Keresés

Részletes keresés

DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 225
Emberek! A Dudu már megint a tolószékével dobálózik a Pagátban! Gyertek!

//%%erre az smsre válaszolhat!

zöldszilván Creative Commons License 2002.09.27 0 0 224
Melyik az a plébános, amelyik cigány meg zsidó vért kever az áldozó ostyába és elissza előlünk a misebort?
Előzmény: Ködmöni Laci (223)
Ködmöni Laci Creative Commons License 2002.09.27 0 0 223
Akkor az volt, nincsen nekem már ízérzékelésem, mióta a Svábi Picivel egyszer akkusavat ittam. Meg olyan mindegy is, csak ártson! Nagymuter volt kint a határban ma, összeszedett egy valag galócát, arra gondoltam, hogy vasárnap a reggeli bebaszás után csinálhatnánk egy drogos bulit a Szörnyű-völgyben, végülis nincs nagváros drog nélkül!! A gyerekeket meg addig megkúrja a plébános.
Előzmény: Labor (222)
Labor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 222
Mivan Lacikám, benyomtál egy hamis unikumot (rothadt egérmájjal erjesztett pakurából, ahogy köll) oszt egyből jobbanlettél?
Előzmény: Ködmöni Laci (221)
Ködmöni Laci Creative Commons License 2002.09.27 0 0 221
Mióta otthagytál az árok mellett, jött a Csolka Jancsi haverom, azt volt nála egy jó kis birkapálinka, úhogy kész vagyok, megyek a buliba, csak elébb megverem a Krasznyák Gizi nénit, aki már már két hete tartozik kétszáztíz forinttal Tóth Vendel uzsorásnak, aki velem végezteti a piszkos munkát. Ha ez megvan, akkor mindenkinek fizetek egy kört a Bebaszóban!!
Előzmény: Labor (220)
Labor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 220
Ködmöni Laci bebaszott, mint atom, nem hinném, hogy jön, de én megyek! Tegyetek félre egy kis hutai plussz multitablettást! Viszek kromofágot, azzal isteni!
(Remélem nem veszik észre, hogy hozott anyaggal dolgozunk.)
Előzmény: DRT (219)
DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 219
Aztán este gyertek ám a Pagátba! A Högyészi Ella már gyártja a jégkockát az esti durbincssógorhoz!
DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 218
A Putnoki Hagyományőrző és Történeti Társaság segítségével megtudtam, hogy miért zárták be a Redőnyöst! Pedig a helyszínen voltunk többen is, de természetesen kőrészegen, ezért nem emlékezhetünk a történetre. Szóval, a nap bekerült a város nagy pillanatainak emlékkönyvébe, ugyanis a következő esett meg:
Krasovec Józsika, aki életében nem ivott alkoholt, betért a Redőnyösbe, hogy igyon egy jaffát. Dudu addig molesztálta a szívlapáttal, míg Józsika beleegyezett, hogy iszik egy dekás gömöri keserűt a társaság kedvéért. Mivel ez közelstávol a város leghírhedtebb itala, a kocsma nagyrésze már előre berottyantott a röhögéstől, de ezt Józsika a nagy küldetéstudattól nem vette észre, Dudu meg szurkolt neki, veszettül hadonászva a krómozottal. Józsi az első korty után még csak meglepetten nézett, majd bután vigyorgott egyet. Hogy a törzsközönség hogy nézett ki ezekben a pillanatokban, azt el lehet képzelni. Ám ekkor Józsikán hirtelen elváltozások jelentkeztek, aztán a meglepetéstől leesett az álla. A putnoki templomkertbe temették, a város, a Kocsmatulajdonosok Egyesületének mind a 247 tagja, a Tűzoltózenekar, a Detox állomás (ahol sokáig küzdöttek az életéért) és a Nővérszálló hősi halottjának tekinti; ám a Redőnyöst veszélyesnek helynek nyilváníttatta, majd bezáratta a Köjál. Azóta sem érti senki, miként képes a gömöri keserű 1 mp alatt leégetni valakinek az arcáról csontig a takaró részeket. A legújabb kutatások szerint Józsikának allergiásnak kellett lennie valamelyik alkotórészre; a legtöbb szakértő a disznóparéjra gyanakszik.

Ennyi a történet, jó éjszakát gyerekek.

Labor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 217
Hömá, mikó tettek minket a ide?
Labor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 216
Hozzákötözlek a szódásszifonho, onnan ugyis eléred a borostartájt addig köccsönvesszük a sdzéked és magyünk egy kört. Ha mennél haza, a Pagátba leszünk.
Előzmény: PiásDudu (215)
zöldszilván Creative Commons License 2002.09.27 0 0 213
Bár félve az elutasítástól egy máltányos cserét ajánlanék fel Putnok derék alkoholistáinak: 3 cent gömöri keserűért hajlandó vagyok kezetekrere játszani lakóhelyem, Miskolc bármelyik kocsmasorát; 2 deci rizlingért az ivócimboráimat, 3 cigiért pedig a nagyanyámat.

Közlemény: Papos (Nyírség) és Kerecsend (Heves m.) általam történt említése nem a félrevezetést szolgálta, csak tájívó múltam csodába illő módon fennmaradt emlékfoszlányai köszöntek vissza az esti bevetés során ideiglenes magamba fogadott kannás oportóval együtt.

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 212
Kiegészíteném illedelemmel a krónikát egy Putnoki születésű hírességgel, aki Putnokiságát a nagyvilágban büszkén vállalja és a vele járó felelősséget és kötelességet maradéktalanul viseli.
1956-ban járunk. A történelmi zivatarok Putnokot is áztatták, október környékén váratlanul a Büdüs Masiniztában, a Rebetliben és - az azóta Dudu miatt sajnos bezárt - Redőnyösben egyezerre fogyott el a kadarka, a sütőrum és a vegyesgyümölcs pálinka. Az - akkor még falu - lakossága igen nehezen viselte a megpróbáltatásokat, melyek 36 órán át tartottak. Egyesek bánatukban Böbe néni dögkútjába vetették magukat - ők nem lettek híressek, míg mások, köztük Megykór Miklós disszidált. Miklós az USA-ban telepedett le, egy Southpark nevű csendes kisvárosban. Az egyszerűbb beilleszkedés végett nevét McCormick-ra változtatta. Egy rajzfilmmel sikerült befutnia, ahol fiával, Kennyvel együtt játszik és természetesen saját magát alakítja. Büszkék lehetünk rá, hiszen Putnokiságát emelt fővel és kissé sárguló szemekkel vállalja. Talán ő volt az első, aki televízióban egyszerre produkálta a hányás - fosás - vérzés mesterhármasát , méghozzá egy hétköznapi utcai kukába bele.
Le is lökök az egészségére egy deka cserkót.

DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 211
Ez de szép! Nem hivalkodó, de átgondolt, korrekt megemlékezes egy évszázados közösség megannyi hőstettéről.
Előzmény: PiásDudu (207)
kaviat Creative Commons License 2002.09.27 0 0 210
király :))) végre egy alapos munka

ui: kollégák, csak hogy evidenciában legyen, felhívom becses figyelmeteket arra, hogy szombaton délután a nagyréten bokaleszékelési versenyt rendezünk, mindannyiótok részvételét tisztelettel elvárom

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: PiásDudu (207)
sonne Creative Commons License 2002.09.27 0 0 209
ááááááállllllat!!! :)))

putnoki lantos dudu, elő tudod-e adni a krónikát lanttal és köcsögdudával kísérve is? te lehetnél a fő-áttrákció a putnok-napokon, ahogy picsarészegen pengeted a lantod, a köcsögöt meg telehányod-szarod.

Előzmény: PiásDudu (207)
Vakherda Pipi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 208
Hát ez nem valami korszerű történeti munka. Ezt onnét gondolom, hogy nem lehet benne ilyen szavakat olvasni, hogy "narratíva", "kontextus", "közbeszéd", meg "társadalmi konfliktus". Megérdemelné már Putnok, hogy valami új történelme legyen nekije. Már csak azért is, mert társadalmi konfliktusok mindig vannak, ahol egyszerre van jelen a régi meg a modern (szőlőbor - tablettás bor), vagy ahol kultárák érintkeznek (borovicska - törköly). Putnok, nézetem szerint, ilyen metszésponton fexik.
Előzmény: PiásDudu (207)
bocimobil Creative Commons License 2002.09.27 0 0 206
OFF

Höhö öreganyám ott élt. Szuhakálló-Múcsony. Szerencsére őt sosem árasztotta el a Szuha-patak amikor kiöntött. :)
Istenem azok a falusi érzések amikor ott nyaralhattanm..

ON

Előzmény: Vakherda Pipi (205)
Vakherda Pipi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 205
A 167. számú bejegyzés óta egy kortyot sem ittatok, megfigyeltem! (Én viszont 3,5 dl szentpéteri újramelegített rézelejit – sajna, nem tiszta cukorból főzték, volt benne valami szilva is, mindig ezekkel a biotermékes globalizációval jönnek –, amit a fokhagymás-paprikás abált szalonnához ajánlok, mert a segítségével kétszer is lehet élvezni a hagyományos népi ízeket).
Szóval, ne lopjátok ott isten szép napját ilyen kulturképek nézegetésével! Pláne Múcsony! Csak templom van ott, kocsma nincs? Mi köze a valósághoz ennek a honlapnak?
bocimobil Creative Commons License 2002.09.27 0 0 204
Mikor lesz már búcsú putnokon? Szívesen érezném már azt hamisítatlan putnoki búcsú fílinget az árokparton. Megtarthatnánk az "Igyunk két deci kevertet húzóra és menjünk egy menetet a ringlispílen" versenyszámot. Tavaly a Dőce Béla 7 kört bírt! Ezt az abszolút Putnok rekord eddig.
kaviat Creative Commons License 2002.09.27 0 0 203
hagyd, már több mint 1 éve írta, azóta már biztos látta településünk fellendülését

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: sonne (202)
sonne Creative Commons License 2002.09.27 0 0 202
FALU vs. VÁROS topic (http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=1001114&v=80)

"adi22 2001-03-10 09:17:57 (68)

' Felsőzsolca, Mezőcsát, Putnok, Szikszó' - nem hinném hogy Gabesz szeretne itt élni mert csúnyábbak és kissebbek mint egy falu, kivétel Putnok de az egy nyomortelep!!!!!!"

Vazze, rádugratom a kutyáimat, Pongót és Bangómargitot, ha még egy ilyet szólsz, adi22!!!

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 201
Asszem Putnok lassan vetekszik népszerűségben Alsókerepeccel. Ezt egy Turjaremetei bróker haversrác mondta a Dühös Masinisztában tegnap este, bár közben nyál is csorgott ki a szájából.
Erre ittunk pár deci hamvas szilva pálinkát, aztán mivel a Rozika volt a csapos nem akartam megsérteni, így mikor jött visszafelé a borsóleves kézenfogva a pálinkával, hát nem engedtem ki a számból. Néztem csúnyán kifele aztán nagy nehezen sikerült újra lenyelnem. Azé' elég jó, megspóroltam legalább 178 forintot.
zöldszilván Creative Commons License 2002.09.27 0 0 198
Végre hétvége! Ma eszte diszkó a Kultúrban! Biztos elkapom a Tompa Rozit. Már sodortam cigit is jóféle Óbester dohányból, Pajesz azt mondta arra gerjed a csaj meg a csavarlazítós Red Bullra Nem olcsó nő, de megéri, mer még válogatni is lehet, hogy a parkoló kukáinál, vagy a kanna raktárban oboázik-e, és minden pénteken megmosa a fogait.
sonne Creative Commons License 2002.09.27 0 0 197
azért a putnoki hivatalos honlapot is érdemes megtekinteni:

PUTNOK!!!

Előzmény: PiásDudu (196)
sonne Creative Commons License 2002.09.27 0 0 192
és azt hallottátok, hogy Stohl Buci jogsiját elvették? most olvastam a BAZmegyei Rikkantóban. hogy fog legközelebb lejönni hozzánk, hogy 250 forintból picsarészegre igya magát (5 deci kevert), utána meg valóságsót csináljon a falu asszonyaival???

dudu, szereljünk motort a régi kerekesszékedre és küldjuk el neki, azzal lekerekezhetne hozzánk néhanapján a szépemlékű Bucika!

Labor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 189
Tegnap este kurvarosszullettem de a budit azér sikerült megszerelni.
zöldszilván Creative Commons License 2002.09.27 0 0 188
A nagyanyám már nem űzi az ipart. Három cigiért viszont elmeséli milyen volt a frontkatonákkal medvelikőrt inni Szibériában. Az se rossz, ha elég részeg az ember!
Előzmény: sonne (183)
DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 187
Bizony bizony, nem mindennapi erőt rejtenek a putnoki borok!

És íme a putnoki bor titka! Minden a gondos elkészítésen alapszik, ezt nem érti meg a sok hevesi barom. Ezért nem lesz az egri bor soha olyan, mint az igazi putnoki!

Előzmény: PiásDudu (185)
DRT Creative Commons License 2002.09.27 0 0 184
Közben zajlik az élet Putnokon.

Bodorkai Laci a
Putnoki Leánygimnázium kollégiumának tanára kivitte kis növendékeit a Vadasparkba. Laci jól megfigyelte a természetes környezetet, mindenki jól szórakozott.

sonne Creative Commons License 2002.09.27 0 0 183
három cigiért mit csinál a nagyanyád? tegnapról maradt 1 a fülembe tűzve (magam sem tudom, hogy hogyan élte túl az estét), kettőt meg kaptam a Nagylaki Bélától, mert a múlt héten segítettem neki trafikozni (de sajnos csak szandokán matricát sikerült lopni).
Előzmény: zöldszilván (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!