Keresés

Részletes keresés

TopCat Creative Commons License 2003.08.18 0 0 209
Mindig sejtettem, hogy JóTündérek vagytok a Mamáddal együtt :))))) Köszönöm szépen: Cat
Előzmény: manojoe (208)
manojoe Creative Commons License 2003.08.18 0 0 208
Helló, Cat! Ha ma sem tudnánk találkozni, feltettem a kaleidoskop-szerverre a képeket egyenként és becsomagolva is (zip tömörítés)

Az alábbi linkekre kattintva lehet letölteni őket.

Kedves jó topictársak, én pénteken befogadtam egy macskát a sintértelepről, de az ottmaradottaknak megígértem, hogy szólok néhány jó szót érdekükben; különösen annak a gyönyörű teknőctarka nősténynek, aki az én kis patronáltamnak az anyukája. nagyon-nagyon szeretnének kijönni, mindegyik üvöltve nyerbákol, hogy engem, engem vigyél ki!!! Az árverés-ötletet ezáltal azzal egészíteném ki, hogy Ments meg egy kutyát vagy egy macskát! Amúgy meg szívesen közzéteszem az árverést a Kaleidoskop webmagazinban is, szerintem is remek ötlet, így a magamfajta kispénzű is hozzá tud valamennyit járulni az ügyhöz!

http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004129.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004130.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004132.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004133.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004134.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004135.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004136.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004139.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004140.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004141.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004142.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004143.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004144.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004145.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004146.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004147.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004153.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004154.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004155.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004156.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004157.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004162.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004166.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004169.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004170.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004171.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004172.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004173.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004174.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004180.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004181.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004182.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004183.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004184.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004185.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004186.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004188.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004189.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004190.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004191.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004193.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004194.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/Im004195.jpg
http://www.kaleidoskop.hu/telep/telep.zip

És hogy valami vidámat is írjak, azaz mutassak, íme Cirr, a kimenekített teknőctarka leányzó, amint épp ujja (mancsa) köré tekeri a férjemet. Ezen a fényképen egyébként végre van valami kiterjedése is a harmadik dimenzióban (pénteken még úgy nézett ki, mintha kartonpapírból vágták volna ki - egyébként "csak" bélgyulladása van neki, szerencsére amúgy egészséges...

http://www.kaleidoskop.hu/telep/cirr_kicsi.jpg

zsigrai76 Creative Commons License 2003.08.17 0 0 207
cat, nem tudom táppal hogy álltok? nekem van egy olyan óriás csomag (nem tudom hány kiló, derékig ér) whiskas csomagom, amit a macskám nem eszik meg. ha gondolod , írd meg hová vigyem.
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.17 0 0 206
Megcsináltam az árveréses topicot, bocs hogy csak ma de olyan mélyrepülésben van a depresszióm, hogy ilyenkor minden agymunkához több idő kell. Irogassunk oda.Én valószinüleg fogok tudni szerezni szép könyveket meg ilyesmit és eszembe jutott, hogy ha valakinek van egy tök hagyományos öntöttvas húsdarálója felesleges, eladó azt megvenném. Szerintem ki fogunk tudni találni ilyen dolgokat. Cat továbbra is él az, hogy 1-2 ezer ft cash-t tudok adni, de a legoptimálisabb időszak mindne hó 10.-e mert akkor kapok fizetést de még nem adtam fel a csekkeket és még van is valami a pénztárcámban...
LAJKA Creative Commons License 2003.08.17 0 0 205
Mindenkinek!!! tegnap, amikor az Illatos úton jártunk(hogy elhozhassuk a mamakutyát a szoptatós kicsinyeivel) egy hapsi éppen behozott leadni 5 öthetes kis gyönyörű szőrmók kutyust, és minden rábeszélésünk ellenére megtette. Úgyhogy ha tudtok, tegyetek valamit!! Németjuhász keverékek lehetnek, és dús bundájuk van, turcsi orruk. A belső 131-ers kennelben meg ott raboskodik a fehér őzike, egy világos, törékeny, 3-4 hónapos kiskutya, tündéri. mellette meg 3 pincsi vagy pincsi keverék, nagy szemekkel. És a többiek...
TopCat Creative Commons License 2003.08.16 0 0 204
Akkkor este találkozunk akivel lehet az Állatkert előtt, macskásoknak különösen ajánlott jönni, mert ezen is múlik az első budapesti macskaotthon léte (lásd "A Macska" júliúsi számának belső borítóját!): http://www.extra.hu/noe_barkaja/virrasztas.htm
TopCat Creative Commons License 2003.08.16 0 0 203
Nagyon aranyosak és szuperek vagytok, az árverés nagyon jó ötlet, ha megszületik a topic, kiteszem a Noé Bárkája honlapjára :)))))))))))))))))
Egy icikepicike kérésem hadd legyen, én szeretnék csak Cat maradni, az Indexen kényszerűségből vagyok TC, mert már volt egy másik Cat... Az állatok mentésének érdeme pedig abszolút közös, mindenkinek egyformán része van benne, ha csak egy picit is segít a maga lehetőségei szerint!
Nagyon szépen köszönöm: C.
szuszmok Creative Commons License 2003.08.16 0 0 202
Árverés - ments meg egy kutyát!!
Előzmény: AliceCsodaországban (201)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.15 0 0 201
Én "Netárverés-ments meg egy kutyát" címet tenném, pont belefér , de végülis mindegy.
Előzmény: zsuzsa (199)
LAJKA Creative Commons License 2003.08.15 0 0 200
Szuper, és tedd be más topikokba linkelve.
Előzmény: zsuzsa (199)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.15 0 0 199
Igazatok van csak túl hirtelen jött az ötlet. Gondolkozzunk egyet és holnapra ha letisztul a cime meg a müködése, nyissuk meg. Jó ? Gondolom az OK , hogy csak értelmes dolgokat ajánljunk fel és a TopCat istápoltjaihoz jusson a pénz. Ha nem irtok jobbat ( jöhet mail is ) akkor megnyitom Kutyamentés-árverés cimmel holnap.
Előzmény: szuszmok (197)
LAJKA Creative Commons License 2003.08.15 0 0 198
jÓ Ötlet! Más topikokba is be kéne tenni.
Előzmény: zsuzsa (195)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 197
remek ötlet, de nyiss neki egy másik topikot az előzményekkel. itt ne aprózodjon szét a dolog!!!
Előzmény: zsuzsa (195)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.15 0 0 196
Az ötlet jó, de nem kellene ehhez egy külön topic?
Én ia szétnéznék itthon...

Carmen lemez érdekelne egyébként, egészséges élet nemigen, én már abba halok meg amit megettem és szeretek enni.)
Előzmény: zsuzsa (195)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.15 0 0 195
Lehet, hogy baromság amit kitaláltam de szeretnék segiteni TopCat nyomorultjain. Lakáskölcsön-törlesztésből kifolyólag nagyon le vagyunk égve. Tehát csak egy icipici készpénzt tudok adni neki. Hanem ezennel árverést rendezek a négykölykös kutyamama megsegitésére és felajánlom az alábbi cuccokat:
1.
Bizet Carmen c. operája EMi Classic Maria Callas, Nicolai Gedda cond. Georges Prétre dupla CD hibátlan állapotban,háromnyelvü szövegkönyvvel talán 3x hallgattam meg.
2.
Van két szép könyv bontatlan eredeti csomagolásban:
http://shop.rd.hu/index.php?typeid=4&propid=38
Útmutató az egészséges élethez
3.
http://shop.rd.hu/index.php?typeid=4&propid=37
Gyógyitó ételek, ártalmas ételek (bolti ár mindkettönek közel 6K)

Mindegyiknek a kiindulási ára 3000 Ft, lehet rá 100 Ft-ként licitálni max jövő hét szerdáig és max 4500Ft-ig, hogy azért a boldog nyertes is jól járjon. Ha elkel az egészet az Illatos úti kutyeszok kapják (illeve TopCat aki az ő Terézanyjuk )

szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 194
ebben egyetértünk....
Előzmény: LAJKA (193)
LAJKA Creative Commons License 2003.08.15 0 0 193
Nincs olyan, hogy emberi szív, meg állati szív. Vagy egy van, vagy egy sincs.
Előzmény: szuszmok (192)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 192
a szemükbe nem tudnék nézni:(((
Előzmény: AliceCsodaországban (189)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 191
Jó, akkor is oda tudom adni, de ne számíts sokra, kérlek...A mobilodon felhívlak, mi is kint leszünk.
Előzmény: TopCat (190)
TopCat Creative Commons License 2003.08.15 0 0 190
Akár holnap este is megbeszélhetjük az Állatkert előtt: http://www.extra.hu/noe_barkaja/virrasztas.htm
Most sajnos többet nem tudok írni, mert rohannom kell!
Köszönöm szépen az együttérzést Mindenkinek: Cat
Előzmény: szuszmok (188)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.15 0 0 189
Azt mondta a lányom a telefonba, hogy ő akkor omlott össze, mikor több kutya ketrecén egy kereszt jelet látott... kiirtani.
Előzmény: szuszmok (188)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 188
Cat, hogy bírjátok ti ezt lelkileg???? hosszútávon...
Én csak olvasva belepusztulok....Ezért nem is vállalom, hogy kimegyek...nem bírnám...
Valami kis anyagi fedezetet megpróbálok....Hová lehet küldeni??? akár mélben is megbeszélhetjük....
Előzmény: TopCat (186)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.15 0 0 187
Topcat irtam mailt. Ha hétvégén vagy valamelyik este Obudán jársz, szólj sajnos messzebre nem tudok menni.
Előzmény: TopCat (186)
TopCat Creative Commons License 2003.08.15 0 0 186
KÉRJÜK SEGITSETEK, HOGY SEGITHESSÜNK! Kérem, aki SEGITENI tud az Illatos útról kihozott védenceink és a többiek gyógyíttatásában, panzióztatásában, gazdihoz juttatásában, S.O.S. hívjon a 30-429-2923-as telefonszámon! Köszönettel: Cat

Az állatbarátok közül is kevesen tudják, hogy ma Magyarországon az állatvédelem finanszírozása nem megoldott! Említésre méltó központi támogatás gyakorlatilag nincs, állatvédelmi témájú pályázatok nem léteznek — az állatvédők embertelen terheket magukra vállalva próbálnak segíteni a bajbajutott állatokon, erőfeszítéseikben jelenleg csak a jólelkű emberek támogatására, adományaira számíthatnak...

Most már egyre többen ismerik a honlapjainkat, egyre többen kérnek segítséget, mi szívesen segítenénk is, de sajnos saját erőnk nincs, csak az adományokból gazdálkodhatnánk, azok viszont abszolút nem gyűlnek olyan ütemben, mint a segélykérések...

A napokban az ÁNTSZ fertőtlenítési akciója elől kimentett 8 cica orvosi ellátása - a mi lehetőségeinkhez képest - már eddig is rengetegbe került, és ráadásul a gondos kezelés ellenére is már elveszítettünk 3 kiscicát egy vírusfertőzés miatt! Itt is szeretném megköszönni Laciék áldozatos segítségét!!!!!

Ma egy utcán talált elütött cica miatt hívtak, akinek mint később az Egyetemen az orvosi vizsgálat kiderítette, eltörött a medencecsontja, de menthető, viszont az operáció és szükséges kezelések legalább 30.000 forintba kerülnének. Mivel jelenleg a számlánkon egy fillér nincs, csak azt tudtam felajánlani, hogy ha az első vizsgálatok költségét a megtaláló ideiglenesen állni tudja, akkor én megpróbálok ennek a szegény cicának a megmentésére, műtétjére, kezelésére is pénzt kérni az interneten és ebből az alapítványunk kifizeti az orvosi költségeket...

Közben bekerült ez a szegény sovány mamakutya 5 picijével az Illatos útra, ezek kimentésébe is próbálunk besegíteni...

+ a régebben kimentett kutyáink és azok, akik közül nagyon sokan ott halnak meg az Illatos úton, ha nem tudunk számukra segítséget találni...

Jól írta Attila, néhány jólelkű állatbaráton kívül senki mást, így a nagyobb állatvédő alapítványokat sem még a környékén sem láttam az Illatos útnak, amióta most már kb. egy éve rendszeresen kijárok... Sőt tudom, hogy az Illatos út 2001 nyarán kinevezett új vezetője kifejezetten kérte egy nagyon rokonszenves körlevélben a környékbeli állatvédők segítségét a gazdi keresésben, azért hogy ne kelljen nekik annyi állatot elaltatniuk - erre a levélre rajtunk kívül csak egy állatvédő szervezet jelentkezett, de ők is gyorsan továbbálltak...
Gondolom a feladat jellege mellett elsősorban az irdatlan nagysága riasztotta még a nagyobb állatvédőket is.
Ha a sok-sok milliós adománytömeggel gazdálkodó szervezetek nem vállalták az Illatos úti mentés anyagi terheit, akkor mi sem tudjuk ezt önerőből megtenni, CSAK A SEGITŐKÉSZ ÁLLATBARÁTOK ÖSSZEFOGÁSÁVAL, ADOMÁNYAIVAL! Minden más lelki, fizikai, szellemi terhet vállalunk, de pénzt sajnos nem tudunk varázsolni!
Ezért kérjük tehát: SEGITSETEK, HOGY SEGITHESSÜNK!
Köszönöm mindenkinek, aki érti, érzi miről van szó és segít!
Szeretettel: Cat, 30-429-2923
www.extra.hu/noe_barkaja vagy www.extra.hu/illatosut

TopCat Creative Commons License 2003.08.15 0 0 185
Akartam is mondani, hogy lassan indíthatsz egy "Befogadtam egy macskát..." topicot, de megelőztél :)))))
Nagyon kedves volt a Niki és tündéri a kiscica, reméljük minél hamarabb kiheveri és elfelejti eddigi kis élete megpróbáltatásait, és egy csodálatos kedves nagycica lesz belőle!
Remélem holnap tudunk kitenni a képekből, szívszorítóak!

Ma szabályosan rosszul lettem odabent, annyi szerencsétlen, törékeny kiskutyát láttam, ki kellett jönnöm az utcára, azt hittem elájulok!
HA VALAKI KISKUTYÁT, CICÁT SZERETNE, GYORSAN MENJEN ÉS MENTSEN MEG KÖZÜLÜK AMENNYIT CSAK TUD!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: AliceCsodaországban (184)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.15 0 0 184
Ma felhívott a lányom (manojoe 168 sz. beírás), hogy volt az Illatos úton és hazavitt egy kismacskát meg fényképezett sokat. Teljesen ki volt borulva szegény. A kiscica állitólag teknőctarka és annyira ki van száradva meg kiéhezve, hogy szinte nincsen súlya. Kiváncsi vagyok mit mond majd az állatorvos...
TopCat Creative Commons License 2003.08.15 0 0 183
A mamakutya és kiskutyái szállítása, elhelyezése meg van szervezve - nem mi szerveztük, mi csak segítünk a kihozásban. Aki szeretne ebben az akcióban segíteni, az holnap 12-ig eljuttathatja hozzám az adományát - pl. 10-kor az Illatos úton leszek, 12-kor az Állatkertnél - én továbbítom a kutya tényleges megmentőinek. Köszönettel: Cat, 3-429-2923
Előzmény: LAJKA (181)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.15 0 0 182
cat, en nem tudom finanszirozni az egeszet,mert tenyleg kajara kell, de ha csak 1-2 ezer Ft hianyzik akkor szolj. Ugyis köver vagyok.
Előzmény: LAJKA (181)
LAJKA Creative Commons License 2003.08.15 0 0 181
Amit tudok, az az, hogy eddig nem voltak rossz körülmények között, a szabad ég alatt, valamilyen üres telken. Nincsenek beoltva biztosan, de sok minden ellen az anyatej véd. Szerintem, ha pár napon belül ki lehetne hozni őket, akkor jó esély van. Voltak olyan kiskutyák, akiket régebben már betegen hoztunk ki, és meggyógyultak. Voltak rosszul végződő történetek is.

Jól figyeltél fel a helyzetre: az Illatos út olyan pokol, ahová az ismert állatvédő szervezetek óvakodnak betenni a lábukat. Persze, ők is a kutyák érdekében használják fel apénzt, hiszen van sok megmentendő olyan, aki kóboról, baleset éri, leadják stb., de hála istennek nem az Illatosra. Amit a Cat tesz, azt senki más nem tette már évek óta, ráadásul neki nincs olyan háttere, mint a közismert, sokat hirdető állatvédő szervezeteknek. iszonyú lelki teher is úgy odamenni, hogy legfeljebb egypkét bebörtönzötten tudsz segíteni, és még az is jó eset.
Tehát, ha konkrétan rajtuk szeretnél segíteni, akkor önmagadnak kell intézni, ill. vagyunk néhányan, akik már többször voltunk ott és van tapasztalatunk. Ha csak pénzt tudnál adni, akkor a legegyenesebb, ha a Cathez juttatod, az biztos, hogy a mentőakciókra fog menni.
Mióta beírtam, felhívott egy kedves ismeretlen, hogy hozzájárul a négy kiskutyás mama kimentéséhez. Most leginkább a helyet kéne megszervezni, és, persze a szállítást, valamint később nyilván még kellenei fog forrás is.

Előzmény: zsuzsa (180)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.15 0 0 180
Milyenek az életkilátásai a kiskutyáknak.. ugy értem, már eddig is szörnyü körülmények közt voltak, oltast stb sem kaptak, nem ? Valoszinüleg az utcán születtek, talán már most is betegek, nem?

Azt nem értem, mi meg a szüleim mindig felajanljuk a feher kereszt állatmentönek az adonk egy százalákát meg tudok több ilyen kutyamentöröl, de topcat szegény mindig itt könyörög... az Illatos utat kizárólag ö patronálja ? pl a fehér kereszt nem?

Előzmény: LAJKA (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!