Keresés

Részletes keresés

sappi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 636

Szia!

Sajnos elég halott a topic, de hátha újra éled. :-)
Teszek fel pár képet én is a mi kedvencünkről.

Előzmény: dan79 (634)
leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 635
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildikó
dan79 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 634
Sziasztok csivisek.Bár ez a topic teljesen halott,de ha vki ellátogatna esetleg ide,rakok néhány képet a kutylimról.puppi
Itt épp rongál :)puppi1
Minimanó korábanpuppi3
Bunci Creative Commons License 2009.05.13 0 0 633
Ez a fórum nem vmi aktív, sajnos!
Tibbe Creative Commons License 2009.04.30 0 0 632
Holnap ugye ott lesztek a Majálison?:) ..akasztó????:)))
Előzmény: gwendike (630)
Bunci Creative Commons License 2009.04.29 0 0 631
Komolyan? Az jó hír, mert szeretnék egy csivit a havanesem mellé, csak a szőr hullatás a dilemmám... Azért szeretném ezt a fajtát, mert nagyon tetszik és nem szeretnék még egy olyan problémás szőrű ebkét, mint a bichon.
Előzmény: gwendike (630)
gwendike Creative Commons License 2009.04.29 0 0 630
Szia!
A rövid szőrűeknek tavasszal és ősszel hullik a szőre.
A hosszú szőrűnél ha hetente egyszer átfésülöd egyáltalán nem hullik-
Előzmény: Bunci (628)
Bunci Creative Commons License 2009.04.29 0 0 629
Nem hozza be az oldalt!:S
Előzmény: Ánes (620)
Bunci Creative Commons License 2009.04.29 0 0 628
sziasztok!

Nagyon szépek a kutyusok!!!

Nekem egy kérdésem lenne, hozzátok, mint csivavás gazdikhoz. A szőrükkel kapcsolatban!

Nagyon hullik, milyen kezelni, de főleg az érdekel, hogy hullik-e nagyon?

Köszi!
gwendike Creative Commons License 2009.04.02 0 0 627
gwendike Creative Commons License 2009.04.02 0 0 626
gwendike Creative Commons License 2009.04.02 0 0 625
kisedo Creative Commons License 2008.12.18 0 0 624

hello,

egy fekete arcú barna kisfiú lesz.  :)

Pl: mennyire sértődős. mennyire könnyű tanítani, hogy tűri az egyedüllétet napközben, ilyesmi.

 

üdv, e

Előzmény: gwendike (623)
gwendike Creative Commons License 2008.12.16 0 0 623
Szia!
Mi érdekelne?
Milyen chihuahuad lesz?
Előzmény: kisedo (622)
kisedo Creative Commons License 2008.12.16 0 0 622

Sziasztok, jár még erre vki? 

 

24-étől nekem is lesz egy chihuahua-m!  :)) Van esetleg vmi, amire nagyon kell figyelnem és nem jutna eszembe?

 

üdv, edit

Syan Creative Commons License 2008.12.09 0 0 621
akkor én is hadd ajánljak egy honlapot minden csivava rajongónak:

itt vannak:

  • csivava képek

  • csivava videók

  • csivava hírek

  • csivava információk (vétel, nevelés, árak...)



csivava

Csivava, chihuahua blog
Előzmény: Ánes (620)
Ánes Creative Commons License 2008.10.30 0 0 620

Sziasztok!

 

Szeretném figyelmetekbe ajánlani az alábbi honlapot:

 

www.re-search.hu/puppyshop

 

Minőségi kutyaruhákat találtok itt.

 

Ágnes

gwendike Creative Commons License 2008.09.29 0 0 619
jujj...:))
Előzmény: Tibbe (617)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.28 0 0 618
Na de kinek van chihuahua-ja?
Nekem :-)))) Az én kis drágám.
Habár hozzáteszem, hogy nem teljesen chihuahua, van benne keverék is. De nemtudom mi lehet a másik fele. Aki ismeri azt mondja, hogy chihuahua és róka keverék :-)))) A lényegen nem változtat, hogy imádoooom :-)))
Tibbe Creative Commons License 2008.09.28 0 0 617

gwendike Creative Commons License 2008.09.02 0 0 616
Szerintem kimegyek nézelődni én is (pénteken is):))
Előzmény: szellőbébi (615)
szellőbébi Creative Commons License 2008.09.02 0 0 615
Köszönöm! Mi pénteken biztosan ott leszünk, de talán szombato is.Majd megézlek :)
Előzmény: gwendike (614)
gwendike Creative Commons License 2008.09.01 0 0 614
szombaton klubkiállítás lesz a csiviknek, vasárnap európa
Előzmény: szellőbébi (611)
gwendike Creative Commons License 2008.09.01 0 0 613
Minden képpen ragaszkodj hozzá, hogy megnézhesd az anyát (ha ott van az apát is, ha nincs akkor min. fényképen)
És szerződést minden képpen írjatok (bár egy valamit is magára adó tenyésztőnél kérni se kell)
Előzmény: anca.88 (610)
gwendike Creative Commons License 2008.09.01 0 0 612
Szia!
Érdemes itt körbe nézni: www.chihuahua.lap.hu
Előzmény: anca.88 (610)
szellőbébi Creative Commons License 2008.09.01 0 0 611
Szia! Pl megnézheted néhány tenyésztő honlapját itt:
http://chihuahua.lap.hu/
Én is így tettem, meg éjjel-nappal lestem a neten az összes hirdetést.
Kimehetsz kiállításra is, nemsokára lesz az Európa kiállítás(okt3-4-5.)Azt most nem is tudom, hogy a csivik a 3 nap közül melyiken lesznek ott.
Előzmény: anca.88 (610)
anca.88 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 610
Sziaszitok! Én szeretnék chihuahua kiskutyát venni. minden fél képpen törzskönyvezett, jó vérvonalú kutyus szeretnék jó kennelből. Mivel eddig még "nem volt dolgom" ezzel a fajtával nem igazán tudom hol indúlhatnék el... Ha tudtok segíteni, azt megköszönöm! :)
gwendike Creative Commons License 2008.08.12 0 0 609
Nyárbúcsúztató Chihuahua Party!

Szeretettel várunk minden chihuahua-t és gazdiját, de azokat is, akik meg szeretnék ismerni a fajtát.

Színes programokkal, tombolával, bográcsozással és sok játékkal várunk mindenkit.
Hatalmas körbe kerített terület áll rendelkezésünkre, ahol minden kutyus szabadon játszhat a többiekkel, ismerkedhetnek egymással a kutyusok és gazdáik.
Kérjük, előre jelezzétek, hogy hányan jönnétek. Részvételi díj 500ft/fő mely fedezi a meleg ételt és a terület bérleti díját is, ebből tudjuk fedezni. A kiadások levonása után megmaradt plusz összeget a Lelenc Kutyamentő egyesületnek ajánljuk fel.
Kérlek, jelezz vissza, hogy számíthatunk-e rád.
Helyszín: Budapest, Népliget-Vajda Péter utca, Strázsa kutyaiskola
Időpont: 2008.09.13. 11órától
Jelentkezni lehet: topofthehunterberg@gmail.com vagy 0620/535-0136
gwendike Creative Commons License 2008.06.26 0 0 608
Figyelem chihuahuások!



2008. augusztus 23-án megrendezésre kerül az első speciális chihuahua kiállítás az MKSZ TKOK Chihuahua Tagozatának megrendezésében. A kiállításra MINDEN CHIHUAHUÁT várunk törzskönyv nélküli (hobbi) és törzskönyves kategóriában. Törzskönyves chihuahuát is lehet a hobbi kategóriába nevezni, de minden kutya csak egy kategóriában indulhat. A kiállítás 10:00-kor kezdődik a Budapest, Népliget Strázsa Kutyakiképző Iskolában. A kiállítás időtartalma kb. 4 óra.

Amiért érdemes nevezni:

- A kiállításon FCI nemzetközi küllembíró fog bírálni. Mindenki a kutyusáról leíró bírálatot fog kapni.

- A díjazásban rozetták, serlegek lesznek,

- A startszámok alapján TOMBOLÁT rendezünk, a támogatóink által felajánlott kutyás termékekből, felszerelésekből (kutyatápok, kutyaruhák, pórázak, nyakörvek, játékok, stb.). A fődíj egy luxuságy, amit a Fő támogatónk, a Rakeltons ajánlott fel több értékes ajándék közül.

- A kiállítóknak a helyszínen 500 Ft-ért lehetőségük van még újabb tombolákat vásárolni.

- Különdíjak is kerülnek átadásra a kiállítás végén.

A kiállítás célja egy jó hangulatú, kötetlen beszélgetésű, barátkozós nap, ahol mindenki, aki ezt a fajtát imádja, jól érzi magát.

A támogatóink, nevezési feltételek, és a kiállításról egyéb információk megtalálhatóak ezen a honlapon: http://www.tkokct.fw.hu/

Kérjük mindenki segítségét, hogy chihuahuás ismerőseinek küldje tovább ezt az emailt. A látogatóknak a kiállítás területére a belépés ingyenes. Szeretettel várunk mindenkit!



Bognár Attiláné Rita

MKSZ TKOK Chihuahua Tagozat titkár
Tibbe Creative Commons License 2008.05.25 0 0 607
át, persze:) ezt éppen most találtam, máris elküldtem nagyban.:

Előzmény: gwendike (606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!