Keresés

Részletes keresés

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.20 0 0 5476
Szegény pestiek, elmaradt a tüzijátékjuk.
Bezzeg mi it Szolnokon dőzsöltünk.
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.20 0 0 5475
Oké, kösz, de már tibra is elmagyarázta a Gang Boardban.
Előzmény: M.Gabi (5474)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.20 0 0 5474
"Mégeccer:

"Mijaza "tuggyuk fagyi"???" "

Szia Tiborcsik!

Ezt tibra írta nem én :)

Akkor, mikor írtam, hogy foglaltak a hétvégéim. Ugyanis nem sokkal elötte írtam, hogy szombatonként megnézzük az építkezést, visszafelé meg fagyizunk egyet a Zagyva cukrászdában.

Ő csak poénkodott. :)

Előzmény: Tiborcsik (5456)
terla Creative Commons License 2002.08.20 0 0 5473
A Tisza-szállói víz inkább lúgos, nem savas, de szerintem a vezetékes víz a legjobb bármilyen gulyást, levest stb főzni. De ahogy teccik. A logóról és a pontos helykoordinátákról még időben értesül a nép, ugye?
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.19 0 0 5472
A tegnapi munkaértekezleten megtárgyaltuk a gulyásfőzés legoperatívanbb mozzanatait. Kiderült, hogy végül is nem ártana egy pontos recept. Úgyhogy minden ezirányú javaslatot (receptet, linket, stb) szívesen veszünk, köszönjük Antiiq, Hontalan lés sarkany eddigi észrevéteéeleit is.
A jelenlevők egyszerű többséggel (3:2 arányban) kiszavazták a babgulyásból a babot, valamint a terla szakvéleménye alapján a tiszasétányi (állítólag savas) artézi vizet.

Jó kompromisszumként (mivelhogy babgulyás lett benevezve, és Tiborcsik eszküszik reá), úgy döntöttünk, hogy a nagybográcsban eccerű marhagulyás fog rotyogni, míg egy 10 literesben, (melyet ezúttal akkor kérünk pontosítani, hogy ki przentálja), lesz az a bezonyos babgulyás.
Műanyag poharakat (cca. 150 db) tibra hoz, egyébként mindenki hozzon magával eccajgot, tányért, ülő alkalmatosságot, ha van. A favágó baltát Janina hozza, 3 kg vöröshagymát tibra ajánlott fel, a csipetke egyértelműen Tiborcsik gondja, krumpli 5-6 kg CVZ vállalása, a paprikát Janina, ragaszkudunk a (delikát helyett) a tengeri sóhoz, és első nekifutásra 20 emberre, ehhez cca. 5 kg húsra számítunk, ami lehet, hogy szoponzori adomány lesz, ha nem, caa. 4-5 ruppo, piát mindenki maga hozzon, lehetőleg hűtőtáskában.

Eddig úgy kb 16-17 fő nevezett, (Tiborcsik:3, tibra:2, Janina:3, CVZ:3, terla:2, Enzo:2, aas:2), de várjuk a további jelentkezőket (akár 30-40-en is jóllakunk 30 liter gulyásból.

Szal várjuk a törpiek nevezését itt, (Sarkany, HONTALAN, Benedek Szabolcs és M.Gabi jelezte, hogy nem tud eljönni, Antiiq a zsüriben, MOLI tudósítóként hivatalból ott lesz, de az is plusz 2 adag, azonban DJ Szegecs, pokrócz, Bellatrix, RadiX, Zmrzlina, Feles Elek, ZOLIKA, makopa, Plomba Pali, Econ, silvye, Matr Ica, Macisz, badcard, emmi és még akit bocskihagytam hányfővel jelentkezését várjuk aug. 31-ig.

Ps. _GyB_ is jöjjön majd oda megkóstolni a művünket, no meg a Pálmai Laci is.

Előzmény: Anti IQ (5470)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.19 0 0 5471
És? És? Tovább, tovább!
Epharisto!
Előzmény: HONTALAN (5469)
Anti IQ Creative Commons License 2002.08.19 0 0 5470
Az elmúl éveket volt szerencsém zsűritagként végig élvezni a Gulyásfesztiválon és az idén sem lesz ez másként. :-)
A lényeg, hogy nem kell "extra" dolgot produkálni! Jó poén a struccból vagy durum búzából készült gulyás, de csak poén, érdekesség, hiszen az _nem_ az igazi magyar gulyás. Gulyást kell csinálni, amint azt dédapáink és ükapáink tették rendszeresen. Óvakodni a híg, hosszúlére eresztett "napközis gulyást"-tól, mert az Kopasz Árpi bácsi nagyon nem díjazza, viszont tenni kell bele egy kiskanálnyi cukrot, hogy a paradicsom ízét megszelídiítse. Vigyázni kell, hogy ne legyen túl fűszerezve, mert azt a Pálszabó Misi azonnal félre tolja, hiszen a sok fűszer elveszi a hús valódi ízét. Nem szabad túl főzni, mert Benke Laci bácsi szerint a húsnak picit roppanni is kell, a sok főzés csak szétáztatja, elveszi a marha igazi ízét. Kell bele csipetke, de csak módjával, hiszen ha valaki nokedlira vágyik, akkor azt paprikás csirkével eszi és nem gulyásban keresi. Elengedhetetlen az ötletes, ízléses tálalás, hiszen nem csak az ízlelőbimbókat, hanem a szemet is gyönyörkeödtetni kell.

Összefoglalva nem egyszerű dolog ez, jó gulyást, igazi magyaros gulyást kell főzni és ha sikerül, akkor a versenytől függetlenül mindenki jól jár. Szorítok nektek, hogy sikerüljön az étketek, hiszen szívesen látnék a díjazottak közt egy igazi "Lokálpatrióta Internetes Gulyást". :-)

Mára ennyi, a bogrács mellett találkozunk...

Előzmény: HONTALAN (5469)
HONTALAN Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5469
Görög bableves

Hozzávalók 4 személyre: 40 dkg szárazbab, 40 dkg füstölt hús, 2 l forróvíz, 1 db nagy fej hagyma finomra vágva, 1 gerezd zúzott fokhagyma, 2 db közepes méretű sárgarépa reszelve, 1 dl oliva olaj, 20 dkg hámozott szeletelt paradicsom, 1 evőkanál paradicsom püré, 1/2 teáskanál cukor, 1 evőkanál vágott petrezselyem, só, őrölt bors.

Előzmény: Törölt nick (5460)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5468
Részedről. S a többiek részéről?
Na jó, nem szólok bele, csak kívülálló vagyok.
Előzmény: Tiborcsik (5467)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5467
Részemről nem az erdmény a fontos, hanem a részvétel.

Mint írtam évekkel ezelőtt is: A cél az, hogy találkozzunk és jól érezzük magunkat

Előzmény: Törölt nick (5460)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5466
Ezzel együtt továbbra se gondolom a vegyességet önmagában egyedinek. Valami extra még kellene bele, ami valóban kiemeli a többi közül. vagy a fűszerezésben, vagy az elkészítés módjában.
Előzmény: Törölt nick (5465)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5465
Több.
Előzmény: Tiborcsik (5464)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5464
Szívesen küldünk, ha a táv nem több egy-két méternél.
Előzmény: Törölt nick (5463)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5463
Ha küldtök, akkor igen.
Előzmény: Tiborcsik (5462)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5462
Szerintem elég egyedi a háromféle artézi víz.
Olyat se hallottam még, hogy a zöldbabot keverték volna a tarkababbal. Szal elég egyedi lesz. Remélem te is megkóstolod Szabolcs!
Előzmény: Törölt nick (5460)
Hoss Keens Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5461
miből van és mennyibe kerül?
Előzmény: Tiborcsik (5449)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5460
Nem akarok beleszólni, de szerintem ha eredményt akartok elérni (s nem csupán a részvétel a fontos), valami egyedi dologgal föl kéne dobnotok. Pl. édes-savanyú gulyás, vadas gulyás, vagy hasonló.
Előzmény: Sarkany (5453)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5459
Ja, és az események tükrében Sarkany indítványozni fogja, hogy szept. 18-ra, a Kerépározás Napjára az egyesület vegyen Tiborcsiknak egy bringát. :))
Előzmény: szefe (5417)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5458
>>Van-e valakinek olyan fotója, amikor a csapat valahol együtt van. >>mondjuk valamelyik alakuló ülés?

>Szines kell, vagy fekete-feher? Van az alakulo ulesrol is, meg a Torpe-etelbaros talalkarol is.
>Szegecs

Mind kell!

Előzmény: DJ Szegecs (5457)
DJ Szegecs Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5457
Aki direkt, és következetesen helytelenül ír, az nem kap fagyit.
Előzmény: Tiborcsik (5456)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5456
Mégeccer:

"Mijaza "tuggyuk fagyi"???"

Előzmény: M.Gabi (5406)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.18 0 0 5455
Zmrzlina!
Felétek hogy viselitek az árvizet?
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5454
Füstölt hús kell, zöldség meg fokhagyma...

Végre néhány konstruktív javaslat Sarkanytól. Elfogadva.

Előzmény: Sarkany (5453)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5453
Füstölt hús kell, zöldség meg fokhagyma... utána meg szódabikarbóna, de sok.

Evvel a recepttel nem fogod elvinni a pálmát!:-(((

Előzmény: Tiborcsik (5452)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5452
Vegyes babgulyás: vegyes bab (zöldbab, fehérbab, tarkabab) vegyes hús (sertés, marha, birka) vegyes artézi víz (Gólyás, Tiszasétányos, Várkonyiteres) ezenkívül kell hozzá krumpli is, de fontosabb a  vöröshagyma, zöldpaprika, só, bors, pirospaprika, csipetke, babérlevél, delikát, köménymag, egy kis olaj, zsír, szalonna, meg még amit akartok.
 
A húsz literes bogrács, az 20 főre elég. Ha belefér a vendég, érkezési (jelentkezési) sorrendben miért ne jönne, esetleg feldobunk még egy bográcsot (most má' van bőven), ha megfizeti a részét, amit holnap este 6-kor a Gang Boardban fogunk csinálni, mármint egy hevenyészett költségvetési tervet.
Sarkany Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5451
És ennek dacára valamennyiünk tagdíja kell rá? Miből van az a bogrács, aranyból? :-)))
Előzmény: Tiborcsik (5449)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5450
Csak az a bogrács, azt tudnám feledni! :-)))
Előzmény: Tiborcsik (5448)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5449
Méghogy sokba került, mikor a harmadát lealkudtam?
Előzmény: Sarkany (5446)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5448
Csak még annyit hadd mondjak el az önzetlenségemről hogy a vezetőség tagjai (Sarkany is, DJ Szegecs is) jól tudja, hogy felajánlottam egy csomó irodaberendezést ingyenes használatra, a majdani egyesületi irodánkba.

Nna!

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.17 0 0 5447
Egyébként egy dolg a tagdíj, és más dolog a gyulyásfőzős költségvetése, vagyis a enni-innivalók beszerzése, azt csak annak kell fizetnie majd, aki eljön.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!