Keresés

Részletes keresés

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 845

TRS2009 szerintem a legjobb egyelőre. Lehet azt mondani, hogy TRS2010 a legjobb. Csak tapasztalatból mondom, illetve mások véleményét kombinálva, hogy TRS2004, illetve TRS2009 alá fejlesztenek még.

Váltást a pénztárcád adja. Ha van akkor érdemes 2009-re váltani, mivel sok mindent más képpen kezel, mint elődje ráadásul viszonylag alacsonyabb gépen is jól elfut. Erről a gyakorlati például tudom mondani a trainz.hu oldalon lévő cikket róla! Gurigáék a vasút vonaluk promócióját ezzel tesztelték már!

Ha a pénztárcád nem engedi, akkor maradj a réginél egyelőre.

Honnan lehet beszerezni? Online websohopkon keresztül... olykor a játék boltokon keresztül is meg lehet venni, elővételben vagy épp van nekik raktáron. Nézz körbe azt javaslom.

 

Annyit megjegyeznék, hogy illegális verzióknál előfordul orvosolatlan hibák. Értem ez alatt, hogy objektumok, vasúti kocsik nem fognak betöltödni vagy ehhez hasonló problémák. Vedd meg eredetiben, s legalább nyugodtan kérdezhetsz, akár hivatalos support-tól is!

TRS2004 illetve TRS2009 esetében nekem a hivatalos support volt nagy segítségemre, illetve egy jó barátom, aki angolból profibb volt, mint én.

Előzmény: mk48 2001 (844)
mk48 2001 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 844

Hirtelen még eszembe jutott valami. Megéri-e trs2009-re váltani? Vannak-e változások a grafikában, a pályaszerkesztésben stb.?

Ha igen akkor mik azok? Hol lehet beszerezni a programot Békés megyében?

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 843

Örülök, hogy tanultál! Ha már egy embert sikerült tanítani valamire nekem az már siker!

 

Örülnék, ha csepeli gerinc út tervei is így meglennének nekem, mint a miskolci villamos tervei :) Legalább látnám mi lesz ha majd elkészül végre :)

Előzmény: Robancs684 (840)
mk48 2001 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 842

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Akos1985 (823)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 841

On

Bocsi, a nadjábólt kijavitanám nagyábólra, mivel eléggé helytelenül írtam, csak a hsz útán láttam, hogy rosszul írtam. :(

Off

 

Előzmény: Robancs684 (840)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 840

Ákos!

 

Én ebből az biztos hogy tanultam! :)

 

 

Szeretnék nektek megmutatni, vagyis aki a miskolci villamos vonalat késziti (főképp nekik ajánlom), hogy van pár terv, hogyan fog kinézni a 2 db új végállomás: Kilián az 1A-sé, és Felső-Majlát az 1-es villamosé.  Link: http://zoldnyil.hu/hirek/191-tervek.html

Én elkezdem azt a részt is hozzáépiteni, később meg majd a sineket, és egyébb dolgokat majd kicserélem, de nadjából elkészitem ezeket a szakaszokat is. :)

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 839

OFF:

 

Mivel a moderátor törölte a hosszászólásokat, így azok már nem láthatóak.

 

Nem akarok vitát, de a moderátor nem hiába tiltott Téged is. Warez témában, illetve torrent címeket és illegális letöltési helyeket "reklámozva" utalhattál.

 

Nem egyszer el lett ITT mondva, illetve a szabályzatott illő átolvasni, mielőtt warez, kalóz verzók letöltési helyeit közölnétek nyíltan és nyílvánosan, mivel ez nyílt fórum. Erre szokták azt mondani, hogy a szabályzat nem megfelelő átolvasása vagy el nem olvasása nem mentesít semmi alól. Sőt örüljetek annak, hogy nem indítanak ellenetek BTK szerinti bírósági eljárást ezért... nem hiába papolok.

 

:ON

Előzmény: viktor9511 (836)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 838

Valami hiányzik neki! TrainzObjekt nevezetű programmal (ha TRS2004 SP4-ed van), akkor ezzel meglehet nézni, hogy melyik KUID hiányzik. Ezt is fent van a trainz.hu oldalon az Ismertetők között, a Hasznos segédprogramok leírásai között.

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Bzmot332 (835)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 837

Ha nem küldik az aktiváló levelet, akkor a főoldalon le van írva, hogy kinek küld el a problémádat ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Bzmot332 (830)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 836

Kedves bárki :) !

 

 

Lehetne egy kérdésem ?

 

Egyáltalán nem értem, de tényleg, visszakerestem, és sehol nem találtam arra utaló nyomot,hogy olyat írtam volna, vagy más témát ejtettem volna, ami nem ide illik, mégis  tilitva lettem ...

 

Legalább valaki elmondaná,hogy miért, hogy tisztában legyek én is vele, mert FOGALMAM sincsen ....

 

 

 

 

 

Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 835

A kék bábut leszámítva igen, érthető. Viszont a HÉV-et még villamosított pályán se tudtam berakni:

 

Előzmény: Robancs684 (833)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 834

Bár lehet, hogy a 2009-es vagy a 2010-es jobban megérné...

Előzmény: Bzmot332 (832)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 833

A pálya, és egy adott jármű, akár melyik helyen összefér, csak a survevor megnyitása után be kell tenni, egy általad kiválasztott pályába egy általad kiválasztott járműt, és ezt a pályát elmenteni, és utána a felső kis kék bábunál (bal felső sarok) kell katt és akkor megjelenik a pálya vezetési módban, és akkor tudod vezetni az adott járművet, remélem nagyából érthető. :)

Előzmény: Bzmot332 (832)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 832

Hát, nekem a TRS2004 van meg. Vonatot lehet választani, vagy minden vonathoz külön pályát kell csinálni? Egyébként lehet, hogy az SP4 hiánya miatt, de nem sikerült pl. a HÉV-et, vagy a T5C5-t (hirtelen ezeket találtam meg a leggyorsabban a neten) berakni, mert vmi hibára hivatkozott. Az lehetséges, hogy nem lehet nem vilamosított pályára tenni őket? (mondjuk értelemszerűnek tűnik :) )

Előzmény: Robancs684 (831)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 831

Pályákat sok helyen lehet letőlteni,  mellesleg, a játékban (TRS 2009) sok pálya van, ott is ki lehet próbálni a vonatokat. :)

Épiteni pályát a játékban a Survevor módban tudsz, de vezetni a vonatokat azt meg a Driver módban tudsz. :)

Előzmény: Bzmot332 (829)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 830

Egyébként ezt az oldalt én is megtaláltam. És általában mennyi időn belül küldenek a megadott e-mail címre levelet?

Előzmény: Robancs684 (827)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 829

Ezt le tudnád írni még lebutítottabb szinten is? Mert én konkrétan egyáltalán nem tudok semmilyen vozatot kiválasztani, azt se tudom, hogy mi hol van, tehát...

 

Nem szeretném külön bejegyzésbe írni, tehát; honnan lehet - ha lehet - pályát leszedni?

Előzmény: Robancs684 (828)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 828

Úgyanúgy mint a a tobbi vonattal, csak fel kell tenni a trs OBjektbe, és úgyanugy tudod vezetni mint a többi jármüvet, csak be kell tenni egy pályába. :)

Előzmény: Bzmot332 (826)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 827

Én ajánlom neked: http://www.trainz.hu/

Itt rengeteg magyar dolgokat találsz, csak regisztrálnod kell. :) Pl.: vonatok,  vagonok, objektumok, és megtalálod a budapesti KCSV-t, ICS-t. :)

Előzmény: Bzmot332 (825)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 826

És most egy nagyon amatőr kérdés; hogyan tudok netről leszedett vonattal menni?

Előzmény: Bzmot332 (825)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 825

Köszönöm a válaszokat! Esetleg tudnátok magyar oldalakat mondani, ahol le lehet tölteni olyan járműveket, mint pl. a V43 meg ilyesmik?

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 824

Szia!

 

A budapesti metró jelenleg csak készülőben van TRS-hez. Hozzá teszem béta verziót nem adtak még ki belőle, s nem is fognak csak a teljes pályát, ahogy el fog készülni.

Csepeli HÉV vonalamról lehet látni a Youtube-on videót, de még sok objektumon dolgozok, hogy teljesen kész lehessen, illetve a budapesti 2-es villamost én kezdtem el TRS alá, de a Csepeli HÉV vonalammal együtt csak Boráros térig van kész, de elég hiányosan, de a nyomvonal már meg van.

 

Az objektumok beimportálása saját tömörítőjén és kicsomagolóján keresztül történik. Ez lehet összevont, s darabokból. Ha épület, akkor 1 fájlocska. Ha mozdony, személykocsi, teherkocsi akkor max 5 fájl az egész. 2 klikk a fájlokra és finoman szólva annyi.

MSTS-ben sincsen semmi komolyabb telepítési bonyodalom szerintem. Leszeded a pályát és a hozzá való cuccokat és telepíted.

Előzmény: Bzmot332 (821)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 823

Szia!

 

Objektumod nem TRS2006-hoz készült, hanem TRS2009-hez pl... újra telepítés segíthet.

Előzmény: mk48 2001 (820)
Viktor1195 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 822

Szia Bz !

 

 

Tudni kell,hogy általában mikor egy készítő megcsinálja a pályát amivel dolgozott , nem szívesen adja csak úgy ki a kezéből az elkészült munkát.

Szóval nem sokak adnak ki pályákat, éppen ezért én azt ajánlom,hogy ne várj arra,hogy valaki neked felajánlja az általa elkészített várost , inkább kezdj el te is építeni.

 

- Sok örömödet lelheted benne :) 

 

A játékba objektek,villamosok,vonatok betétele nem nehéz, ha részletesebben érdekel szólj segítek !

 

 

 

 

 

Üdvözlettel

Viktor.

Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 821

Üdvözletem mindenkinek!

A neten láttam egy csomó képet meg videókat a TRS-ben a budapesti metróról, sőt még a 2-es villamosról is meg ilyesmik. Ezek letölthetőek és ha igen, akkor honnan? És még valami; ha leszedek egy járművet, azt hogy lehet betenni? Ez is olyan macerás, mint az MSTS-ben, hogy kismillió frissítés meg egyéb dolog kell?

mk48 2001 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 820

Üdvözlök mindenkit!

Segítségre volna szükségem.

Egy object-et telepítettem a gépemre, de amikor a játékban megnyitottam, lefagyott a gépem.

Újraindítás után beléptem, ,,Fatal Error"-t adott ki és nem engedett belépni a játékba. A C:Program FilesAuranTRS2006Bin-ben lévő Launcher.exe a hiba forrása.

Próbáltam az object local könyvtárból való kitörlését ,de nem segít.

Meg tudná mondani valaki hogy mi lehet a baj? TRS2006-ot használok.

A segítséget előre is köszönöm!

 

SGP-684 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 819

Mostmár értem, egy jó nagy hibát követtem el sajnos, ezér bocsánatot kérnék a topiktálsaktól.

A nickemet örökre tiltották, vagy csak egy időszakra?

 

Előre is köszönöm a választ. :)

Előzmény: bodrostomi (818)
bodrostomi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 818

Lentebb megtalálod a választ.

Előzmény: SGP-684 (817)
SGP-684 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 817

Sziasztok!

 

Elsősorban el szeretném mondani, hogy a Robancs684-es nick nevemen nem enged hozzászólast írnom ezen a fórumrészen, amikor leírtam, és elküldeném, a következőt írja ki: "A művelet elvégzéséhez sajnos nem rendelkezik a szükséges jogosultsággal."

Ez mi miatt van???

 

Amiért írok, az az hogy egy újdonság került be a miskolci pályámba!

Az első (prototipus pálya) buszvonalam, ami a 6-os viszonylat lett, amiatt választottam, mivel mindennapom rész, vagyis minden nap a 6-os busszal járok, mivel Perecesen élek. :)

 

Pár kép az új, de mégis még nagyon alap buszvonal pályám:

 

Újgyőri Főtér:

 

Stadion után:

 

Bulgárfőld:

 

Homokbánya felé:

 

Pereces (Végállomás):

 

Érdemes a kijelzőtáblát megfigyelni, igy élethűbb a busz is, hogy merre megy egy adott busz. :)

Csak egy kicsi hiba van benne, a kicsi vonal a 6-os és a Pereces között. :)

Ez amiatt van, mivel a villamosoknál kell használni a - mert ha nincs ott, akkor a viszonylatjelző kicsi táblába beírja az célt is, de a busznál nem kell a vonal. :)

 

Mellesleg a miskolci villamospályám is hamarosan kész, csak még hiányoznak az objektumok a Thököly-Szent Anna Tér, Malomszög utca-Városháztér, Szinvapark-Selyemrét szakaszon. Emelett még hiányoznak a felsővezetéket tartó oszlopok, és a felsővezetéket tartó vezeték is hiányzik. Haladok lassan, de biztosan.

A villamospálya mellett még csinálni fogom a 6-os viszonylat objektumait. Ha ez is kész lesz, akkor hozom az új képeket, addig is ennyi az újdonsült újdonságról, a 6-os buszról. :)

Gm trainz Creative Commons License 2011.03.30 0 0 816

Sziasztok !


Szoktatok a trainz 2010 ben  multiplayeren játszani ?
Készítettem két pályához multiplayeres sessiont !
Ugye ezek alappályán vannak , de majd ha bele tanulok akkor szóba jöhet egy jobb szebb pálya is  .

A két session ::

Highland Valley Gm day  ( Highland valley pályán van ez )

QR COAL MULTIPLAYER :   ( általam módosított Queeslandi pályán van )  Ehhez tartozik a Queesland Coal nevű  pálya .

A két session és  a Queesland Coal pálya elérhető a DLS-n !
De ha a CMP - ben,  a keresőben beírjátok ezeket a neveket amiket írtam akkor fel fogja hozni és le lehet tölteni a CMP által .

Ha érdekel valamennyire titeket a multiplayeres sessionok akkor írjatok és megadom az időpontokat amikor én csinálom a szervert valamelyik pályához !
De bárki csinálhat aki birtokolja az eredeti Trainz 2010-et illetve fel van neki telepítve a frissítések illetve  ez a két session illetve a Queesland Coal pálya .


Egyenlőre ennyi !

ÜDv : GM trainz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!