Keresés

Részletes keresés

Jackopower Creative Commons License 2009.03.24 0 0 458
OFF
Sajnos az építtteőknél közismert jól bevát trükk, hogy a csúszás idejére számolnak fel ksedelmi kamatot, ami általában ugyann annyi vagy még több mint a járó kötbér!
Durva de így van!
Én örültem amikor előző lakásom építtteőjét felszámolták, mert míg 212.000?-Ft kötbér járt volna, addig 420.000,-Ft ról küldtek ki késedelmi kamatot!
Nonszensz!
Hiszen Ök csúsztak!!!!
ON
Előzmény: megyerizs (457)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.24 0 0 457

Sziasztok!

Minket ma hívtak be a bankba, hogy utalnák a maradék 10%-ot.

Kaptak engedélyt, hogy társasházi alapító okirat nélkül is utalhassanak, ugyanis egy jó páran kaptunk levelet,a melyben késedelmi kamatot számoltak fel és ne húzzódjon tovább.

Nektek is van késedelmi kamatotok?

Előzmény: Roan1 (456)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 456

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a segítséget! Közben már hazaértem, és megnéztem a szerződést, szinte szóról szóra egyezik (mondjuk nálam december 31-i a dátum, napi 3.000 Ft és nincs 1% limit), ebből nekem is az jön le, hogy kötbért kell fizetniük.

 

Az meg pont nem érdekel, hogy az ügyvéd mikor adta be, és mikor kapták meg az engedélyt, főleg, hogy ő is hasonlóan reagált az én problémámra:)

 

Köszi

 

R

Előzmény: megyerizs (455)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.23 0 0 455

A szerződésben kerek-perec le van írva, hogy

 

Az Eladó kötelezettséget vállal, hogy a Lakást legkésőbb 2009. február 28. napjáig, kizárólag a teljes vételár megfizetését és a használatbavételi engedély megszerzését követően, a Vevők részére birtokba vételre felajánlja, és ezt követően meghatározott időpontban a Vevők birtokába adja kivéve, ha a birtokbaadás/birtokbavétel Eladónak fel nem róható okból nem lehetséges, különösen ha a Vevők a birtokbavételt megtagadják.

 

 

     Amennyiben az Eladó a fent említett 2009. február 28. napjáig tartó határidőt elmulasztja, a felajánlást további 3 hónap alatt naponkénti 2 000,- Forint késedelmi kötbér megfizetése mellett teheti meg, azzal a feltétellel, hogy a késedelmi kötbér összege nem haladhatja meg a Vételár 1%-ának megfelelő összeget.

 

És ugye elmulasztotta, mivel nem volt meg a használatbavételi.

Most mivel már megvan, de mi még nem tudunk fizetni, azaz nem utal a bank, mert a társasházi alapító okirat is kell nekik, ezért csak pár nap kötbér jár.

Szerintem.

Előzmény: A306 (453)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.23 0 0 454
Persze senkit nem érdekel hogy az ügyvédük szerint mikor mi lett volna. ha nem tudják igazolni avis majort, úgy jár akötbér. legfeljebb mindenki bead 10.000,-ft ot az ügyvédnek és jól beperelitek átadás után, mielőtt még eltünnének. A vagyonukra meg lehet ilyenkor zárolást kérni! Amíg van! Azt abíróság is komolyabban veszi, ha nem lakonként hanem egyben megy a per.

Persze ezt csak csendben jegyzem meg. nem kell élni vele, de célszerű!
Előzmény: A306 (453)
A306 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 453
Szia Roan!

Én egyszer már megpendítettem ezt a problémát pár hete, és akkor jeleztem, hogy szerintem nem akarnak majd kötbért fizetni.

Ma beszéltem az értékesítéssel és úgy néz ki jól gondoltam. Az mondták, hogy mivel ők november közepén beadták a kérelmet és az ügyvédjük szerint év végéig meg kellett volna lennie a használatba vételi engedélynek, ezért valószínűleg nem fognak fizetni.

Üdv.


U.i.: Ha valaki esetleg megtud valami mást, szóljon légyszives.
Előzmény: Roan1 (451)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.23 0 0 452
Nem a lakás árból vonják. Azt utólag amikor már ki lett minden fizetve  abank részéről utalják az általad megadott számlára.
Előzmény: Roan1 (451)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 451

Sziasztok!

 

Talán már szó volt már erről, de valaki tudja, hogy pontosan mi számít birtokba adásnak?

 

Decemberben volt ugye egy műszaki átadás (a levél tárgya szerint felajánlás birtokba adásra), a szerződésemben - ami most nincs nálam - meg az áll, hogy december 31-ig kell birtokba adni a lakást a szükséges engedélyekkel. Ez nem történt meg, mert engedélyek csak most vannak. Ez az én olvasatamban csúszást és kötbért jelent, ehhez képest semmi levonást nem látok a lakás áránál.

 

Szerintetek?

 

Köszi

 

R

megyerizs Creative Commons License 2009.03.23 0 0 450

Egyből az ügyvédhez mentünk, akinél tudatosult, hogy a kapott fizetési ütemezés nem része a szerződésnek, így nekik nincs is belőle.

A szerződésnek kellett volna tartalmaznia, hogy a 20%önerőbe beletartozik a szocpol, amit az igéynlés után utal a bank.

Mivel az igénylést már beadtuk áprilisban, de ők nem teljesítették a bank felé a projektről szükséges dokumentumokat csak augusztusban, ezért nem is lehetett a hitel igényléssel mit kezdeni.

Azt is megígérte, hogy felhívja a Rőczei Norbertet és elmondja a szitut.

Utána elmentünk a Maya Holdings-hoz és elmodtuk nekik a problémát. Várjuk a végeredményt.

Előzmény: Jackopower (449)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.22 0 0 449
Ha mindenképpen kérik a pénzt, akkor jelezzétek, hogy ök is tartoznak kötbérrel és hogy azt vonják le belőle.
Megprobálhatjátok hogy az x hónap kötbérmentes csúszásra se kérjenek kötbért (tehát nem 306 nap "csak" kb.: 180).
Kb ennyi ötletem van.
De ha ügyvéd nélkül mész, egyből elutasítanak!
Előzmény: megyerizs (448)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.21 0 0 448

Mint azt korábban említettem a szerződés körül volt egy kis problémánk:

 

1. Kimaradt belőle az 500000Ft-os bútorvásárlási kedvezmény és a vételárból való levonást fel sem ajánlották.

 

2. (ami a legfontosabb) Még az előző értékesítővel úgy beszéltük meg, hogy a 20% önerőbe beletartozik a 2400000Ft szocpol.

Ezt egy excelben szerkesztett tábla tartalmazta, amit rosszul nyomtattak ki és lemaradt egy oszlop, pont a lényeg.

(Pedig emlékszem, hogy még meg is kérdeztem az értékesítőt az ügyvédnél, hogy a szocpolt még meg kell igényelni...,azaz idő kérdése, azt mondta "nem gond")

 

Szerződés kötés után 3 nap múlva telefonált az új értékesítő, hogy kellene még 2400000Ft-ot fizetni, akkor derült ki a hiba.

Majd elkezdtünk telefonálgatni, meg átküldtem Neki az ügyvéd által küldött szerződés tervezetet, hogy az tartalmazza. Aztán megállt a dolog.

 

Mi természetesen ahogy érkeztették az adás-vételit beadtuk a hiteligénylő lapot a banknak. Többször érdeklődtem náluk, hogy mi újság, de azt mondták, hogy az építtető még nem küldött a projektről dokumentációt, így nem tudják elindítani a hitelt.

A bank szeptemberben szólt, hogy újra be kellene adni a papírokat, mert elavultak, de már intézhető.

Beadtuk újra, elbírálták, októberben aláírtuk a szerződést.

 

Közben megint kaptunk egy levelet, hogy tartozunk 2,4mFt-tal... megint telefonálgatás, levelezgetés, végeredmény, hogy nem lesz semmi probléma.

 

Január 28.án átutalta a bank a hitel+szocpol 90%-át.

 

Ma kaptunk egy levelet, hogy megvan a jogerős használatbavételi és fizessünk ezt+azt, meg 242500Ft késedelmi kamatot.

Ez a megnem fizetett szocpol összegére vonatkozik, amit szerződés kötés utáni 3. naptól számoltak fel nekünk, azaz eddig 306 nap.

 

(Ha már ennyire ragaszkodnak a szerződéshez, akkor abban az ütem 20% első részlet és 80% birtokbaadáskor fizetendő.

De nekünk már január végén elutalta a bank, így akkor ők is fizethetnének nekünk.)

 

Hétfőn kérünk időpontot az ügyvédnél, hogy tegyünk pontot az ügy végére.

Még ott sem lakunk, de a párom már most utálja ezt a lakást:((( és lassan kezdek én is így lenni vele.

 

Esetleg valami tanács?Találkoztál vagy találkoztatok már ilyennel?

 

Előzmény: Jackopower (447)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.20 0 0 447

Ezzel kapcsolatos cikk:

 

Társasházi
megyerizs Creative Commons License 2009.03.20 0 0 446

De először azt mondta a bank, hogy jogerős használatival utal, most meg , hogy ...

Amúgy valóban benne van a szerződésbe, hogy a t.a. okirat is kell.

Remélem minél hamarabb meglesz.

Előzmény: Jackopower (445)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.20 0 0 445
Igen. Mondjuk ez nem korrekt. De legalább a Volksbank bevédi így magát. ez azért van, mert a Földhivatal még ilyenkor is vissuadobhatja, hogy pl, ez meg ez a méret nem egyezzik ezzel meg ezzel. De ez ritka....
Előzmény: megyerizs (444)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.20 0 0 444

Csak az a szomorú, hogy a projektfinanszírozó bank is csak a társasházi alapító okirat megléte után akar fizetni.

Szóval szívás:(

Előzmény: Jackopower (443)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.20 0 0 443

A jogerős lakhatási után 30 napja van az építtetőnek, hogy albetétesítsen, azaz hogy meglegyen a társasházi alapító okirat.

Elméletileg a projektfinanszírozó bank jogerőskor, míg más bank albetétesítéskor fizet.

A lakásokat nem azonnal mind, hanem egyesével albetétesítik. így akinek albetétesítéskor fizet a másik bank, annak van lehetősége a földhivatalban "előbbre" vettetni magát, ami azt hiszem 10.000,-Ft.

Alap esetben az adásvételi szerződés aláírása sorrendjében történik. A másik házban a 190 lakóbál volt akár 1,5 hónap eltérés is! 

 

Előzmény: megyerizs (442)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.20 0 0 442

Igen ám, de a bank csak akkor utal, ha megvan a Társasházi alapító okirat, azon meg csak most dolgoznak:(

Nem értem, hogy miért nem lehetett azt már megcsinálni.

Tehát még 1-2 hetet mondtak.

A kötbérünk pedig már március 1-től ketyeg.

Előzmény: Jackopower (440)
RN506 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 441

Hali!

A házban az ablakokat beszerelő cég egyik munkatársától rendeltünk redőnyt. A neve és elérhetősége:  Csordás András  06-70-325-6059.

Hívd fel és kérjél árajánlatot. Szerintem csak annyit kell mondanod melyik lakás és Ő tudja a méretet.  Sok sikert.

Jackopower Creative Commons License 2009.03.19 0 0 440
Na akkor december helyett áprilisban költözhettek. Nem is csúsztak sokat! Gratula!
Előzmény: megyerizs (438)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 439
Sziasztok! Valaki tetetett már be redőnyt? Kellene arra is valami jó ajánlat.
megyerizs Creative Commons License 2009.03.16 0 0 438
Sziasztok!
Jogerőre emelkedett a lakhatási engedély,mivel a szomszédok lemondtak a fellebbezés jogáról.
Hamarosan remélem a kezünkben lesznek a kulcsok!!!!
megyerizs Creative Commons License 2009.03.12 0 0 437

Bocsi, az A505-nek szántam a választ.

Késő van, megyek is aludni:))))

Előzmény: Jackopower (436)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.12 0 0 436
Erre probáltam utalni. Kösz a segítséget.
Előzmény: megyerizs (435)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.12 0 0 435
MÉg nem emelkedett jogerőre a lakhatási, majd csak utána kapunk levelet!
Előzmény: Jackopower (434)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.12 0 0 434
Mily meglepő!
A505 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 433
Na mi ujság? Senki sem kapott még levelet?

A
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 432

Jelenleg: Kőris Udvarház

Utána: 3-4 hónap albérlet

Majd: Mátyás Udvar.

2010 januártól Pöttyös terasz

 

Szóval újban, nem a szomszéd vagyok a romos házból. :-)

Nyugi.

Előzmény: A505 (431)
A505 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 431
dzseki te hol fogsz lakni?
remélem nem melettünk...
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 430
abc
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 429
Hogy a jegyzőt idézzem:  „ez itt bevett szokás!”

 

Ha reped a fal és nem jelzi a képviselőjük, akkor nem csak anyagilag szegények.

Legyen úgy! Amen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!