Keresés

Részletes keresés

kulisz Creative Commons License 2002.08.25 0 0 5565
Része lehetne a városimázsnak mondjuk SZSZSZ azaz Szolnok Széchenyi Szirénafelvonulás néven.
Előzmény: Tiborcsik (5564)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.25 0 0 5564
Akkor lehet, hogy olyasmi, mint a debreceni virágkarnevál, vagy a pamplonai bikaeresztés, hamarosan turisztikai érdekesség lesz.
Előzmény: kulisz (5563)
kulisz Creative Commons License 2002.08.25 0 0 5563
Akit így lépésben oda-vissza szállítva mentenek annak annyi!

De komolyan: valami rendezvényhez kapcsolódik ez a karaván/felvonulás, ami rendben is van de miért kell hozzá szirénázni?

Előzmény: Tiborcsik (5562)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.25 0 0 5562
Talán 3 hetente történik ott egy-egy baleset.
Előzmény: kulisz (5561)
kulisz Creative Commons License 2002.08.25 0 0 5561
Kicsit mintha megfagyott volna a levegő a topicon..

Vasárnap délután 1/2 kettő: három rendőr motoros + 1 rendőr autó + 1 mentő + 1 rendőr teherautó + 2 tűzoltó rohadt nagy szirénázással lassan végigvonul oda-vissza a Széchenyi körúton. Ez kb. 3 hetente ismétlődik az egész évben. Árulja el valaki hogy mi szükség van erre, azonkívül hogy az említettek nagyon élvezik?

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.24 0 0 5560
Nekem SZVSZ a Demeter szimpatikus, de a "pragmatikus polgári jobboskodás" nem. Nekem speciel a szabadelvűség szimpatikus, de Fodor Gy. nem, ettccetterra.

Ha ezt a sorok között elmondva te, kedves terla infantilizmusnak véled, lelked rajta.

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.24 0 0 5559
Nem, nem gondolom kedves terla.
Előzmény: terla (5556)
ZOLIKA Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5558
Kedves Terla!

Bár még új vagyok itt, de SZVSZ nem kellene a dolgokat ilyen véresen komolyan venni. A Szalon nem egy könnyed baráti társaság lenne, ahol egy közös ügy, dolog hoz össze mineket, ez pedig Szolnok?! Nyilván nekünk itt nem ez a fő munkánk. Lehet szórakozásnak, pihenésnek, vagy akár hobbinak tekinteni. Az pedig, hogy valaki esetleg infantilis(jelen esetben ezt én erősen megkérdőjelezném!!!)a magánügye az egyénnek; ilyennek is kell lenni, mert milyen unalmas lenne a világ nélkülük/nélkülünk!

Üdvözlettel, kellemes hétvégét kívánva:
ZOLKIA

Előzmény: terla (5556)
kulisz Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5557
Időnként a vasúti skanzen/indóház dolgot a MÁV emberei is felvetik, hogy igen lesz meg kéne stb. -mégsem történik semmi. A terület úgy tudom MÁV tulajdonban van, tehát a megoldás kulcsa az övék. Valószínűleg nagyobb gondjuk is van ennél. Egyébként más ügyekből kifolyólag: a MÁV még mindig ÁLLAM az ÁLLAMBAN....

Hajózáshoz: a Tisza nemzetközi víziúttá minősítése segítene (források nyílnának), de az is ha lenne egy személyhajókikötő (a teherkikötő mellett) a városban bent - ugyanis nincs. A Magyar utca meghosszabításában lévő nem az. Ha valaki kishajót akar vízre tenni vagy kivenni azt Szolnokon nem tudja megtenni - turizmusnak esélye sincs.

Előzmény: Enzo (5549)
terla Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5556
Tibrának válszoltam kedves Tiborcsik,és pontosan a kérdésre. Kissé fárasztó a szellemességnek szánt okvetetlenkedésed és helyesírásod. Imázst és ismertséget szeretnél(a Szalonnak is) mindenáron szerezni, még a gulyásfesztiválon is, de folytonosan infantilis stílusban és sokszor sajnos szellemben nyilatkozol meg a nyilt fórumokon.Nem gondolod, hogy ezzel éppenséggel rontod a Szalon imázsát? Demeter I.egyébként ős MDF-es, alapító tag volt Szolnokon.(Ez is Tibrának szól elsősorban) Az ajánlószelvények gyüjtésénél a Demeter iránti szimpátiára gondoltam kedves Tcsík. Ebben a mondatomban némi humor is volt, de ezek szerint nem ment át. Egyébként az Önkormányzat honlapján (szolnok.hu)remélhetőleg egy-két napon belül minden fontos információ, minden jelöltről, kerületek stb olvasható lesz.
Előzmény: Tiborcsik (5545)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5555
Talán ráébredtek a fiúk, hogy szükség van a "panelbunkólumpenproli" (copyright by Lovas) szavazatokra is a helyi hatalom megtartása érdekében. Próba szerencse!
Előzmény: tibra (5552)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5554
A párom katona és nagy repülő és Bessenyei rajongó. Mikor meglátta a plakáton a 30 percet, nagyon meglepődött, ugyanis az nem reális. Akkor mondta, hogy kb. 10 percnél nem lesz hosszabb.

Mikor Kecskeméten, vagy Szentkirályszabadján voltunk repülőnapon, akkor sem volt hosszabb a bemutató.

Előzmény: CVZ (5550)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5553
"Engem pedig jobban érdekelne, ha végre helyesen írnánk. Ez nem a 15 éves sulinetesek chat listája..."

Én a minap egy weboldalon kerestem ingatlant és szűkítési feltételnek Budapest megye és Szolnok megye volt felsorolva...

Előzmény: aas (5547)
tibra Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5552
A Széchenyin Fidesz-PP színekben elindulni, hát hogy is mondjam... nem túl biztos, mármint szavazatnyerésileg.
Aztán Demeter Tisza Mozi István működésileg inkább a belvároshoz kötődött. Ahogy emlékszem a Teleki Éva helyét adták neki.
Előzmény: terla (5544)
ZOLIKA Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5551
Nem semmi az a pasi. Amikor a Red Bull röpnapon láttam, (tuti, hogy 10 percnél tovább!) végig arra gondoltam, hogy a felesége ezt hogyan bírja nézni, meg hogy ez az ember megcsúfolja a fizikát! Minden tiszteletem az övé. Főleg azok után, amikor a 20 milliós Toyota Land Cruserével ott parkolt a versenyzők sátortáborában, sőt még ott is aludt(sátorban)!

ZOLIKA

Előzmény: CVZ (5550)
CVZ Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5550
Aug 20: Bessenyei látványos volt mint mindíg, de a beigért fél óra helyett bő 10 percet kaptunk belőle. Nem nagyon vitte túlzásba a srác. De hát falura jó ez is.

Anatómiailag nem biztos, hogy célszerű 10 percnél tovább "pörögni" a levegőben!Óriási erők hatnak ilyenkor az emberre(pl. zuhanáskor 10g gyorsulás), csoda ,hogy normálisan végretudja hajtani eme' produkciót, s egyáltalán épségben földet ér!30 perc az elég durva...!

Előzmény: Enzo (5549)
Enzo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5549
Na végre nem a munkahelyen vagyok, így talán sikerül ide is beírni.

Nekem még az indóházas polémiához volna hozzáfűznivalóm:
Szerintem ott egy vasúti skanzent kellene létrehozni. Olyat, mint mondjuk a Kiliánon (ZMNE-RTF) van repülőskanzenból. Mozdonyok, kocsik meg minden. Már csak az ország második vasútvonala apropójából is. Az indóházban pedig egy helyi vasúttörténeti kiállítást lehetne berendezni. Kevésbé lármás, mint egy vidámpark, télen és rossz időben is látogatható, SzVSz stílusosabb is.

Más: Elég szomorúnak tartom, hogy a rendszerváltás óta szinte teljesen visszaszorult a folyami teherhajózás. Sokkal olcsóbb és környezetkímélőbb, mint bármi más. At urizmus hanyattlása meg a személyhajózást irtotta ki a városból.

Aug 20: Bessenyei látványos volt mint mindíg, de a beigért fél óra helyett bő 10 percet kaptunk belőle. Nem nagyon vitte túlzásba a srác. De hát falura jó ez is. A Tárogatós pedig jól megfért volna a rockkoncerttel (Zajzene-Tiborcsik), ha előbb az előbbi utóbb az utóbbi.

Apropó, figyeltétek mekkora pezsgés volt a belvárosban a hosszú hétvége alatt? Mindenhol emberek jöttek mentek. Jó volt egy kis életet látni.

Üdv: Enzo

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5548
Please: Mondjuk az utcanevek helyett jobban érdekelne a többi jelölt neve.
Előzmény: aas (5547)
aas Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5547
Mondjuk az utcanevek hejett lyobban érdekelne a többi jelölt neve.

Már megint...

Engem pedig jobban érdekelne, ha végre helyesen írnánk. Ez nem a 15 éves sulinetesek chat listája...

Előzmény: Tiborcsik (5545)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.23 0 0 5546
segíthet, akinek szimpatikus

Mármint mi/ki szimpatikus? A Demeter Pista, vagy a Fidesz?

Előzmény: terla (5544)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5545
Mondjuk az utcanevek hejett lyobban érdekelne a többi jelölt neve.
terla Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5544
Demeter Pista a kettes (2.) körzetben FIDESZ,MDF,MKDSZ,... közös jelölt.Nyúl u. szav.kör,Barátság, Bartók, Daru, Fácán,...Hattyú, Hód,Holló, Málna,Nyár, Panda,, Pipacs, Sárkány,Szeder, Vércse,... Karczag eleje, teljes Botár,Czakó páratlan1-19. Segíthet neki ajánlószelvényeket gyüjteni, akinek szimpatikus.
Előzmény: tibra (5543)
tibra Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5543
Üdv Kulisznak!

Más. Mai SZolnok tv-t ki látta?
Úgy tűnik, hogy Demeter ,,Tisza Mozi" István Fidesz-MPP képviselő lesz? Vajon melyik körzetben?

CVZ Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5542
...Nem tudja valaki véletlenül, hogy a főutcán mi készül?...

Sajnos, sejtem:közlekedési káosz!Ha yól láttam, akkor a gázvezeték rekonstrukció van kialakulóban, egészen szeptember 25-ig !

Előzmény: ZOLIKA (5541)
ZOLIKA Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5541
kulisz!
Ez jó hír.

Más.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a főutcán mi készül?

Z

Előzmény: kulisz (5540)
kulisz Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5540
A Matróztól a Zagyva-torkolatig a töltés és a sétány felújítására a tervezés kész, "csak" a mani hiányzik, és lehetne kezdeni.
Előzmény: ZOLIKA (5539)
ZOLIKA Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5539
A tárházban folyik az élet, még ha nem is olyan intenzitással is, mint régen. Tudomásom szerint az Alföldi Gabona Rt. tulajdona, és -míly meglepő:)- tárolási funkciókat lát el.

Korzózás, kerékpározás, kerékpársáv-felfestés a sétányon: szerintem először az elmúlt évek árvizeinek nyomát kellene eltűntetni, amely hepe-hupák formájában jelent meg, különben hiába festenek fel akármit, vagy lehet nyugodtan sétálni, az ember a bokáját könnyen kitörheti.

Z

u.i.: azért valami jót is kellene írnunk a városról, nem csak aggódni érte. Nem? :)

Előzmény: aas (5537)
aas Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5538
Már korábban szó esett a kerékpársávok felfestéséről, amelyben nem jeleskedik s hivatal.Mindössze ennyit kellene tenni,

Miért nem történt meg ? Indokolták valamivel ?

Csak egy sárga vonal kellene és máris békében kerékpározhatna ÉS korzózhatna az emberiség. Ha már ilyen csekély mennyiségű bicajút létezik csak...

Előzmény: terla (5535)
aas Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5537
A tárházi teherkikötőt pedog azért nem értem, mert a Tárház szerepe gyakorlatilag megszünt.

Pedig én sokszor látom ott a teherautókat "tankolni" nem tudom mit, valami porolós anyagot. Talán búza, kukorica ?
Azt gondoltam először, amikor olvastam a kikötőtől, hogy éppen fel akarják futtatni. Nem lehet, hogy ezért is nem számolták fel a vasúti átjárót ?

Előzmény: terla (5535)
kulisz Creative Commons License 2002.08.22 0 0 5536
Jobban belegondolva ebbe a kikötőbe, tényleg egyre furcsább. Annál is inkább, mert a Vegyiműveket a Tiszával összekötő csatorna mellett a hullámtéren van kijelölve terület hajóállomás céljára. Bár van abban fantázia, hogy hátha fellendül nemcsak az uszály - hanem a többi hajóforgalom. Ami még eszembe jutott, hogy terv sokféle van akár engedélyes is - megvalósulni egy részük szokott csak.
Előzmény: terla (5535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!