Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 topiknyitó

Egy kicsit (nagy) szarban vagyok.(unk).

 

 

-1éve vettem fel (én barom) 10millió forintot a házam bővitésére és tetőcserére japán jen hitelben.

-Vagyis igazából a történet úgy kezdődik hogy 5éve vettünk fel az tp -től 5milliót házvásárlásra (forint alapút).

 

A forint alapú konstrukciója úgy nézett ki hogy :

 

-20évre fizettem havi 41e ft-ot+lakásbizt 4e ft.

 

Amikor bejött ez a japán jen alapú hitel elhúzták az orrom előtt a mézesmadzagot,ugyanis a devizahitel konstrukciója úgy nézett ki:

 

-20évre ,10millió havi 23e ft Plusz lakáskassza ,igy cakumpakk jött ki a dupla annyi

 felvett összegre hasonló havi törlesztés mint az előző hitelemnél.

 

-Ráadsul hát persze miért is ne ,nem kellett egy csomó járulékos költséget megfizetnem,akciós volt a kezelési költség is, és szépen az otp levonta az előző tőketartozásomat ,igy kaptam kézhez 5,9 m forintot.

 

Gyanus volt hogy minden otp-s agitált,menjek át ez tök jó lehetőség,senki sem ecsetelte az óriási kockázatot.

 

Aztán a házamat faszán úgy értékelték fel 21milló forintra hogy a tető ép készült.

Én montdtam a becsüsnek,hogy ez fura,mert ez a ház 4hónap múlva kész lesz

 

És akkor már új tetővel,beépitett tetőtérrel ,plusz 50nm lakható területtel,egy kicsit többet fog érni mint 21m forint.

 

A következő hidegzuhany a közjegyzőnél ért.

Amikor már aláirtam 20oldalt,akkor böfögte ki hogy a japán jen-es hitel esetében a hitelbiztositási értéket nem 10m forintra számolják hanem 16re de ennek ,(ezt többször is hangsúlyozták) semmi jelentősége!(hát később lett)

 

-Jött ez a frankó pénzűgyi válság.

 

A jelenlegi hitelem havi törlesztője 23ezeről 69ezerre plusz lakáskassza ment fel.

Igy a havi hitel terhem kb 100e ft lett.

 

-Bementem megkérdeztem a tőketartozásom a felvett 10milla és 1év fizetés után a jelenleg tőkém 14,6 millió forint.

 

-És küldött a kedves otp egy levelet hogy a jelenlegi terhelt ingatlan nem biztos hogy fedezi ezt a hitelt,ezért lehetséges hogy új plusz ingatlant kell bevonni.

 

Hát ezt már nem.Ha kell biróságig is elmegyek .

 

 

 

Azt mondták várjak ki,csak lemegy a jen.Én attól rettegek ha bedől a forint akkor 30millio lesz a tőketartozásom.

Ha valakinek ötlete hogy lehet a legkisebb buktával ebből a jenes borzalomból ki

kecmeregni azt megköszönném,,,,,

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!