Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3935

Olyan nincs, az igaz, statisztikus mennyiségben nincs. Na de kell legyen hiszen az influenzáknak is van.

A dangu láz az olyan, hogy 5 törzs van és ha másikkal történik újra fertőzés többnyire halálos a vége. Reméljük ez nem olyan.

Előzmény: Hehe164 (3933)
sr1 Creative Commons License 2020.04.30 0 1 3934
Hehe164 Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3933

Nincsenek bizonyítottan "újrafertőződők".

 

Ahol látszólag mégis, ott a gyógyulttá nyilvánítási protokollban hiba van.

 

Igazság szerint teljesen meglepő egy koronavírustól, hogy a gyógyulási idő igen tág határok között változik, és nem függ teljesen a tünetek súlyosságától.

 

Egy hét és hatvan nap között bármennyi lehet. (Mármint a teljesen felgyógyultaknak. A többieknek a szövődmények miatt sokkal sokkal hosszabb lesz a gyógyulási idejük, ha egyáltalán.)

Előzmény: zöldkomcsi: (3931)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3932

Jó lenne tudni, hogy az a mortálisabb vagy van már más is jelen ami nem szokott lenni? 

Előzmény: lyukas csokoládé (3927)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3931

 minden más országban 70-90% a gyógyultak aránya érdekes módon, és ahogy zárják le az eseteket úgy javul az arány.

 

De már romlik is, vannak újra fertőződők. 

Előzmény: Törölt nick (3929)
Hehe164 Creative Commons License 2020.04.30 -1 1 3930

Egyelőre az a javulás nem igazán meggyőző az utolsó egy hónap fényében...

Előzmény: Törölt nick (3929)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -1 1 3929

Én tisztában vagyok az N/A jelentésével, és azzal hogy az összes többi adatot sem kell tényként kezelni egyelőre egy ilyen felpörgött helyzetben.

construct nevű kollega bizonygatja hogy valami nem stimmel a svédeknél, briteknél hogy ott olyan magas a halálozási arány a gyógyultakhoz képest, a számok nem hazudhatnak szerinte. minden más országban 70-90% a gyógyultak aránya érdekes módon, és ahogy zárják le az eseteket úgy javul az arány.

Előzmény: lyukas csokoládé (3926)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3928

Forrást elfelejtettem.

 

 

Előzmény: lyukas csokoládé (3927)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3927

Mutatok erre egy példát.

 

A heti lebontású halálozási statisztikák Angliában és Walesben:

 

 

Jól látni, hogy az 5 éves átlaghoz képest masszívan megugrott a halálozások száma, a különbség egy hónap alatt ~27 000 halál. Ugyanezen a héten az egész Egyesült Királyságban (tehát még plusz Skócia és Észak-Írország) a koronavírusban elhunytak száma 16 000-nek volt regisztrálva.

lyukas csokoládé Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3926

Gy.k.: az N/A táblázatokban a "not available" vagy "no answer" jelentéstartalommal bír. Tehát nincs adat és nem az hogy nulla.

 

Úgy néz ki a britek valamiért nem gyűjtik ezt a statisztikát, vagy a protokolljuk extrém szigorú. Már csak ezért is kell vigyázni az országok direkt összehasonlításával, mivel nincsenek standardizált protokollok, országonként eltér, ez pedig akár komolyan is torzíthatja az eredményeket. Ha vesszük például a halálozásokat, kit tekintünk a koronavírus áldozatának? Aki megfertőződött és meghalt? Mit jegyeznek fel az orvosok, ha valami másban halt meg? Ha valaki szívrohamot kap pozitív koronavírus teszttel akkor a fertőzés vitte el, vagy a szíve? Ha nincs a fertőzés a szíve rendben lett volna? Hogyan tudhatná egy orvos, hogy mekkora szerepet játszott a vírusos megbetegedés bármilyen halálban? Képtelenség megmondani az eset jelentős részében. Szóval a doki követi a protokollt és beírja valahova. Így az alkalmazott protokollok szerint komolyan eltérő számok keletkezhetnek. Vannak is erre példák, olyan területek ahol a halálozások száma sokkal komolyabbak megugrott, mint a koronavírusban elhunytak száma, ez pedig valami problémára utal az észlelésben.

Előzmény: Törölt nick (3910)
Titán70 Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3925

"Nem helyes az adat ez tény. És amig téves, addig kár nézned a számokat, nem? Semmi nem következik belőle, bármit is látsz, mert TÉVES. Miért olyan nehéz ezt felfogni?"

 

Mert nem tudja akkor a téves elképelését igazolni!

Előzmény: Törölt nick (3923)
Titán70 Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3924

"Egyébként igen, könnyen lehet, hogy valamit globálisan benéztünk. "

 

Ti igen.

Előzmény: pk1 (3905)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -2 1 3923

"Én hivatalosan közzétett számokat mutattam, a fentiek pedig csak a te semmivel se alátámasztott feltételezéseid.

Az Egyesült Királyság azért mégse egy banánköztársaság.

Ha tudják (alighanem tesztek alapján) az összes fertőzöttek számát,

ha tudják a még le nem zárt esetek számát,

ha tudják a halottak számát,

akkor szerinted vajon miért éppen a gyógyultak számát ne tudnák helyesen megadni?"

 

Ne gondold hogy az orvosok írják a weboldalra a számokat. Kezdj el kutatkodni, nézd meg hol akad el az adat. Ha nem sikerül kideríteni, hívd fel telefonon őket, és bontsd vissza a láncot egészen a kórházakig. Ha nagyon kitartó vagy ki tudod deríteni mi az oka, ha érdekel egyáltalán.

 

Nem helyes az adat ez tény. És amig téves, addig kár nézned a számokat, nem? Semmi nem következik belőle, bármit is látsz, mert TÉVES. Miért olyan nehéz ezt felfogni?

Előzmény: construct (3919)
construct Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3922
Előzmény: mmormota (3921)
mmormota Creative Commons License 2020.04.30 0 2 3921

Szerintem ez valami statisztikai idétlenség. Ebolába se halnak bele ilyen arányban.

Előzmény: construct (3909)
pert2 Creative Commons License 2020.04.30 0 1 3920

Eddig is megtehetted, legfeljebb par nepszeru helyen nem engedtek parkolni

 

Előzmény: buszosbandika (3918)
construct Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3919

"Azonnal látszik hogy ebbe a statisztikába hiányosan van feltöltve a gyógyultak száma. Ha az lenne odaírva hogy aktív esetek: 600 millió, akkor azt is elhinnéd, hiszen az van a szemed előtt. Tévedés nem csúszhat a számokba, igaz?"

 

Én hivatalosan közzétett számokat mutattam, a fentiek pedig csak a te semmivel se alátámasztott feltételezéseid.

Az Egyesült Királyság azért mégse egy banánköztársaság.

Ha tudják (alighanem tesztek alapján) az összes fertőzöttek számát,

ha tudják a még le nem zárt esetek számát,

ha tudják a halottak számát,

 

akkor szerinted vajon miért éppen a gyógyultak számát ne tudnák helyesen megadni?

Amit pedig nyilván a betegeken elvégzett negatív tesztek alapján lehet megállapítani.

Ezeket más országokhoz hasonlóan alighanem a Királyságban is tömbösítve végzik, s lehet, hogy ezért holnapra sok ezerrel növekedni fog a gyógyultan távozók száma. De a halálozási arány még azzal együtt is nagyon rossz marad.

Előzmény: Törölt nick (3910)
buszosbandika Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3918

Sziasztok!

Tudnátok egy gyakorlati konkrét kérdésemre válaszolni?

 

Szóval hétfőtől ha én nem Budapesten élek, hanem Szegeden és mondjuk Pécsre vagy bárhova, de nem Pestre szeretnék utazni, és ott túrázni várost nézni, akkor ezt innentől ugye megtehetem akkor is, ha nincs alapos indokom?

 

Köszönöm. 

Hehe164 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3917

Bosszantáshoz tényleg tök jó. :-)

Előzmény: Törölt nick (3916)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -1 1 3916

Volt aki nem tudta, neki volt a válasz. Úgy gondolta hogy UK-ban 98% belehal, 2% épül fel. De szerintem csak bosszantani akarja magát ezekkel az adatokkal, még ha tévesek is.

Előzmény: Hehe164 (3915)
Hehe164 Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3915

Szerintem tudtad. Akkor meg miért írtad?

Előzmény: Törölt nick (3914)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -2 2 3914

Valóban? Én meg azt hittem hogy mindenki meghalt a kórházakban. Köszönöm hogy felhívtad a figyelmemet erre.

Előzmény: Hehe164 (3912)
pk1 Creative Commons License 2020.04.30 0 1 3913

(Mondok egy lájtosabb témát: a helyesírás. Ha rajtam múlna, minden legális lenne a szabályzatban, kivéve a félreértést okozó hibákat. E liberalizmus hátránya az lenne, hogy még nehezebb lenne a magyar nyelv megtanulása, a szótárak pedig 5-10-szeresre duzzadnának.)

Előzmény: Törölt nick (3908)
Hehe164 Creative Commons License 2020.04.30 -1 1 3912

Sajnos a brit rendszer nem ad értékelhető információkat a gyógyultak számáról.

Valószínűleg, mert nincs erre protokolljuk.

Ez így a huszonegyedik század első negyedének végefelé nem igazán az egészségügyi rendszerük acélosságát bizonyítja...

Előzmény: Törölt nick (3910)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -1 1 3911

a kép lényege lemaradt, 100% meghal UK-ban aki kórházba kerül, nem csak 98.7%. Ragaszkodjunk a tényekhez szerintem, ne ferdítsd el a valóságot :)

 

Előzmény: Törölt nick (3910)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 -1 2 3910

"A mostanáig regisztrált 165221 esetből 138780 még aktív. Tehát lezárult: 26447.

Közülük halállal végződött: 26097. A lezárult esetek 98.7%-a."

 

Nem olyan nehéz szerintem az olvasott információkat értelmezni, ha kicsit gondolkodnál. Azonnal látszik hogy ebbe a statisztikába hiányosan van feltöltve a gyógyultak száma. Ha az lenne odaírva hogy aktív esetek: 600 millió, akkor azt is elhinnéd, hiszen az van a szemed előtt. Tévedés nem csúszhat a számokba, igaz?

A kórházakba enyhe esetek is kerülnek, ők is meghalnak mind végül?

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

 

ezen az oldalon pl. az van hogy nem hagyta el még elő ember a szigetország kórházait. lehet hogy 100% végződik halállal, de ha ennél is rosszabb adatokat szeretnél látni, keressek neked?

 

Előzmény: construct (3909)
construct Creative Commons License 2020.04.30 -1 0 3909

Hogy a járvány rossz kezdeti kezelése hova vezethet, azt jól látjuk Olaszországban.

De az Egyesült Királyság esete még ennél is súlyosabb.

A mostanáig regisztrált 165221 esetből 138780 még aktív. Tehát lezárult: 26447.

Közülük halállal végződött: 26097. A lezárult esetek 98.7%-a.

Meggyógyult: 350. A lezárult esetek 1.3 %-a.

Ez még a svédek 75-25 %-os arányánál is sokkal rosszabb.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.30 0 1 3908

"Francokat. Azért húznék gumicsizmát, mert jobb a békesség."

 

Én előszőr elgondolkoznék, mitől véd meg a csizma. Mit gondolnak erről más emberek, mik az előnyei, mik a hátrányai. Miért mondják, ki mondja, mivel indokolja? Miért lesz jó nekem? Miért lesz jó ez másoknak? Mik a hosszú távú hatásai, hol lehetnek buktatók benne? Egyetlen apró szabályon is hetekig lehet gondolkozni, és még akkor sem biztos hogy a jó döntést fogod hozni a végén.

 

De a példa tökéletes, senki nem fog ezen gondolkozni, jobb a békesség, meg a szomszéd is felhúzta már. Hogy miért is? Az már mindegy.

Előzmény: pk1 (3905)
12Tél57z Creative Commons License 2020.04.30 -2 1 3907

Sajnos egyet kell, hogy értsek minden szavaddal.....
Én tartok tőle, hogy nem lesz lehetséges az utólagos feldolgozás.....már olyan, ami nem érdekektől vezérelve manipulált..... mert tudjuk a történelmet mindig a győztesek írják (ÁT).
Mai szomorú tapasztalat: az utcákon, tereken közlekedők(beleértve a kutyát sétáltatókat is) kb. 30-40 %-a maszkot viselt kint a szabad téren......FÉLELMETES.
Bármely uralkodási igényű "vezetőnek" ideális massza....
A VI. és a VII. kerület kísérleti lezárása bennem roppantul félelmetes gondolatokat indít el.....
Valahol a Vatikán kialakítása is így kezdődhetett.....hogy egy PC példát említsek. 
Ha esetleg "véletlenül" a kordonokat vigyázó gépfegyveresek is megjelennek.......nem folytatom.

Előzmény: Törölt nick (3904)
pert2 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 3906

Van meg gumicsizmam meg permetezo vizhatlan ruham.is a regi kajakturas idokbol. Sokkal kellemesebb viselet mint az arcmaszk. Egyebkent az emberek teljesen normalisak, az atlagos iq- juk mindig 100, es azt kapjak csak amit megerdemelnek.

Előzmény: Törölt nick (3904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!