Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34563

Úgy tudom hogy ugyan az a hatóanyaga mind a kettőnek. 

Előzmény: naivkezdo (34562)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34562

Szóval én pl nem tudom váltani a score-t/alfa solo-t, emiatt valszeg a réz marad csak. Ezért is teszteltem, kb 20ml-t raktam 10 literhez cuproxatból pár napja, nálam nem perzselt.

Előzmény: naivkezdo (34561)
naivkezdo Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34561

Meleg kell meg zöldkönyv. Itt nem adnak csak úgy, talán helyesen.

Ahogy olvasom, más környéken simán kiadják. 

Előzmény: kavicsos64 (34558)
taormina001 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34560

érdeklödnék, hogy Tafrina ellen kell-e még permetezni? 3-szor volt eddig: Vegesol, Score és Folicur.

Meggy-és sárgabarack virágmoniliával kell-e még számolni?

Egres amerikai lisztharmattal? Múlt héten kapott utoljára Thiovit Jet-et.

Kártétel jelenleg nem látható. A sárgabarackon volt nagyon enyhe kártétel, de már levágtam.

kavicsos64 Creative Commons License 2021.05.01 -1 0 34559

A baj az hogy itt nem az a probléma hogy Alfi vagy bárki más kipermetez-e pár kiló bogarat vagy sem ! Az igazi probléma a globális felmelegedés ! Mivel én nagyüzemi mezőgazdaságban melózok egy kicsit másképp látok sok mindent ! Igazából a nagyüzemben már alig van vegyszer ,az elmúlt néhány évben olyan új vegyszerek jelentek meg amiket nem is ismerek ,még a nevüket sem láttam soha ,évente másféléket hoznak ,a fele csupa környezet szennyezés csak ,nem érnek semmit ! A mezei aszat gyakorlatilag egyed uralkodó a táblákon semmilyen vegyszer nem öli ki ,legfeljebb a gyomirtók új fajtáitól alacsony marad de a kevés termőtalajt fogyasztja . Na most képzeld el amikor egy négyzetméterben 80-100 tő aszat nő a rövid tárcsával is kétszer kell végig menjek rajta hogy kb 2/3-adát kivágja ! Az időjárás okozta időablak meg olyan pici már hogy mire a talajmunkákkal elkészülünk az eső miatt nem tudunk vetni ! Itt állunk egy 25% bolti áremelkedés előtt a fizetések meg nem nőnek ! A mezőgazdasági munkák meg elmaradnak a kedvezőtlen időjárás miatt ! Ha még néhány éve lesz ilyen ,mit fogunk enni ??? Lehet hogy lesznek bogarak kilószám meg méhecske is ,csak mia fenét eszik a sok ember ! Ha így folytatódik ez az irány hamarosan az 1800-as évek hatalmas gabona terméseivel nézünk szembe ,de a gyümölcsök is  kb olyanok lesznek mint abban az időben ! Nemrég olvastam egy tanulmányt jelenleg a termés biztonsági határ a Tátra vonalába tolódott felfelé északnak . A mezőgazdasági országunk jelenleg a tönkre menés szélén egyensúlyoz ,és ez az elmúlt 3 évben jelent meg ! 2-dik éve nincs barack ,de az idén a cseresznye termés is ment a kukába ,de a fákat akkor is permetezni kell ha nincs rajta termés de erre a termelőknek nem lesz pénze ,de nagyon vegyszer sem ha még tovább verik a balhét a méhészek ! És már írtam csak a falumban 1000 kaptár felett van az állomány ,mit enne ennyi méh ,amikor a földek üresek ,vagy olyan kultúra van bennük ami nem  termel nektárt  ??  A repce gyakorlatilag megszűnt felénk ,mint egyedi nagy tömegben termesztett növény ! Az előzetes becslések szerint a napraforgó is hasonló sorsra jut mert felére esik a felvásárlási ára az orosz mezőgazdaság felfutása révén ! Ennek megint a méhek fogják meginni a levét ,és pusztulni fognak a méhészeknél ! Ezért a balhéért megint újabb vizsgálatok lesznek és megint vegyszer kivonások ! De megértés vagy kompromisszum nem lesz, és a méhészek sem értik meg hogy 1000 kaptárnyi méhnek táplálékra van szüksége, ha nincs mit enni megdöglik !!!! Túl sok méh van kis területen zsúfolva ! Rég szabályozni kellene az állományukat ! De a méhész évi 5-10 milliós haszna sokakat jólétbe ringat ! De elértünk a táplálék lélektani határához ,vagy már túl is léptük azt ! De ezt senki nem vizsgálja !

Előzmény: van_Persil (34557)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.05.01 -1 0 34558

A Folicurnak meleg kell csak akkor hat .

Előzmény: Törölt nick (34556)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.01 -2 0 34557

Nem véletlen tiltották be a Bi58-at, hidd el. Gondold végig, hány hasznos ízeltlábú lehet a területeden (a nagyrészéröl azt se tudni, hogy eygáltalán léteznek. namármost, ha te egy ilyen szerrel, ráadásul többször, végigpermetezed, akkor garantáltan ízeltlábú-sivatagot fogsz teretmteni, aminek az lesz a következménye, hogy el fognak szaporodni pl. a levéltetvek és más, repülni képes kártevök, mert azok imádni fogják, hogy nincsenek ragadozók a területeden, amire válaszul megintcsak permetezni fogsz.

Nem szeretnék a közeledben lakni, és nem a kullancsok ottléte miatt...

Előzmény: alfi13 (34553)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34556

Ez a második kör volt chorussal, jövő hétvégén topassal akarom fújni, vagy folicur soloval. De lehet a Folicur Solo lesz, mert az jó tafrinára is, és nem kell külön külön permetezni. 

Előzmény: kavicsos64 (34555)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34555

Ha jól emlékszem a Chorusnak úgy 1 óra elég hogy felszívódjon ! Csak ajánlatos majd 6-7 nap múlva ismételni ,mert az időjárás úgy mutatja esős idő lesz kb 12-14 napon keresztül !

Előzmény: Törölt nick (34554)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.01 0 0 34554

Üdv. Tegnap este megpermeteztem chorussal, meg az őszit alfa soloval, ma reggelre pedig szakad az eső. Szerintetek használt valamit a permetezés, felszívódot, vagy potyára fújtam ki. Muszáj voltam most megcsinálni, mert jövő héten csak pénteken lenne időm leghamarabb. 

alfi13 Creative Commons License 2021.04.30 0 1 34553

A Bi58-at nem én találtam ki a Növényvédő állomás igazgatója javasolta kb 25ével ezelőtt. A kullancs életmódját ismerem a védősáv kialakítása nem megoldható.

Előzmény: van_Persil (34550)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.04.30 0 2 34552

"A növények rovarkártevői ellen használt Decis Mega kiváló mellékhatást mutat a kullancsok ellen is. "

A bukottak gyülekezete ajánlja, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
https://www.nak.hu/agazati-hirek/mezogazdasag/146-novenytermesztes/98989-a-tavaszi-kartevok-elleni-teendok

Tájékozódhatnál, mielőtt reflexből lehülyézel valakit, mert így csúnyán beégtél.

Előzmény: van_Persil (34530)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.30 -2 1 34551

A kullancsok legközelebbi rokonai az atkák. Ugyanolyan az életciklusuk (hat lábú nimfa, 8 lábú kifejlett állat), ugyanúgy gazdaszervezetből szívják azok testnedveit és ugyanúgy vírus/baktériumvektorok. Teljességgel értelmetlen dolog azért rovarölővel permetezni a füvet, hogy ott ne legyen kullancs, ami belemehetne a macskákba, mert a macska öntörvényű állat, nem tudod megparancsolni neki, hogy csak a te kerteben járkáljon, cserébe rengeteg hasznos élőlényt legyilkolsz.

Előzmény: tanárnéni kedvence (34544)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.30 -3 1 34550

Namármost, ha te a decissel tudod irtani a kullancsokat, akkor kb. mindenféle ízeltlábút (talán egyes bogarakat nem) is irtassz vele, azaz baromi környezetrongáló vagy. A Bi58 pont azért lett betiltva, mert minden ízeltlábút leszedett, amit elkapott.

Sokan azt hiszik, hogy a kullancsok a fárúl pottyannak ránk. tévedés. A fűből/aljnövényzetből másnak fel. ha a kert erdőre fut ki, akkor az erdőszélen fel kell szántani egy védősávot, azon belül pedig alacsonyan tartani a füvet/aljnövényzetet. Persze ez nem gátolja a macskákat, hogy a nagy gazban caplassanak.

Előzmény: alfi13 (34546)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.30 0 0 34549

Nos eltelt pár nap, perzselés nem látszik, viszont minden jobban néz ki. Hogy ez a koktél (felszívódó, cuproxat, wuxal ascofol) vagy a jó idő miatt van, passz.

Előzmény: naivkezdo (34512)
zsorsz Creative Commons License 2021.04.30 0 0 34548

"a tűt meg beleszúrom egy parafa dugóba. mondjuk gyanús, hogy így is elpárolog egy idő után."

 

Azért a dugó lélegzik, a tesa szalag meg nem. 

Előzmény: szicsu1007 (34547)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.04.30 0 1 34547

Ez a tűben hagyom parafával nem is rossz ötlet. Egyrészt két hét múlva már "nyomozni" kell a permetnaplómból, hogy mennyit szívtam ki az 5 ml-ből (és hogy mennyi maradt). A fecskendőben meg látszik a maradék "ml".

És a parafa dugós zárás gyorsabb és egyszerűbb, mint TESA szalagot tekergetni.

Szerintem jól kell zárnia a parafának (mint a borosüveget:-))).

Át fogok térni.

Előzmény: Didergő Király (34539)
alfi13 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 34546

Igen szerintem is így van a Decis írtja a kullancsokat. Mikor megszünt az Actellic 50 akkor elmentem az  akkori Növényvédelmi állomásra és ott kérdeztem most akkor mivel permetezzek mert egy erdő szélén van a telkem és a permetezésel gyérítettem a kullancsokat, ott azt mondták Bi58 vagy Decis és mivel már Bi58 sincs Decisel permetezek minden évben. Tavaly nem tudtam permetezni a cicák  tele voltak kullancsl.

Előzmény: tanárnéni kedvence (34544)
zsorsz Creative Commons License 2021.04.30 0 0 34545

Fonpörszl-t elképzelem mint tanárt, ahogy kezében pálcával sétál a padsorok között. Jó alkalom volt Bőrzekének egy körmöst kiosztani.:)

Előzmény: tanárnéni kedvence (34544)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.04.30 0 2 34544

Itt ezt írják:

Bár kullancs ellen nevesített irtószer nincs forgalomban, a kullancsok egyáltalán nem különleges élőlények, szinte bármilyen irtószer képes pusztítani őket.

...

pl az általánosan felhasznált piretroid hatóanyagokkal

 

Nekem sosem tanították biológiából, hogy milyen vegyszer mely élőlényeket írtja, úgyhogy semmivel nem meggyőzőbb az érvelésed, mint a fenti állítások. Ettől persze még lehetne igazad.

Előzmény: van_Persil (34530)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.04.30 0 0 34543

Akkor ez átverés?

Előzmény: van_Persil (34540)
gesszti Creative Commons License 2021.04.29 0 0 34542

Bluecorp áfonyán találtam ezeket a foltokat. Van ötletetek, hogy mi ez?

van_Persil Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34541

Egy-két napja írtam (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158152942&t=9020473), hogy a met.hu radarképe elég pontos, azt, ill. a met.hu-n a WRF térképes elörejelzésének csapadéktérképét nézve egy-két órával elöbb meg tudod állapítani, hogy lesz-e nálad esö, azaz biztosan neki tudsz-e állni a permetezésnek. Ha félsz, hogy lemosódik, használj permetezéskor nedvesítöszert (pl. Silwet-et, de van több más, esetleg olcsóbb szer is, akár kis ampullában is).

Előzmény: smorgasbord (34533)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34540

Írtam már, hogy nincs vegyszer, ami irtja, már csak azért sincs, mert ami tudná irtani, az esetleg vinné a pókokat is, vagy a ragadozóatkákat, ezért nem készítenek kullancsölö permetszert. Ahogy írtam már, gyéríteni ill. elüldözni tudod öket rövidre nyírt füvel/aljnövényzettel, ill. ha a faleveleket összel összegyüjtöd és eltávolítod a területedröl.

Előzmény: smorgasbord (34532)
Didergő Király Creative Commons License 2021.04.29 0 0 34539

igen, műanyag ampullák voltak. amelyik széttört, az kifolyt teljesen, a másik meg azért folyt ki részben, mert elbillent, amikor megszúrtam. a satu nem rossz ötlet. igazából, ha nem kapkodtam volna, akkor talán nem rontom el. viszont én az egészet fel szoktam szívni, és az injekciós tűben hagyom a maradékot. a tűt meg beleszúrom egy parafa dugóba. mondjuk gyanús, hogy így is elpárolog egy idő után.

Előzmény: szicsu1007 (34501)
smorgasbord Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34538

Akkor adtam a sz@rna@k egy pofont!

De legalább a Decis megölte azt, amire ráment.

Előzmény: kavicsos64 (34537)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.29 0 0 34537

1 óra szerintem kell neki hogy felszívódjon !

Előzmény: smorgasbord (34533)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34536

Gyapjú pokróc húzogatva a füvön és fentakadnak rajta !

Előzmény: smorgasbord (34532)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34535

Ha felakad vele fel is köti magát a macska !

Előzmény: öreg_néne_b (34525)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 34534

Nem védő oltásuk van hanem egy olyan pillanatragasztó szerű tubusban ,kilóra van a dózis, kis folyadék, és a nyaka bőrére kell ráfolyatni ,a tarkóján hogy ne tudja lenyalni ! Állatgyógyászati boltban árulják !

Előzmény: smorgasbord (34524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!