Keresés

Részletes keresés

AlwaysOn Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66996
Akkor hatan. Én is.
Előzmény: Törölt nick (66993)
Apellator Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66995
A bortémához még annyit, hogy elég szomorú, ha speckó boltokba kell menni a "nagyhírű, jó magyar borokért". Ha egyszer annyira nagyhírű lenne en bloc a magyar bor, akkor miért nem lehet kapni bármelyik élelmiszerboltban dögivel jó bort? Miért kell eldugott szaküzleteket keresgélni érte, miért kell hozzá többlet-utánajárás? Eldugott szaküzletekben ritka dolgokat árulnak. Mint ahogy a jó magyar bor is cefet ritka, bárki bármit is mond. És ez égés sajnos. A külföldi turista bemegy egy CBA-boltba a belvárosban, leemel a polcról találomra egy(néhány) üveg bort, merthogy a magyar bor az úgyis annyira híresen jó (akár a "vendégszeretet" :-)), ezért tulajdonképpen mindegy melyiket veszi - gondolja. Aztán másnap meg dobálja magába a Dedalont, meg az Algopyrint "na, ebbe az országba sem jövök többet"-típusú kijelentések közepette. A mai, kereskedelmi forgalomban könnyen, utánajárás nélkül elérhető borok az állott, 2500 Ft-os balatoni Gulaschsuppe szintjét jelentik. Lejáratják az országot. Egyik exem apjának ittam a saját borából - na, az mennyei volt. De megmutatták azt is, hogy ez milyen állapotban jelenik meg ugyanez a kereskedelmi forgalomban, miután átment egy kereskedőn. Majdnem sírva fakadtam. Sajnos a borvilágra is rányomja a bélyegét a simlis magyar vállalkozói mentalitás. Rohadt kínos ám ez nekünk, magyaroknak.
Előzmény: Törölt nick (66964)
Apellator Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66994
Nem értem, miért kell provokatív, kötekedő hangnemben ugatni, ha valamivel nem értesz egyet. Ez csupán téged minősít. 1. Bár csak egy műveletlen felhasználó vagyok, tudom, mi az, ami nekem ízlik, és mi az, ami kerülendő. Ha budapesti alap-élelmiszerboltrólvan szó, és vörösborról, akkor soproni (pinot noir, cuveé vagy kékfrankos, ha fehér, akkor Tokaji Aszú vagy Szamorodni (esetleg jégbor). Vörösben még jó a budafoki termés is, de ahhoz órákat kell a belvárosból utazni (vagy jó esetben az ott lakó cimborám hoz). A többi bort fenntartással fogadom. Nyilván műveletlen virtigli vagyok szavakban leírhatatlan szellemi nagyságoddal szemben, de ez az én szaros tapasztaltom. Finom intellektusodhoz képest annyira csökönyös paraszt vagyok, hogy jobban hiszek a saját ízlésemnek, mint a PR-szövegeknek. 2. Ismét a műveletlen, bőgatyás ízlésemre tudok hivatkozni: az 1990-es évek vége körül, 2000. körül igenis volt egy általános minőségjavulás a borpiacon (ami aztán el is múlt). Dehát ezt egy hithű szadeszesnek hiába mondom, nektek nyilván azok voltak a fekete évek. :-) 3. Ezt magyarázd el egy külföldi turistának, aki amíg meg nem kóstolta, hisz a magyar bor hírnevében. 4. A "komoly borász" kritériumai sokfélék lehetnek. Lehet olyan borász, aki nem elég tőkeerős ahhoz, hogy palackozóüzeme is legyen egyúttal, vagy éppen nem főtevékenységként űzi a borászatot. Ettől még lehet ezerszer jobb bora, mint adott esetben egy agyonajnározott "komoly borásznak". Nálam a jó minőség a "komoly borász" kritériuma, nálad, neolibsinél nyilván a tőkeerő imponál. ;-))) Vesz a faszom kannásbort... 5. Könnyen, többlet-utánajárás nélkül elérhető átlagborokról beszéltem. Ezek átlagára inkább 700 Ft körül tendál, mint 300-nál.
Előzmény: Törölt nick (66989)


Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66993
én, te svullo, szabolcs, ciba + esetleg csillócska. vagy hozd el macsekot.
Előzmény: Apellator (66991)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66992
cibaté megy.
Előzmény: Törölt nick (66990)
Apellator Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66991
Ki az az öt?
Előzmény: Törölt nick (66990)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66990
Ha minden igaz akkor 5 en leszünk? Csak mert nem ártana teflonánom oda, bár anélkül is megoldjuk de jobb lenne.
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66989
1., Megkapod a borokat normál boltokban is - a Széna tér melletti 15 négyzetméteres CBA-ban is, bár jobban jársz, ha felmész a piac 3. emeletére, nagyobb a választék és talán még olcsóbbak is -, csak ahhoz már valamennyire ismerni kell a borokat, hogy tudd, mit érdemes megvenni, és mit nem szabad.
2., Az, hogy ilyen szőlőt soha nem látott lőre is a boltokba kerül, és még az is ráírható a törvények áthágása nélkül, hogy minőségi bor, hadd ne a jó borokat készítő bortemelők sara legyen már. Ők próbálnak ez ellen mindent megtenni, csak a politikusok soha nem engedik keresztülvinni a(z elismert) borászok által előkészített bortörvényt. Az utolsó ilyet épp kedvenc kormányod baszta el OVi csatár vezetésével.
3., A szakboltok nem eldugott szakboltok, legalábbis a Kinizsi és a Ráday utcát nem nevezném épp eldugott helynek.
4., A komoly borászok maguk palackozzák a boraikat, és az úgy jut el a kereskedőhöz, ahogy a borász a palackozójába elvitte. Ha meg megveszed a 300 Ft/2 l árfolyamú kannást, meg is érdemled.
5., A külföldi, ha van annyira hülye, hogy 300 Ft-os bort vesz, meg is érdemli, ugyanis amennyiért az ő hazájában jó bort kap (4-5 euró), annyiért itt is. Igaz, sokkal olcsóbban itt se, de annyiért az ő hazájában meg semmit (1,25 euróért Nyugat-Európában max. 2 decis - palackozott, van ilyen, illetve egészen pontosan 1,875 decis - bort kapsz, de abból se jó minőségűt).

Az a rohadt kínos inkább, hogy nem értesz hozzá, és mégis fellengzősen beszélsz róla. A még kínosabb meg az, hogy ezt nem bírod felfogni.
Előzmény: Apellator (66987)
Apellator Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66988
Macska, te jössz a Stexbe, vagy talán kizárólag hozzám vagy hajlandó jönni? ;-)))
Előzmény: MACSKA13 (66936)
Apellator Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66987
A bortémához még annyit, hogy elég szomorú, ha speckó boltokba kell menni a "nagyhírű, jó magyar borokért". Ha egyszer annyira nagyhírű lenne en bloc a magyar bor, akkor miért nem lehet kapni bármelyik élelmiszerboltban dögivel jó bort? Miért kell eldugott szaküzleteket keresgélni érte, miért kell hozzá többlet-utánajárás? Eldugott szaküzletekben ritka dolgokat árulnak. Mint ahogy a jó magyar bor is cefet ritka, bárki bármit is mond. És ez égés sajnos. A külföldi turista bemegy egy CBA-boltba a belvárosban, leemel a polcról találomra egy(néhány) üveg bort, merthogy a magyar bor az úgyis annyira híresen jó (akár a "vendégszeretet" :-)), ezért tulajdonképpen mindegy melyiket veszi - gondolja. Aztán másnap meg dobálja magába a Dedalont, meg az Algopyrint "na, ebbe az országba sem jövök többet"-típusú kijelentések közepette. A mai, kereskedelmi forgalomban könnyen, utánajárás nélkül elérhető borok az állott, 2500 Ft-os balatoni Gulaschsuppe szintjét jelentik. Lejáratják az országot. Egyik exem apjának ittam a saját borából - na, az mennyei volt. De megmutatták azt is, hogy ez milyen állapotban jelenik meg ugyanez a kereskedelmi forgalomban, miután átment egy kereskedőn. Majdnem sírva fakadtam. Sajnos a borvilágra is rányomja a bélyegét a simlis magyar vállalkozói mentalitás. Rohadt kínos ám ez nekünk, magyaroknak.
Előzmény: Törölt nick (66964)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66986
nép vagyok
Előzmény: Dearg Morrigan (66985)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66985

Komolyan én??????????????????? Én, komolyan???????????????? :-)))))))))))))))

A komolyság mint fogalom, és én együtt? Egy mondatban? Pont mooooooost??? :-))))

 

Nem tudtam, hogy ez népi bölcsesség is, eddig azt hittem, saját gondolat.:-)))

Előzmény: Törölt nick (66984)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66984

Hihetetlenül komolyan veszed a dolgokat amiket itt olvasol :)))))))))

 

Felhívnám a figyelmed egy régi népi bölcsességre --> a fórum egy nagy faszság.

 

 : >

Előzmény: Dearg Morrigan (66983)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66983

És ez miért tesz szomorúvá? És ha szomorúvá tesz, miért csinálod? Ki kényszerít rá? És ha már mindenképp muszáj, akkor miért nem próbálsz meg örülni ennek, és mindannak, ami van? Pl. hogy van munkád, van mit enned, van tető a fejed felett, feltételezem, barátaid és rokonaid is vannak, akik mind szeretnek, meg akad pár dolog, ami szórakoztat, hobbi, vagy ilyesmi.

Az élet szép, és valahol fent akkor is süt a nap, amikor éppen éjszaka van, eső zuhog, vagy dolgozol.:-)

És ha ráadásul legbelül, a lelkedben is szikrázón ragyog a fény, a többi ugyan kit érdekel? :-)

I'm singing in the rain,
just singing in the rain

What a glorious feeling
I'm happy again


I'm laughing at clouds
so dark up above
The sun's in my heart
and I'm ready for love

Let the stormy clouds chase
everyone from the place
Come on with the rain,
I've a smile on my face

I'll walk down the lane
with a happy refrain

Just singing,
singing in the rain

/Halványrózsaszín falakat akarok!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (66982)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66982
Én ilyenkor dolgozom hogy eltartsam a napon sütkérező dologktalanokat. :((((((((
Előzmény: Dearg Morrigan (66981)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66981

Csak azért nincs, mert szegény Szabolcs egyelőre leginkább magában beszél.:-)) De végignézve a topic egészén, azért bőven találnék olyat, ahol on módon arról győzködik egymást a nickek, hogy igenis számít a külső.

Ha reagálna valaki a 66974-re, lehet, hogy most is az lenne.:-))))

Pedig egy frászt számít, én most azt mondom.

A napszúrás lehet, hogy stimmel, de szerintem ez esetben másnak is ki kell próbálni, mert ez egy igen kellemes állapot.

Javaslom mindenkinek.:-))))))

Előzmény: Törölt nick (66978)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66980
EGyébként attól függetlenül hogy elsőre oda megyünk (tegyük fel) nyugodtan átmehetünk pl. a Jazz Gardenbe is, ha az kell.
Előzmény: Törölt nick (66977)
AlwaysOn Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66979
Nekem jó az idöpont & a hely. Van mobilod? Akkor küldhetnéd a számot...
Előzmény: Törölt nick (66977)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66978
Nem sikerült napszúrást kapnod még így a vénasszonyok nyarán is? Nincs itt semmiféle vita.
Előzmény: Dearg Morrigan (66976)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66977

Sajnos kurvára alul van szervezve a dolog most, de az legutóbbi állás:

 

$tex szombat este 8

 

Most mondhatnám hogy foglalok, helyet és lehet hogy kéne is, de azt se nagyon lehet tudni hányan is lennénk. Ha lehet minél hamarabb reagáljanak a zemberek. Ha valahogy nem megy elküldhetem a mobilszámomat mailben, és akkor fel tudtok hívni akár a zutcán is, ami kurva idegesítő, hogy mi helyzet. Vagy betehetem balimódra ide is :))

Dearg Morrigan Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66976

Pamparamparampam...

Vámpírcsókom mindenkinek!

Be kell vallanom, soha életemben nem szórakoztam még olyan jól ezen a topicon, és az itt folyó teljesen értelmetlen vitán, mint ezen a kissé hűvös, ámde mégis gyönyörű, fénysugárból szőtt ragyogó szép napon.:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

vanchu Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66975

Először is: Nem azt kapod, amit érdemelsz, az élet ilyen, törődj bele.

 

Aztán fogadd el azt is, hogy ha a nő megadja a telszámát, az még nem ok arra, hogy bízz benne, hogy tényleg ott lesz, ahol megbeszéltétek. Hívhatod gerinctelenségnek is, ha akarod, tökmindegy. Így működnek.

 

Ha kinyomják a telefonod, és nem hívnak vissza, akkor ez azt jelenti, hogy nem kíváncsi rád... De szerintem ebben semmi megalázó nincs, kihúzod a listáról, oszt jólvan, ez tényleg hozzáállás kérdése. A tudtodra van adva, nem? Az meg, hogy Te látatlanba mine lovalod bele magad nehogymár a lány sara legyen.

 

A kellemetelenséget meg mégis miért vállalná (akár telefonba is)? Mintha számítana neki akár egy bolhafaroknyit is, hogy mit gondolsz róla...

 

és még sorolhatnám. De szerintem ezt már Te is tudod, csak azt nem értem, miért hőbörögsz miatta. A nők ilyenek, ez van.

Előzmény: Szabolcs28 (66970)
szpsz911 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66974
Szerintem számít! Adok is magamra!
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66972
Vilar majdnem pontosan azt írta amit te a végén pedig akármennyire is felháborodnak rajta, az a nő nem volt se buta, se tapasztalatlan. (a fél világot bejárta) Egyébként ő nő létére továbbment mint te, azt mondta hogy a nőknek egyáltalán nincsenek érzelmeik, és szex se érdekli őket külnönsebben, csak mint jutalom, és az idomítás eszköze. Esther Vilar bizony elég keményvonalas, de nehéz megmondani néha hogy nem-e pont egy ilyennek van igaza, és csak szeretnénk hinni hogy ez baromság, mert annyira szörnyen hangzik.
Előzmény: Szabolcs28 (66970)
Szabolcs28 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66971
Kedves QuickSilver(és most női stilusban írok neked)

Láttalak élőben finoman szólvan nem vagy nagy durr és ezt nem csak én látom így.
A stílusod persze javíthatna a dolgon, de nem javít. Az okoskodásaidk katasztrofálisak a csusztatásid megkereséséhez pedig nem kell messze menni!

A házibulid kimerem jelenteni nem szólt másról, mint önnépszerüsítésről. Egyszerüen hős akartál lenni az indexen és így csináltál egy házibulit(ugye ebből még egy pasi is kisülhet) a dolog akkor kezdett el szar lenni, amikor nem hajbókoltam előtted(HANGSULYOZOM TÖBBSZÖR MEGKÖSZÖNTEM), hogy a házibulidban részt vettem.

De tovább nem minősítelek, légyszíves te se tedd ezt!

Előzmény: Törölt nick (66967)
Szabolcs28 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66970
Végülis végiggondoltam és most higgadtan sem látom másképpen az egészet!

Először is kb 20 ilyen nőt ismertem meg már, aki hasonlóképpen játszotta le a meccset!

A kérdésem hozzátok szól lányok, hogy mi az ami ráviszi az embert ekkora gerinctelenségre! Ne adja meg a számát, ha nem jövök be neki. Egyébként pedig ugy érzem megérdemlek ilyenkor legalább annyit, hogy "boccs de mégsem". Szerintem megérdemlem több órai beszélgetés és többszöri telefonálás után, hogy "bazd meg, nem jó a ma este és nem érdekelsz", vagy ilyesmi.
Mondja meg, akár azt is, hogy nem jövök be neki külsőre, büdös vagyök, hányingere van az öltözködésemtől, vagy akár a stilusomtól, vagy legyen finomabb és mondja azt meg, hogy boccs de most van más az életemben és pillanatnyilag neked nincs hely a szívemben!

Mondják ezt a többiek is. De ettől megalázóbb nincs, amikor egyszerüen csak fogja és a megbeszélt időpontra kinyomja a telefont, vagy megbeszéljük hogy hív és cseszik hívni, én pedig várom! A legrosszabb a teljes kiszolgáltatottság érzése,
a teljes tehetetlenség és értetlenség, amikoris az általad kedvesnek tartott ember(és itt szó sincs még szerelemről sem) ilyen undorító módon becsap és ezt ilyen gerinctelen módon teszi!

Nem várok én el sokat csak annyit: nyalj ki bazdmeg, nem jössz be. Ez is sokkal egyenesebb mint letiltani a számot, amikor az egyénnek még azt a lehetőséget sem adják meg hogy levezesse az indulatát szóban. Dehát így neki egyszerübb, a másik félre pedig szarik! Nincs itt szó bosszuról, ez az önzés legmagasabb formája, a nők ÖNZŐSÉGE egyszerüen döbbenet! És igen, itt már nemekről beszélek, és ami bejött mint fogalom ez az önzés!

A megfejtés pedig nagyon egyszerü: a nő le akart rázni és számára ez volt a legkényelmesebb a szolidaritás szó pedig a nőket nem érdekli, mert szarnak rá!
Na ez az amit egy pasi soha nem csinálna meg egy nővel, SOHA. Ha nekem nem tetszik egy nő akkor is a legfinomabban probálom tudtára adni, hogy bocsánat de nem, bocsánat de nem vagy az esetem vagy ne haragudj de van másvalakim. Esetleg önző módon megdugja de utánna is a megadja az esélyt a nőnek, hogy legalább valamilyen formában véleményt mondjon!

Itt nem ez történik és már sorozatban nem ez történik!
Ezeknek a nőknek nyilván nem jöttem be és a legkényelmesebb ut az, hogy nem beszélnek velem! Tudják, hogy elég jó a kommunikációs képességem és tudják, hogy képes vagyok megvédeni magam bármilyen vitában ami számukra kellemetlen!

Tudják ezt és inkább nem vállalják fel ezt a csöppnyi kellemetlenséget sem még telóban sem!

Soha nem gondoltam, hogy az a lány, aki átvert a multkor még utánna találkozott velem (erről még nem is beszéltem)és a szemembe hazudott, hogy Ő POZITÍV JELLEM a nők között!
Soha nem gondoltam, hogy POZITÍV, mert legalább felvállalta a hazugságait, felvállalta a kellemetlenséget ami a hazugsággal jár! Soha nem gondoltam, hogy az a lány, aki miután megmondtam neki, hogy érdekel és egyszerüen a szemembe röhög: POZITÍV JELLEM, mert felvállalja ezzel élőben is a véleményét. Nem gondoltam.Nem egy fenét, mindent tisztán tudtam, mindent tisztán láttam mindennel tisztában voltam, csak hittem még. Bíztem még és áltattam magam, hogy a nők a külsőségeket nézik és ez a legnagyobb hibájuk. Miért is nem irogattam erről a mult hónapban? A válasz rohadt egyszerü: csak azért, mert már ebbe beletörődtem, csak ezt nézik biztosan van akinek én tetszem, a helyzet az,hogy a valóság ettől sokkal durvább!

És itt a felszínességen és hazudozáson kivül bejött még pár fogalom: az ÖNZÉS ÉS és az ÉRZÉKETLENSÉG(amiről azt hittem eddig a férfiak kiváltsága) és a GERINCTELENSÉG,, de tévedtem.

A nők minden tekintetben vernek minket, és amikor az a pasi felvette a telefont és belemondta, hogy TE MOCSOK, SZOPJÁL LE, komolyan nyugodtabb lettem, mert legalább valaki a mondja, hogy mi baja velem.

Lányok: Spillo, Frodo, Mab, Mambó, Vegetable és a többiek akiket ti is ismertek!
Tehát van még mit tanulnotok, mert higyjétek ez ez kegyetlenül vissza fog ütni, eszméletlenkegyetlenül! Van időm és teljesen átfogó tesztsorozatot csinálok mátol, minden objektíven és tárgyilagosan mérve lesz. Minden paraméterük a nőknek, és benne a gerinctelenség és a jellemetelenség is! Nem akarok én általánosítani, így ki fog jönnni az kb, hogy a nők 95%-ka ilyen!

Azt mindenkivel közlöm, hogy könyv fog róla megjelenni.
Mert mostmár van egy olyan sanda gyanun, hogy a nőknek nincs is NAGYŐ, az is csak egy színjáték aminem lényege nem más mint egy önző érdek, csak hogy szeresse őket valaki és nem fordítva!



Dearg Morrigan Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66969

Engem meg mindig kihagysz az ilyen szép felsorolásokból. A végén még meg fogok sértődni.:-)

 

Pedig én aztán tényleg FÉLELMETES vagyok. Igazi, vérszívó vámpírdög.

De akit én rendesen levadászok, az nem is szokott utána(m) hányni már soha többé.:-)

Előzmény: Szabolcs28 (66897)
Szabolcs28 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66966
Köszönetnyílvánítás!

[02:40:30] <Szabolcs***> köszönöm szépen
[02:40:47] <mitill> na ne izélj már
[02:40:57] <Szabolcs***> köszönöm szépen
[02:40:59] <mitill> én semmi rosszat nem tettem
[02:41:06] <Szabolcs***> és add át az összes nőnek
[02:41:07] <Szabolcs***> okés?
[02:41:13] <mitill> okés
[02:41:14] <Szabolcs***> köszönöm nekik hogy ilyen szépen elrendezték
[02:41:17] <Szabolcs***> a lelkem
[02:41:30] <Szabolcs***> add át nekik, hogy örök hála amiért kikészítettek idegileg
[02:41:35] <Szabolcs***> amiért megaláztak és átvertek!
[02:41:37] <Szabolcs***> okés?????
[02:41:43] <Szabolcs***> mondd meg az összes nőnek ezt
[02:41:44] <Szabolcs***> köszii
[02:41:47] <mitill> okés
[02:43:08] <mitill> még valami üzenet?
[02:43:30] <Szabolcs***> ennyi
[02:43:36] <Szabolcs***> azt is köszönöm neked
[02:43:42] <mitill> akkor jó éjt
[02:43:42] <Szabolcs***> illetve az összes molett nőnek
[02:43:48] <Szabolcs***> hogy tetszem nekik
[02:43:54] <Szabolcs***> és örülök, hogy csak nekik tetszem
[02:44:02] <Szabolcs***> így egy cseppet sem érzem azt, hogy csak azért tetszem
[02:44:06] <Szabolcs***> mert jobbat nem kaphatnak
[02:44:26] <Szabolcs***> üzenem az összes csinos lánynak
[02:44:27] <mitill> na állj
[02:44:28] <Szabolcs***> hogy kapják be
[02:44:35] <Szabolcs***> és az összes molett nőnek, hogy előre!!!
[02:44:44] <Szabolcs***> egy szebb és molettebb magyarországért
[02:44:54] <Szabolcs***> és szeretném ha ezentul az összes molett nő ágya felet
[02:45:03] <Szabolcs***> az én képem lebegne!


Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66965
Mint mondtam, menj el a _neves_ borszaküzletekbe, és ott megtalálod a jó borokat (és többnyire olcsóbban, mint az élelmiszerboltokban vagy nagyáruházakban, meg ha többet veszel vagy belépsz a klubba - ez egyes helyeken díjtalan -, akkor kedvezményt is kapsz az árból).
De bármelyik boltban találsz Monarchia Selection címerrel ellátott bort, azt vedd meg nyugodtan, jó bor lesz, a cég borászai nem adják ki akármire ezt a védjegyet.
Igaz, ezek a borok 1200 Ft körüli áron kezdődnek, de ez még mindig töredéke az olasz, spanyol vagy francia minőségi borok árainak. Közepes minőségű borokat ezen országokból 1800 Ft körül, vacakokat (de még ihatókat, nem tablettásokat) akár 1500 alatt is találsz, de 1500-ért magyar borból már nagyon jót kapsz.
(Valahogy az EU-val nem jöttek meg a beígért olcsó és jó chilei, dél-afrikai és nyugat-európai borok... Chileit ittam nemrég, 1000 Ft, közepes minőség, kb. mint amilyen magyar bort kapnál ennyiért.) De inkább igyál jobból kevesebbet, mint pocsékból sokat, nem teszi tönkre a gyomrod meg az agysejtjeidet.
Ha akarod, gyűjtök neked egy listát, hogy mit érdemes, vagy keresd fel a Törzsasztalban a Bor - az istenek ajándéka topicot (bár ott tényleg van némi borsznob aroma a levegőben).
Előzmény: Apellator (66963)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 66964
Ezt nem mondtam, csak azt, hogy a borokhoz nem értesz (csak kijelentesz róluk hülyeségeket).
Az autókról biztos jóval többet tudsz nálam, ott nem is állnék le vitatkozni veled.
Előzmény: Apellator (66962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!