Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bazsimoci68 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 145
Bizony-bizony...
Kadett-c Creative Commons License 2008.07.09 0 0 144

Ilyenhez kell???

Előzmény: bazsimoci68 (143)
bazsimoci68 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 143

Hali! Hát nem volt egyszerű az okmányirodában...Ott kezdődött a baj, hogy a lakókocsinak sosem volt forgalmija és rendszáma, mivel hollandiában ezek nem kellenek...Csak egy sajtpapírt adtak hozzá, amin a legelső tulaj szerepelt 1980-ból.

A hölgy aztán lázasan telefonált budapestre, ahol hálistennek tudták, hogy ez így van és most várom a származásellenőrzés eredményét...Apropo: bárki tud segíteni N126-127 dokumentációval, kérem jelentkezzék! Én csak lengyelül találtam, de az nekem kinai...:-)

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.06 0 0 142

Nemrégiben papíroztam le egy német ( lejárt műszakis ) lakókocsit, a menet a következő volt:

 - Okmányirodában származásellenőrzés kérése,  / kinti forgalmi + adásvételi kell  

    hozzá / kb. 1 hét alatt megvolt

 - Eredetvizsga / csak akkor mehet, ha már megérkezett a származásellenőrzési

    papír /

 - Műszaki vizsga / mindenképpen az eredetvizsga után, így nem kell az integrált 

    vizsgálat, pár ezrest megspórolsz /

 - Kötelező bizti kötés / ez a leggyorsabb az egészben :)

 - Minden papírral vissza az okmányirodába, majd boldogan haza a rendszámmal és

   a forgalmival.

 

Erre a lejárt műszakis lakóra kértek a műszaki vizsgára érintésvédelmi és gázbiztonsági szemlét is. Hoztam be korábban kinti érvényes műszakis lakókat, azokra nem kellettek a gáz és villany szemlék.

 

Ha jól összehangolod a dolgokat ( időpontkérések az okmányirodába, eredetvizsgára és műszakira ), szerintem 2 hétbe belefér, mire meglesz a rendszámod. Nekem ennyibe telt, sehol nem volt ismerős, és sehol sem jattoltam.

 

Költséged össz kb 80ezer huf.

 

 

Előzmény: bazsimoci68 (141)
bazsimoci68 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 141

Hali! Tegnap vettem egy 1980-as lengyel N127-es lakókocsit, ami holland import-már ráfutófékes. Érdekelne a legfrissebb info a forgalombahelyezésről. Tolna megyei vagyok és szeretnénk sürgősen megoldani a papírokat, hogy el tudjam vinni a családot nyaralni a szabadságomon belül.Tehát minden hasznos tippet szivesen fogadnánk! Ezenkívül szeretnék egy leírást szerezni a lakókocsiról ( a későbbi belső felújításhoz), mivel ebben a témában abszolút zöldfülü vagyok...

Üdv! Kutasi Balázs

Peti00077 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 140

Sziasztok

 

Szeretnék érdeklődni lakókocsi vízcsappal kapcsolatban.

A mosdóba megyitom a csapot csak csöpög a víz.

De ha a konyhában megnyitom a csapot a mosdóban nincs nyitva a csap akkor viszont a mosdóban jön rendesen a víz.

Mi lehet ennek az oka?

Netán  Vízkő vagy Dugulás?

Segítséget előre is köszönöm.

 

 

Kadett-c Creative Commons License 2008.06.22 0 0 139
....szakat vezetékkel nem is fog müködni.  :D
Előzmény: Kadett-c (137)
marzio Creative Commons License 2008.06.19 0 0 138

Jelentem az én QEK Aerom is levizsgázott múlthéten 13-án! Csak a lámpák működését nézték és, hogy van-e rajta fék! Azért amikor ráhúzatta a fékpadra azért elkezdtem leizzadni rendesen, de nem volt semmi probléma! Érintésvédelmi vizsgát nem kértek.

A vizsga a XIX. kerületben volt a Közlekedési Felügyeleten a Vas Gereben utcában. A díj 9300 ft. volt, és mivel tavaj vettem és van rá törzsköny ezért nem kellett integrált vizsgát csinálni.

Kadett-c Creative Commons License 2008.06.16 0 0 137
Sziasztok. Mi ment tönkre ilyenkor??? A lakókocsi hűtő hátúl melegszik de szinte semit sem hüt.Mikor össze raktam még lehűtőt +5 fokig ami talán jó is let volna de ma már +18nál lejebb nem megy.
marzio Creative Commons License 2008.06.04 0 0 136
Szerintem a Frankia 420-as, de azért meg kellene nézni élőben is!
Előzmény: Peti00077 (134)
Proford Creative Commons License 2008.06.04 0 0 135
Szia mindenkinek!

Segítségeteket kérem.lakóautónk előtetejének az egyik lábán a tetőhöz való csatlakózó eltört! Az előtető márkáját sehol nem találom.4.5m hosszú,a láb felső csatija 2 csuklós,ez pont ott tört el ahol hozzácsavarozod a tető aluminium külsejéhez.
Egy ilyen használt,vagy az új is jó érdekelne.
Előre is köszi a segítséget!
Peti00077 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 134

Szia

 

Ezeket néztem ki.

http://www.lakokocsipark.hu/lakokocsik/1000K/eriba_taiga_420.html

 

http://www.hollako.hu/lako/lako.php?lako=frankia420

 

http://www.hollako.hu/lako/lako.php?lako=wilk410

 

Melyik ezek közül a legmegfelelőbb.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv Péter

 

Előzmény: marzio (133)
marzio Creative Commons License 2008.06.02 0 0 133

Szia!

 

Hát a paraméterek amiket megadtál elég neccesek, még a 810 kg. összsúlyúban lehet találni mosdó wc-set, viszont 600000-be átírással együtt nemigen lehet beleférni, vagy akkor egy nagyon lelakottat fogsz ki!

Előzmény: Peti00077 (132)
Peti00077 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 132

Sziasztok

 

Segítségetek szeretném kérni.

Lakókocsit szeretnék vásárolni.

Mosdó wc-se keresek.  össz max 810kg

Mire érdemes odafigyelni?

Milyen tipust érdemes vásárolni?

Milyen költséggel jár éves szinten?

Max ár 600ezer mindennel Átírási költséggel.

Hol érdemes vásárolni?

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv Péter

OLD FOX Creative Commons License 2008.05.17 0 0 131
Valahol olvastam hogy ,5-6 orai hasznalat utan mindkettö ugyanannyi aramot ad le...
Mindenesetre vagy zselest vagy AMG( BANNER RUNNING BULL) aksit vegyel ! sokkal jobban birjak ha nagyon melyen lemerited öket . Csak a töltessel vigyazni kell mert nem szabad 14,5 V-nal ERÖSEBBEN TÖLTENI !
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.10 0 0 130
 

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni.

Vettem egy lakókocsit.Szeretnék bele venni egy 12 voltos akkumulátort.Csak nem tudom hány Ah legyen.A lakókocsi fix helyen van egy vízparton,ki van vonva a forgalomból.Horgásztanyának használom.

Ami menne az akksiról:

-A vízpumpa motorja néha,ami a víztartályból nyomja a vizet a mosdóba,vagy a mosogatóba.(túl sűrün nem használom)

-1db 5w-os és 2 db 10 w-os halogén izzó a világításhoz(ezek sincsenek egyszerre mind bekapcsolva)

-Valamint egy kicsi,kb 15cm képátlójú rádiós fekete-fehér tv.(Esténként pár órát használom)

Számít -e ilyen alkalmazásnál,hogy hány Ah teljesítményű az akksi?Én egy 88Ah,vagy egy 100Ah banner tipusúra gondoltam.Néha hazahoznám töltőre rakni.De az a tervem ,hogy veszek hozzá egy napelemet,ami folyamatosan töltené,akkor is ha nem vagyok ott.

 

Bemásolok ide pár adatot a napelemről is:

 

Szivargyujtó csatlakozóval és csipeszekkel az akkumulátorhoz való közvetlen csatlakoztatásra. Gépjármű akkumulátorok töltésére kifejlesztve.

Hosszabb állásidők után nincsenek többé indítási problémáink.
12 V csatlakozás.
2,4 W, 180 mA.
Ideális autókhoz, traktorokhoz, motorcsónakokhoz stb.

 

 

Itt egy másik napelem adatai ami nálam még számításba jöhet:

Műszaki adatok
Üzemi feszültség: 12 V
Max. teljesítmény: 15W
Max. töltőáram: 857 mA
Méret: 343x970x20 mm

Remélem részletesen leírtam minden tudnivalót.Akkor tehát az a kérdésem,hogy milyen akksit érdemes vennem?

Tallérossy Z Creative Commons License 2008.05.01 0 0 129
Köszönöm szépen. Lemosom, megcsiszolom.
polysilver Creative Commons License 2008.04.30 0 0 128

léteznek régi stabilizátoros fejek ahol a vonóhorogra kellett plusz karokat csavarozni és ahhoz lengéscsillapítókat kötni, ezeknél lehetett zsírozni.

 

Ha újabb konstrukcíójú (Alko,Winterhoff) semmiképpen se zsirozd, mert a fejben levő pofák úgy működnek mint a féknél a fékpofák, rászorulnak a vonófejre és csökkentik a lakókocsi kilengéseit. Ha egyszer már ráakasztottál a zsíros vonóhorogra, akkor nagy valószínűséggel az összes pofát cserélni kell. A nagyobb ALKO fejeken 4 pofa a kisebben ill a Winterhoff-on 2 pofa van. Esetleg lehet próbálkozni féktisztító spray használatával, de ha a zsír bement a pofa belsejébe akkor onnan már nem lehet eltávolítani, cserélni kell. Ha még nem akasztottál , akkor érdemes hígítóval v tiszta benzinnel tisztára mosni a vonóhorgot, sőt az ALKO azt ajánlja hogy 200-as csíszolópapírral fémtisztára kell csiszolni.

Előzmény: Tallérossy Z (127)
Tallérossy Z Creative Commons License 2008.04.30 0 0 127
Sziasztok!

Vásároltunk egy -nekünk- új lakókocsit, amelyiken stabilizátoros vonófej van, az előzőn a hagyományos volt, állítólag ehhez az újhoz nem szabad zsírozni a vonóhorgot, míg a régihez kifejezetten ajánlott volt. Tudnátok segíteni, mi az igazság a stabilizátoros vonófej használatakor? Zsírozzam, vagy ne?

Előre is köszönöm
marzio Creative Commons License 2008.03.25 0 0 126
Nekünk a lakókocsi faránál volt, majdnem a lakókocsi alatt! Szerintem ne tegyétek se a lakókocsiba, se az elősátorba, mert még az is fűteni fog nektek pluszba! :)
Előzmény: Nihil1965 (120)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 125
Átalakitás ... nekünk egy uj ablakot kapot az elejére , készült bele TV tartó polc , 3 helyre ment 22O volt , egy nyári elősátort vartunk .. nincs oldala csak árnyékol...
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 124
persze a hűtő szelőzők is sokat elárulnak , kinek hova került a hűtő
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 123
www.qek.uw.hu   itt lesz , remélem ez már nem pakolja tele bannerel az oldalt.
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 122
keresek neki egy jobb helyett ... már csinálom...
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 121
Nézegetem köszi
Előzmény: Nihil1965 (120)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 120
Egyébként én is gondolkodtam a hűtő beépitésen , de végül ugy döntöttünk , hogy az elősátorban lesz a helye . 
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 119

Szia..Van egy kép gyüjteményem a Qek Aero-rol ... nem igazán jó a szolgáltató mert mindig a reklámokat nyomja , de a rengeteg kép között van jópár hűtő megoldás...

 

www.qek.atw.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 118
Hát ez az, vagy az ajtóval szemben,vagy a mosogató alatt még nem tudom igazán.. Azon a részen fér el úgy hogy talán nincs nagyon utban
Előzmény: marzio (117)
marzio Creative Commons License 2008.03.24 0 0 117
És hová szeretnéd beépíteni melyik részére?
Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 116
Helló! Nekünk is qek aeronk van .Most tervezem beépíteni a hűtöt.meg kicsit átalakítani a konyha részt.
Előzmény: marzio (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!