Keresés

Részletes keresés

islamorada Creative Commons License 2013.11.30 0 0 5955

Nektek is  van allatproblematok? Nekem egy macska aki  nincs 5 evesnel tobb de az idegeit teljesen tonkretette az hogy elveszett vagy kidobtak a semmibe, valami gazdatlan macska koloniaban elt a kornyeken, szedegetve a szemetet amit meg meg lehetett enni vagy 2 evig/ annyit ismerek de lehet hogy tobb/, mindenkitol rettegett, emberektol is, aztan amikortol hitt nekem meg a neki kitett eteleknek es bekoltoztettem ugy ram ragadt hogy nelkulem elni sem tud, nem is akar, mint az arnyek jon utanam es oriz hogy el ne vesszek. Minden utazas hatalmas lelkiismeret furdalas nekem, mar bevezettem hogy elohuzom a borondoket, mutatom neki, pakolok, kiviszem a kocsihoz es tagoltan elmagyarazom/ rohadtul ertelmes joszag, nagyon jol felismeri a szavakat mindenben/, hogy most elmegyek, majd jovok, erted  Kornika! A Niki ittmarad, / a lanyom/, es vigyaz rad. Nem fizetem vele ki mert neki en kellek!

Mindegy, az elso napon keres, / neha meg a telefont is a fulehez nyomatom, rohejes, nem?, hogy itt vagyok, majd jovok!/. A lanyom szerint ul az agyon a vendegszobaban ahol a kompjuterem van, az agyon, csak akkor nyugszik meg ha be van kapcsolva a teve mert akkor ugy erzi hogy ott vagyok valahol, vagy probalja hinni. Nyaron jo mert elvan kinnt, el nem koltozik mashova, de szenved, tudom. Szoval nem konnyu veluk. Kutya az megrosszabb lehet mert meg jobban kotodik a gazdajahoz.

Előzmény: Maule (5953)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2013.11.30 0 0 5954

Huu, ez is nagyon jo, raadasul egy planetarium is van az epuletegyuttesben! Koszi!:)

Előzmény: Gio1977 (5945)
Maule Creative Commons License 2013.11.30 -1 0 5953

Mindenki a sajat karan tanulja meg, nekunk Barcelona volt az, de attol meg utaznank. 12 eves kutya, aki miatt nem.

Előzmény: islamorada (5934)
Maule Creative Commons License 2013.11.29 -1 0 5952

Nem szeretem a kitomott allatokat. En legkedvencebb muzeumom a National Portrait Gallery Washingtonban, http://www.npg.si.edu/inform/visit.html itt havonta, 2 hetente megjelenek.

Előzmény: Gio1977 (5951)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5951

Nos, az AmericanNational Museum of Hystory-ban azert nem jellemzo a tul sok halott muvesz altal keszitett mualkotas... :)

Előzmény: Maule (5950)
Maule Creative Commons License 2013.11.29 -1 0 5950

En bejartam mar az osszes kotelezo muzeumot regen, a magangaleriakba jarunk mostanaban szivesebben. A halott muveszeknek nem kell mar penz, az eloknek viszont nagyon.

Előzmény: Gio1977 (5945)
vrev Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5949

japanok szaz dollarossal a szivarzsebukben setalnak amerikaban,azt azonnal odaadjak es nem szorulnak a bermudas gatyeszra,szerintem 20 dolcsissal is mukodik

Előzmény: Gio1977 (5947)
Maule Creative Commons License 2013.11.29 -1 0 5948

Like

Előzmény: Gio1977 (5938)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5947

Itt  a lenyeg az elvegyules. Ha messzirol latszik rolad, hogy turista vagy -konnyu celpont - akikkel a rendorok is csak tessek lassek foglalkoznak (hisz ugy is kifizeti a biztosito), sokkal konyebben valsz akar a helyi csalok, akar a rablok aldozatava. Kedves barataim (mellesleg a magyar sikloernyos szovetseg ket tagja), ket harom evente utaznak Braziliaba, ok ezt tokelyre fejlesztettek. Repter WC-jeben felveszik a bordazott atletatriko/bermuda/Nike zokni nelkul kombot, az osszes cuccot bele egy szemeteszsakba es fel a hatra, majd hajra. Azota egyszer nem rabotak ki oket. En hasonloan ltem Durbanben. Soha senki meg csak hozzam sem szolt, nem hogy kirabolt volna...

A tobb zseb pedig pont arrol szol, hogy ha mar beutott a baj, a rablo valoszinuleg gyorsan akar vegezni. Odaadod neki az egyik zsebed tartalmat, a tobbi meg megmarad. Valoszinuleg a KP-t viszi, neked meg megmarad az utlevel, telefon hitelkartya. Mig,ha ovtaskat/irattarcat visz, akkor buksz mindent.....

Előzmény: vrev (5946)
vrev Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5946

dehogy haraxom,69 vagyok,szinte mindenrol hallottam mar,de arra meg nem jottem ra hogy a bermuda gatyeszt miert ne lehetne kirabolni,csak elszantsag kell hozza

Előzmény: Gio1977 (5944)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5945

Teljes mertekben.

 

Ez pedig az egesz csaladnak egy napos program:

 

http://www.amnh.org/

 

Felejtsetek el a Metropolitant, ha muveszetet akartok latni, a British Museum/Louvre/El Prado utan semmi erdekes nem lesz, de ezt imadni fogja minden csaladtag...

Előzmény: Motley Fool (5942)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5944

Bocsass meg, hogy kerdessel valaszolok a kerdesedre, de megis hany eves vagy?

Hallottal mar a bermuda nadragrol?

Tudod eleg sok zseb van a legtobbon... 

 

Előzmény: vrev (5940)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5943

Nagyon koszonom!

Felkerult a listara...:)

Előzmény: Motley Fool (5942)
Motley Fool Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5942

Ez ugyan a klasszikus latnivalok koze tartozik de fiu gyerekeknek erdekes lehet nagyon. 

 

http://www.intrepidmuseum.org/

Előzmény: HajraMTKhajra (5941)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5941

Szep napot!

Jovo nyaron keszulunk New York-ba. Hajoval tervezzuk az odautat (Southampton), majd maximum egy hetet toltenenk ott...

A klasszikus latnivalokkal megbirkozom, amiben igazan a segitsegetek kernem, az a gyerekeknek szolo latnivalo. Interaktiv muzeum, "csodak palotaja", valami grandiozus jatszohaz, vagy barmi, ami ilyet tudnatok ajanlani. Harman mennenk, a gyerkocok 8-, illetve 11 evesek.

 

Koszi,

 

vrev Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5940

na ja,ha egy gatyaban maszkalok akkor maximum az eletemet vehetik el,de hova dugod az ertekeidet ha gatyaban masirozol ?

Előzmény: Gio1977 (5938)
islamorada Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5939

A Rioi sztori 30 eve volt, azota nem jartam arrafele, kepzelem mive fajult mara, de hidd el, kivagyok azota okosodva. Egyebkent ott es akkor farmer volt rajtunk, egyszeru, es polo, edzocipo, nem markas mert olyasmire nem koltottunk.

Csak a jegygyuru volt a kezemen. Ambar itt is elofordulnak neha sztorik, bar ritkan de pl. mondta egy idos holgy  hogy New Yorkban voltak egy normal kategorias etteremben, ott ugye kozel vannak egymashoz az asztalok ter hijan. Ket asztallal odebb osszeveszett egy fiatal par, ocsmany szavakkal kiabaltak egymasra, mindenki oket nezte, a neni meg a fia is. Azalatt az ido alatt a mellette levo szekre tett szem elott levo ridikuljet elemelte valaki, eszre sem vette csak akkor amikor ki akart menni a wc-re. A veszekedesi jelenet valoszinu hogy reszese volt a lopasnak, figyelem elterelo hiszen a veszekedo par penzt dobott az asztalra es kirohantak az etterembol. Azota ezt is megjegyeztem. Csak emlitem hogy minden evben utazunk orszagon belul valamerre, van hogy tobbszor is ugyanabbanaz evben de meg soha senki nem lopott meg, igaz hogy figyelek es a ketes helyzeteket elkerulom. Hosszu fulu vall taskam van a nyakamban kisse oldalra forditva, nem lehet csak ugy kitepni a kezembol.

Előzmény: Gio1977 (5938)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5938

Off topic:

 

Az ilyen helyeken (Rio, Durban, Havanna) probalni kell minel inkabb kerulni a latszatat annak, hogy kulfoldi turista vagy. A megoldas, (mar persze, ha nem luxusutazason vagy):

-Papucs, mezitlab

-Bermuda

-Atletatriko, esetleg egyszinu, lehetoleg feher polo 

 

Se fenykepezogep, se nyaklanc, se gyuru, de meg taska sem. 

KP, plusz egy hitelkartya plusz egy utlevel, szigoruan kulon zsebekben. Kissebb meretu, de kameraval ellatott mobil. 

Ha repterrol erkezel, akkor szigoruan taxi, ha valamit mindenkepp vinni akartok magatokkal, akkor sima nylon szatyor. (A kek szemeteszsak a legtokeletesebb, de azt azert tenyleg keves turista meri bevallalni...)

 

Persze, meg igy is kerulhettek bajba, de lenyegesen kissebb valoszinuseggel...

Előzmény: islamorada (5937)
islamorada Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5937

A szef? Itt valamelyik topikban irta valaki hogy Mexicoban a szobaban a szefbol eltunt 150 euro, maga a hotel ki tudta nyitni nyilvan...Magyarorszagrol jott hazaspar, ez lett volna az alomutazasuk. De ugy remlik hogy sok biztatasra bejelentettek a hotelt es valahogy vissza is fizettek nekik honapok mulva.

Na mindegy, minket egyszer probaltak megtepni ott Rioban, azota sem sikerult de a ketes helyektol tavoltartjuk magunkat.

Előzmény: Maule (5935)
romesz Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5936

Engem Lyonban raboltak ki, mindent elvittek. 

 

De ez nem jelenti azt, hogy ezentul Lyon es Francia orszag ki van zarva. 

Mindenutt tortenhet ilyen en nem voltam eleg korul tekinto :)

Mondjuk volt biztositasom igy minden kifizettek, a keszpenzt is megteritettek. 

Előzmény: islamorada (5932)
Maule Creative Commons License 2013.11.26 -1 0 5935

Mindenhol a vilagon iparag van nem torodo turistara, kivanatos helyeken leginkabb. Ki lehet vedeni oket, en azt hiszem. Magellan honaljtaskakkal, szef-ben tartott ertekekkel a szallodaban, olyan hitelkartyakkal, amik megvedenek, ha ellopjak oket.

Előzmény: islamorada (5934)
islamorada Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5934

Nem, sajat karon megtanulni nagyon szomoru dolog. Okos ember nem varja ezt meg, azota megtanultam hogy ketes helyekre ne menjek vagy nagyon-nagyon vigyazzak...

Előzmény: Maule (5933)
Maule Creative Commons License 2013.11.26 -1 0 5933

Utazas azzal jar, hogy megtanulod, hogyan lehet utazgatni, legtobbszor a sajad karod soran.

Előzmény: islamorada (5932)
islamorada Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5932

Rioban minket kiraboltak a buszon, ugy hogy a nyakunkban levo, jol becipzarozott taskat amin a szemunk rajta volt masodpercek alatt amig a busz megdolt a kanyarban kinyitottak, a ket penztarca eltunt, a ferjem kiabalt hogy police-police, erre a buszvezeto bezarta nagy kelletlenul az ajtokat/ furcsa modon nyitott ajtoval mentek/, mint utobb hallottuk a rendorok nagyon durvak, erre, de csak erre a labunk ele repult valahonnan a 2 penztarca, a kovetkezo megallonal leszallt 2 pasas es amikor megindult a busz kirohogtek, mutogattak nekunk, ok lehettek.

Utana ugy setaltunk hogy en mentem elol, a farmer zsebeben a penzunk, egy jokora biztositotuvel megtuzve, az a nehezen nyilo babatu/, mogottem a ferjem es figyelte a zsebemet.

Venezuelaban a magyar naszutas hazasparra kest nyomtak a szep hotel elott, az ifju ferj ugy megijedt hogy szivrohamot kapott, leesett a foldre, korhazba vittek, a nagykovetseg juttatta oket haza meg adott valamennyi penzt mert mindenuket elvettek, gondolom a repulojegyet azert tudtak ervenyesiteni ha nem is volt meg.

Nagyon kell vigyazni  bizonyos helyeken. Nem lehet elegge vigyazni !

Előzmény: romesz (5930)
Maule Creative Commons License 2013.11.26 -1 0 5931

Pontosan ez az. Rio is az en bucket listemen.

Előzmény: romesz (5930)
romesz Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5930

Rio De Janeiroban is magas es az is kihagyhatatlan. 

Meglatogatni egy varost egesz mas mint odakoltozni es ott elni naprol napra. 

Előzmény: Maule (5929)
Maule Creative Commons License 2013.11.26 -1 0 5929

Barcelonaban is magas a crime rate, megsem javasolnam, hogy kihagyd a bucket listrol.

Előzmény: Camo_BDU (5928)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.11.26 0 0 5928

Biztosan vannak szép részei, de engem egy valami miatt taszít.

 

http://www.city-data.com/crime/crime-New-Orleans-Louisiana.html

 

:-(

Előzmény: Maule (5927)
Maule Creative Commons License 2013.11.26 -1 0 5927

Engem erdekel New Orleans es latatlanul szerelmes vagyok bele. Katrina elott is az voltam, es epp Bp-en voltam, amikor oda josoltak a vihart - azon izgultam, kormomet ragva, mi lesz almaim varosabol. Epitjuk ezt a varakozast a baratainkkal, ha sikerul iro baratunknak a mar majdnem sikerult uzlet eladni iromanyat Hollywoodnak, akkor ott fogunk unnepelni, addig nem megyunk, ez a deal. Amikor 10+ eve keszulsz New Orleans-ra, 40+ eve baratokkal, akkor New Orleans nem lehet mas, mint csoda, ha vegre osszejon, jovo telen fog.  Eleg oregek es sikeresek leszunk ahhoz, hogy a jo ettermekbe jarhassunk mar. Es azoknak elore utana lehet olvasni, az amerikai culinaria fellegvara New Orleans. Treme-t is neztem sok evadon keresztul, csak fokozta vagyodasomat. Es a jazz-t is szeretem. Kerdezlek majd indulas elott, igerem, koszi a felajanlast. Ha most van kedved ajanlasokat irni, ki fogom jegyzetelni oket. 

Előzmény: egerszegi (5926)
egerszegi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 5926

Bocs, ez off, ez New, de Orleans es nem York

 

Azt hiszem nagyon turistasra vetettek veletek a figurat...

 

Amikor idekoltozutunk az elso idoszakban a belvarosban laktunk, tudom milyen. Juniustol szeptemberig nagyon meleg van, az igaz.

 

Szerintem nem a turistabusz kell, hanem sok-sok seta, es a klima miatt nem lehet ugy, ahogy mundjuk NY-ban, Bostonban, Washingtonban, hogy nekiindul az ember reggel, es a nyakaba veszi a varost. 2 orankent be kell ulni egy jo fagyira/smoothiera, vagy sutemenyre, kell egy ora a legkondiban:) A fontos az, hogy itt delen akkor tudsz kinn mukodni ha deliesre veszed a tempot, es leginkabb az emlitett meleg idoszakban 10 es 4 kozott nem igazan maszkalsz.

 

Turistakent az eerzi jol magat, aki delig-kettoig alszik, eszik egy kicsit, hever a medencenel, majd el 4-tol ejjel 2-3-ig.

 

A kaja az egyresz izles kerdese, bar az izetlen az egy amit nem ertek, itt hihetelen vatozatos a fuszerezes. Ha jot akar valaki enni, akkor el kell menni a La Petite Grocery-be vagy a Commanders Palace-ba, vagy enni kell egy lepukkant helyen egy Po-Boyt. Sajnos az igazo jo helyi etel az vagy az emliettett lepukkant helyek par dollarert, vagy egy jo etteremben ket fore egy szazas alatt neezen all meg.

 

Zene: ha szereted a jazz-t, rengeteg elo zene van, fesztivalok alatt pedig NEM a beoltozoset ertem, az csak farsangkor van, a sok egyeb azok elo zenes bulik szanaszet a varosban, tereken, utcakban. Februartol Majusig a legjobb - a program is es az idojaras is.

 

Mivel sok a turista, sajnos a turistas helyek szarok. En soha nem vagyok hajlando semmilyen szervezett dologra, ahol napirend szerint kell mukodni, azt megcsinalom en magamnak. Tokeletesen el tudom kepzelni, hogy utalnam a varost turistabuszbol, meg az az igazsag hogy a folyo ahogy korabbam Te is irtad nem szep itt. Itt setalni kell uptown-ban es a ket nagy parkban (Audobon es City), meg el kell veszni egy kicsit gyalog a a French Quarter-ban. Meg berelni kell egy autot, kb 1 oranyira gyonyoru ultetvenyes hazak vannak. Es kedvesek az emberek, sokkal kedvesebbek mint pl Connecticutban.

Előzmény: islamorada (5925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!