Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

exe2 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 38
Szia! B-vel simán húzhatod, mert nem az összsúlyt vontatod, hanem az önsúlyt.
Hát én nő lévén a műszaki dolgokban csak picit tudok segíteni.
Jó ha stabilizátoros vonófeje van a lakónak, mi húztuk mind a két félét, de bizony nagy szélben és autópályán ahol a kamion elsuhant mellettünk megéreztük a stab. nélkülit.
Mivel a lakókocsikat kb. 30 évre gyártották, ezért 85-öst simán megvehetsz.
Sajnos kereskedőnél nem tudod kipróbálni, de ha magánkézből veszed bizony várd meg míg bemelegszik a hűtő, próbálj ki mindent amit lehet. Alját nézd meg, ha belépsz a lakóba és dohos szagot érzel azt felejtsd el. Akkor is ha a belépésnél behajlik a súlyod alatt a padló, ott bizony már elengedte az alját, beázott stb. A fűtést is próbáld ki mert bizony néha fog kelleni nyáron is :( Ha törött valamelyik ablak 30-40 eFt, a tetőablakok is legalább 10 eFt Műszaki vizsga 30-40 eFt körül.
Bocsi, hogy csak most néztem ide, de ha tudok még valamiben segíteni írj inkább mélt.
lldi
Előzmény: Csaszu (37)
Csaszu Creative Commons License 2007.08.26 0 0 37
Sziasztok
Találtam egy 1985-ös Dethleffs lakókocsit.
Önsúlya 1000 kg,összsúlya kb. 1200 kg.
Vontathatom-e az 1080 kg ünsúlyú autómmal?
Az autó forgalmijában 1200 kg maximális vontatható tömeg szerepel (ráfutófékes).
Az tiszta hogy B-val vezethetem, de egyikoldalról elvileg nem húzathatnám mert nehezebb a lakócsi maximális súlya az autó önsúlyánál, de másikoldalról viszont vontathatom mert a forgalmiban max 1200 kg-os vontatható tömeg szerepel.
Kérdésem még lenne, hogy mire kell figyelni lakókocsi vásárlásnál?
különös tekintettel,ráfutófék állapota, oldalengés-stabilizátor,lengéscsillapító,hűtő működése stb. hogyan tudom ellenőrizni állapotukat?
Továbbá tudna valaki mondani egy hozzávetőleges árat a műszaki vizsgáról?, egyéb felmerűlő költségekről?
előre is köszönöm
Csaszu Creative Commons License 2007.08.25 0 0 36
Szia
Gondolom az ára 690 alatt van egy picivel :), inkább jobban érdekelnének a használati tapasztalatok.
Amit kinéztem magamnak 4 személyes 1000 kg önsúly, 1985 évjárat, mosdó,zuhanyzó, gázkonvektor, abszorbciós hűtő, mosogató, gázfőző, gardróbszekrény, oldallengés-stabilizátor, stb.
Szagelszívót, gáz fejek számát, gázpalackot, gázreduktort, nem tudom hogy van-e.
200 000-nél többet nem szeretnék költeni a felújításba.
Amit meg szeretnék csinálni. Egy külső festés, új gumik,lengéscsillapítók, alváz festés, ablakklíma, belső szőnyegezés, és kisebb apróságok.
Szval 550-ből ki kel hogy jöjjek :)
Előzmény: exe2 (35)
exe2 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 35
Szia!
Nekünk van/volt egy szép Dethleffs lakónk eladó. A diósdi kereskedésbe adtuk le mert beszámolták egy fiatalabba. Azt hiszem 690000-re van feltéve de ha érdekel megmondom, hogy mennyiért vihető el :)
Küldök képet róla ha akarod.
lldi
Előzmény: Csaszu (34)
Csaszu Creative Commons License 2007.08.24 0 0 34
Sziasztok
Tegnap véletlenszerűen találtam egy eladó lakókocsit Dethleffs, típusát nem tudom pontosan,de erre nagyon hasonlít :
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1389514&command=ugras&screenwidth=1024
85-ös évjárat, kívülről kicsit felújítgatnám, de nincs rossz állapotban,belsőtér pedig kifogástalan. 350 000 Ft az ára szerintetek ennyit megér ?
Mire kell figyelnem a vásárláskor, egyéb felmerűlő költségek ?
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 33
Mikor mi kerestünk lakót ... az idén tavaszal .. nagyon jól forgott a kinálat , szerintem mostmár várjátok meg az őszt. Amugy azt halottam (nem tudom igaz e ) hogy kint németben és hollandban sok 1OO euros lakóvan , amiket már nem lehet forgalomba helyezni és ugy árulják (darabra )
Előzmény: ginoka13 (32)
ginoka13 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 32
felhívtam, mindegyiket elvitték :o(((
Előzmény: Nihil1965 (31)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 31

Egészen bő választék van ezért a pénzért , a google sokat segíthet nektek.

 

 

Előzmény: ginoka13 (27)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 30
akartam mondani: tavasszal :)
Előzmény: marzio (29)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 29
Te úgyis januárban vizsgázol vele, majd elmondod, hogy kérték-e vagy sem! :)
Előzmény: Nihil1965 (26)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 28
Hát én erre egészen véletlenül találtam rá! Az előző gazdi mondta, hogy nekik egyszer beázott baloldalon fent az illesztéseknél, úgyhogy Ő szilóval végigtömített minden illesztést. Nekünk nem ázott be, pedig kaptunk zuhét hazafelé Székesfehérvárnál, nem is kicsit! :)
Előzmény: Nihil1965 (24)
ginoka13 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 27
Sziasztok! Örülök hogy találtam ezt az oldalt. Nekünk szükségünk lenne egy lakókocsira, papírok nélkül max 150 000-Ft ig telepítésre. De kívülről ne legyen a legszakadtabb, és vontatható legyen Ha valaki tud, kérlek jelezzettek. sürgős lenne!! Előre is köszi!!!
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 26
egyre bizakodóbb vagyok , hogy majd nekünk se kell . :)
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 25

Mi idén kezdtük a lakókocsizást, én németből hoztam magamnak, tőlem nem kértek sem elektromos, sem gázvizsgát a műszakin. Pedig ez első magyarországi forgalomba helyezés előtti vizsga volt, ott pedig mindent néznek és mérnek. Vizsga előtt persze felhívtam az NKH-t és rákérdeztem a dologra, de akkor sem volt szó ezekről a papírokról, hogy kérnék.

Előzmény: marzio (13)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 24

Hátt... szerencsésebbek vagytok mint mi , nekünk van (volt ) gond vele , de hát se pénzünk nem volt sok se hozzáértésünk és persze az országban szanaszét az eladó Qek ek . Ha mindet megnéztük volna akkor el is autoztuk volna az árrát.

Hát igy bele ugrásnak mondom a vásárlásunkat .

Mi még csak egy pár napot voltunk vele a hegyekben de a Suzukink is jól birja meg mi is .

Szeretjük a hibáival együtt. Egy céges lakó volt amit el vihettek az alkalmatottak időnként.  245 OOO volt az ára .  

Előzmény: marzio (23)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 23

Hát a miénk szinte teljesen gyári állapotban van, köszönhetően az előző gazdi odaadó gondoskodásának (első tulaj), a gázfőzőt és a mosogatót elmondásuk szerint csak egyszer használták. Nekünk most volt az első nagyobb út Horvátországba, előtte voltunk egyszer a Balatonon. Én csak jót tudok mondani róla mind kényelmi, mind vontathatósági szempontból, szerintem egy nagyon időtálló darab, látszik, hogy a németek ebbe még beletették az anyagot.

 

Ti merre?

Előzmény: Nihil1965 (22)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 22

Amugy én is remélem ,hogy közönséges utánfutónak minősül.

A tietek , hogy szuperál ? Beázás ? Vagy egyébb jósság rosszaság ?

Előzmény: marzio (21)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 21
Ez igaz, de a lakókocsi nincs 220-as kábelekkel bekábelezve! Nehogy már fél méternyi lengőkábel miatt érintésvédelmi vizsgálat kelljen hozzá! Abszurd lenne. Azért kérdezd már meg légyszi, mert nekem azt mondták nem kell!
Előzmény: Nihil1965 (19)
exe2 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 20
De jó, hogy van itt valaki :)
Szerintetek ha külföldi állampolgár veszi meg a lakókocsimat az adásvételin kívül kell adnom neki valamit? Gondolok a törzskönyvre, mivel, hogy úgy tudom az csak Mo-ra érvényes. Van nekem + ktsgem az állam felé?
köszi lldi
Előzmény: Nihil1965 (19)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 19
de van egy 22O as konektor ... de van ismerősöm a közlekedés felügyeletnél és meg kérdezem tőle .
Előzmény: marzio (18)
marzio Creative Commons License 2007.08.18 0 0 18
Én meg jövő júniusban! Nekem a Mozaikban azt mondták, hogy nem kell érintésvédelmi sem, mert ebben a lakókocsiban az elektromos fogyasztók 12 voltosak (trafó van)
Előzmény: Nihil1965 (16)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 17
Ha jól tudom 7000ft az elektromos éa a gázos felülvizsgálat is .
Előzmény: marzio (15)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 16
Elektromos érintés védelmi vizsgálat kell a müszakihoz , és gáz tömitetségi is , de ha kivan szedve akkor az a nincs kategóriába tartozik , igy gondolom . Egyébként én is vizsgáztatni szeretnék egy Qek Aerot tavaszal ... mi is most vettük.
Előzmény: marzio (15)
marzio Creative Commons License 2007.08.10 0 0 15
De van! Megy egy fél méteres gáztömlő, meg egy 5 kilós palack! De ezek kivehetőek!
Előzmény: Nihil1965 (14)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 14

Szia.

 

Nincs benni gázrezsó ?  Mert erdetileg kellene benne lenni.

marzio Creative Commons License 2007.05.29 0 0 13

Tudom, hogy régi már a hozzászólás, de mi idén februárban vettünk egy ilyen QEK Aero-t!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a vizsgáztatásnál erre is kell érintésvédelmi vizsga? Csak azért, mert ennek annyi az elektromos rendszere, hogy kb fél méter kábel egyik végén 220-as villásdugó., a másik vége pedig belemegy egy trafóba! Innentől a rendszer 12 V-os!

 

Gázrendszer nincs hál' istennek!

Előzmény: yenoee (7)
bigeniac Creative Commons License 2007.05.03 0 0 12

Udv mindenkinek....

 

bár látom, hogy nem tul látogatot ez a fórum, de azért irok...

 

Szükségem lenne egy lakókocsira, mely 150e nem kerül többe...

elsősorban telepítésre...

 

Köszönöm mindenkinek.....

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 11
OLCSÓN vennék egy viszonylag nem túl kicsi,telepithető lakókocsit,mely lakható állapotú.
Sajna csak 100 ezer körüli lóvém van rá...
Tud valaki segiteni?Műszaki nem szükSéges!
szomorce Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10

Sziasztok!

Apukám pont betervezte, hogy épít egyet.

 

Láttunk egy ilyet:

superbrig rimor 727 tc

 

Rákerestem a neten, két magyar oldalt találtam:

http://www.mccc.hu/

http://www.varadicaravan.hu/

 

Ha valakinek vannak tapasztalatai a témában, írjon!

Előzmény: egoaxa (-)
Szatyi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 9
Nem tudom aktuális-e még, de a lakókocsi neve OEK aero ha jól emlékszem. Nekünk volt egy ilyen, elég jól használható, a szétesésre is kevésbé hajlamos, mint az említett bastei, mert olyanunk is volt, de az bizony nem bírta a balkánt.
Előzmény: yenoee (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!