Keresés

Részletes keresés

be-ri Creative Commons License 2007.01.20 0 0 4329

Szia!

 

Eme példányra:

Előzmény: LUDLUM (4321)
fürkéssz Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4328

Kedves Kks Tatus!

 

Bátorkodom támogatni az Almásy vonalat:

 

2006.10.10 14:49:04 (3481) számú hozzászólás alatt láthattok 1 koronás "A" -t, ami legjobb tudásom szerint Almásy tégla, Törökszentmiklósról. Hasonlatos az alant feltett gyulavárihoz....

Előzmény: kks (4327)
kks Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4327
HB - Tata !

Állítólag a gyulavári T.Gyár téglája, gr. Wenckheim - Almássy érdekeltség volt.

üdv : Norbi
Előzmény: hb-tatus (4315)
fürkéssz Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4326

Igenis Uram!

 

Ált. mozgósítás elrendelve, tégla fogadása jobbról...

 

Hmmm, még nem teljes, de hazaviszem és kidolgozom :((

 

Üdv!

Előzmény: hb-tatus (4317)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4325

szia!

Az elsőt most sem tudom, a másodikat fordítsd meg, Lenk féle tgy Sopron

Előzmény: cyness (4324)
cyness Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4324

Nem sikerült feltölteni a képeket. Na most talán.

SGNI

cyness Creative Commons License 2007.01.19 0 0 4323

Sziasztok!

 

Erről tud valaki valamit? Csepregen, Vas megyében találtam őket. Az első nagyon úgy néz ki, mintha SGNI lenne.

 

cyperus Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4322

Az biztos! Gondolom kellemetlen annak a tudatában lenni, hogy esetleg valahol ott lapul a falban. Résen kell lenni, mert aki nem gyűjti annak ugyanolyan tégla az egyik, mint a  másik, mindegy mi van rajta.

 

Kks! Immár több, mint másfél éve ott van a kerítésben az EA Ajka, nem ám aztán eltűnik:)) Szomorú lennék.

Előzmény: hegejani (4318)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4321

Szeva!

 

Erre gondoltál?

Előzmény: be-ri (4319)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4320

Szeva!

 

Ma megkaptam az - uccsó?-újságot. Ha ennyi volt, akkor is megérte, hogy tudjuk, van fogadókészség erre a szenvedélyre.

A legutóbbi számban megjelentekhez egy nem is olyan régi , Fertőendréden talált darab.

Előzmény: hb-tatus (4317)
be-ri Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4319

Szia Tatus!

 

Nekem is van egy ilyen téglám (sajnos darab)  az itteni Gólyás-ház felújításához hoztak Gyuláról téglát abból van. Aztán, hogy biztos gyulai-e ??

Előzmény: hb-tatus (4315)
hegejani Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4318
Szerintem még jobban bánnád Peti, ha csak símán befalazták volna a munkások.
Én speciel nem lelem az októberi kerítés építés óta a "BI"-s téglám. Még jó hogy nem
több száz közt kell keresgélni...
Előzmény: cyperus (4306)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4317

szia!

Én is örülök, hogy kezdünk területileg arányosodni, keletről már csak Tollbuchin marsall hiányzik... Jó volna még néhány aktív emberke Szabolcs, BAZ, Somogy, Zala és Vas megyékből

Előzmény: fürkéssz (4316)
fürkéssz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4316

Szia!

 

Családom Törökszentmiklósi, most Szolnokon élek.

 

Berekfürdőn többx megfordultam, strandja pazar vizű, és a Megbékélés Háza vendégszerető hely...

 

Örülök, h. erősödik a keleti front..( máris utálkozhatunk a Ny-Mo-i kollégákra ;))

 

Ja. Pálinkakedvelő vagyok, apósom főzete igen jó.

 

Üdv közöttünk!

Előzmény: kovisl (4313)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4315

Kelet Magyarországi tagtársak!

Tudtok- e vmit a mellékelt tugláról? (Bakonszegről kaptam)

hb-tatus Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4314

szia!

Üdv a tagok között, amint lesz számlaszámunk, oda kell a tagdíjat bafizetni, egyidejűleg az aláírt belépési nyilatkozattal. Ennek a formáját majd a bejegyzés után megkapja mindenki.

Jó kapirgálást!

Előzmény: kovisl (4313)
kovisl Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4313

Szia hb-tatus!

Üdv Mindenkinek Berekországból!

Természetesen nyitott vagyok az Egyesületre is.Kapitány mondta ,hogy megalakultatok.Kérek további infót,belépési nyilatkozatot stb.

Magamról még annyit,hogy ing.közv.tevékenységem során kapírgálom a régi téglákat.Mindig örülök ha egy régi udvarral van dolgom mert ott vannak téglarakások,téglajárdák.A járdákkal az a gond,hogy a régiek "simával felfelé rakták le álltalában,igy mindig izgalmas a kutatás.

Folyt.köv.

Kovisl/Berekfürdő-Magyarország/

Előzmény: hb-tatus (4303)
kks Creative Commons License 2007.01.18 0 0 4312
Üdv !

Mindent a téglákért !!,
tehát én most elindulok, és a Cyperus kerítéséből kibontom az ajkai téglát, sőt lehet, hogy a györi várat is megkezdem. Ki tart velem ?
Kinek van még bélyeges téglás kerítése ? Pontos címeket kérek !! Már felvettem 2 csákányos indián brigádot.

Bocs a rossz poénkodásért !

üdv : Norbi
Előzmény: hb-tatus (4307)
cyperus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4311
Ez igen szép darab!:)
Előzmény: epitesz13 (4310)
epitesz13 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4310

Üdv.

 

csóricica Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4309
Én egy Szekszárdi kútból származó darabbal találkoztam Zombán.Megígérték cseredarabokért szereznek belőle.
Előzmény: hb-tatus (4281)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4308
bocs, csak emlékezetből írtam, most megnéztem a hajónaplót, Énekes Feritől van
Előzmény: cyperus (4306)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4307

Szia!

Úgy látom, elég nagy vita keveredett. Szeretném egy kicsit árnyalni a képet. A két konkrét eset kapcsán általánosítható dolgokra hívnám fel a figyelmet. Egy alapvető különbség van a két történet között: a híd MÉG ÁLL, míg a nagyudvarnoki épület teljesen összedőlt, a gondnok szerint rövid időn belül eldózerolják, nem akarják újjáépíteni. A híd viszont még megmenthető, a leomlott téglák felhasználásával újjá varázsolható. Lehet, hogy túl naív vagyok, de szertném hinni, hogy az illetékesek is így gondolják. Amíg tehát egy halvány remény is van, inkább a megmentésén kell fáradoznunk. (a nyáron a környei polgármesternek is mondtam, segítsen, sajna eredménytelenül). Sajnos, szerintem is nagy esélye van annak, hogy Murmuncarinak igaza lesz, de legalább a mi lelkiismeretünk legyen tiszta.

Minden olyan esetben viszont amikor a számunkra értéket jelentő téglákat a sittelepre, szemétbe  szállítanák vagy garázs/disznóól építésre szánják, én is úgy gondolom, tökéletesen igazad van, mentsünk meg belőlük annyit, amennyit csak lehet.

Még egy látszólagos ellentmondás került elő ennek az esetnek a kapcsán. Többekkel össze is veszve én abajgattam mindenkit, írjatok lelőhelyet minden esetben. Fenntartva a kérésemet továbbra is, azt mondom, ne ennyire konkrétan. Minden romnak, építménynek van tulajdonosa (jelen esetben az önkormányzat), mi pedig az ő számlájukra nem ajánlhatjuk a prédát.

Előzmény: felvidek22 (4305)
cyperus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4306

Az a helyzet hogy nekem csak 1 ilyenem van, úgyhogy nem tőlem van. Inkább a benyomatosból volt pár darabom. Ezek nekem azért fontosak, mert itt kezdődött a gyűjtés, amikor is megleltem egy sittkupacban őket.

 

 

A legszebb példány bekerült a kerítésbe (utólag bánom).

Előzmény: hb-tatus (4304)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4305

Szervusz Tatus

 

Ez igy is van rendjén ahogy irod. A műemlékeket meg kell őrizni. Tennűnk kell érte. ez nem kérdés.    De ha a műemléknek nyilvánitott hidak, épületek tégláibol nem hoznánk el egy darabot se, akkor nem lenne 1690es se.  Jol tudod te is.  Nem az összes téglát hordjuk el onnan,csak pár darabot mentünk meg az utokornak.  Ja, és ha nem mi akkor a romák majd elhordják, és még azt az 1darabot se tudjuk megmenteni. Azt a pár téglát meg lehet potolni.

 

Nem igy gondolod?

Előzmény: hb-tatus (4291)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4304

szia!

Gratulálok, ez jó információ. Apránként azért gyűlnek az adatok. Találtam egy ajkai téglát a gyjteményemben, asszem Cyperustól. A monogram megegyezik. Lehet, hogy?...

Előzmény: epitesz13 (4302)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4303

szia!

Kapitány Jóska barátai a mi barátaink is!

Az már csak hab a tortán, hogy egy újabb monogram jelentése is ismertté vált.

Remélem az egyesületben is köszönthetünk rövidesen!

Előzmény: kovisl (4301)
epitesz13 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4302
Üdv Mindenkinek.

Ha még valaki nem tudta volna.

Téglagyár Ajka

 

Ajka északkeleti részén közepes minőségű, homokkal és mésszel

szennyezett agyag található. Bányászata nem jelentett nehézséget, alig igényelt gépi beruházást. Az égetéshez adva volt a csingeri szén, a környék fokozódó építkezései pedig jó piaclehetőséget biztosítottak.

A gyárat 1910-ben létesítette Edelmann Adolf, volt devecseri építő

anyag-kereskedő később egy Langfeld nevű tőkés társult hozzá. A termelés kezdetleges eszközökkel, zömében kézimunkával történt. A gyár kisméretű falazótéglát és hornyolt cserepet készített. Az égetést régi rendszerű kemencékben végezték, s csak 1920-ban vásárolt a tulajdonos egy présgépet. A munkások bérezésére és munkakörülményeire vonatkozóan csak szóbeli közlésekre támaszkodhatunk. Annyi kétségtelenül megállapítható, hogy a munka zömét kézi erővel végezték. Kézzel történt az agyag bedöntése, bányászása, az adagolás, a téglalevágás és a szállítás is. A gyár átlagosan 20-25 munkást foglalkoztatott.

 

Uj kézben a téglagyár

A gazdasági válság éveiben Edeimann Adolf, a téglagyár tulajdonosa tönkremegy, s gyárát az Ajkai Kőszénbánya Rt. vásárolja meg 1934 márciusában.

Az új tulajdonos Jelentős korszerűsítéseket hajt végre a gyárban. A régi kemence helyére egy új, modem, 16 kamrás körkemence épül, melynek maximális kapacitása: 65 000 db tégla volt. A felújított gyárban lehetővé vált az évi 46 hetes termelés, mely idő alatt 3 millió db téglát tudtak előállítani. Az égetés ideje lerövidült, a tégla minősége javult.

A tégla előállítási költsége 1000 darabonként 20,10 P, a cserép előállítási költsége pedig kb. 39,98 P körül alakult.

A téglagyár a felszabadulást követő államosításig maradt a részvény-társaság kezében.

kovisl Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4301

Üdv.Mindenkinek Berekországból!

HA-JÓ ,közös barátunk megigérte ,hogy hamarosan jelentkezni fogok közöttetek.

Itt van az L-ső alkalom.Régen megfertőződtem/HA-JÓ által/bocsi,hogy csak most kezdek átmenni a köztudatba.Marathora edzek,és ez az L-ső lépés.

Berekfürdő-Magyarország a történelmi Nagykúnság kellős közepe/KÚNKARCZAG-Kunmadaras között keressétek./Nálunk a történelmi-gazdasági fejlődéstörténetben nem voltak soha nagy uradalmak,gerófok és bárók igy a xvii.xix.xx.szd. un.BÍRTOKOSSÁGI téglagyárak termékeivel gazdagíthatom a cserekínálati-választékot ezen a fórumon.Örömmel tudatom Veletek ebből nagyon sok van.KÚNKARCZAGON kapásból most 6 féle billoggal"ellátott at ismerek,de ásom magam mélyre ebben a témában.Dédapám téglagyárából D B /Décsei Bírtokos/ pecséttel kerültek a környék házaiba járdáiba beépítésre/HA_JÓ lefotózta az előszobafalamba beépített összes különb-különbféle téglákat/Megigérjük,hogy apránként az összeset közreadjuk.Kicsinyke szerény gyüjteményem innen felkinálom felétek cserére.Ha Berekben jártok ,könnyen megtaláltok!!!!!!Ha jöttök lesztek.Ha hoztok visztek.....Mellette itt van a világbajnok gyógyvíz ........Ha-JÓ bizonyíthatja,hogy jó szó mellett még pályinka is kerül.

Köszönöm,hogy köztetek lehetek

KOVISL/Berekfürdő-Magyarországról/

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4300

Igaz Tatus, nagy a csend...

Meló, este van elég apró-cseprő dolog, szóval most nyugi van.

..és vagy 50 új tégla, ami pucolásra vár.

Hátha 7végén jó idő lesz, akkor lenyomom és jönnek a fotók...

 

 

Előzmény: hb-tatus (4298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!