Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4102

Abból a pénzből custom-ra is futja.

Előzmény: florg (4101)
florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4101

Nem kell, veszek újat. :)

Előzmény: tamcsab (4100)
tamcsab Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4100

Ha elnok leszel odaadom a Yamahamat!

Előzmény: florg (4098)
r4hu Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4099

OFF
OK, el van intézve !
ON

 

Előzmény: florg (4098)
florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4098

Off: lehetne, hogy köztársasásgi elnök legyek, de csak egy napig? Utána már eléldegélnék az apanázsból, sőt, megígérem, veszek egy Yamahát is. :)

Előzmény: r4hu (4097)
r4hu Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4097

florg for president !!!

florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4096

Mit iszol? :)

Előzmény: -Kulcsi- (4095)
-Kulcsi- Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4095

Pont ezért adunk a véleményére, mert nem elfogult ,azaz objektíven lát dolgokat. (ahogy én is szoktam/szeretek látni.) Megfontolt és tapasztalt a témában. Ráadásul egyszer volt szerencsém személyesen is találkozni vele. Kellemes, megbízható, nyugodt fickó. :-) Félre ne értsetek, nem Florg reklám ez, csak a véleményem. Összegezve, aki odafigyel arra, amit ő mond, valószínűleg nem fog rosszul járni.

 

 

Előzmény: tamcsab (4093)
florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4094

Semmi bajom a Yamahával, csak nem szeretem bizonyos cuccait. Senkit nem fogok lebeszélni semmiről, ha szerintem reális az ügylet. Ebben az esetben pl. csak felhívtam a figyelmet a C és CM közti mérföldes különbségre, és még csak rosszat sem mondtam a Yamaháról, csak azt, hogy ez a fej nem ér semmit használtan (sőt, szerintem újonnan sem alternatíva, ez arra jó, hogy a tanuló cső mellé adják, és a gyereknek nem kell külön venni még fejet is, hanem kap egy használhatót). A CM egy más kategória, az már ízlés kérdése, hogy tetszik-e valakinek.

 

Volt és van itthon Yamaha cuccom, nem szaxi, más, teljesen rendben van a márka, jó holmikat is gyárt. De mint minden multinál, sajnos itt sem lehet azt mondani, hogy amin 3 hangvilla van, azt nyugodtan megveheted. 

 

Amit mondok, felelőséggel mondom. Aki miattam vesz/nem vesz bármit, az döntött egy vélemény mellett. Aki utál és hülyének tart, az úgyis az ellenkezőjét fogja tenni annak, amit tőlem hall, tehát az arány megmarad. Úgyhogy ne féltsd a Yamahát, nem fog csődbe menni miattam a fúvóka gyártó részleg. :)

Előzmény: tamcsab (4093)
tamcsab Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4093
Ok.velemeny tiszteletben tartva....termeszetesen azt fikazol, amit akarsz.....ahoz sincs kozom....azert arra vigyazz, hogy itt komoly felelosseged van......:-):-) sokan adnak a velemenyedre, tobbek kozott en is kiveve yamaha temaban:-) aludj jol...udv....
Előzmény: florg (4092)
florg Creative Commons License 2012.09.27 0 0 4092

Nos, attól, hogy szerelmes vagy egy márkába, az még nem lesz másmilyen, mint amilyen. :)

Szerintem a Rico Graftonite megveri ezt a műanyag Yamahát, és csak 5000. Tanuló fejért ne kérjenek el 10000-et, csak mert rajta van 3 hangvilla. Itt fölmerült egy kérdés, amiben összeméretett egy túlárazott műanyagdarab egy profi fúvókával, és ebben az esetben fejtettem ki a véleményemet. Aki Lebayle-ben gondolkodik, ne vacakoljon plasztik Yamahával. És mivel konkrétan az én véleményemet (is) kérdezték, elmondtam, márpedig az én véleményem a saját tapasztalataimra épül, és nem márkafüggő, meg szerencsére mentes vagyok attól a tehertől, hogy elvakult rajongással viseltessek bármilyen márka iránt. 

 

A Yamaha megbízható minőséget produkál majdnem mindig. A profi cuccai jók is, a tanuló cuccait nem szeretem, nem is fogom sose, bármit is mond róla bárki is, attól még tanuló cuccnak jók, mondjuk annyiért, amennyiért használtban megkapod (kb. féláron). A Yamaha nekem a 62-es szériától kezdődik valóban, azt meg nem bírom megfizetni, de ettől még nem fogok szeretni egy 23-ast.

 

Kínai fejet sose javasoltam senkinek. A fej a hangszer lelke, egy jó fejjel egy vacakabb cső is jól tud szólni. Kínai hangszerben persze már volt/van egypár kifogástalan darabom, ár érték arányban reálisak. És nyilván, ha tele lennék lével, vennék valami mesterhangszert (mint ahogy volt is Selmer és Buescher a birtokomban), de akkor sem feltétlenül Yamahát, mert nekem nem az a nonplusultra.

 

Ja, és bizony, "fikázhatom" a Yamahát. Meg bármelyik céget, terméket, amelyiket kedvem van, és van, és valamiért nem tetszik, (kivéve a Hohnert és az AER-t, mert ott endorser vagyok (de ha vacak lenne bármelyik is, nem vállaltam volna az endorserséget, úgyhogy nem kell hazudnom)).

 

Előzmény: tamcsab (4091)
tamcsab Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4091
Elvbol vitazom, yamaha minden darabja tokeletes. Arra kellhasznalni,amire valo. Nagyon konnyen szol,megbizhato,egyenletes minoseg.Termeszetesen tanulo fuvokatol masok az elvarasok..Tularazason nincs vita,de ha belegondolsz melyik er meg szazast,vagy meg tobbet. Mindenesetre sajna ismert teny, hogy a markanak onmagaban ara van,amit aztan hasznaltan pillanatok alatt elveszithet. De legalabb,mint korabban irtam,tudod, hogy mit veszel es biztosan azt kapod,nemvalami szart. Apropo florg egyszer irtad a yamaha csorol, hogy amelyik mar erdekelne az tul draga,melyikre gondoltal????62 es felette?szoval forza yamaha es azert sajna nincs szerencsenk Phil Woods bacsit pl a klubban latni,de volt szerencsem beszelni vele kicsit pozitivabban nyilatkozik a yamaharol.......persze lehet, hogy rendesen fizetik erte, hogy szepeket mondjon:-):-):-) tularazasrol meg azert annyit, hogy 10 000 es osszegnel semmikeppen nem beszelnek errol, valoban nehany ezerrel dragabb lehet, de mi az 2-3 nad,ennyi a nev....az, hogy neked nem kellene az te dolgod,maximalis tisztelet erte, es porosodni semmikeppen sem szabad hagyni.....en pedig buta sznobsagombol kifolyolag biztos nem veszek vennek egyelore semmi nonem kinai, meg egyeb szart, meg ha allitolag olyan nagyon faszak is.....de ez megint csak az en nyomorusagom. Szoval n
e fikazzuk a yamahat...yamaha forever.......
Előzmény: florg (4089)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4090

Köszi, az aranyokosságokat ismerem, de a többi hasznos, venni szeretnék. :))

Előzmény: florg (4089)
florg Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4089

Yamaha 6c, vagy 6 CM? Mert a C szerintem egy fillért sem, túlárazott plasztik, újonnan 8-10, használtan ajándékba elfogadnám, ha jó állapotban van (bár most ajándékba sem kéne, mit porosodjon itthon). Tudtommal a  6CM az ebonit, 25 körül megy újonnan, használtan meg amennyit adsz érte. 

LeBayle meg itt van, meg kell nézni, milyen kamra, mert nagyon változó 7*-on belül is, aztán mint a Yamaha: amennyiért meg bírod venni. http://www.bill-lewington.com/lebayle/chart.htm

Amint írtam, mostanság a maximum elérhető ár az új ár 70%-a használt cuccok esetében, kivéve, ha vadiúj, csak épp kijött a boltból (tehát garanciális), akkor max 80%, vagy ha valami különlegességről, ritkaságról van szó, akkor meg bármi, de ebben az esetben ez nem áll fönn.

Amúgy meg mindent annyiért tudsz megvenni, amennyiért eladják. :)

Előzmény: Törölt nick (4088)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4088

Florg, és aki képben van, Yamaha 6C, és Lebayle 7*, mindegyik ebonit, mennyit érhet mostanság althoz?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4087
B.S.-nál néztem, várom még a kedvezményes árukat, de még körülnézek.
Előzmény: florg (4085)
sugal Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4086

Igen, de az Cw, ami azt jelenti, hogy mini xlr a vége, tehát csak wifis cucchoz jó. Ehez van még egy plusz adapter, amivel be tudod dugni a keverőbe. (amit ha újonnan veszel az AT-nél 20 ezer forintba kerül)

Előzmény: florg (4084)
florg Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4085

Mondjuk engem a DPA 90-ért jobban izgat, hol vásárolsz te? A legolcsóbb DPA 450 euró. Ilyen jó lett a forint? :) 

Előzmény: Törölt nick (4082)
florg Creative Commons License 2012.09.26 0 0 4084

Árgép első találat 85. Mondjuk állapotfüggő a használt ár, de ha újszerű, akkor akár meg is érheti a 70-et (bár általánosságban az új ár 70%-a dívik az új állapotú használt holmiknál).

A félár  (40) meg kicsit erős, de ezt hívják alkunak, nem? :)

Előzmény: sugal (4083)
sugal Creative Commons License 2012.09.25 0 0 4083

hol láttál ilyet 80ért? :)

Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 4082

80 az új ára, 90-ért már DPA-t lehet kapni, 40-ért elgondolkoztatna.

sugal Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4081

70ezer lenne az ára

Előzmény: RoGS (4080)
RoGS Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4080

Mennyiért árulod?

Előzmény: sugal (4079)
sugal Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4079

Sziasztok van egy eladó profi audio technica atm 350-es csíptetős mikrofonom, ha netán valakit érdekel :)

valos Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4078

Na ez már nagyképűségnek hangozhat. korszakaim vannak, mint egy festőművésznek. hi-hi.

Előzmény: valos (4076)
valos Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4077

Hu inkább 30.

Előzmény: valos (4076)
valos Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4076

Előzmény: valos (4074)
valos Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4075

Ez egy 20 éves kép, még a veltklangos korszakomból.

Előzmény: valos (4074)
valos Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4074

20 év lagzizás alatt, azért ragadt rám valami.  De tudom hova soroljam magamat. autodidakta.

Előzmény: tamcsab (4073)
tamcsab Creative Commons License 2012.09.23 0 0 4073

Egytertek florg-gal, ha tenyleg jo zeneszek akkor segiteni fognak mindenben, akar hangnemben, akar ritmusban, akar dallamban szoval mindenben, es Te azt csinalhatsz szinte amit csak akarsz, persze erdemes egy picit visszafogottabban fujni, legalabbis a legelejen. A hazai palya elonyeit pedig termeszetesen ki lehet es kell hasznalni...nem tudom elkepzelni, hogy barmit csinalsz, ne fogadnak nagy ovacioval, es biztos vagyok benne, hogy amit tudsz, azt tudod rendesen.(esetleg gyakorolj egy picit...) Szoval ne izgulj, szerezz oromet a gyerekeknek es magadnak, ez egy olyan zeneles lesz, ami nem sokszor adodik az eletedben, tedd emlekezetesse.. szoritok neked, es sok boldogsagot az ifju parnak.....

Előzmény: valos (4071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!