

Előzmény: atty707 (5928)
atty707 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 5928

A DKV szakembergárdája a Júlia-telepen helyszíni bejárást tartott

"A" változat: a Google Maps segítségével

"B" változat: Audi A8 sötétített üvegén keresztül a Sámsoni úton nagy sebességgel elhaladva

 

Egyébként mennyibe kerül leverni egy karót, rádobni egy buszmegálló táblát? Ha igazuk van, és nem lesz kihasználva, akkor tök mindegy, hogy ott van-e, ha meg ki lenne használva (ahogy a lakók állítják), akkor ráérnek utána is buszöblöt gyártani.

Előzmény: marky-511 (5925)
ckg471 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5927

Nagyon szépen köszönjük. :)

Előzmény: RIKA424 (5923)
ckg471 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5926

Wáááhhhhh...

Mindegy, hagyjuk.

Előzmény: marky-511 (5925)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5925

Nem lesz buszmegálló, menjenek kocsival

 

A DKV szakembergárdája a Júlia-telepen helyszíni bejárást tartott, és arra jutott, hogy az új buszöböl csak kis mértékben javítaná a terület lefedettségét. Ráadásul nem hagyták figyelmen kívül azt a szempontot sem, hogy a Sámsoni út-Nagy Jenő utca közötti rész iparterület, és az új buszmegálló „csak a belső családi házas övezet kiszolgálását javítaná, amelyek többségénél feltételezhető saját gépkocsi használat.

 

Hát... izé... jóvan!

 

Biztos jól tudják, és a lakók a hülyék. Szeretünk, DKV! :)

RIKA424 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5924

Új autóbusz beszerzések. 1990-es év adata nem jó.

Előzmény: RIKA424 (5923)
RIKA424 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5923

 

marky-511 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5922

Biztos ki is volt, csak valamelyik g*ci utas elvitte :)

Előzmény: ZotyaJ (5921)
ZotyaJ Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5921

Szerintem meg ki kellett volna rakni a buszmegállóba egy jó nagy megállító táblát jól látható helyen, hogy a megállóhely nem üzemel, tessék átfáradni a túloldalra, meg a buszokon bemondani.

Előzmény: marky-511 (5917)
atty707 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5920

Talán ők is tervezték ezeket a ...

Előzmény: marky-511 (5919)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5919

A csődbe ment Alfabusz rakta őket össze.

Előzmény: Dreamer (5918)
Dreamer Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5918

Hát akkor milyen kutya szülte ezeket a buszokat?

 

Dreamer

Előzmény: atty707 (5916)
marky-511 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 5917

Ja, várj!

 

Hatodikán írtad a hsz-t. Szintén hatodikán megjelent egy frissítés a cikkhez, hogy már az eredeti megállóhelyen állnak meg.

Követhetetlen, még a neten is. Jobban örülnék egy olyan címnek, hogy "Az eredeti helyén a Segner tér megállóhely". Abból, hogy "FRISSÍTVE! Ismét lezárásra került a Segner tér megállóhely", sok minden nem derül ki.

Előzmény: Dreamer (5915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!