Keresés

Részletes keresés

sirdavegd Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1643

Nos a traktorral vigyázni kell. Egyszer Békéssámson és Vásárhely között a szembeszélben bukdácsolva fordult be elém egy traktor még pár 100 méterre. Padlógázzal kiállva utólérem, erre kiderült, hogy 20km/h-val cammogott és iszonyat puruttya egy szaga volt. A múlt év őszén meg a 47-esen futottam bele szintén szembeszélnél egy traktorba Kútvölgy és Vásárhely között. Ez már ilyen frankó John Deer vagy akármi volt, mert jól lehetett pirítani mögötte 30-cal, ámde permetyülő vontatmány volt mögé kötve, amin közelebbről megnézve ott mosolygott a halálfej. A legjobb traktoros élményem amúgy a nagykörúton volt: Kossuthról fordultam rá a Mars tér felé és szépen jött a Bertalan-híd felől három tárcsázóval szerelt nagy dög gép. Na azok küldték rendesen, 35km/h-val lehetett mögöttük pirítani, próbált is a sofőr lerázni, de mondjuk ott sem állott tartani egy illendőnek vélt távolságot a böhöm éles vasak végett.

Ma esti Alleycat? Tegnap elmosta az idő az algyői tekerentyűt, meghát az asszony is meg akarta nézni a Szuper8-at (jóóó). Ellenben ma ide menni kell: http://fixeged.com/alleycat-x-grill-after . Mondjuk Cobrát viszek, mert a versenykerót továbbra se tudnám lezárni sehová (gyorszáras első-hátsó kerék és ülés - ha ezt mind lelakatolnám, mint a Cobrán, kétszer olyan nehéz lenne a keró.....). 

Előzmény: Vegaaa (1642)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.30 0 0 1642

nekem ismerösök/kollegák szokták mondani hogy megy a biciklim mint a golyó. állandóan fel kell őket világositanom arról, hogy az outit is tekerni kell! persze nem tagadom hogy jobb mint a monti, mert ahhoz képest 5km/h-val gyorsabban megyek. attól hogy valaki be van öltözve és csilivili bringája van még taposhat 25-ös átlagot, ami lófasz karikára vágva. Tiszasziget fele a töltésen szoktam edzeni szinte mindig, és szezonban nagyon sok hobbi bringással találkozom. nem egyszer fordult elő hogy összeálltam egy edzettebb trekkinges/montis arccal, mert ők is "simán" kitekerik a harmincas átlagot. az viszont nálam is jellemző hogy sose jöttek velem végig körbe (vissza Szegedre), szóval csak egy darabon szokták birni, mert vagy lánctalpazunk vagy otthagyom a faszba a gyereket 2-3 kiboritás után. hát azé na nemá no! keressé magadnak egy traktort stéherezni!

Előzmény: sirdavegd (1641)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.29 0 0 1641

Hétfő este át kellett ugranom Orosházára. Az egy dolog, hogy megállás nélkül sikerült az egész monditval 2 óra alatt, de még sikerült vontatni is :) Kopáncs felé állt a keróúton egy srác böhöm nagy trekkel, nézem, defekt-e vagy mi a szösz. Aztán csak elindult, szóval leelőztem. Muzsika bent, mikor is a benzinkutas sikánnál feltűnik, hogy ott üdül a szélárnyékban. No fekvés a kormányra vissza, adtam neki, hadd örüljön. A kakaóscsiga és Vásárhely népkert között mondjuk úgy ugrált alattam a Cobríta, hogy nem győztem kapaszkodni. Meghát km óra se volt rajtam, ellenben laptoppal telh hátizsák igen, ami azért némileg visszafog. Szóval a laktanyánál beáll mellém a srác és megköszönte a felvezetést, azt mondta, hogy nem látott még montist, aki ennyi ideig bírta volna még a 30km/h fölötti tempót (még nem hozta össze a sors Flottánk Mozdonyával...). Meg, hogy tekerek-e valahol. Hááát ööö izé, szóval én csak úgy közlekedtem itten, a hátizsák is visszafogott... De azért jóóól esett a kis májamnak :D 

Ami még érdekes volt, hogy este 8 és 9 között totál ki volt ürülve a 47: volt, hogy se előttem, se mögöttem nem láttam fényszórót. Tisztára, mint valami sokadrendű kis utca. 

Vegaaa Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1640

eléggé finnyás vagyok:) most értem vissza kübekházáról és nekem már az az út is félig rémálom. csak akkor járok arra ha olyan élénk (főleg északi) a szél mint most hétvégén volt, mert az meggátolja hogy negyvennel baszódjak bele valami lukba.

Előzmény: koller andor (1637)
koller andor Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1639

Kettes. Zákányszéken 11 körül voltam. Gruppettos sárga-kék mezben.

Igaz ott nagyon megpörgettük Domaszékig mert ki kellett tekerni egy kis előnyt és sikerült is..-)

Előzmény: sirdavegd (1638)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1638

12-es, vagy csak 2-es? Mert akkor valahol Zsákányszék környékén mentél el mellettem. Elég nehezen mehettünk el egymás mellett, mert az öttömösi leágazástól eltekintve Üllésig végig az útvonalat követtem. Max volt, hogy csak biccentettem. Minden esetre, ha valami sárga-narancsságra ruhás ember jött szembe kék montival és egy sünnel a kormányon, na az én voltam. 

Előzmény: koller andor (1633)
koller andor Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1637

Mi benne a rossz? :-)

 

Én imádom- azt is.

Előzmény: Vegaaa (1635)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1636

énis agyaltam valami alternativán, de azzal meg úgy vagyok hogy azt "bármikor" összehozhatjuk. egyébként tipikus hogy mára sikerült kitisztulnom, most már csak a trutyit köhögöm fel belülröl. éreztem én hogy bezzeg ha vasárnap kéne menni nekem az volna a tuti.

Előzmény: sirdavegd (1632)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1635

földút, földút... az nem az én világom

Előzmény: koller andor (1634)
koller andor Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1634

Augusztus 13. Szent-István napi tekerés Szolnokon. 14.-én Tisza maraton. Tervezi innen valaki a részvételt valamelyiken?

koller andor Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1633

A 100-km-n fehér rajtszám volt. (én voltam a kettes)

A domaszéki templomnál kb. 11.20.-körül voltam.

Nem emlékszem szembejövőre- aki ráadásul integet. Lehet, hogy elkerültük egymást.

Nekünk Pusztamérgestől volt vitorlázás + az un. kerékpárutakat sem kellett használni.

Előzmény: sirdavegd (1632)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1632

Cél: 10 körül, rajt: 2 előtt. Memoár itten: 

Szélmalom - csak fordítva... Szeged-Ruzsa-Öttömös-Gárgyán-Szeged

101km, 4 óra Felkelni 6:30-kor SZOMBATON, hogy széllel szembe kitekerjek Dorozsmára a Szélmalom túra kedvéért úgy, hogy egész héten 6 órákat sikerült csak aludni. Vega sem jött, szóval 6 körül kinyomtam az ébresztőt és szunyáltam 9-ig, ha már egész héten a Matlabnak meg az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: koller andor (1631)
koller andor Creative Commons License 2011.06.25 0 0 1631

Rajt: 8.15'- cél: 11.47'. + Csongrád-Kiskundorozsma oda-vissza. Szép és mozgalmas nap volt.

Vegaaa Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1630

sajnos még mindig göthös vagyok és nem engedhetem meg hogy romoljon az állapotom. végig tudnék menni a százason (tegnap guglimepszen a legutolsó centiig lecsekkoltam az útvonalat), de nem hiányzik egy tüdögyulladás a nagy éves leltár elött. az a vicc hogy a szegedi fixisek is gyözködnek hogy menjek a julius elsejei alleycatre, de egyszerüen nem tudom megoldani hogy ne legyek benn este kilencig az áruházban. állandóan igy járok a versenyekkel és rohadtul bosszant.

szóval ne várjatok rám, nektek viszont jó utat!

Előzmény: sirdavegd (1629)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1629

Ha jössz, akkor Lidérccel megyek. Ha nem, akkor Cobra. Gyógyuljál meg!

Előzmény: Vegaaa (1627)
koller andor Creative Commons License 2011.06.22 0 0 1628

Már csak szelet jósolnak Szombatra, az meg pont a "jó" irányból fog fújni. :-)

Előzmény: sirdavegd (1626)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.22 0 0 1627

nos hát én tegnap sikeresen elkaptam egy torokgyuszit, úgyhogy egyelőre kivárok aztán meglátom hogyan alakulok péntekig. ha el is megyek sem fogom végig negyvennel tolni az biztos:/

sirdavegd Creative Commons License 2011.06.22 0 0 1626

Nem lesz neki, mert én is megyek a 100-asra. És ha megyek, akkor tuti lesz eső, meg szél. Időkép már alakul: http://www.idokep.hu/elorejelzes

Gondolkozok még kitartóan a versenykeró alkalmazásán, de a túra egzotikus útvonala miatt fotózni is szeretnék, nem csak darálni. Szóval tank. Másfelől meg jól esne a dáridózás is, tehát Lidérc. Ha abból indulunk ki, hogy a Lidérc a konyhában parkol bármikor bevethető formában, míg a Cobríta kint a tárolóban és még a pumpát is ki kéne vinnem hozzá, hogy rápókozzam hátra... 

Előzmény: atomboy83 (1624)
koller andor Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1625

Reggel öt körül indulok Csongrádról. A 100-ra nevezek. Szürke Merida Speeder.

A tempó társaságfüggő.:-)

 

Gruppetto-s mezben leszek.

Előzmény: Vegaaa (1623)
atomboy83 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1624

Feketenaci mellett rovidnaci? nem lesz meleged? :)

Előzmény: Vegaaa (1623)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.20 0 0 1623

hány kilométeresre mész? milyen tempot tervezel milyen bringával?

én majd valószinüleg igy fogok kinézni:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/28110_391670664773_766384773_3837643_2004888_n.jpg

plusz sisak meg szemüveg meg rövidnaci. mindenképp köszönj rám!

Előzmény: koller andor (1621)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1622

Ma is áttekertünk Orosházára. És már megint sikerült elázni. Komolyan nem értem: egész héten dög meleg van és már másodjára fogom ki kerózásra a leghidegebb napot. De a szél az jóóó volt. Flottánk Mozdonya pedig megmutatta, hogy montival is lehet menni 35km/h-val. 

koller andor Creative Commons License 2011.06.16 0 0 1621

Csongrádról bicajjal megyek, így már üzemi hőfokon leszek a rajtnál.

Előzmény: Vegaaa (1619)
TZiky Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1620

"Lesz majd egy poszt"

Feljegyeztem.

Pillanatnyilag a vaporware listámra. :-)

 

( Írhatnám azt is, hogy:"Ménincsmánis, me' piszkosul olvasnám... ", nadehát az mégis hogy nézne má' ki. :-) )

 

Üdv:

TZiky:-))

Előzmény: sirdavegd (1618)
Vegaaa Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1619

Szélmalom körverseny dorozsmai rajttal:

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3376

sirdavegd Creative Commons License 2011.06.14 0 0 1618

Én is gondolkoztam ezen :) Lesz majd egy poszt arról, hogy miként edzettem a múlt pénteki túrára. Kifejezetten tanulságos :D :D 

Előzmény: TZiky (1615)
sirdavegd Creative Commons License 2011.06.14 0 0 1617

Egészségedre! Én úgy Ülléstől áztam Kecelig pénteken. Utólag persze még azt is megbecsülte az ember, amikor szembejött az az undormány szembeszél. Így tőlem csak 192km-re futotta, Sárbogárdnál csak felültem arra a vonatra, mert az Cece után már csak 16km/h-s vánszorgásra tellett a mind erősebb széllel szembe. 

Íme a poszt:

Szeged-Kiskunhalas-Kalocsa-Paks-Cece-Sárbogárd-(Székesfehérvár)

193,5km; tekerési idő: 8:52; 3:00-15:00; átlag: 21,6km/h Tudjátok mennyi a különbség a 20-60km-es iskolakörözések és a 120km-nél hosszabb tekerések között? Hát, mint a Metallica Batteryje ( szigorúan a szimfonikus albumról ) és a Some Kind of Mostere esetében. Battery (S&M):[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: koller andor (1616)
koller andor Creative Commons License 2011.06.10 0 0 1616

Ma reggel (hajnali kezdéssel :-) ötször áztam szarrá. Az első rögtön Csepelen, ahogy kifordultam a cég kapuján. Aztán hol megszáradtam- hol nem.

Szerencsére brutális hátszél volt :-)

Gátértól már nem esett, így csak a mocsárszag maradt, mire hazaértem. (azért egy korsó Ászokot megittam végül, egy pohár áráért. :-)

Előzmény: sirdavegd (1613)
TZiky Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1615

Passzol a blogod stílusába, miért nem poszt? Vagy ott is...

 

Üdv:

TZiky:-))

Előzmény: sirdavegd (1613)
slybácsi Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1614

én ezért erőszakolom meg magam mostanában reggel hatórás tekerésekkel :)

Előzmény: sirdavegd (1613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!