Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13144

Úgy veszem észre, locsolásnak sem leszel híján.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13143)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13143

Na három ágyásba belekerültek a magok.

Csimpolya Creative Commons License 2014.03.06 0 0 13142

Örömmel látom, hogy az orchideám némelyike is szép hosszú szárat növeszt, és azon csinos bimbókat. Nagyon megdícsértem őket, és megígértem, hogy a legjob helyet kapják az erkélyen, ahogy ezt az időjárás lehetővé teszi.

Csimpolya Creative Commons License 2014.02.28 0 0 13141

Döbbentem tapasztaltam, hogy a tíz-12 napja elültetett magjaim, vagy legalébbis egy részük szintén kezd kihajtani. Ráadásul ezeket tőzegcserépbe ültattem, filctollal ráírtam, mi is akar lenni, de ez a göröngyös felületen, no meg az öntözés miatt már elmosódott. A paprikát, illetve paradicsomot felismerem, a többieknél pedig legalább egyesítem a kertészkedés örömét a szerencsejáték izgalmával: megtippelem, mi lesz a csöpp zöld szálacskából.

Csimpolya Creative Commons License 2014.02.23 0 0 13140

Én kissé korán kezdtem el, már van néhány félarasznyi paradicsompalántám. Sebaj, ezek úgyis balkonparadicsomok, nme kell okvetlen kiültetni őket. A magoknak, amiket ültettem, pár éve lejárt a határideje, egy fiók legalján találtam őket. Gondoltam, mit veszthetek, és elültettem. Tényleg nem vesztettem semmit.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13139)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 13139

Mai nappal megkezdtük az ide kerti szezon előkészületeit. Remélem kibújnak a palánták.

Csimpolya Creative Commons License 2014.02.19 0 0 13138

Jelentem, a csincsillám már szépen megszokta az új helyét. Még mindig nem szereti, ha megérintem, de már a második naptól hajlandó volt a kezemből átvenni a finomságokat. A macskáim nem izgatják, ő se a macskákat, egyszóval minden rendben.

Vele egyidőben hazahoztam két garnélát, tegnap láttam az egyiket. Az akvárium falán ücsörgött, és úgy láttam, mintha egy szürke pamutcsomót húzott volna maga után, amiben tűhegyni fényes pontot villóztak. Feltételezem, petét rakott, Remélem, a kikelő rákocskákat valóban megeszik a halak, mert nem nagyon tudnék mit kezdeni velük. Persze, ha kettő-három megmarad, annak örülnék.

Csimpolya Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13137

Tegnap ásvány, ma egzotikus állatok kiállításán és vásárán jártam, tehát kiélhettem az ilyen rendezvények iránti vonzódásomat. Az ásványkiállítás is érdekes volt sok színes, szépen csiszolt, mutatós kő és ásvány, és sok udvarias eladó.

A terrarisztikai börze már cifrább eset volt, mert órán lemért 35 percet kellett várnom a pénztárig. Viszont nagy meglepetésemre, mindenki fegyelmezetten állt sorba, nem lökdösődtek, nem méltatlankodtak, nem is nagyon akartak előrefurakodni. Maga a kiállítás színes volt és érdekes, de hősi lélekkel megálltam, és nem vettem kígyót-békát, esetleg tücsköt-bogarat. Pedig a nyílméregbékák igazán szép teremtmények, viszont nem óhajtok nagyszámú legyet vagy muslincát a szobámba. A gekkókat meg a kaméleonokat élő tücskökkel kell etetni, és a sok cip-cirip garantáltan az idegeimre menne. Volt jó néhány szép betta (sziámi harcoshal) de ezeket inkább állatkereskedésben veszem, Nagyon tetsezttek a különféle rákocskák, de ezeket a csöpp élőlényeket biztos felfalnák a halaim, úgyhogy eltekintettem tőle. Láttam viszont arasznyi nagyságú sáskát, esetleg tücsköt, mert nem kértm el tőle a névjegyét, mindenesetre megcsodáltam. Nagyon érdekes volt, csöppet sem bánom, hogy ott voltam.

Utána egy boltban csinos kis palántenevelő készletet láttam, persze, hogy nem tudtam ellenállni, és vettem kettőt. Én már kész vagyok, csak a növények is azok legyenek!

Csimpolya Creative Commons License 2014.02.04 0 0 13136

A mai napon kilálotgattam a telekre. Minden rendben van. de nagyon meglepődtem, mert az állítólagos bimbóskel palánták közül kettőről kiderült, hogy brokkli! Egy csöpp, de formás rózsa volt mindkettő tetején, de persze elfagyott.

A két pártfogolt macskámmal is találkoztam útközben, úgy látom, elég jól vannak. Lehet, hogy csak a dús bundájuk tette, de nem tűntek soványnak. Meglepdőtem, de örültem annak, hogy még emlékeznek rám.

Utána betévedtem egy nagyáruházba, és vettem jó pár zacskó vetőmagot. A lila hüvelyű zöldbabnak például képtelen voltam ellenállni, ezt ki akarom próbálni.

Előzmény: Csimpolya (13135)
Csimpolya Creative Commons License 2014.02.04 0 0 13135

Igen, emlékszem rád! A temetésre is, és az alapítót nem nagyon lehet feledni, figyelemreméltó egyéniség volt. Örülök, hogy visszatértél.

Előzmény: nasszer2 (13134)
nasszer2 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 13134

Szasztok.

 

Csimplya.talán még emlékszel rám  (ex steyr tudod,ott voltam a topiknyitó temetésén 2007-ben)

 

Sok dolog/ volt van,méltatlanul elhanyagoltam eme fórumot.Próbálok visszaolvasni,de elég reménytelen feladatnak tünik....

 

üdvözlök mindenkit.

Előzmény: Csimpolya (13133)
Csimpolya Creative Commons License 2014.01.28 0 0 13133

A mai nappal ismét van csincsillám! Egy állatkereskedésben láttam meg, egy koszos kis ketrecben üldögélt, Amikor lehajoltam megnézni, egy kiskutya odajött, hogy üdvözöljön, én megsimiztem, a kezem pedig a ketrechez ért. Csincsi kapott az alkalmon, és finoman az ujjamba harapott. Ez múlt héten pénteken volt, azóta gondolkodtam, kell-e vagy sem. Amint sejthető, végül is kellett. Ma elmentem érte, és magammal hoztam. Beraktam a ketrecébe, idáig nem sokat szólt. Teljes mértékben méltányolta az odakészített homokot, megfürdött, és utána csöndben maradt. Egy kis ideje viszont olyasféle hangokat hallatt, mintha fuldokolna, holott szó sincs ilyesmiről. Azt hiszem, kell egy kis idő, amíg megszokja az új helyét. Leereszkedett odáig, hogy pár szem mazsolát elfogadjon a kezemből. Amióta sipog, Kópé amolyan "ez micsoda, és mit keres itt?" arckifejezéssl bámulja.

A nevén még gondolkozom, nőstény, és másfél éves.

Csimpolya Creative Commons License 2014.01.23 0 0 13132

Lehet, hogy mégsem kellett volna paradicsomot ültetni? Olyik már kidugta az orrát a földből, erre hideget ígérnek hétvégére. No mindegy, idebenn meleg van. Amúgy a magok határideje két éve lejárt, úgyhogy nem sokat kockáztattam.

Bezzeg a metélőpetrezselyem olyan lusta, hogy eszébe sm jutott csírázni. Szégyellje magát!

Csimpolya Creative Commons License 2014.01.14 0 0 13131

Jut eszembe: a borsókám már nem készül virágozni, hanem azt teszi, olyan a virága, mint egy csöpp fehér szegfű. Hosszan magyaráztam neki, hogy örülök a szépségének, csak így tovább!

Előzmény: Csimpolya (13127)
Csimpolya Creative Commons License 2014.01.14 0 0 13130

Feltúrtam az összes fiókomat, és találtam két paradicsommagos zacskót, no meg egy csilipaprikásat, mionkettő határideje két éve lejárt. Kaptam magam és elültettem, végül is mi történhet? Legföljebb nem kel ki. Ha mégis, akkor lehet neki örülni.

A zellerjeid pedig a jelek szerint roppant optimisták. Még a végén igazuk lesz.

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 13129

Na most már ilyen is van:

 

Pihen a kertecske.-))))

 

A két zeller gumó nem bír magával. Szépen zöldülget a levelük. - )))))

Előzmény: Csimpolya (13127)
Csimpolya Creative Commons License 2014.01.09 0 0 13128

Én is körülnéztem egy nagyáruház vetőmagosztályán, és aámultam-bámultam a vetőmagkínálatot nézve. Volt fehér uborka, fekete paradicsom, lila karfiol, hogy csak az érdekesebbeket említsem. A paradicsomból be is szereztem egy zacskóra valót, illetve többféle paradicsomból egy-egy zacskót. A legjobban a kapribokor magon hökkentem meg, ezt a növényt valahogy a medetirrán éghajlathoz kötöttem. Ezt azért nem vettem meg, nehezen tudtam elképzelni a kiskertben.

 

Csimpolya Creative Commons License 2013.12.31 0 0 13127

Nagyon jól felkészültél az új kertészkedésre! Itt még nem tartok, de egy-két héten belül én is körülnézek az érdekesebbnél-érdekesebb magok között.

Úgy veszem észre, az általam borsókának ismert pozsgásnövény is virágozni készül.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13126)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 13126

Itt is BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT!!

Már készülök a jövő évi szezonra.

Csimpolya Creative Commons License 2013.11.29 0 0 13125

Ma reggel újabb kellemes meglepetés ért: virágzik a vesszőkaktuszom! Már két éve van nálam, de most tette először. Nem valami feltűnő, színes virág, mit amilyen a legtöbb kaktuszé, kicsi, bolyhos és fehér, Viszont nekem nagyon tetszik.

Csimpolya Creative Commons License 2013.11.28 0 0 13124

Ma reggel felfigyeltem arra, hogy a madarak le-leszállnak az itató mellé, és belemerítik a csőrüket, de nem láttam azt a jellegzetes mozdulatot, ahogy hátravetett fejjel lenyelik a vizet. Ültek, és meglehetősen tanácstalannak látszottak. Nem értettem, mi a baj, ezért kimentem az erkélyre megnézni. Kiderült, hogy befagyott a víz. Igazán gondolhattam volna. Ezen a problémán gyorsan lehetet segíteni, és meg is tettem. Remélem, ezután nem kell csalódottan távozni kedvenc cinkéimnek.

Csimpolya Creative Commons License 2013.11.11 0 0 13123

A mai nap behordtam a kaktuszokat telelni, szerencsére ezek nem érdekelték Kópét. Viszont amikor az egyik pozsgásnövényt szétültettem, három csöpp pók is világgá futott, no, ezeket megpróbálta levadászni, de erre esélye sem volt. Viszont előkerült egy bágyatag darázs, azt szerencsére nem vette észre, én meg gyorsan kihessentettem az ablakon, úgyhogy mindenki jól járt, a növényt is ideértve. Viszont a pókvadászat annyira kimerítette a zsákmányolót, hogy legottan elvonult egy jólesőt szundítani.

Csimpolya Creative Commons License 2013.11.01 0 0 13122

Kimentem a temetőb, és gondolatban megemlékeztem elhunyt szeretteimről. Pár gondolatot azon négylábú társaimnak is szenteltem, akik már ninsenek velem, de míg éltek, szebbé tették az életemet. Gyújtottam egy mécsest is nekik. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak most gondolok rájuk, de most igyeksezm sorra venni őket.

Csimpolya Creative Commons License 2013.10.25 0 0 13121

Akkor alaposan kipihented magad...

Csekélységem is kilátogatott a telekre, és örömmel vettem észre, hogy van két darab leszedhető paprikám. Tovább vettem két szederpalántát, mert a régi vagy harminc éves, ráfér a friss vér. Vagy friss rügy, ha úgy tetszik. Holnap elültetem, és reménykedem a legjobban.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13120)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 13120

Pihenés képp ma rendbe raktam a virágos kertet.-))

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 13119

Na fa elpaklva. Láncfűrészek eltakarítva. Már csak néhány hasítani való rönk van.

 

A FŐ művezető:

 

elenőrzés közben

 

 

a rakás tetején

 

 

amikor elfáradt elvonult aludni a kémény tövébe

 

aztán a hordóból figyelte mit ténykedek.-)))

 

Csimpolya Creative Commons License 2013.10.23 0 0 13118

Az én szememben szép rendben van, persze a friss vágás kivételével. A macskák biztosan kiváló megfigyelőhelynek tekintik.

A szombaton vett csöpp kis rákomat tegnap este láttam újra, addig diszkrét magánügyben volt elfoglalva: vedlett. Olyan kicsi volt, hogy kényelmesen elfért volna a hüvelykujjam körmén, most nőtt valamit, és már nem is fekete, inkább sárgásbarna. Egy darabig szemléltük egymást, ő még az ollóit is nyitogatta, aztán diszkréten visszavonult. Kiváncsi vagyok, mikor látom újra.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13117)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 13117

Ma favágás volt napirenden.-))

 

holnap meg az elpakolás

Csimpolya Creative Commons License 2013.10.21 0 0 13116

Szép és jó munkát végeztél, gratulálok! A derékfájásra meg alighanem jót tesz egy forró fürdő.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13115)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 13115

A szar helyzet megoldva.-)))) Mai szép időben sikerült rábeszélni magam az ásásra.-)

     

 

derekam ko((((

Előzmény: p21-feri-tb2 (13110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!