Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.13 0 0 172
Kedves Tibra!

Tudom, hogy szeretsz viccelődni és reagálásodat annak is vettem, de ellenben veled, az elmúlt 15 évben, a magam részéről semmi látszatát nem vettem észre, a pályázatok elnyerésből származó erőforrásnak, és ezek érdemi megnyilvánulásainak!

Lehet, hogy én nem azon területen tevékenykedem, ahol ezek az összegek megjelennek?

Előzmény: tibra (171)
tibra Creative Commons License 2005.11.12 0 0 171

Kedves Tóalmási!

Már érzünk, ugyanis olvasunk róla:)

Az első, a BAross Gábor Program komoly esély lehet. De ezt a programot még ebben az évben lepályáztatják. Néhány megyei szereplő, jól teszi, ha ugrásra készen lesz Advent elején.

 

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.12 0 0 170
Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács, Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal és a Kutatásfejlesztési pályázati és Kutatáshasznosítási iroda együttműködést írtak alá.

 

A megállapodás célja az észak-alföldi régió gazdaságának és versenyképességének innováción alapuló fejlesztése, a régiós tudás és kutatás üzleti célú felhasználásának elősegítése.

A program keretében 1,375 Mrd érkezik régiónkba.

 

Másik együttműködést is aláírt Tokár István, dr. Bozóki András kulturális miniszter és Lukovics Andrással az Észak-alföldi regionális tanács regionális Kulturális-Közkincs Munkabizottság elnökével.

 

Együttműködéscélja: a programozás, területi tervezés, a biztosított forrásokból a kulturális területet érintő rész felhasználásának szakmai előkészítése.

 

Egymás után jönnek az együttműködési megállapodások, érzünk mi ebből valamit?

tibra Creative Commons License 2005.11.08 0 0 169

A megyeháza közgyűlési termében tegnap igen jeles esemény volt. Ghymes koncert.

Olyan vastapsot, amit a felvidéki zenekar kapott tán még az ötvenes években sem  zsebeltek be anno a a vármegye közönségétől a termeben

Nagyon jó koncert volt. Élvezte a zenekar is. Aki ismeri a Ghymest tudja, hogy nemrég volt egy kettős tagcsere Örömmel láttam, hogy a csapat él, működik, a zene ,,átjön".

És kicsit politikusan zárva: összességében a príma zenei élménysor tükrében, a megyerendszer lebontása (regionalizáció kiteljesedése)  után tulajdonképpen meg is határozhatjuk a díszterem jövőjét:)

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.30 0 0 168
Dr.Bujdosó Sándor a Belügyminisztérium helyettes államtitkára, előadást tartott a Megyei Jogú Városok Szövetségének Jegyzői Kollégiumának Szolnokra kihelyezett ülésén.

Elmondta, hogy az anyagi gondokkal küszködő önkormányzatoktól el kell venni számos olyan feladatot, amelyhez az állam rendelt anyagi fedezetet.

tibra Creative Commons License 2005.09.30 0 0 167

A megyei elnöknek az ellenzék támogatása nélkül megszavazták a jutalmát.

Emlékeim szerint a karcagi polgármester így fogalmazott: elismeri a teljesítményt, de célszerű-e most ilyen környezetben, amikor egyes támogatásokat nem fizenek ki ilyen előterjesztést készíteni.

Az ügyrendi biz (?) elnöke Buzás Sándor annyit felelt, hogy ezt a gondolatot a képviselő a bizottságban is elmondhatta volna.

A dologhoz annyi még, hogy a megyei elnök a jutalmából a kisújszállási belvízkárosultakat fogja segíteni (talán 300.000 HUF támogatási összeggel).

 

Előzmény: tibra (166)
tibra Creative Commons License 2005.09.29 0 0 166

Holnap lesz a közgyűlésen napirenden mindez. Ha jól emlékszem van egy olyan határozati pont, hogy évente kell visszatérni a problémákra a bizottságoknak. A kérdés csak az, hogy egy MÖK milyen pressziót gyakorolhat a települési önkormányzatokra.

No. Ma hallottam. A megyei elnök 1.600.000 HUF prémiumot vesz fel mostanában. Ez különösen a KSH adat (lásd a korábbi hozzászólást) összevetésével érdekes.  (bár ez lehet, demagógia:)

A másik az új megyei képeskönyv ára: 4.500 HUF. Ennyiért ki fogja megvenni? Igazán dotálhatta volna területfejlesztési tanács (mondjuk) egy ezressel példányonként a kiadványt. Ez bízvást segíthette volna a terjesztést.

Vagy az önkormányzatoknak fogják (kötelezően:) kiajánlani?

 

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.27 0 0 165
A megyében élő fiatalok (14 és 18 év közöttiek) körülményeiről kérdőíves tanulmányát készítettek. A felmérésben 45% szakközépiskolás, 34% gimnazista és 21% szakiskolás vett részt.

Négy területet vizsgáltak, közösségi térteremtés, esélyteremtés, értékrend és jövőkép, drog, alkoholfogyasztás dohányzás és megelőzés.

 

A tanulmány megállapította, a fiatalok szabadidejükben már szinte nem olvasnak. Érzelmileg kötődnek a településhez. Döntő szempont a jó állás, szakmai karrier. Ifjúsági szervezetekhez alig kötődnek.

Úgy vélik a boldoguláshoz, pénz és kapcsolat kell, tisztesség és kemény munka szinte értékrendjükben nincs jelen.

Meglepő hogy sokan nem dohányoztak 26%, nem fogyasztottak alkoholt 6%, első részegséget 14 éves kipróbálták.

A közgyűlés 2008-ban újra készít tanulmányt, de a testület évente visszatér a probléma áttekintésére.

tibra Creative Commons License 2005.09.24 0 0 164

,,Bruttó 125 ezer forint alatti az átlagbér Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna, Bács-Kiskun és Békés megyében, az utolsó helyen álló Somogy megyében dolgozó munkavállalók pedig mindössze 118 770 forintos átlagkeresettel számolhatnak. "

www.hirtv.hu

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 163
Magyar Mérnöki Kamara vízgazdálkodási tagozatának ülésén, Dr. Kovács Gábor mérnöki kamara országos elnöke elmondta, hogy a Kárpát-medencében muszáj előretekintőnek lenni.

A védművek állapota csak romlott, nincs elegendő pénz a karbantartásukra.

 

A Vásárhelyi-terv egy kiváló elképzelés, de csak akkor jelenthet hatásos megoldást, ha a Tisza egész magyarországi szakaszán megépülnek az új védművek és víztározók.

A probléma abból is adódik, hogy a gátak és vízátemelők egy részéért, az önkormányzatok, vízgazdálkodási társulatok, vízügyi igazgatóságok felelnek. Indokolt az egységes koncepció megteremtése, és abban bíznak, hogy a vízügyi tárca is hasonlóan látja ezt a kérdést.

makopa Creative Commons License 2005.09.07 0 0 162


KŐ KÖVÖN… MARAD

Kulturális Örökség Napjai 2005. szeptember 17-18.
(Várak, erődítmények, kastélyok, kúriák, paloták)

Hetedik éve szervezi a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Társadalmi Kapcsolatok Igazgatósága az ingyenes épületlátogató hétvégét, amely egyre népszerűbb Magyarországon.

A Franciaországból indult, és az Európa Tanács által koordinált, ma már Európa minden orszá-gában megtartott rendezvény az örökségvédelem ügyét hivatott a társadalmi tudat magasabb szintjére emelni. Ebben az évben közel 500 épület és 50 kulturális sétaútvonal várja az érdeklődőket.

Megyénkben Jászkisér, Kisújszállás, Mezőtúr, Szolnok, Törökszentmiklós nevezetes épületeivel ismerkedhetnek a résztvevők.

Részletes program: www.oroksegnapok.hu

makopa Creative Commons License 2005.08.21 0 0 161

Az árvíz sújtotta romániai Hargita megyéből 30 fiatalt lát vendégül vasárnaptól egy hétre a Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat.
Az általános iskolás korú gyerekek a szolnoki Gyermek és Ifjúsági Alapítvány balatonszepezdi táborában nyaralnak. A vendéglátás költségeit a megyei önkormányzat teremtette elő. Az önkormányzat tisztségviselői és közgyűlési tagjai a "Szülőföld Program" keretében egy havi tiszteletdíjukat ajánlották fel. A Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága a fenntartásában lévő összes múzeumba ingyenes belépést biztosít a gyerekeknek és kísérőiknek. (MTI) 

 

 

mestska Creative Commons License 2005.08.19 0 0 160

Például jó múltkor egy szülinapi rendezvény kapcsán voltam egynél, de ő (is) Budapesten lakik.

Előzmény: Fairlane Ford (159)
Fairlane Ford Creative Commons License 2005.08.12 0 0 159
JÁSZTELEKI LAKOSOKAT KERESEK !!!!
tibra Creative Commons License 2005.08.05 0 0 158

régies kifejezés???

Kend kezd politikus uramékhoz hasonlítani. Ha így hívják most, akkor így hívják (vagy egykor Szolnok megye szerintem).

De mindegy is. Szeritem a dologgal egy komolyabb baj van: én nem zártam volna le ilyen kategórikusan a cikket. Szegény Szentmirének is lehet igaza egy ilyen globális világban.

Amúgy szóltam a térségmenedzsernek is, hogy érdeklödjön a témában másoktól is.

Előzmény: Tiborcsik (157)
Tiborcsik Creative Commons License 2005.08.05 0 0 157
Mivel az öregúr, akiről a cikk szól 1970-ben távozott evilágból, a következetesen régies megnevezés ezúttal helyénvaló és nem emelek ellene kifogást.
Előzmény: tibra (156)
tibra Creative Commons License 2005.08.05 0 0 156

http://index.hu/sport/forma1/szisz0801/

A hír tiszaszentimrei vonatkozású és megyénket következtesen a 90 elötti írásmóddal jeleníti meg.

tibra Creative Commons License 2005.07.02 0 0 155
Tegnap a megyei TfT által 6.000.000 HUF-fal támogatásra ajánlott törökszentmiklósi hölégballonos fiestán voltunk.
No, az újság által este hat órától prognosztizált repülésböl 19.40-ig semmi sem volt. Igaz hazafelé a felüljárón láttak hölégballont a kocsiban hátulülö gyerekek.
Szóval: lehet persze a dolognak az idöjárás volt az oka, de 6 millából igazán lehetett volna egy klasszikus bucsú hangulaton túlit is varázsolni. Nem sikerült.
mestska Creative Commons License 2005.06.14 0 0 154
Te ott voltál a tiszabői Tiszás egyeztetésen? Anikóék meséltek anno....
Előzmény: tibra (153)
tibra Creative Commons License 2005.06.14 0 0 153

Érdekes párhuzamok - Tiszabö (teljesen jogosan) benne van abban a kormányzati romatelepeket felszámoló csomagban, amelyre 9 településsel együtt 680 millió forintot szánnak.

Az új Néplapban meg azt olvastuk, hogy a tiszaböi CKÖ felfüggesztené a polgármestert.

http://www.ujneplap.hu/index.php?apps=hirek&a=5&f_id=112663

tibra Creative Commons License 2005.06.09 0 0 152
Martfű felkerül hazánk idegenforgalmi térképére
2005-06-09 11:46:01



elentős változások kezdődtek Martfű idegenforgalmi életében. Hamarosan újabb vetélytársat kapnak a település személyében a megye gyógyfürdői.

Amikor a város önkormányzata évekkel ezelőtt eladta a tulajdonában lévő strandot, a vásárló már akkor jelezte, nem csupán egyszerű üzemeltetés szerepel a tervei között, hanem komoly beruházásba is kezd. Nos, az előkészítő munkálatoknak idén érett be a gyümölcse, ugyanis egy uniós pályázati sikernek köszönhetően jelentős tőkét tudnak egy gyógyszálló, valamint új medencék építésére fordítani.
— Idén nem nyitjuk ki a strandot, mert elkezdődött a fejlesztés — beszélt a fürdőt érintő dolgokról ifjabb Tomasovszki László, a tulajdonos építőipari cég vezetője. — Több új medencét építünk, lesz például az úszómedencénél egy kisebb ugrótorony is.
A strand kútjaiból feltörő termálvizet gyógyvízzé minősítették, ezt egy gyógyszálló felépítésével szeretnék a lehető legjobban kiaknázni.
Azonban nem állnak meg a fejlesztések a gyógyturizmus infrastruktúráinak megteremtésénél, mert elkészült a megye egyik, ha nem a legszínvonalasabb kempingje. A bungalók tövében egy két hektáros mesterséges tó lesz, mindezt a Tisza partjához közeli volt bányagödörben alakították ki.
tibra Creative Commons License 2005.06.09 0 0 151

Ujabb problémás ut - a 34-es. Az a legjobb benne, hogy a megye és a régió egyik ékszerdobozát, a Tisza tavat köti össze a négyessel.

A 34-es út (különösen Tiszafüred alatt) keskeny, kátyús. Milyen káosz lehet itt nyáron?

tibra Creative Commons License 2005.05.21 0 0 150

http://www.nol.hu/cikk/363038/ 

Autópálya a kertek alatt?:)

Maffi Józsi Creative Commons License 2005.05.20 0 0 149
Köszönöm, én inkább boros vagyok, a fagyit meghagyom a gyerekeknek.
Előzmény: Tiborcsik (148)
Tiborcsik Creative Commons License 2005.05.19 0 0 148
Cseh sört és fagyit is mérnek ott
Előzmény: Tiborcsik (147)
Tiborcsik Creative Commons License 2005.05.19 0 0 147

Ristorante da Michele Olasz Étterem Szolnok, Petőfi út 6. tel:56/421-242

 

Ma már ugyan Nádas étteremnek hívják, de szerintem van ott olasz kaja. Kérdezd meg telefonon!

 

És Welcome to Solnock!

Előzmény: Maffi Józsi (146)
Maffi Józsi Creative Commons License 2005.05.18 0 0 146

Jó napot!

 

Üzleti ügyben egy haverral Szolnokra megyünk a hétvégén. Hol találok a városban olasz éttermet? (Nem feltétlenül pizzára gondolok)

mestska Creative Commons License 2005.05.13 0 0 145

mennyi köze is van Törökszentmiklóshoz? Hány élves korában is költözött el? abszolút nem bántásból mondom: tényleg nagyon jó hangja van. De ezért rögtön Pro Urbe díjat adni...

 

közbevetőleg: beszéltem valakivel a közelmúltban, ő mondta, hogy valamelyik igénytelen kereskedelmi tévés műsorban mondták, hogy az egész falu összegyült a kocsmában, szurkolni neki :) vagy inkább :((

 

Még csak azt kéne, hogy egy kocsma legyen :))) A faluról nem is beszélve :(

Előzmény: tibra (144)
tibra Creative Commons License 2005.05.13 0 0 144

http://www.ujneplap.hu/index.php?apps=hirek&a=5&f_id=110225

törökszentmiklósi hír a mellékelt linken

tibra Creative Commons License 2005.04.28 0 0 143

Éppen ma hallottam, hogy vasárnap (hétvégén?) (állítólag) csak az ügyeletes orvos hívására megy ki a mentö a betegért. Legalábbis egy ismerösömnek ezt mondta a mentö szervezet ügyeletese.

Ha ez tényleges gyakorlat, komoly veszélyt (esélyegyenlöség-romboló hatást) jelent pl. megyénk kistelepülésein élöknek, ahol mondjuk az ügyeletes orvos 2 faluval messzebb lakik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!