Keresés

Részletes keresés

misszike Creative Commons License 2006.06.07 0 0 19

Sziasztok!

Köszönöm a meghívást Tavász, élek is vele, ugyanis a víz mellett másik nagy "szerelmünk"a szárazság=kaktusz.Milyen furi ez!

Látom ismerősök is vannak, üdv mindenkinek!

Nem sok képem van még, de majd bővítem.Azt hiszem bemutatkozásnak felrakok egy pár képet.

Biztosan sokat fogok tanulni itt is!

Parducbogyo Creative Commons License 2006.06.07 0 0 18
De fúrd ki az alját, mert megrohad a növény.
Előzmény: Tavász (17)
Tavász Creative Commons License 2006.06.07 0 0 17

Köszi Évike!

Eddig ne tudtam hogy mibe is rakhatnám a kaktuszaimat, de most hogy bepillantottam az ajánlott oldalra, ezt találtam.

Most szóltam a virágárús haveromnak, hogy itt helyben a kártyájával mennyünk már el ilyen alacsonyabb kaspószerűségeket nézni.

A fejleményeket majd megírom.

 

Előzmény: Évi5 (15)
Parducbogyo Creative Commons License 2006.06.07 0 0 16
Nagyon jó ez az oldal!
Előzmény: Évi5 (15)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 15

Itt egy weboldal, ahol rengeteg gyönyörű kaktusz és pozsgás képe van.

http://www.florapack.hu/index.php

Előzmény: Évi5 (14)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 14

Szia Tavász!

 

Én nyáron hetente egyszer szoktam őket locsolni. Azt szeretik, ha laza a talajuk, és mikor meglocsolod felülről, símán átszalad rajtuk a víz. Így a földfelszín éppen hogy benedvesedik, utána ki is szárad, ez nem baj, ezt szeretik. Ha a cserépalátétben, kaspóban megáll a víz, azt ki kell önteni.

Inkább maradjanak szárazabban, minthogy túllocsold, azon már nem lehet segíteni. Így eleinte érdemesebb keveset locsolni, de gyakrabban, minthogy egyszer túllocsold. Majd rájössz, hogy mit szeretnek. Függ attól is, hogy tűző napon vannak-e egész nap, vagy néha árnyékot is kapnak-e.

Nálam déli fekvésű ablakban vannak, bírják a kiképzést.

Az új szerzeményed is egy pozsgás lenne, de a nevét nem tudom, pedig nekem is van hasonló. Elfelejtettem, pedig már egyszer előkerestem egy szukkulens honlapon.

Előzmény: Tavász (13)
Tavász Creative Commons License 2006.06.05 0 0 13

De jó azért hogy hozzászóltok!

Kis segítséget kérnék.

Olyan száraz mindegyik kaktuszom földje min a puskapor. Bírjáj is a szárazságot, csak azt nem tudom mennyire kell meglocsolnom. Segít valaki?

Itt egy másik a múlkor vásároltak közül.

mirtusz6 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 12
parodiaparodia
mirtusz6 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 11

szia!

a kaktusz 100%ra biztosan parodia, ugyanis nekem is pont ilyenem van :) és ciklámen színű a virága..

most is hozott uj bimbókat azt várom h kinyiljanak, mert eddig még egy kaktusz sem jutott el odáig h virágozzon, csak amikor megvettem :)

de azt már nem tudom megmondani, h a parodiák közül pontosan melyik is :)

Előzmény: Tavász (8)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 10
Off: Akárhányszor meg akarom nyitni a képedet nagyobb méretben, mindig kiakad a program, újra léphetek fel a netre. Tök ideg vagyok, már rég csináltam volna valamit a géppel, hogy újra működjön normálisan, ha nem a férjem dolgozgatna rajta mindig. Valamelyik program bekavar.
Előzmény: Tavász (8)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 9

Nem vagyok szakértő, ezért ne vedd készpénznek amit mondok, de a tied inkább Mammillaria, magyarul szemölcskaktusz. Én főleg virágzáskor tudom jobban beazonosítani őket, és ha a tied is virágozni fog, akkor elméletileg a kaktusz felső részén, mint egy kis korona, rengeteg kis apró virág fog megjelenni.

A rebutiának, mely nekem van, apró kis tövisei vannak, a tiednek pedig hosszú, kampós végű.

A másik tippem még, hogy esetleg Parodia fajba tartozik a tied. Ebben az esetben is kaktusz tetején fog majd megjelenni a virága.

 

Én virágzáskor szinte teljesen elolvadok láttukra, gyönyörű szépek. Virág nélkül is csodálatosak, de az év fénypontja mégiscsak a tavasz, nyár, mikor nyílnak a meglepő színű, formájú, nagyságú virágaik.

A kaktusznemzetségeknek rengeteg változata van, így ne lepődj meg, ha első látásra egyáltalán nem hasonlít egyikhez sem.

 

 

Tavasz óta folyamatosan virágzik ez a Parodiám.

 

 

Ez a második pedig egy Mammillaria lenne. Ebből csak pár fajta van nekem, de vannak a neten, akiknek már hatalmasra megnövő példányuk van, tele virágokkal. Remélem, egyszer bekukkantanak ide is, megmutatni kaktuszaikat.
Előzmény: Tavász (8)
Tavász Creative Commons License 2006.06.04 0 0 8

Akkor ez is olyan mint a tiéd?

 

Előzmény: Évi5 (5)
Tavász Creative Commons License 2006.06.04 0 0 7
Szerintem is! Vonjuk ide a többieket is. :))
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 6
Szerintem ez nem jó, hogy ennyi kaktuszos topic van! már van vagy 4 vagy 5, ha nem több? Minek? Szerintem össze kéne vonni őket.
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 5
Persze, a kép lemaradt.
Előzmény: Évi5 (4)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 4
Nekem ez az egyik kedvencem. Rebutia lenne, rengeteg virágot hoz egymás után, a virágai napokig díszitik a kaktuszt.
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3

Szia Tavász, nagyon szép mind a két növényed.

Épp az előbb néztem, hogy fél perc különbséggel egy másik topik is nyílt, kaktusz rajongók ide címmel. Én főleg a Hogy is van ez a kaktuszokkal című fórumba szoktam járni, az viszonylag régi, de néha ott nagy csend van. Remélem, ez pörgősre sikeredik. Sok sikert hozzá!

Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2

Ez a következő kép.

 

Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 1
Akkor számítok rád! :)
Előzmény: Szunyó (0)
Szunyó Creative Commons License 2006.06.03 0 0 0
S0k kaktuszom van. :))
Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 topiknyitó
Ez a kedvencem a múlt héten vásároltak közül. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!