Ezek nem postabélyegek, hanem jótékonysági, missziós segélybélyegek, alighanem a fuldai bencés (?) kolostor kiadásában. Mindezt a kép alapján írom, sohsem láttam ilyent még, az értékéről a legcsekélyebb sejtésem sincs.
Gyerekkoromban hozzámkerült bélyegek felől érdeklődnék, valaki tud-e bármilyen információval szolgálni. Németországból származik legjobb tudomásom szerint, eddig nem találtam róla információt. Képet csatolom, remélem sikerül.
most néztem egy bp-i kereskedő honlapján, az 1960-69 10 évfolyamot egyben 20E ft-ért árulja postatisztán. Nyilván gyűjtők között ennél csak olcsóbban megy el. Ha hiánytalanok az évfolyamok, esetleg árverésre is beadhatod, így egyben még beveszik és elindítják 1000 Ft-ról.
Régi árjegyzékek: olyan bélyeggyűjtő kör , bélyegszakkör, ahol gyerekekkel foglalkoznak, tudná használni, oktatásra.
A régi bélyegzéseknek, emléklapoknak van jövője, vagy máris értékes, vagy az lesz (pl. a visszatérés bélyegzőkből viszonylag sok van - egyelőre).
Az FDC-k sajnos leginkább csak azokat érdeklik, akik kiállítanak, nekik viszont valóban futott FDC a vágyálmuk...
A 60-as, 70-es évek postatiszta anyagával mit lehet tenni?
1. Most még el lehet levelezni - legalább a névértéke visszajön, a kereskedő is valószínűleg annyit adna érte.
2. Fel lehet tenni aukcióra 1 Ft-tól, aztán hátha valakinek kell... (kicsi a valószínűség).
3. Oda lehet adni egy kezdő gyűjtőnek, érdeklődő kisgyereknek: na neki viszont nagy kincset jelenthet.
Kis kommentár: Az ötvenes években jó befektetésnek látszott a bélyeg: akkor még volt értéke. Így aztán a "gyűjtők" száma felkúszott 200 000-re, köztük volt, aki több példányt is vásárolt, ergo a posta felvitte a példányszámot 700-800-900 ezerre (fontos exportcikk is volt!) Nahát ezért nincs értéke annak a korszaknak.
Ma van kb. 15000 regisztrált gyűjtő, egy-egy sorozat megjeleni 100 000 példányban - egészen jó felé alakulnak/alakulnának a dolgok. Csak most meg a posta nyerészkedik: borzasztó magas névértékek és a lepedőnyi ívek rengeteg embert elriasztanak. Kár. (Bocs' a sok szövegért!)
(Írom mindezt vérző szívvel, hiszen magam is gyűjtő lennék...)
Kár. Akkor ez, ha úgy adódik, még gyújtósnak jó lesz.
Más:
Van néhány emlékbélyegzős kivágott papíron, képeslapon lévő bélyeg, "Léva visszatér", "Kassa visszatér" és hasonlók címmel, valamint a Kormányzó emlékbélyegzős boríték, a Kormányzó születésnapi emléklap (Horthy), Bem blokk, Bélyegnap1947 kisív, egyebek, régi portós és hírlapbélyegek egy másik albumban. A harmadikban pedig, többnyire 60-as, 70-e évekből blokkok, postatiszták, sorszám nélküliek és FDC-borítékok emlékbélyegzővel.
Csere is érdekelne fotós, vagy elektronikai cuccokra.
Ma egy postai dolgozóval beszélgettem a karácsonyi bélyegekről, nagykarácsonyi matricáról stb., és szóba került, hogy év végéig el kellene használni a régebbi forint-fillér maradék bélyegeket.
Azt mondja erre: most emlegetik ezt a szabályt, de nem fog arra igazából senki sem figyelni...
Hihetőnek hangzik a dolog, ha csak a legutóbbi hetek élményeit elevenítem fel:
- több esetben voltam tanúja/szenvedő alanya annak, hogy a postai ablaknál a "Belföld" feliratú bélyeget reklámmatricának nézték (pedig hány éve jelennek meg ilyenek!),
- az 50 f-es bélyeget rendszeresen 50 Ft-nak nézik (ez nekem éppen nem kellemetlen -:),
- nagyjából bármit ragasztottam is fel egy-egy borítékra, évek óta nem portóztak meg semmit.
Azzal búcsúztam az ismerőstől, hogy ha sikerül kicsikarni a postától egy portózott levelet, az díszhelyre kerül a gyűjteményben...
Szóval: hajrá, vegyes bérmentesítésekre fel! (dec. 31. után is)
Kaptam egy füzetet amibe van pár bélyeg (német, magyar, osztrák, spanyol, lengyel, angol, belga kongó, lengyel, amerikai, francia, jugoszláv, román). Nem nagyon értek a bélyegekhez, de szeretnék megtudni pár dolgot, hogy például kb mikoriak('30-as, '40-es évekre tippeltem), mennyire gyakoriak és van-e valami értékük? Köszönöm is előre a segítséget!
Magyar bélyegsorozatok a 60-as évekből, postatiszta, egy-egy sorozatból több példány is van (2-7db):
Műkorcsolya, Labdarúgó VB, Nagy idők, Népviselet, Innsbruck, Új év, Űrkutatás, Halasi csipke, Tokió 1964, Virágok-többféle, Lepkék-több, Űrhajósok-többféle, Holdraszállás, Olimpiai játékok, Festmények-több, Lenin, Hortobágy-szelvényes, Visegrád, Operák, Olimpiai játékok-szelvényes, még néhány egyéb.
Egyben szeretném eladni, irányár 35.000.-Ft.
Ha érdekel valakit Magyar bélyegek árjegyzéke 1971-1991, egyben elvihető, grátisz.
Köszönöm az információkat. Sikerült egy bélyeg katalógust megnéznem, de abban ez így ilyen formában nincs nyilvántartva. Elképzelhető, hogy reklám kiadványból származik, bár akkor biztos legalább 25 éves reklámkiadványból. Azért még 1x köszönöm a választ...
Ha ez igazi bélyeg (nem reklám- vagy egyéb kiadvány), akkor feltehetőleg értékes darab. Ugyanis léteznek ilyen tévnyomatok - akár az eredeti kép, akár annak inverze, ragasztón rajta vagy ragasztó nélkül. Elég jól nyilvántartott darabok ezek, komoly értékkel.
nem értek a bélyegekhez, de lenne egy kérdésem. Milyen bélyeg az aminek mindkét oldala ugyanaz? Nincs ragasztó hátulja, amit megnyalni szokás, helyette ugyanúgy bélyeg a hátulja?
köszönöm szépen, alapinfónak jó, tudomásul veszem hogy jelenleg ilyen a piac. mondjuk ha esetleg eladom akkor csak egyben menne az egész, de nem kell kapkodjak. 32 év gyújtöi munkáját nem herdálom el 2 perc alatt. viszont klassz lenne ha valahol utána tudnák nézni, mennyit érnek nagyjából az évjáratok.