Keresés

Részletes keresés

chriS Creative Commons License 2002.12.10 0 0 13
Sziasztok,

Nekem egy TR748-asom van, nameg a következo problémám: ha sokáig (mondjuk egész éjjel) áll a kamera, akkor az elso néhány bekapcsolás után pittyeg egy keveset, majd kikapcsol. Néhány ki-be kapcsolás után muködik rendesen. Egyszer sikerült elcsípnem egy hibakódot is a kijelzon (c31:42), de azóta egyszer sem. A kézikönyv szerint ez a hibakód házilag orvosolható problémát jelent: ki kell venni a kazit, majd visszarakni. Ez valóban meg is oldja a problémát, ennek ellenére elég idegesíto, hogy folytan a kazettával kell babrálni bekapcsolás után. Tapasztalt már vki hasonlót?

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.22 0 0 12
Köszi Egér!

Meg lesz próbálva.

disc

Előzmény: Törölt nick (10)
csókolom Creative Commons License 2002.11.22 0 0 11
Sziasztok,
nekem még sohasem volt Sonyval semlyen problémám.
Az első kamerám egy Samsung volt, 2 év után cseréltem le egy Sony TR 2000 HI8 -ra, amit 3 évig nyúztam. Televettem vagy 40 kazettát, főként trópusi felvételekkel, és a felvételek, (pedig van ami már 6 éves) még ma is kifogástalan minőségűek!!!
A tápegysége még megvan, meg van hozzá egy univerzális gépkocsiakkumulátorról üzemelő, szivargyujtó csatlakozós töltő is, amit szívesen eladnék valakinek, hátha van, akinek ilyen kell.
Most egy TR 728E HI8 -as van, ami szintén nagyon jó. Ezt nem én vettem, hanem az öcsém, 1 éve, akivel elcseréltem egy számítógépre.
Na ez az amiért írok ide.
Mivel 3 hét mulva tartósan külföldre megyek, így eladnám ezt a kifogástalan, 1 éves kamerát valakinek, akinek kell. :)
Nagyon olcsón odaadnám.
Az új ára, most a Sonyonline.hu -n 139.990 Ft.
Én meg odadnám 70.000 -ért.
Laptopot kell vennem, mert azzal tudom magammal vinni, a webes projektjeimet.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.22 0 0 10
Próbáld meg a SINI-ASWO Kft.-nél (alkatrész-kereskedelem), a Wesselényi 19-ben!
Tel.:321-4089, fax:322-6640
A SINI-ASWO Kft. honlapja, klikk ide

Ez itt nem a reklám helye, csak szeretem őket, mert korrektek, olcsók (nem úgy, mint a HQ-NEDIS) és kedvesek!

Üdv.

Maus Róbert Péter
mikimaus

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.21 0 0 9
Helló!
Rossz Sony kamera-töltőtt keresek...van esetleg vkinek?
Egész pontosan annak a töltő/adapternek a speciális tápcsatlakozójára lenne szükségem, amit az InfoLithium aksis cuccokhoz adnak.

Tud esetleg vki segíteni?
(a Sony szervíz csak egyben ad töltőt. 40 ezerért..)

Köszönöm előre is:
disc

xxzolixx Creative Commons License 2002.10.07 0 0 8
Régi Sony CCD-TR3-as kamerám van.
Két fő problémám van:
-Adapterről működtethető-e ez a kamera? Ugyanis
van egy RFU DC Out feliratú csatlakozó ez mire
szolgálna? Vagy az alján a kameraállványra csat-
lakozásnál egy 2*20 csatlakozólábból álló rész.
Ezek közül valamelyik az adapteré vagy ehhez nem
lehet adaptert kötni? Akkor mik ezek a csatlako-
zók?
-Másik: NTSC felvételre képes, ezt milyen meg-
oldással tudom PAL-ra átvenni, mert a videómagnóm
PAL rendszerű.

Megj.: Ha valaki teljes kezelési útmutatót tudna
küldeni nagyon megköszönném.
xxzolixx@freemail.hu

ControlDenied Creative Commons License 2001.05.31 0 0 7
7
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 6
Kiprobalom a Hi8-as szalagot, kosz a tippet.
Tegyuk fel, ha megis szinkronjel problema van, ez mekkora meretu javitast von maga utan? Vagy erdemesebb uj kamerat venni? :)

LA

Előzmény: ludovicus novus (5)
ludovicus novus Creative Commons License 2001.05.14 0 0 5
Nekem is van ilyen gondom. A korábbi sima 8-as kamerával, felezett sebességgel fölvett anyagot a Hi8 vibrálva játsza le idönként. Egyik barátom azt mondta, hogy ez a képváltási szinkronjelet problémája. Tehát valószinü, hogy a video kimenettel van gond.
Próbáltad már a felvett anyagot másik kamerával lejátszai? Ez behatárolhatja, hol a baj.
Meg egy ötlet: próbálj ki Hi8-as szalagot. Nem biztos, hogy bejön, de hátha.
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 4
Na de mi?! :)
Eleg elkeserito igy, foleg, hogy eleg sokat kellene hasznalnom a kamerat.

LA

Előzmény: pétercár (3)
pétercár Creative Commons License 2001.04.04 0 0 3
Nekem ilyen probléma -vibrálás- csak lassításnál jön elő, de nyilván az is elég idegesítő.A gépem vadonat új, a fej nem lehet piszkos meg egyebek, valami más gond lehet.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 2
Akkor azert itt nem egeszen ugyanarrol a dologrol van szo. Nalam mar a kamerabol valo lejatszasnal is produkalja, sot akkor is, ha kozvetlen tv-re kotom azt. Aztan persze neha nem csinalja, es rendesen at tudom masolni az anyagot, de ez a ritkabb.
Erdemes ezt megnezetni valami szakival, vagy csak penzkidobas lenne (ha a Sony szerviz erre nem tudott mit mondani)?
Amugy en is 60-as kazit hasznalok, Sony-t es TDK-t.

LA

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.03 0 0 1
Az enyém egy ugyancsak nem fiatal 820-as. Én is tapasztalok problémákat a VHS-re való átmásolásnál. Az az érdekes, hogy ha közvetlenül a TV-re küldöm a jelet (akár a VHS magnón keresztül), akkor tökéletes a kép, a gond a VHS kazetta lejátszásakor jön elő. A saját videomagnómon sötétkék kép esetén látszik a jelenség kis mértékben, de van olyan ismerősöm, akinél az így átvett VHS kazetta garantáltan ugrál - bevibrál a kép teteje.

Szerintem valami jelszint-probléma lehet.

Előzmény: Törölt nick (-)
Józsi bácsi Creative Commons License 2001.04.03 0 0 0
0 esetben volt ilyen hibám a 415E-vel.
Ja és 60-es TDK-t használok....
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.03 0 0 topiknyitó
Udv,
Nem igazan talaltam erre vonatkozolag hasznos topikot, igy batorkodtam nyitni egyet. Talan akad valami szaki, aki legalabb tanacsot tud adni.
Konkretan egy bizonyos tipusrol es problemarol lenne szo: CCD TR415-E. Nem a legfrissebb darab, de momentan ezzel rendelkezem, es problemaim vannak vele.
Meghozza a lejatszassal. A felvett anyagot ha pl. at akarom masolni vhs-re az esetek 90%-aban ugral a kep. Voltam vele szervizben, ahol persze (allitolag) nem jelentkezett a hiba, fejet tisztitottak es elmondtak par hasznos jotanacsot, amivel addig is tisztaban voltam (hasznalat elotti kazetta attekeres, minel rovidebb kazetta hasznalata stb). A lenyeg, hogy azota ugyanolyan szar, lejatszasnal ugral a kep. De nagyon. Kiprobaltam tobb kabelt, tobb kazettat, tobb tv-n es videon, de a jelenseg ugyanaz. Az erdekes talan, hogy a keresoben tok normalis a lejatszas, tehat a sejtesem, hogy valahol a videokimenet kornyeken (RCA) lehet a gond (?)...
Talalkozott mar valaki hasonloval, akar ennel, akar mas tipusnal?

LA

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!