Keresés

Részletes keresés

attil1111 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 539
Sziasztok urak

Segítséget kérnék.
Maximum180 pénzből szeretnék gépet venni. Mondjuk ez a D5000 miatt lett ennyire feltornázva. 18-105-el ár/érték arányban tökéletes választásnak tűnik.
Ami a dillemám:
A videózás lehetősége nekem nem számít. Általános felhasználásra venném a gépet, első dslr fényképezőm lesz. Ami a lényeg, a képek minősége.
Egy D3000 ugyanezzel az optikával rosszabb képeket tudna?
D3000-et két optikával (18-55mm VR + 55-200mm) 20-al olcsóbban tudnék venni táskával és mem kártyával.
Használtan ajánlottak 100 alatt Olympus E-520-at 2 optikával. Ezt kéne megvennem (ha jó állapotú) azt kész, nem?
Vagy érdemes plusz ~100-at költeni a D5000 18-105-re ?
Fontos az ár/érték arány.

Köszönettel, Attila
funlovin Creative Commons License 2010.09.03 0 0 538
Ezt megkérdezed mindenkitől, aki így érdeklődik?
Előzmény: ceruza_elemér (537)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.09.03 0 0 537
Ha már adott a "kedves hirdető" email címet miért nem levelezítek le??
Előzmény: funlovin (536)
funlovin Creative Commons License 2010.09.02 0 0 536
Aktuális még a váz?
Előzmény: onoré72 (505)
GamMa Creative Commons License 2010.08.31 0 0 535

"A mindebből jpg-re konvertálni képeket akkor hasznos, ha internetre, vagy igénytelen ismerősöknek szánunk képeket."

 

Ez azért kicsit erős. Ráadásul háttérinformáció nélkül, látatlanban ítélkezel másokról.

Igazságtalan.

Előzmény: ceruza_elemér (533)
vadmurok Creative Commons License 2010.08.31 0 0 534
"A fotózás során rengeteg bűnt lehet elkövetni, ezek közül az egyik legnagyobb, ha nem rawban fotózunk."

Folyamatosan bűnözök, nézek is mindig a hátam mögé, jönnek-e a kommandósok!

Most jöttem ré, hogy az a sok fotós is miért járkál úgy, hogy állandóan nézegetnek maguk körül. Ők is bűnözők!
Előzmény: ceruza_elemér (533)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.08.31 0 0 533
Ez mindenképpen értékes információ.

A RAW-ról:
A fotózás során rengeteg bűnt lehet elkövetni, ezek közül az egyik legnagyobb, ha nem rawban fotózunk. A második, ha nem archiváljuk (lemezre írva is) a raw állományunkat. (A kidolgozott képeket lzw tömörítésű TIF-ben érdemes tárolni, nem azonos lemezen!)
A mindebből jpg-re konvertálni képeket akkor hasznos, ha internetre, vagy igénytelen ismerősöknek szánunk képeket.
Előzmény: Törölt nick (530)
fejes.i Creative Commons License 2010.08.29 0 0 532
Természetesen. A számítógéped és a használt szoftver is jóval nagyobb számítási kapacitású és megfelelően több ideje van (amennyi csak kell) a jpg előállítására.
A fotógépnek erre korlátozott az ideje és a kapacitása. Ennek ellenére az egyes vázak által gyártott jpg képek is erősen különbözhetnek. Anno a D70 és a D40 gyak ugyanazt a szenzort tartalmazta, a D70 jpg-je csapnivaló mégis, a D40-é viszont egészen jó.
Előzmény: Törölt nick (530)
jantamron Creative Commons License 2010.08.29 0 0 531

Egy pár napig távol maradtam a fórumtól, így picit megkésve, de köszönöm a válaszokat RAW konvertáló szoftver ügyben.

Aszpirin Creative Commons License 2010.08.27 0 0 529
Esetleg így: az eladó még május 1 előtt szerezte be a Nikon Kft-től, így arra még a régi garanciafeltételek gvonatkoznak?
Csak egy tipp, nem tudom biztosan.
Előzmény: mikac (528)
mikac Creative Commons License 2010.08.27 0 0 528

Sziasztok !

 

Látok pár helyen hirdetni D5000 -et 2 év garanciával. A hivatalos Nikon szervíz szerint május 1-től 3 év garancia van a gépekre, ha esetleg külföldi beszerzés, akkor pedig a Nikon európai garanciája (amely egyébként Mo-ra is érvényes) vonatkozik a gépre, ami viszont 1 év. Akkor a 2 szerintetek hogy jön ki ?

 

 

HG_Timber Creative Commons License 2010.08.26 0 0 527
Jaja, nélküle jobb volna, de ez van.  Ritkán, de megjelenik a vonal.
Előzmény: Aszpirin (521)
fejes.i Creative Commons License 2010.08.26 0 0 526
Kifejezetten azután kezdtem kötegelve konvertálni, amikor felfedeztem, hogy a D300 pirosa nem piros jpg-ben. Viszont a képeim zöme nem érdemel egyenként pár perc törődést, vigye az automatika... :)
Előzmény: ceruza_elemér (525)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.08.26 0 0 525
Általában egyetértek veled, ..........

Nekem már ez is elég :-)
Előzmény: fejes.i (524)
fejes.i Creative Commons License 2010.08.26 0 0 524
Általában egyetértek veled, csakhogy:
- ma jóval több képet csinálunk, mint amit értelme van precízen kidolgozni
- a kötegelt konvertálás is jobb eredményt ad, mint a gép jpg-je. Ne felejtsük el, hogy fotógépbe épített számítógép kapacitása nem teszi lehetővé olyan tudású RAW konverter futtatását, mint ami a PC-ken futhat.

Ezért igenis kötegelve konvertálok és amit érdemes, azt egyenként kidolgozom újra. Legtöbbször nem érdemes.
Előzmény: ceruza_elemér (522)
Aszpirin Creative Commons License 2010.08.26 0 0 523
Láttad már, hogyan lehet DxO-val vagy Lightroom-mal konvertálni? Na, az az igazi.
Ráhúzni egyfajta beállítást több képre is, az egyéni módosításokat (vágás, forgatás, korrekciók, stb) ahol kell beállítani, majd hajrá, kötegelt konverzió.
Előzmény: ceruza_elemér (522)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.08.26 0 0 522
Kötegelve konvertálni, az fából vaskarika.
Épp az a lényeg, hogy a képeket egyesével elemezve, még raw fromátumában kell minden lehetséges módosítást elvégezni, amit a konverter megenged. Néha lehet ez alól kivétel is, de azért többnyire így van.
Előzmény: fejes.i (520)
Aszpirin Creative Commons License 2010.08.25 0 0 521
Jópofa dolog ez. Ha adott egy tervezési hiba, amit már nem lehet javítani, akkor írd bele a kézikönyvbe, hogy ez normális jelenség, és máris nincs hiba :-)))

Azért vonal nélkül mégiscsak jobb volna, nem?
Előzmény: HG_Timber (516)
fejes.i Creative Commons License 2010.08.25 0 0 520
Őszintén szólva nem tudom, mi van a D5000 dobozban :) nem néztem.
PS3 konverterét használom vagy a Capture NX-et (ez utóbbiból a régebbit, az volt a D300-hoz a dobozban), mindkettő tud kötegelve konvertálni.
Előzmény: jantamron (518)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.08.25 0 0 519
Én próbáltam már ezt azt, mindíg a Photoshop beépített raw konverterénél kötöttem ki. Más konverterek is éppolyan jók lehetnek, csak meg kell tanulni a kezelésüket. Hajszálnyi különbségek vannak minőségben a jobb konverterek között, szerintem ebből a szempontból nem nagyon érdemes többfélével foglalkozni.

A raw konverterek persze fejlődnek, és a fotós is fejlődik az idők előrehaladtával.
Tehát ugyanabból a raw-ból, adott esetben egy későbbi időpontban mégjobb képet képes készíteni. Már akinek megvan.....


Előzmény: jantamron (518)
jantamron Creative Commons License 2010.08.25 0 0 518
Mi a tapasztalatod (vagy a többieknek), a dobozba csomgolt gyári szoftver is jól működik, vagy érdemes valamilyen profibb szoftvert keríteni? Bevallom még nem próbáltam egyiket sem.
Előzmény: fejes.i (517)
fejes.i Creative Commons License 2010.08.25 0 0 517
Általában bármilyen RAW konverter alapbeállításai is jobb eredményt hoznak, mint a váz jpg-je - bár ebből a szempontból is másként vannak hangolva vázak.
A D5000 esetében még nem néztem ilyen vájt szemmel, de a D300 nál nekem a piros szín jpg-ben mindig eper(koktél) felé megy el. RAW konverterrel visszakapom az élénk pirosat.
Előzmény: HG_Timber (515)
HG_Timber Creative Commons License 2010.08.24 0 0 516

fotóssrác!

 

Köszi a megnyugtató felvilágosítást! Kipróbáltam, és tényleg a többi (éppen aktuális) fókuszponthoz is kihúz egy vonalat. Kicsit fura, hogy ott lesz egy plussz, felesleges vonal, ráadásúl kicsit elcsúszva. Majdnem, hogy zavaró.

 

Ha minden igaz, megtaláltam a használatiban az erre vonatkozó infót:

 

"Ennek a kereső-kijelző típusnak a jellemzőiből adódóan előfordúlhat, hogy finom vonalak sugároznak kifelé a kiválasztott fókuszpontból. Ez a jelenség normális, és nem utal hibás működésre."

 

Megnyugodtam... Köszi!

 

Előzmény: fotóssrác (514)
HG_Timber Creative Commons License 2010.08.24 0 0 515

Köszi az infót!

RAW-ban majd késöbb próbálkozom, egyelőre a jpg is megteszi, főleg azért, mert a D5000 jpg-je nagyon tetszik. Egyedül árnyékban, pl. erdőben, fák között nem tetszik az automata fehéregyensúly, ill. valamivel melegebb, kevésbé kékes színeket várnék el az automatától. De majd finomhangolom.

A RAW fájlokat nem tudom mivel dolgozzam fel, hogy jobb minőségű képeket kapjak, mint a gép jpg-je, ja meg nem tudom, hogy elég-e az, hogy ha pl. egy raw feldolgozó progi alapbeállításaival készítek jpg-t.

 

Hali!

Előzmény: ceruza_elemér (513)
fotóssrác Creative Commons License 2010.08.24 0 0 514
Helló!

A vonal az aktív fókuszponthoz tartozik.Ha egy másikat jelölsz ki akkor ahoz tartozó volal jelenik meg. Ez a normál működés.
Előzmény: HG_Timber (512)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.08.23 0 0 513
A vonalról nem merek nyilatkozni. A fehéregyensúly csak jpg formátum estén okozhat gondot, ahhoz meg szerintem kár ilyen komoly gépet használni. Én ki sem próbáltam jpg-ben, de nem valószínű, hogy általában ne lenne jó.
Előzmény: HG_Timber (512)
HG_Timber Creative Commons License 2010.08.23 0 0 512

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

A minap észrevettem egy furcsaságot a D5000-em keresőjében: Bekapcsolt állapotban, ha belenézek a keresőjébe látok egy oda nem illő vonalat a középvonaltól kb. 0,5 mm-re jobbra, függőlegesen belógva a középső fókuszpontig (bekapcsolt segédráccsal 1. ábra, kikapcsolt segédráccsal 2. ábra).

 

1. ábra

 

Mi a franc lehet az a vonal? Csak bekapcsolt állapotban jelenik meg. Kikapcsolva eltűnik.

 

 

Ha tudtok segítsetek legyetek szívesek!

 

Illetve kérdezném, hogy mindenkinek autoWB-ben olyan kékes, hideg árnyolatú minden kép? Úgy érzem, hogy soha nem képes eltalálni a valósághoz mégcsak közelsem megfelelő fehéregyensúlyt (WB auto-nál).

 

Köszönöm előre a segítségeteket!

 

Üdv!

Nolf Creative Commons License 2010.08.13 0 0 510

Hello kérlek segitsetek.

 

Vettem portré markolatot ezért eléggé sokat fotozók "függőlegesen".

Menübe betudom állitani hogy forgassa be a kéept 90 fokkal és ne a PC-n kelljen egyesével?

 

Nem találom a menübe sehol, lehet nincs is is funkció?

 

köszi a helpet

Laci

vadmurok Creative Commons License 2010.08.12 0 0 509
Vegyél Raynoxot, a közgyűrű ehhez a felszereléshez nem a legoptimálisabb.
A Raynox (és minden előtétlencse) a minőségből vesz le, a közgyűrű a fényerőből.
Előzmény: balbek (507)
onoré72 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 508
 Univerzális Led-es makro körvaku eladó.Nikon, Canon, Fuji,stb. Teljesen új, dobozos.

48 db led, hálózatról, vagy 2 db AA elemről működik. Vakupapucsba csatlakoztatható, 3 megvilágítási mód(jobb o,bal o , teljes kör)

A hálózati adapterrel, 49mm, 52mm, 55mm, 58mm, 62mm or 67mm-es adapter gyűrükkel

Ára :16.000.-Ft

06-70-385-5550       Bp. IX.kerület.

jesztl.andras@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!