Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.23 0 0 280
Ha valakit érdekel karcmentes, tökéletes állapotban
Hoya 77mm PL-CIR (wide angle) cirkuláris polárszűrő eladó.

13e Ft.
HdA Creative Commons License 2010.10.23 0 0 279
Sziasztok!

Véletlenül rossz méretet kaptam, így rajtam ragadt 2 db 82 mm-es HOYA SUPER HMC PRO1 UV-szűrő. Cserélnék jó minőségű 2 db 77mm-es UV-re, vagy eladnám őket. Ajánlatokat ide küldhettek: hajdua@belldon.hu vagy telefonon 20/3413760

üdv,

András
biker07 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 278
Helló, vennék 72-es méretben jóféle UV szűrőt. Pesti átvétellel.
Topa00 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 277
Tud valaki ajánlani egy üzletet ahol van raktáron Cokin lapszűrő?
szürke átmenetes.
Tailor23 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 276
Elég, ha egy linket mutatsz, meggyőzhető vagyok...
Előzmény: foveon (275)
foveon Creative Commons License 2010.02.19 0 0 275
hulyeseg de mar annyiszor volt tema...
Előzmény: Tailor23 (274)
Tailor23 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 274
A modern, AF-es gépekre csakis cirkulárisat.
Előzmény: Corporate (271)
nastygirl85 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 273
Nagyon kezdő hobbifotós vagyok,és érdeklődnék, hogy FinePix s2110hd-s gépemre milyen polárszűrőt javasoltok?Uv-szűrőt érdemes venni mellé?
Előre is köszönöm a válaszokat!!
benzinnyelő Creative Commons License 2010.02.16 0 0 272

Kihasználatlanság miatt eladó egy alig használt 62mm-es HOYA cirkulár polár szűrő

10000  Ft

Dobozával, kifogástalan állapotban.

 

Nyakamon maradt, így eladó egy SONY NP-FM500H Li-ion akkumulátor SONY ALPHA fényképezőgépekhez. Sosem volt használva, ki sem lett bontva. 10000Ft

 

e-mail: csetropetrovszk kukac frímél pont  hu

Corporate Creative Commons License 2010.02.16 0 0 271
Hello!

Tulajdonképpen melyik polárt érdemes venni?
Nem tiszta ez most nekem, hogy vehetem e a linárisat, vagy érdemesebb cirkulárisat vennem?
SPeti01 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 270
Búék!
elcserélném az 58mmes új állapotú soligor DHG polárszűrőmet hasonló tulajdonságokkal rendelkező 62 mm-es re értékegyeztetéssel e-mail publikus
m.g gábor Creative Commons License 2009.12.10 0 0 269

Szevasztok!

 

  Valamivel hátrébb a Vendel dumcsizott, már erről, de hozzá teszek picit:

Szinek élesebbre tételét, valóban lehet szűrők használatával befolyásolni, de nem mindegy, hogy mennyit költesz rá, és milyen szineket szeretnél erősítteni vele.

Az Uv szűrők használata vitatott, mert elszinezheti kissé az eget, ráadásul becsillogást is okozhat bizonyos szögekben! Viszont marha jó tud lenni, ha karcra v. véletlenül, ütlegre kerül sor, mert inkább az vesszen oda, mint  az obid! (hátrébb találsz erről is képet, szerintem minden képpen és gépen hasznos tud lenni) 1880-ért már kaphatsz!

A Polár szűrő lehet lineáris v. cirkuláris.

Nem mindegy! Sem árban, sem minőségben.

Alapvetően marha jó találmány mind kettő egész más lehet a kép! Az épületeken a csillogást megátolják, ezzel nem vesztesz  a szinekből (erősebbeknek hatnak) Az üveg-víz felületeken, nincs tükröződés (beláthatsz mögé ill. alá).

A kettő küzötti különbséget neked kell majd kiválasztanod. A lineáris tipusok olcsóbbak, de az eget sötétebre szinez a cirkulárishoz képest.

A Warm szűrővel már bonyolódik a helyzet!

Ott a porté készítésénél a bőr színét erősíti (mintha nap barnított lenne), de a kéket, zöldet halványabbá teszi.

Ezt a hármat akár szetben is meg veheted, úgy olcsóbb akár hármat egy polár áráért, persze a minőségük alap szintű, bár úgy tartják a Hoyával nem nyúlhatsz mellé!

Ezek mellett még találhatsz, sárga, piros, zöld, szürke szinekben is, mindent megtalálhatsz a Hoya oldalán!

 

Az ár kérdésre csak annyit mondanék, hogy egy 100 000, 110 000 Ft-os gépre illetve alap obiaira én nem biztos, hogy vennék nagyon drága szűrőt. 100 000 forintos erősítőhöz sem kötnék 30 000 Ft-os kábeleket.Szerintem a 10 ezer körüli ár nekem megfelelő lenne.

 

 

Előzmény: ogyurma (266)
sárpi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 268
HAMA - made in germany- c polárszűrő M62 dobozában 5 eft eladó
tel.:20-388-10-74
BotondAdam23 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 267

ogyurma!

 

Kérdésedből ítélve még Te is új lehetsz kezdő lehetsz (hozzám hasonlóan) a digitális fényképezésben. Polarizációs szűrővel lehet és nem a gép fontos, hanem az objektív szűrő mérete, amin használni akarod!

Üdv.

Előzmény: ogyurma (266)
ogyurma Creative Commons License 2009.08.08 0 0 266

szasztok

 

milyen szurovel lehet a szineket elesebe teni nikon d40-es gepem van

 

BotondAdam23 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 265

Sziasztok!

Most tervezek venni egy polár szűrőt az EF 17-40 F4 L-emre. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ha az ember már vesz egyet, akkor érdemesebb beruházni egy drágábbra vagy megteszi a 10.000 Ft körüli minőség is? Érdekelne a tapasztalatotok és a véleményetek!

Köszi!

Ádám

FPerez Creative Commons License 2009.05.21 0 0 264
Keresek megvételre HOYA ND 400 vagy B+W ND 1000 szűrőt 77mm-esben.

 

Ajánlatokat a fejoboy kukac freemail pont hu email címre várom.

seeman Creative Commons License 2009.05.04 0 0 261
Ez egy 10 hónapos hsz. Nem hiszem, hogy választ várna. :) Azóta már túl van mindenen.
Előzmény: Szociofotó (260)
Szociofotó Creative Commons License 2009.05.04 0 0 260
Üdv. Nekem a kérdésed túl nehéz. Hogy más miért nem reagál, nem tudom.
Előzmény: joci12 (245)
gobbi Creative Commons License 2009.05.03 0 0 259
:-)
ottovic Creative Commons License 2009.04.27 0 0 258

Sziasztok, nekem nagyon alapvető kérdésem van, ki is fognak nevetni a profik. Van egy 58 mm. objektív átmérőjű tükrös gépem, és adtak hozzá egy adaptert, ami az objektívre kattintható, előrefelé kiszélesedő, belül recés műanyag izé, az objektívtől távolodva 72 mm. Szeretnék polárszűrőt venni, mert az olyan jó dolog. Mekkora átmérőjűt vegyek?

 

Köszönöm előre is.

miik Creative Commons License 2008.12.12 0 0 257
Objektívsapka: mert fotóztunk.

Napellenző: mert a feleségem utálja az ormótlan napellenzőt.

Egyébként ha a napellenző törik szét, az is ugyanannyiba kerül.
Előzmény: apca (255)
fecskea1 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 256
Szevasztok!

Ha jól emlékszem a Sixhez adott Zeiss polárszűrő olyan volt, hogy a szűrőmenetet jóval meghaladta a szűrő tényleges nagysága. Ezzel elkerülték a kényszerű vignettálást. Nem volt rossz.

(de hol van ez már!)
Előzmény: seeman (239)
apca Creative Commons License 2008.12.12 0 0 255
Mai patakátugrás eredménye.

Objektívsapka, napellenző miért nem volt rajta?
Előzmény: miik (251)
schleier Creative Commons License 2008.11.17 0 0 254
sziasztok!

érdeklődnék,hogy próbálta-e valaki a Hoya HMC ND4 menetes szűrőt? /vagy épp a cokin menetes semleges szürke szűrőjét/

véleményre lennék kíváncsi...

köszi!
sunoir Creative Commons License 2008.11.09 0 0 253
Sziasztok!
Valaki használja közületek a Cokin rendszert? Gondolkozom nagyon rajta, hogy beszerzem, de még nem beszéltem senkivel sem aki használta volna. Ha valaki használta már, kérem írja le a tapasztalatát! Jól működik? Mennyire macerás? stb. Előre is kösz!
Jó Fényeket!
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 252
gondolom napellenző nem volt rajta...
Előzmény: miik (251)
miik Creative Commons License 2008.11.02 0 0 251


Mai patakátugrás eredménye. (Nem én voltam.) Mögötte egy 70-200/4L volt, ami megúszta.
Azt hiszem számomra egyszer s mindenkorra eldőlt az "UV-szűrőt használni vagy nem" kérdése. Nélküle most a frontlencse nézne ki ugyanígy.
ml4c1 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 250
Szia Gery!

Nos, természetesen árulnak magyarországi kereskedelmi forgalomban (szűrő méret) menet átalakító adaptereket. Az árak kb. max 2000Ft körül vannak. Ha bár nem emlékszem olyanra, ami szűkített volna az eredeti méreten. Sokkal inkább fordítva. Viszont amennyiben találsz ilyet, vagy valamilyen más alternatív megoldást a problémádra, úgy valószínű lesz a következő hiba lehetősége: A nagyobb obi.-ra helyezett kisebb szűrőnél, egy fekete kör jelenik meg a kép körül (mivel az obi. látószögébe egy plusz elem kerül) De ez némi zoom-al eltüntethető.
Előzmény: gerybubus (246)
seeman Creative Commons License 2008.08.25 0 0 249

 Minden szűrő ront a képminőségen, hiszen egy újabb (a képalkotáshoz nem szükséges) optikai elem kerül a frontlencse elé. Jó minőségű szűrő esetében ez a romlás nem észrevehető szabad szemmel.

 

 A szűrők által elérhető képeffektusok azonban megérhetik a fotósnak a filterekre kiadott pénzt.

 

 Az UV-szűrők a legtöbb modern objektívhez már nem szükségesek, mert a frontlencse bevonata elvégzi ezt a feladatot. Inkább csak a fizikai védelem miatt célszerű felcsavarni.

Előzmény: atomhal (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!