Keresés

Részletes keresés

Gbriel Creative Commons License 2004.11.08 0 0 351
Egyelőre én sem tervezem :-)))
Marad a Louvre, de az se most lesz.
Előzmény: minimal (349)
Gbriel Creative Commons License 2004.11.08 0 0 350
A Pitcairn szigetről azt hiszem a Spektrum tv-ben volt egy érdekes műsor pár évvel ezelőtt. Miután ott gyakran ismételnek, lehet, hogy ismét leadják valamikor.
Előzmény: Cavalcanti (348)
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 349

Azokért a szobrokért én nem fizetnék ennyit. Mellesleg már láttam egyet a Louvre-ban. :o)

 

Húsvét szigetre a legdrágább eljutni a világon (Anktartiszt kivéve), így ilyenkor elkezd mérlegelni az ember...

Előzmény: Gbriel (347)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 348
Biztosan megérné ,megvan Thor Heyerdahl könyve aki elég sok időt töltött ott-" A Húsvét-sziget titka" ,Chiléből a Lan Chile légitársasággal lehet eljutni a Húsvét-szigetre,igaz a repülőjegy ahogyan tudom eléggé drága.
Előzmény: Gbriel (347)
Gbriel Creative Commons License 2004.11.08 0 0 347
Talán az a néhány szobrocska megérne egy utat...
Előzmény: minimal (345)
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 346

Asszem havi rendszerességgel megy hajó Fr Polinéziából.

Előzmény: Cavalcanti (343)
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 345

Az egy sziget, és igazából átutazóban érdemes oda menni. Egyedüli úticélnak túl messze van, és nem sok érdekes dolog van ott. Nincs egy fa sem, és pár nap alatt körbe lehet túrázni.

 

Én nem tervezem meglátogatását.

Előzmény: Gbriel (344)
Gbriel Creative Commons License 2004.11.08 0 0 344
És hát ott vannak - bár kissé távolabb - a Húsvét-szigetek. Járt már ott valaki?
Előzmény: Cavalcanti (343)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 343
Nagyon jó,hogy Óceánia topic lett ebből,tulajdonképpen millió érdekes hely van ott ahogyan olvastam,Pitcairn szigete is különleges lehet ahol a hajdani Bounty lázadóinak leszármazottai élnek,50-60 ember,de oda eljutni se lehet egyszerű . Új-Kaledónia is különleges lehet,az örök tavasz szigete..
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 342
:o)
Előzmény: világutazó (340)
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 341

Tulajdonképpen erre akartam kilyukadni én is. :o)

 

Ahogy korábban írtam, az érintetlen, "történelmi" Bora Bora valóban lenyűgöző.

Azonban már most nagyipari turizmus megy, és ez csak egyre rosszabb. Nem is értem, hogy pl. a Manta ráják hogy bírnak a lagúnában élni...

 

Aitutaki sokkal nagyobb élmény volt.

Előzmény: BOLOND (339)
világutazó Creative Commons License 2004.11.08 0 0 340

Igazad van! Hát nem mindegy, hogy hol alszok, ha egyszer az életben lehetőségem van eljutni olyan gyönyörű helyekre, mint a Cook-szigetek, Bora-Bora vagy akár Tahiti???

Sokkal jobb egy olyan helyen megszállni, ahol Minimal is járt (és megismerni a helyi embereket, szokásokat, kultúrát), mint egy 4-5*-os szállodában...

 

:o)

Előzmény: BOLOND (339)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.08 0 0 339
Bora-Bora es mas "markanevek" azert vonzoak mint uticel, mert ha hazaterve "meselsz" rola a legtobb ember ugy reagal hogy huu, ooh, aah, persze nem feltetlen tudjak merre van:))

Regen a francia Riviera hallatara levettek a suveguket az emberek. En csak kepen lattam, eleg sokat, de meg mindig nem tudom mirol lett hires.

Aki huszcsillagos szallodara vagyik annak folosleges a hosszu utra elpazarolni az idot es penzt, draga hotel mindenutt van a vilagon, nem kell messzi menni, jo penzert mindenutt kinyaljak az arnyekos oldaladat.

Eszrevetted hogy az utazo topikokban milyen sokan melyenhatoan megtargyaljak a hoteleket, de nem sok tinta van pazarolva a tajakra, helyi emberekre es mas lenyegtelen reszletre? ;)
Előzmény: minimal (338)
minimal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 338

No, nem akartam én itt Vanuatu-only fórumot csinálni.

 

Bora Bora-n nem érdemes komolyabb szállásra menni, mert míg a színvonal lineráisan nő, addig az árak exponenciálisan. A kis családi panzió 6-7000 Ft ára magas volt, de nem kifizethetetlen. Hangulatos volt, a háziak meg rendesek. Egy ilyen hely amúgy sem a szállásról szól...

 

A másik meg az, hogy óriási hibát követ el az, aki csak Bora Bora-ra megy.

Előzmény: Bogyó 2 (337)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 337

No, végigolvastam!

Úgy látom, egyfajta Óceánia topic lett inkább itt, de persze ez nem baj, valószínűleg nem igazán pörögne egy külön Vanuatu fórum.

Sokat gondolkodtam én is a luxus és a vadasabb, hátizsákos, túrázós utazás dilemmáján, a maldív topicban is értekeztünk erről. Mert ott sem egyformák a resort-szigetek, bár olyan különbség nincs, mint amiről itt lehet olvasni, hiszen elszeparáltak a resortok és a lakosság is, mert csak kis hegy nélküli, lapos szigetek vannak.

Én azért várom még a pillanatot, hogy csömöröm legyen egy Bora-Bora-i szállodától, mert a környezet gyönyörű és az ember szereti, ha kényeztetik. Továbbra is a kétfajta dolog kombinációját szeretném megcsinálni, ahogyan ebben a filmben is volt.

Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.08 0 0 336

Sziasztok eltévedt Malongók!

 

Bora-Borát mi is nézegettük három éve.

Volt néhány ajánlatunk,a legjobb volt a ( Négy csillagos Eden Beach  13éj TP )

2,170,000 Ft. Csak a vízumért nem volt kedvem bírkózni az Usa-val.

De úgy gondolom,hogy számunkra a Maldív a nyerő,bár még nem tettünk le

a föld másik oldaláról.

Előzmény: Bogyó 2 (335)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 335

Szia Bandos!

 

Láttam, és fel is vettem! Szerintem is nagyon jó volt, rá is kerestem a Pearl Beach szállodára. De sajnos valóban hihetetlen árak vannak, 480 és 700 dollár között éjszakánként és fejenként. Így sajnos nem látom esélyét, hogy eljussak ide bármikor is, hihetetlen pénz ez. Persze tudom, biztos vannak olcsóbb helyek, meg akciók stb., de akkor is ez az alap, a repülőjegy 300 körül van, és akkor az jó, szóval azért pénz az kell hozzá!

A szomszédos Fijin már 20 dollárért is volt nagyon hangulatos bungi, de mégsem ilyen. Nem ilyen volt a part, nem ilyen a panoráma. Elmenni meg oda se olcsóbb. De lehet, hogy Bora Borán is van valamivel olcsóbb szálloda, s talán az is szép környezetben, már a 200 dollárnak is örülnék, nemhogy a 20-nak. Kutakodni kell, mindenekelőtt talán ezt a topicot is elolvasni, mert még nem tettem meg, talán tudnak ilyesmiről.

 

A filmet majd elvisszük az egyik Malongóra egy kis árulásképpen. Szerintem annyira azért senki nem fogja zokon venni.

 

Előzmény: Bandos (334)
Bandos Creative Commons License 2004.11.07 -1 0 334

Szia Bogyó!

Te láttad ezt a filmet? Hogy tetszett?

 

CsinnnKA!

Te jársz mostanában néha-néha erre? Nézted ezt a filmet?

 

Sajnos én csak egy kis részt láttam most a Travel Channel-en ebből az utifilmből, de amit láttam, az lenyűgözött. Remélem meg fogják majd ismételni. Milyen kár, hogy ilyen borzasztó messze van Tahiti....

 

Bandos

Előzmény: Bogyó 2 (332)
minimal Creative Commons License 2004.11.06 0 0 333
Nos, én ezt 7 felületesen meglátogatott sziget után (a sokezerből) így azért nem jelenteném ki! :o)
Előzmény: Cavalcanti (330)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.06 0 0 332
Bocsánat, Tahiti és Szamoa. Azért ez is jó!
Előzmény: Bogyó 2 (331)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 331
Holnap 13 órakor Tahiti és Bora Bora a Travel Chanell-en.
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.05 0 0 330
Ezek szerint Bora-Bora szigete az igazi ha valaki Polinéziába akarna nősülni vagy élettársat választani valamelyik szigeten és ott éldegélni néhányszáz évig?
Előzmény: minimal (328)
R-U-D Creative Commons License 2004.11.05 0 0 329

Minimal, Küldtem mailt!

 

Előzmény: minimal (328)
minimal Creative Commons License 2004.11.05 0 0 328

Áááá, én olyanért nem baltáztam el egy fél napot. Ennek egyedüli buktatója az volt, hogy Aitutaki-n jogsi nélkül nem adtak motort, így kénytelen voltam bringázni azon a hatalmas távolságokkal szabdalt szigeten. ;o)

 

 

Sajnos a helyi hölgyek töbsége kiment a formájából a sok chips, coca-cola és konzervmarha miatt... pedig a vékonyabbak között volt sok igen csinos! Az elhízás komoly nép-egészségügyi probléma.

 

Ilyen szempontból Fr Polinéziában 100x jobb a helyzet. Különösen Bora Bora-n... :o) Pl. a szálláson a tulaj-asszonynak két igen gyönyörű lánya volt! :o)

Előzmény: BOLOND (327)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.05 0 0 327

Akkor megcsinaltad a jogsit is? Jo kis souvenir. En is majdnem elestem a motorral egyszer a salak miatt, egyszer meg a malacok miatt.

 

Cavalcanti, most sietnem kell, de este beteszek egy par kepet az ottani holgyekrol.

 

Itt lattam eloszor az eletemben allami hirdetest a tv-n arrol hogy a tul sok eves az "bun".

Előzmény: minimal (325)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.05 0 0 326
Óriási képek.Vannak képek az ottani hölgyekről is?
Előzmény: BOLOND (322)
minimal Creative Commons License 2004.11.05 0 0 325

Milyen kicsi a világ! ;o)

 

Én elrobogóztam előtte, és úgy fordultam meg, hogy mi az. Ettem egy banános muffin-t és hoztam jam-et.

 

Ja, robogó... sztem egy kis kődarab még mindig a térdemben van, miután a félautomata robogóval pereceltem egyet! :oD

Utána majd' két hétig sántítottam.

Előzmény: BOLOND (324)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.05 0 0 324
Nem banan jam hanem pikans gyumolcs jam, de onnan van. Nagyon kellemes ize volt. Van az uzletrol egy kepem is de most nem talalom.
Előzmény: minimal (323)
minimal Creative Commons License 2004.11.05 0 0 323

Természetesen! :o)

 

Ez a kép onnan készült:

 

 

Te, Bolond, az ott a kenyér mellett nem banán jam a Rarotonga Fruits-ból? :o)

Nekem van egy -egyelőre bontatlan- itthon! :o)

Előzmény: BOLOND (322)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.05 0 0 322
Minimal, atsetaltal a vizben a motuk-ra?

Kivettunk egy kayakot de csak hulyeskedni, mert jobb volt a vizben menni. Tele volt a laguna szebbnel szebb halakkal.

Sutottem egy kenyeret is a Kura's Cabanas-ban. Tavaj elott a tulaj vitt ki minket a repterre es berakott egy kazettat a magnoba. Hat nem egy hulye magyar egyveleg volt? Ott megyunk a meleg tropusi esteben a Csendes ocean kozepen es "Nehez a boldogsagtol bucsut venni" szol a kocsi radioban. Nekem gyanus volt. Az oreg azt mondta hogy nem tud magyarul, de a nota tul jol illett a szituaciohoz.






Nem ez a legrosszabb resz? :(

Előzmény: minimal (321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!