Keresés

Részletes keresés

Mr Reacher Creative Commons License 2023.02.04 0 0 8282

Próbáld ki másik számítógépen.

Előzmény: lacapa1948 (8281)
lacapa1948 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 8281

Tisztelt Fórumozók! 

1 éve vettem egy kindle oasis (10TH) e-bookot. Akkor minden további nélkül tudtam laptopról feltölteni könyveket. Természetesen van az Amazonon fiókóm.

Most szerettem volna újra könyveket rátenni,de hiába csatlakoztattam usb-n keresztül,nem ismerte fel a laptopom. Rezeteltem (40 sec),de utána sem történt semmi.Cseréltem usb kábeleket,de egyikkel sem csinált semmit.Ezek után felmentem az amazon fiókomba,hogy ott hátha tudok valamit csinálni.

Meglepetésemre a saját két létrehozott könyvtáramat felismerte,de a benne lévő könyveket nem jelenítette meg. Csa az eredetileg programban levő könyveket ismerte fel. Meglepődtem,amikor az egyik könyvnél felajánlotta az usb általi letöltést a számítógépemre,ami működött.

Ha valaki tudna segíteni,nagyon szépen köszönöm.

Üdvözlettel:

Lacapa1948

Degeczi Creative Commons License 2023.01.19 0 0 8280

Mivel a fölösleges "line-height" okozza a problémát, pl. az EPUB->AZW3 konverziónál a Stílusok fülön a "teljesen eltávolítani kívánt stílus-információk" szövegmezejébe egyszerűen ezt beírod és kiszedi.

Előzmény: asdf456 (8279)
asdf456 Creative Commons License 2023.01.19 0 1 8279

Hát nekem 2 pillanatnál is tovább tartott, de sikerült, és a betűméretet is át állítottam.

Így már egészen elfogatható. Eddig  a Calibre-t csak a konvertálásra használtam.

Köszönöm hogy segítettél.

Előzmény: Degeczi (8276)
Degeczi Creative Commons License 2023.01.18 0 1 8278

Érthetetlen, tényleg :(

Az e-book formátum egyik fő szempontja a szabadon átformázható megjelenés, ami alapvetően fontos, hiszen a megjelenítő hardverek képességei is igénylik ezt, de az egyéni preferenciák is. 

Erre ezt lövi ki az ilyen módon formázott könyv, ráerőszakolva a készítő saját ízlését másokra - mintha csak egy készre tördelt PDF lenne...

Előzmény: Mr Reacher (8277)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.01.18 0 1 8277

Ez valami új becsípődés lehet, mert én is gyakran futok bele nagyobb sortávolságú könyvekbe. Sokat át is konvertálok, mert a kindle kisebb sortávolság beállítása sem a szemeimnek tesző.

Előzmény: Degeczi (8276)
Degeczi Creative Commons License 2023.01.17 0 1 8276

Nem konvertálási hiba: csókoltatom aki a könyvedet készítette... 

 

Letöltöttem, dupla sormagasságot állított be (line-height: 2), ami már a számítógépen is így jelenik meg:

 

 

Szóval a könyv hülyesége, ami egyszerűen csak azért nem jön elő MOBI-ban, mert az annyira buta formátum, h még sorközt sem lehet benne definiálni...

 

Ez is egy érv a Calibre használata mellett, azzal egy pillanat alatt eltávolíthatóak ez a hülye formázás, és attól kezdve extra sortáv nélkül jelenik meg:

 

Előzmény: asdf456 (8275)
asdf456 Creative Commons License 2023.01.17 0 0 8275

Köszönöm a választ. Csak örültem hogy nem kell már átkonvertálni EPUB-ról, de azt írták hogy az AZW3 formátum küldése is megszünik e-mailban.

Mindegy majd lapozok, csak szemléltetés képpen csatolom a különbséget.

Előzmény: Degeczi (8274)
Degeczi Creative Commons License 2023.01.12 0 0 8274

A hivatkozott hozzászólásban nem pont erről volt szó (hanem Calibre-ben archiválásról, arra tökéletes), nem Kindle formátum az EPUB, csak az Amazon már átkonvertálja ha a fiókodra küldesz ilyen könyvet. Emiatt ilyen használatra nem ideális, hiszen nem rajtad múlik az átalakítás, nincs ráhatásod. 

 

Az más kérdés, h a html alapú formátumokhoz más megjelenítőmotort használnak a Kindle típusok, más beállítási lehetőségekkel, picit más megjelenéssel. Ez tényleg lehet, h vkinek szokatlan - de hogy a minimális betűméret nagy legyen, olyan panaszt még nem olvastam, talán ez pont ilyen EPUB átalakítási nyűg. Érdemes lenne a Kindle saját, AZW3 formátumát kipróbálnod, ott is tapasztalod-e. Saját készüléken (persze AZW3-al) 4.-5. méret között szoktam váltogatni, számomra az első kettő nagyon apró.

Előzmény: asdf456 (8273)
asdf456 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 8273

Hát az EPUB formátum nekem rosszabb, a MOBI-val szemben a betűnagyság sokkal nagyobb, kb. másfél szeres. Lehet hogy lusta vagyok de sokkal sűrűbben kell lapozni.

Esetleg  van erre vlami lehetőség? Az olvasón a legkisebb értéken van mindkettőn.

 

 

 

 

Előzmény: Degeczi (8260)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.01.10 0 0 8272
Előzmény: pauluszani (8271)
pauluszani Creative Commons License 2023.01.10 0 0 8271

Sziasztok! Van egy régi Kindle olvasóm, amin tokot szeretnék cserélni. Már nem tudom, hogy milyen típus. Meg tudom nézni valahol rajta? Köszönöm!

Prof Creative Commons License 2022.11.19 0 0 8270

Szia,

 

Saját magad által feltöltött cuccok voltak vagy az Amazontól vásároltad őket?

Volt-e teljes lemerülés a készüléken? Csináltál-e rajta gyári visszaállítást (teljes törlést)? Rádugtad-e gépre és ellenőrizted-e a „meghajtó” tartalmát? Mit jelent, hogy "beléptél"?

Előzmény: herbsztkata (8269)
herbsztkata Creative Commons License 2022.11.19 0 0 8269

Sziasztok!

 

Kindle 3 készülékem van. Beléptem és meglepődve tapasztaltam, hogy eltűnt minden könyvem és folyóíratom róla. Minden igyekezetem ellenére sem tudom visszaszerezni őket. Kérhetek esetleg segítséget valakitől? Köszönöm.

eger.jeno Creative Commons License 2022.09.06 0 0 8268

Sajnos nem jött össze...

Előzmény: Mr Reacher (8267)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.09.05 0 1 8267

Nálam "3"-as van beállítva. A készüléket se felejtsd el a kindléről valami másra (általános valamire) átállítani, és a "könyvek megosztása emailben" is epub legyen.

Előzmény: eger.jeno (8266)
eger.jeno Creative Commons License 2022.09.05 0 0 8266

Most néztem a Calibreben az epub paramétereket... 

Lehet, hogy az epub verziónak 3-at kell beállítani? 

Előzmény: eger.jeno (8265)
eger.jeno Creative Commons License 2022.09.05 0 0 8265

Sziasztok! 

 

Régóta van Kindlem. Mostanában mindig küldte, az Amazon az ismert levelet, hogy 2022 aug után már az epub a küldendő formátum. Ezért az előbb a Calibrevel átkonvertáltam a könyvet epubra, amit el is küldtem. A válasz az volt, hogy nem megfelelő formátum, mert a megfelelő formátum .... az epub. Mit csinálhattam rosszul? 

 

Jenő

GPF Creative Commons License 2022.08.04 0 0 8264

Régebben le lehetett tölteni. Ma már nem lehet...

Előzmény: W_B (8263)
W_B Creative Commons License 2022.08.04 0 0 8263

Köszönöm! :)

 

Arra tudsz esetleg módszert, hogy hogyan lehet könyvet lementeni a reader.dia.hu oldalról?

 

Van, ami csak ott van meg, de csak olvasni engedi, lementeni nem.

Előzmény: GPF (8262)
GPF Creative Commons License 2022.08.04 0 0 8262

Szűrt html-be mentsd el Word-ből, és azt konvertáld!

 

Előzmény: W_B (8261)
W_B Creative Commons License 2022.08.04 0 0 8261

Sziasztok!

 

Van egy szerző, akinek a könyveit szeretném Kindle ebook-barát formátumba konvertálni.

Formázott szövegként áll rendelkezésre, próbáltam world-be bemásolni (ott tökéletes), majd docx, doc, vagy rtf formátumban elmentve a Calibréval azw3-ra konvertálni, viszont így levágja a sorok végét. :-(

 

Mi a jó megoldás?

Txt-ben elmentve, majd Calibre, azw3 konvertálás működik.

Degeczi Creative Commons License 2022.07.10 0 1 8260

A MOBI-t rég ideje volt már kukázni, nagyon buta formátum! Nem is értem, miért abba konvertáltál, az gyakran veszteség a sokkal több lehetőséget tartalmazó EPUB-al (vagy az EPUB-al egyenértékű, szintén html alapú AZW3) szemben.

Előzmény: Tralfamador Zog (8259)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2022.07.10 0 0 8259

Én ma ezt kaptam. Nemrég az összes epub könyvemet átkonvertáltam mobi-ra és töröltem  a Calibre-ből az epub formátumot....
Lehet, hogy az epub-ot rájuk kényszerítették?

Dear Kindle Customer, Thank you for using the Send to Kindle service to send personal documents to your Kindle library. We noticed that the following document(s), sent by you at 07:38 PM on Sun, Jul 10, 2022 GMT are in MOBI (.mobi, .azw) formats: * Mitosz - Stephen Fry.mobi
We wanted to let you know that starting August 2022, you’ll no longer be able to send MOBI (.mobi, .azw) files to your Kindle library. Any MOBI files already in your library will not be affected by this change. MOBI is an older file format and won’t support the newest Kindle features for documents. Any existing MOBI files you want to read with our most up-to-date features for documents will need to be re-sent in a compatible format. Compatible formats now include EPUB (.epub), which you can send to your library using your Send to Kindle email address. We’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac. If you have any questions, please visit our help page or contact our Customer Service team. Regards, Amazon Kindle Support

Előzmény: dojcstomi (8244)
Syracusa Creative Commons License 2022.06.27 0 0 8258

Ki kell próbálni másik PC-n és másik madzaggal is. Olyannal, ami más USB eszközzel megy, mert marha sok a csak töltésképes drót.
Ha így sem megy, akkor szakadt a port valamelyik vagy mindkét adatszála. Mobilszerviz megoldja, sima ügy ha még nem bántották. De ha hiba van, akkor általában a csatit kell cserélni és arra lehet hogy várni kell.

 

Előzmény: Hoborc (8257)
Hoborc Creative Commons License 2022.06.27 0 0 8257

Sziasztok !

 

Tanácsot szeretnék egy régebbi 2016os Kindle paperwhite-ot használok és a windows nem látja - töltéssel nincs probléma - a hard reset -en kívül minden mást kipróbáltam már. Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek ? Előre is köszönöm. 

 

Kilroy Creative Commons License 2022.06.26 0 0 8256

Mit veszthetsz? :) Nincs mit.

Előzmény: freyya (8255)
freyya Creative Commons License 2022.06.26 0 0 8255

Kipróbálom, aztán lesz, ami lesz. :) Köszi a segítséget!

Előzmény: Kilroy (8254)
Kilroy Creative Commons License 2022.06.26 0 0 8254

Mintha a Calibre-vel lehetne megfelelő kapcsolat esetén felismertetni a kindle-t (és onnantól másolni rá, konvertálni meg mittomén... rég használtam már).

Előzmény: freyya (8252)
Kilroy Creative Commons License 2022.06.26 0 0 8253

Asszem kindle-re nem kell külön telepíteni, viszont azzal is könnyen szinkronba hozható, ez is a Calibre tulajdonsága, előnye. És persze menet közben könyvformátumot is lehet vele konvertálni.

Előzmény: freyya (8252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!